Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Koláč

A už běžte do prdele s tím, že vám tu chybí humor, který byl v předchozích Hvězdných bránách... tohle je uplně jiná SG... ()

Pulciik

Kdyby se tam nepovaloval ten kotouč a nejmenovalo se to Stargate, tak by to sotva dosahovalo těch 70%. Už to není stará dobrá Hvězdná brána plná napětí a očekáváni. Rozhodně bych, ale tento seriál nechtěl nějak kritizovat, a když přežijete prvních cca deset dílů a klepající se kameru, tak se to celkem rozjede a dá se na to dívat. ()

CiPR

Hvězdná série SG zde opět pokračuje. Ani jsem již nedoufal, že by již 3. řada mě mohla zaújmout, ale po shlédnutí první epizody jsem věděl, že tato řada náváže na úspěchy předchozích řad. U mě není co řešit, herecké obsazení sedí na jedničku, nápad s uvíznutím na palubě staré antické lodi Destiny hluboko ve vesmíru a s kvalitním soundtrackem si tento seriál svých 90 % jistě zaslouží. ()

Gastovski

Jak už tu mnozí správně postřehli: chybí tomu humor, nadhled a vůbec celé té sebrance herců jsem nemohl přijít na chuť. Jedinou výjimku tvoří famózní Robert Carlyle alias Dr. Rush, jemuž jsem neskutečně fandil a jedině proto jsem vydržel až do zdárného (ne)konce seriálu. Dějově zaujalo ze čtyřiceti jen asi šest nebo sedm dílů, což je oproti předchozím počinům vskutku žalostná bilance a nabízí se otázka, proč nebylo využito prostředků k výrobě šesté řady nebo filmu k Atlantis. Takhle se nám dostalo jen přes tři desítky epizod bez špetky zajímavosti či spádu. ()

Finarfin

S původním seriálem to nemá skoro nic společného. Někomu hold tahle změna (spíš veletoč) sedla a někomu ne. Mně ne. To co mě na původním seriálu bavilo nejvíc (humor, nadhled, nápaditost) je pryč. Když k tomu přidám již ne příliš originální námět, jedná se o slabší průměr. Spíš by mne zajímalo, jestli to má svoje fandy protože je to StarGate, nebo si to naopak odklonem od původního trendu škodí. ()

sirien

STRAŠLIVÉ zklamání. Jako fanda SG (filmu, -1, A) jsem ani nedokoukal. Ani nevím, kde začít. Škrtli nadsázku, pojali to dramaticky - fajn, netrpím fan-ortodoxností. ALE: pokus o mix SG a Battlestar Galactica byl hrozně křečovitý. Střih a dramaturgie naprosto selhaly - rozvleklé, roztahané scény s pokusem o emotivní dopad nefungovaly, neustále jsem přeskakoval fast-forwardem (díl jsem zkrátil o 5-15 minut). Když to pojali vážně, měli to udělat i seriózně a dát tam profesionálně se chovající postavy - ta sbírka neurotiků co se hádaj jak malý děti byla příšerná. Gaius Baltar... eh, Dr. Rush se chová jak sociopatickej maniak atd. Zaměřili se na vztahy posádky, ty ale působí šroubovaně. Zápletky byly kriticky předvídatelné (když autonomní mega-high-tech lodi dochází šťáva a ona v ten moment "omylem" zamíří "sebevražedně" přímo do hvězdy - to je fakt nepředvídatelný clifhanger - a že si pointu uvědomil jen Rush a všichni ostatní - tj. parta vědců - začali šílet...) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ZÁMĚR seriálu byl fakt dobrý. KDYBY se podařil, bylo by to skutečně epic. Bohužel, nic z toho o co se autoři pokusili nefungovalo a seriál skončil v zapomnění zcela oprávněně. ()

Eratashi

Po prvním shlédnutí slabé 2 hvězdičky, po 6 letech shlédnuto podruhé a zvedám na tři hvězdy. Problém je zásadní - po SG1 a SGA jsou v SGU naprosto nesympatické postavy. Co hůř, oblíbíte si je až poté, co se rozhodli investoři, producenti a režiséři stáhnout seriál a navždy ho dát k ledu, resp. poté SPOILER co nejnesympatičtější osoba ženského pohlaví má upgradovaný mozek od mimozemšťanů, tedy chápejte správně, jenom mimozemšťani z ní mohli udělat normální, což velmi napomohlo celému seriálu a tím se odboural trapný lásky-srdce-rvoucí trojuhelník (čti ironicky) a její hysteriozní výlevy, především když její otec se zachoval kupodivu jako chlap a obětoval jak svůj život tak chatrné zdraví za záchranu celé vesmírné lodi s moderními technologiemi a celou lidskou posádkou. Jenom jeho dcera v tom viděla zlomyslný vražedný atentát od jednoho profesůrka. Nesnažte se v tom hledat logiku, potřebovali jenom vycpávku do hluchým míst. KONEC SPOILERU Dá se seriálu odpustit ledacos, včetně sáhlodlouhého řešení vztahů mezi lidmi, kteří se sice setkali na jedné veliké planetě, ale posléze rozhodně nemohou spolu vyjít na jedné obří lodi. Trpí nedostatkem všeho, především vhodných potravin, což ani po několika měsících není na tukových zásobách některých jedinců vidět. Trpí nedostatkem energie, ale i přesto při každé zastávce směle používají raketoplán, který lítá asi na vesmírný vzduch. Na závěr jedno zamyšlení - kdyby tenhle seriál dali do běhu až v současné době, jistě by byl populárnější, neboť už by ho nikdo s SG1, SGA nebo Battlestar Galactica nesrovnával. Věčná škoda. Poslední jejich skok měl trvat jenom tři roky, ale pro fanoušky nikdy neskončí. ()

