Harry Brown (Sir Michael Caine) je řádný občan a bývalý mariňák. Po smrti manželky žije sám v jednom ze stovek bytů na předměstí. Společnost mu dělá jen jeho nejlepší přítel Leonardo (David Bradley). Právě toho ale jednoho dne zavraždí parta místních výtržníků. Harry se rozhodne jednat a naplnit sám svou vlastní představu o spravedlnosti.... (oficiální text distributora)

mortak

Caine bez debat táhne celý film, jenže i on se pere se scénářem, který se zoufale snaží být něčím více, než tím, co v něm každý chce vidět. Ti kluci jsou vlastně zneužívaní špatnými dospělými, a jakmile ti zmizí, kriminalita klesne o třicet procent (viz závěrečný projev šéfa místní policie). Takže když zabiju dealery drog, zmizí i feťáci? Nehledě na to, že na konci filmu se všichni začnou chovat dost nelogicky (čti pitomě), aby je autor scénáře dostal "pod jednu střechu". Průměrný film se skvělým Cainem. ()

okkac

Emocionálně slabší, než Gran Torino, ale zato špinavější, drsnější, akčnější a hnusnější. Už úvodní scéna na motorce připraví divákovi menší šok, že tohle nebude povrchní hollywoodská zábava. Michael Caine stále umí a i ve svém věku nevypadá se zbraní špatně (byť s brokovnicí, která je na plakátu se ve filmu nikde neobjeví) a Jack O'Connell je asi předurčen k rolím grázlů, jelikož to samé si zahrál i v Eden Lake. ()

bartias

V dobře napsaném a natočeném dramatu se ctihodný gentleman Michael Caine rozpomene na svou krvavou vojenskou minulost a stane se britskou variací na Drsného Harryho. Vinou britské rezervovanosti sice výšin svého nepřiznaného předobrazu nedosáhne, ale jeho příběh zůstává o to uvěřitelnější. 7/10 ()

Benjamin-L

Skvělý film na který sem se těšil dlouho dokonce víc než na Počátek. Michael Cain je dobrý herec a od téhle role si zaslouži místo v top 10. ()

Safenat

Celý film se mi poměrně líbil, jen ten konec byl podle mého naprosto zbytečný - příběh fakt nepotřeboval žádné skandální odhalení a finále v plamenech. Nebýt toho dal bych i 4 hvězdy, ale takto jen 3. ()

Radiq

Dlouho jsem otálel, než jsem se rozhodl kouknout na tenhle film, ale to je uplně zbytečná informace. Film to nebyl nudnej, akorát tomu chybělo něco, co by mě primnělo kouknout na to ještě jednou. Na jednu stranu mě potěšil Ben Drew, v dnb světě jinak známej jako Plan B (hrál tady pěkně sviňskýho hajzla), na druhou stranu mě znechutila ta krev. Ne tím, že jí tam bylo dost, ale tím, jak byla udělaná (výstřiky krve byly značně digitální a předimenzované). A teď už se posaďte, ohulte bedny a vychutnejte si tuhle pecku, která se k filmu vztahuje... ()

tom88

Komornejšie pojatý a veľmi nenápadný film s tradične dobrým Caineom. V závere veľké prekvapenie a akčnejšie pojatie moc potešilo. Film je to veľmi drsný a zaslúži pozornosť. 75% ()

Doudis19

Drama není žánr pro mě. A proto abych svým hodnocením, nezvedal žaludek opravdovým znalcům, tomuto žanru se snažím vyhýbat. Jenže u Harryho je napsáno Thriller/Akční.. To tedy ani náhodou. Když už se tu a tam objevila trocha vzruchu ( žádná akce), byla tak hloupě a monotóně podaná, že ani ta odporně digitální krev nebyla hlavním problémem. Nuda, bezmezná nuda, to je hlavní důvod. A sice oceňuji výkon pana Cainea, "sympatyčnost" výrostků, a zručně natočenou ůvodní scénu vraždy z motorky. Jak říkám, prostě nešťastné nedorozumění, co od tohoto filmu čekat.. ()

hans500

Námět je podobný jeko v Eastwoodově Gran Torinu, film poukazuje na stejné problémy, zpracování je zcela jiné. Velmi realisticky působící temný thriller, Michael Caine je excelentní a i ve svém věku v akční roli věrohodný (na rozdíl např. od Charlese Bronsona v pozdějších dílech Příní smrti) a místy dokonce nechává vzpomenout na svého kultovního Jacka Cartera (Chyťte Cartera, 1971). Emily Mortimer přesvědčivá, stejně jako nepříliš známí mladí herci. Výborně napsaný scénář i zajímavě zpracovaný příběh. Působivost atmosféry má na svědomí především skvělá kamera. Daniel Barber si za svůj celovečerní debut zaslouží pochvalu a pokud je Harry Brown skutečně poslední Caineovou hlavní rolí jde o roli důstojně zakončující jeho výbornou hereckou kariéru. ()

Triple H

Civilný úvod až do zavraždenia Leonarda perfektný. Akonáhle začne ale dedulo Caine robiť poriadky, film sa z civilnosti stočí do klasických klišé, ktoré mi po úvode prišli nepotrebné a zbytočne vykonštruované (príkladne to "dealerské doupě" aj s dílerom samotným bolo až príliš okato a prvoplánovo odporné). Caine bol objektívne fajn, ale bývalého mariňáka som mu teda veľmi nežral. Celkovo ale určite pozerateľná vec. ()

Sonnik

One man will take a stand. Ostrované tyhle věci umí. Jednouché, syrové, sugestivní a jako třešnička skvělý Caine. "This is not Northern Ireland, Harry." ()

st.jim

Jak to říct, abych to správně vystihl. Věru, je to celkem povedený britský thriller, kterému bohužel něco chybělo. Je to takový slabý odvar Eastwoodovského Gran Torina. Více brutálnější ale bohužel méně silnější. ()

markuc

Velmi pekny film, s vynikajici atmosferou a vybornym dejem - naturalisticky popis britske mladeze, pro me velmi silny zazitek, libil se mi i "pomaly" dej vypraveni (neco na styl bratru Coenu) - takova britska verze Gran Torina. ()

Shetland

Atmosféra filmu je sice oproti Gran Torina slabší,ale neřekl bych,že Harry Brown na něm parafrázuje. Rozhodně podává surovější a ke konci více krvavější pohled a i když se zdá,že to celé pomalu ubíhá,tak je tomu naopak. ()

Mrkvič

Taková akční výpověď dnešní doby. Snad to na většině míst ještě tak strašné není, ale až bude? Doufám, že se najde nějakej takovej stařík, co to vyčistí :) Tenhle film pro mě bude aktuální ještě hodně dlouho, i když bych radši, aby to tak nebylo. V Čechách máme Babí léto, pro Caina natočili Harryho Browna :) oboje má něco do sebe, a oba to jsou super filmy. ()

Qitek

Sean Harris je nejlepší smažka in movie history. Za něj ta čtvrtá hvězda. Jinak je to celkem vlažnej film s vlažným Cainem, ale s mrazivě skvělým, realistickým úvodem. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008