Prostředníci

Middle Men

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 108 min

Mohol to byť pseudoživotopisný film v štýle Social network. Čiže maximálne vážna a precízna filmárčina. Je z toho kvázi cool gangsterka s ruskými gangstrami, kde mafoša musí hrať Rade Serbežija. Musí sa husto fetovať a tí feťáci musia vyzerať ako z Trainspottingu, aby to malo žiadaný efekt na teen publikum. Brutálny prepad v kinách je záhadou, Middle men totiž bezpochyby sú zábavným filmom. Kĺžu po povrchu, ale scenár stále prichádza s nejakou škodoradostnou prekážkou pre zúčastnených. Povrchnosť vypláva na povrch v závere, kde namiesto katarzie a prehĺbenia pocitov hlavného hrdinu prichádza skôr niečo ako scenáristická povinnosť celému predchádzajúcemu deju dodať myšlienku tak, aby to pôsobilo prirodzene. Iba vďaka Wilsonovi to nevyznieva úplne pitomo. Gallo chel byť Guy Ritchie, ale mal to skúsiť skôr ako Fincher.(18.12.2015)

Docela nenapadný snímek, který mě zaujal svým námětem a respekt skutečným osobám za to jak dokázali vydělat neuvěřitelný balík peněz téměř za nic. Ve snímků neuvidíte téměř žádné holywoodské hvězdy, ale to vůbec nevadí, protože zahráno to je skvěle. Překvapila mě taky zručná režie a parádní scénář, který nenudí ani minutu a díky tomu má film slušné tempo.(20.9.2011)

SWAG(10.1.2013)

"Zatraceně, vy pitomci, víte vůbec, že tu máte pod čokoládou šek na dva miliony dolarů ??" - "No, a co ?? Je to snad zločin ??" ;)(2.3.2014)

Každých 10 vteřin prolétne mužskou hlavou nějaká chorá, perverzní, zvrácená myšlenka. Je docela podraz, že MIDDLE MENI zapadli za slávu giganta jménem THE SOCIAL NETWORK, protože jsou si v lecčem podobní a člověka prostě pořád napadá myšlenka, co kdyby Fincher radši natočil tohle. Film o šíření pornografie do všech koutů našeho krásného sluncem prozářeného světa je totiž jako vynalezení facebooku. Jen je tam víc magorů, a koksu, a napětí, a hlášek (no dobře toho možná stejně), a nahých ženských. Suchý komentář hlavního hrdiny, výborně ztvárněným Lukem Wilsonem nás provází celou tu cestu nahoru a zase zpátky. A dělá to stejně dobře jako to onehda dělal Nicolas Cage v LORD OF WAR. Tohle je raketoplán. Každý jeho start stojí strýčka Sama a daňové poplatníky 450 milionů dolarů. Hádejte, co na něm visí? Satelit za miliardu. A proč si myslíte, že ho vypouštějí? Kvůli internetu. Ale jestli myslíte, že má pomoct vašemu děcku ke vzdělání. Aby si taťulda přečetl statistiky Tigera Woodse nebo mamka s babičkou aby se naučily, jak upéct čokoládový dort, tak jste padlí na hlavu. Jděte po penězích. Pornoprůmysl za rok vydělá po celém světě 57 miliard dolarů, aniž by kdokoliv přiznal, že na něj kouká. Pryč jsou dny, kdy jsme uprostřed noci jezdili do zapadlých knihkupectví. Kdy jsme se schovávali v oddělení pro dospělé v místní videopůjčovně. Čekali na pošťáka s krabicí v hnědém obalu. Všechno, co chcete vidět, je u vás doma nebo v kanclu 24 hodin denně. A čeká to na vás. Jeho postava je v úplném protikladu dvou hovad, rovněž skvělý Giovanni Ribisi a Gabriel Macht, kteří jsou dost zfetovaní nebo nalití na to, aby s něčím takovým dokázali přijít. Jejich scény z úvodu snímku mě královsky pobavili. Za roklí prostoru a času se na jiné planetě jménem Los Angeles dva muži blížili konverzaci, která navždy změní moji životní cestu. - Jak můžeš takhle chrápat v židli? - Co? Problém je, že těm dvěma idiotům nemůžete fandit. Na koleji se těchhle debilů najde spousta. Člověk je chce zabít nebo jim pořádně namlátit, když ve tři hodiny ráno nahlas vyřizují hovor s přítelkyní (jak tyhle vymaštěnce může mít vůbec někdo rád?) a ne jim držet palce. Stejně jsou to ale ti dva co příjdou s nápadem, který si ono obdivné hvízdnutí zaslouží víc než "velký kozy". Tihle dva idioti ale netuší, že za ani ne rok se z nich stanou multimilionáři. A změní internet na to, čím je dnes. A jak to už na světě bývá, kreténi si vždycky nějáké trable najdou. Obvykle to bývá ruská mafie a tady tomu není jinak. S ní přichází zmiňované problémy i náš hrdina. Celá operace je naprosto diskrétní a profesionální. Nikdy nezapomínáme, že je to obchod. Pečlivě dbáme na to, že je dobře postaráno jak o poskytovatele obsahu, tak o předplatitele obsahu. Takhle se snažíme dělat obchod. Měl celou tu šlamastiku rozplést, ale jen se do ní přimotal a už nemohl ven. Táta od rodiny, který chtěl vydělat peníze. Problém byl, že měl za partery ty dva dementy a ti dmýchají děj, kde to jenom jde. Vždycky když to sklouzne do jakési pohody, příjdou oni dva. Díky nim se naštěstí divák nemá šanci nudit. Což je žádoucí. A taky je na co se dívat. Laura Ramsey si mě získala už MAD MENECH a v téhle mile jednoduché roli, ve které selhala jen v tom jediném a nejdůležitějším, je moc působivá. Stejně jako celý film. Je dobře, že tu máme pravdivý příběch naší generace pro další generace. Moc internetu je opravdu neuvěřitelná.(7.2.2011)

• - Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)

• - Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)

• - Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)