luf

Po zkouknutí pilotního dílu je vidět že to bude naprostá bomba. Trochu mi to připominalo Batlestar Galacticu. Snad se SGU bude ubírat po lepsí ceste než starsi SGA, uvidíme co nás bude čekat v dalších dílech. ()

tbb

Nová Stargate se prostě vidala jiným směrem, spiš se podobá Battlestar Galactica, než SG a SGA, což vůbec není na škodu, ano fanoušky sice možná našvala absence hlaškujícího vojaká, solidní nahradou Jacka O'Neilla, prototyp takové hlaškaře, je ale civilista Eli, který se toho chopil po svém. Zatím sice chybí nějací záporáci, ale skvěle je zaskakuje, podle mě nejlepší postava serialu, Dr. Rush, který jako by snad neměl být ani klaďasem. ()

solid

Myslím, že je ještě brzo hodnotit. Uvidíme do budoucna. Co ale určitě nebudu dělat je srovnávání. Je to nový seriál. Pouze stejný svět. Herci nikdy nebudou stejní, budou jiní a taktéž celý seriál. Jsem zvědavý a těším se, kam nás zavedou cesty vesmírné lodi Destiny. Proč si to kazit? EDIT: Po 13. dílech je vidět, že nejen scénaristé, ale hlavně svět Stargate má stále co říct a je tu toho mnoho na co se člověk může těšit. Je to jinak podané, jinak vyprávěné, ale má to pořád to kouzlo původní SG. Stačí se jen přizpůsobit. Držím palce pro další sérii. ()

gumbo

K uzoufání nudné. Tohle není sci-fi, tohle je spíš taková variace na reality sow. Bohužel postavy jsou tak nezajímavé a děj naprosto nulový (40 minut sledovat, jak někdo šílí z toho, že mu vypadnula elektřina mi nepřijde jako zábava). Holt nemůžou být všechny seriály dobré jelikož to bychom pak nemohli dělat nic jiného, než zírat do monitoru. 35% ()

Lobotomas

Zatím, je zde obrovská absence děje a mimozemského kontaktu. Po 6 dílech můžeme říci, že s vyjímkou pilota chybí i akce do které by měl být divák vtažen. A o typickém humoru předchůdců se zde nelze ani zmínit. Jestli se to takhle poháhne dál, nezbyde mi jiná možnost než ukončit sledování série. Možná strhnu ještě jednu hvězdičku za zničení a zneužití jména Stargate, uvidíme. Zatím 7dílů. Právo na změnu vyhrazeno! ()

S.Dedalus

líbí se mi snaha oprostit se od formátu jaký nastolila sg-1 a atlantis sprostě a hlavně nudně okopírovala seriál je daleko méně akční jednotlivé postavy jsou uvěřiteljněší a konečně se také začíná stírat nerealstické rozdělení na hodné a zlé čehož je nejzářnějším příkladem dr. ruch v podání prvního skutečného herce v jakékoliv stargate a tím je úchvatný robert carlyle také se mí líbí přítomnost sexu kterému se dřívější stargates vyhýbaly jako čert kříži celý seriál tím získáva na lidskosti na druhou stranu se pořád jedná o americký seriál s důrazem na vojáky hrdiny se srdcem velkým jako dům některé první díly byly vynikající tak doufám že jich bude jen přibývat addendum po dokoukání všech dílů bych měl asi své hodnocení snížit protože stargate universe svůj počáteční potenciál hrubě promrhal a dočkal jsem se tak spousty nudných akčních scén a jímájícího oplakávání zemřelých vedlejších postav nakonec tedy nechávám na třech hvězdách jen za roberta carlylea který si svou úroveň jako jediný udržel ()

bangee

Po 10. dílu první série - Původně jsem chtěl hodnotit za dvě hvězdy, ale 8. a 10 díl mě donutili přehodnotit moje stanovisko. Začalo se to konečně tvářit jako stará dobrá hvězdná brána. Takže tomu chce dát čas, jsme teprve v půlce první série. Nicméně potenciál, který nabízí antická loď, je zatím nevyužit, na škodu všemu. První díly jsou roztáhlé, nedomrlé, ukecané, nezajímavé a skoro až nudné. Jednu chvíli mě napadalo přirovnání k vesmírné telenovele... Takže zatím slabší průměr, u kterého čekám, že snad kvalita poroste... *** Viděny dvě série. Slabší 3 hvězdy. ()

