Film Výlet je vlastně deníkem jedné zvláštní rodinné výpravy. Ovdovělá matka, dvě dospělé, tápající dcery, snad až příliš hodný zeť, temperamentní babička a malý vnuk - tihle všichni se nasoukají do dvou aut a vyrazí z Rakovníka směrem na Slovensko, aby vyhověli otcovu poslednímu přání. Fádní rodinná povinnost se ovšem brzy začne měnit v putování, které má změnit vše, co následuje. A tak zatímco do stařičkého Wartburgu a nablýskaného Renaulta nasedá nesourodá skupina lidí, z nichž každý má už svůj život a svoje problémy, samotná cesta se stává důkazem toho, že pokud se její účastníci neotevřou a nevyřeší minulost, nepohnou se z místa ani jejich osobní životy. (Česká televize)

ekomo

Naprosto typická ukázka těch staromodních českých veničanů, kteří žijí svůj život jen proto, že musí a ne aby si ho užívali. Názorný příklad pro mladé lidi, aby si z nich vzali ponaučení do budoucnosti, protože tak jako oni by chtěl skončit asi jen málokdo. ()

Wienczaa odpad!

citové, duševní, morální a psychické peklo jsem zažíval při sledování této zhovadilosti, opravdu děs, ne film ale děsivost... ()

ArthasKarfa

Takový ryze český tragikomický příběh ze živote plného ironie, nespokojenosti se sebou samým. Obzvláště se mi líbila scéna na slovenských hranicích, která má jakoby měla ukázat současný stav Slovensko-českých vztahů. Klidný a milý film to rozhodně není spíš emočně vyčerpá všechny vaše zásoby dlouhodobých odsouvaných emocí, ()

hnkflknk

Celkem zdařilý film těchto let. Úsměvné, smutné, milé. Hercům jsem všechno věřila, nepřehrávali, ani nevypadali nijak uměle. Scénář je na můj vkus takový bez akce a utahaný, ale jinak z toho trochu voní taková poetičnost, která se mi na tom líbí. ()

waits

Civilně podaný snímek, ve kterém situace "jako ze života" nenudí a zápletka s mírně humornými a mírně psychologickými prvky nepůsobí jako schválnost. Ostatně to je důvod, proč se dívat na takový film a neztrácet svoje léta u mýdlových oper, které se snaží být taky takové (v lepším případě), ale neúspěšně. Moc se mi líbila Iva Janžurová, zajímalo by mě, jak moc se nechala inspirovat skutečnou rodinnou komunikací. ()

IvcaSammet

Nebýt Kryštofa Hádka, možná bych se k tomuto filmu nedostala ... Už od začátku mě Výlet opravdu bavil. Sice se našly slabší chvilky, a právě proto nehodnotím pěti hvězdičkama, ale ve finále jsem se prostě skvěle bavila. Některé hlášky mě opravdu dokonale pobavily, stejně jako některé scény. I když se ve filmu nachází vyostřenější situace, působil na mě film odpočinkově. Snad ale úplně největším mínusem filmu byla hudba. Neříkám, že by byla nějak špatná, i když to absolutně vůbec není můj styl, ale přišlo mi, že se do určitých scén vůbec nehodí. Druhým mínusem byla bohužel Theodora. Svou roli zvládla naprosto skvěle, to nepopírám, ale já tuto herečku prostě nemám nijak zvlášť v oblibě ... Obzvlášť, když dostane takovou roli ... Jinak ale samozřejmě všichni herci v hlavních rolích byli úžasní, a zrovna "rodinné" spojení dodává filmu tu správnou atmosféru. Na závěr bych ještě ráda zmínila kratičký výstup Kryštofa s Aňou, který nejen pobavil, ale taky velmi potěšil. ()

Tomislav

Celkový dojem z filmu podle mě trochu kazí kostrbaté kotrmelce v závěru, jakoby ušité horkou jehlou. Také jsem se nemohl zbavit pocitu, že film na některých místech dělá ze Slováků blbce. Jinak je to velmi zábavná podívaná ozdobená skvělými hereckými výkony. ()

Cartman

V té bandě opilců na kterou je prostřih při scéně nakládání rakve do vlaku jsem i já:o) Ale jinak je to kvalitní road movie s kvalitními a hlavně snadno uvěřitelnými dialogy z běžného života každého z nás...snad až na rozprašování na poli:o) ()

J R C Pecuchet

Alice Nellis nejen, že napsala vynikající scénář, ale svůj film výborně obsadila a zrežírovala. Osobně chválím i vynikající kameru !!! ()

HH

Nuda, nuda, šeď, šeď... Nelíbilo se mi to z následujících důvodů: špatná hudba (hlavně jsem nepochopil, proč jsou texty v angličtině), nenápaditá kamera i střih, překvapivě špatné herecké výkony a nudné dialogy, vtipných či jinak zajímavých míst má tento film povážlivě málo. Navíc se děj dá díky své průhlednosti a naivnosti předpovídat dopředu. Škoda! ()

greenlord

velmi velmi jsem se rozmyslel mezi 3 a 4*, nakonec jsem dal 4* ani vlastne nevim proc:). mozna proto, ze film plynul lehce jako lucni potucek a prisel mne tak nejak " pravdomluvny" ()

Miki68

Tohle byl první film, který jsem viděl a který byl dílem režisérky Alice Nellis. Od té doby se těším na každý další její počin a dosud jsem se nikdy nezklamal. Toto byl herecký koncert ženského "janžurovského" klanu, podpořený skvělým výkonem Igora Bareše. Zápletka, která není úplně standardní, a k tomu cesta, která se stává cílem. Konec. Katarze. Mrazení. Tleskám. ()

Véronique

Je mi to líto - už jen kvůli mé oblíbené Ivě Janžurové, ale film byl jako "žvýkačka". Dlouhý a nudný... Námět sice nevšední, ovšem samotné zpracování už tak trochu pokulhává. Film nemusí být akční, aby se divák nenudil, ale tady by se nějaká ta akce možná hodila - vše plynulo tak nějak samozřejmě, poklidně. Avšak způsobem, který mě nenadchl. 40% ()

Jeand´Boa

Pořádný kus lidskosti a života samotného...tak jak to Nellis prostě umí...v tomto ji těžko někdo dohoní, ba překoná...A herecký výkon Janžurové? Když se tyto dva ženské prvky spojí, hovoříme o skvostu - právem... ()

Kingjiri

Velice slušné dílko a po delší době opět opravdu zábavná česká komedie, kterou jsem viděl. Potěší nejen výborný scénář, ale také herecké obsazení, které kromě Ivy Janžurové tvoří spíše neznámí herci. Přece jenom, když se téměr v každém českém filmu objevují stále stejné známé tváře, je to příjemná změna. Nejvíce se mi na Výletu líbil konec, kde vyšly všechny ty tajnosti, které před sebou jednotliví členové rodinky měli, pěkně najevo. Celkově tedy nenáročná oddychová podívaná, která si ode mě zasluhuje čtyři hvězdy. ()