Zaitsev

Tato série Stargate je uplně jiná, než její předchůdci s tématikou hvězdné brány. Nemůžu se ubránit pocitu, že se autoři inspirovali u série BSG (kamera, úhly záběrů, hudba...). Není to ale vůbec na škodu, právě naopak. Velmi oceňuji atmosféru, která je ponurá, postavy nejednoznačné a na pokraji psychického vyčerpání. Po shlédnutí konce 11 epizody musím pochválit i nové křehké Emzáky (mixík mezi Asgardy a oblůdkami z Mass Effect) :) Moc se mi líbí výkon Roberta Carlyla, i když čekám na nějaký pořádný cholerický výbuch, alá Bagbie z Trainspotting (že někoho rozkope, pořeže, či zastřelí :) ). Pět nedávám, páč je to občas hlubší, než by člověk u sledování sci-fi potřeboval - prostě to nestíhám chápat + některé vyloženě nesympatické postavy jako třeba Chloe (Elyse Levesque), která tak nějak nic neumí (třeba hrát...) a je celkem postradatelná (o pár souloží méně) - uvítal bych její zhynutí pro dobro posádky (a pak ať se klidně povznese - bude případně užitečnější). :) Držím seriálu palce...jsem zvědav :) ()

Toka

To napětí by se dalo krájet. Zachovalo si ho to jak z SG-1, tak z SGA. Hudba: mnohem lepší než v předešlích seriálech, exotická, zajímavá, experimentální.. A ty houslový lehce deprimující sóla k tomu sedí jak prdel na hrnec. Universe se vymyká předešlím SGčkám už jen tím, že tam je více ucelený příběh, a není to díl co díl nová planeta. Proto se u SGU snad zatím ani nemůže stát, že by některý díl byl nudný. Dokud nebudou za vodou, je tam napětí. Dokud bude napětí, bude zábava. Jestli si nějaký seriál nezaslouží zrušení, tak je to tento. A to šéfům na SyFy channelu nikdy neodpustím. ()

Jaa(c)

Jako dlouhodobý fanoušek SG mám trochu zaujatý názor, nicméně zatím nejsem tak kritický jako většina. Hodnotím po 17ti dílech, druhá polovina zatím napravuje dojem. Z první poloviny první řady se mi líbil tak 4 díly, zbytek byl slabší.. Druhá polovina začala trochu akčněji, zdá se, že to nabírá i nějaký směr... Kromě 17tého dílu se mi zatím druhá půlka řady líbí, tak uvidíme jaké bude finále a co vymyslí do druhé řady... I když je to hodně netradičně pojaté, pořád si myslím, že potenciál tu je a až se to scénáristům teď v pauze trochu proleží, tak z toho nakonec bude třeba i dobrý seriál... ()

Wyder

Je to horší než SG-1 a Atlantis, nicméně i tak se to dá... Chtělo by to ale navýšit rozpočet, protože jinak to na víc než dvě série asi nebude :(... ()

char_t

Tak zaprvé, tohle není Stargate. V názvu může být, brána tam taky je, ale jinak je to čistokrevná Battlestar Galactica, přestříkaná do barev Antiků a US Army. To ale neznamená, že je to špatný seriál, naopak! Na rozdíl od lehce povrchních a jednoduchých původních SGček konečně od začátku ukazuje postavy jako lidi a ne jako superhrdiny. UPDATE: Ke konci první série se blížíme čím dál tím víc k původní SG, potenciál Destiny zůstává nevyužit, škoda, klesám na 3*, snad to další pokračování spraví. ()

K_A_MK_A_M

Všechno je jinak. Atmosféra potemněla. Postavy se vyznačují skutečnými psychologickými rysy. Zajímavé je, jak si někteří z hrdinů samotným přenosem na Destiny naplnili smysl života, oproti malichernostem a povrchnosti kterými živili své životy na Zemi. Jiní naopak ztratili, jelikož vazby na rodnou planetu byly silné a to jak existenční, tak mezilidské. Zmizela věta "Tak jsme zase zachránili galaxii, co budeme dělat zítra?" Mnohem výraznější hudba. Celkově se cítím jako v povedené počítačové hře. Co díl, to level. Tempo děje také příjemným překvapením. Ano, tady nehledejte hrdiny, co dokázali zničit Wraithy a Guaoldy neustálím přenášením se na jejich lodi, které následně nechali vybuchnout buď za pomoci přetížení systémů lodi, nebo jakýmkoliv jiným způsobem a než loď vybuchla, tak se přemístili na další. Antické znalosti nemají vůbec nic společného s rytířskými zápasy a draky. Váš osud se změnil, vlastně přesněji - jste v Destiny, hluboko v neznámém vesmíru, nemůžete se dostat domu a pod rukama a nohama se Vám rozkládá jediný pevný bod, který "kočíruje nekočíruje" neprůhledný Carlyle. Nechte se unášet. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace