Prostředníci

Middle Men

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 108 min

Takový pohodový bonus k Social Network, o nástupu placeného porna na internetu. Mám rád filmy o vzestupu jedince, králem těch fiktivních je pro mě Zjizvená tvář, králem těch "podle skutečných událostí" pak Social Network. Na těch filmech je akorát blbá ta kocovina, kdy si uvědomíte, že vy - řečeno slovy Henry Hilla - (do)žijete život obyčejnýho blba.(8.7.2011)

Prvá polovica sa vliekla a bola takmer až nezáživná - na konci divák možno ocení, že všetky podrobnosti príbehu boli pekne zrozumiteľne vysvetlené a spätne aj detaily získajú svoje čaro, nič to však nemení na tom, že málo chýbalo, aby sme film prestali pozerať už na začiatku. Výsledok bol napokon ľahko nadpriemerný, príjemný, úsmevný. Trocha vtipu aj absurdity spolu s atraktívnou tematikou (porno, pozadie a podsvetie) v kombinácii s poctivým filmárskych remeslom stvorilo osviežujúcu malú drámu, ktorá je predovšetkým komédiou... s typickým šťastným koncom :-)(25.4.2011)

Skvěle a zábavně udělanej film. Je to v podstatě gangsterka, kde se všichni přetahujou o megavýnosnej byznys s internetovym pornem. Luke Wilson v hlavní roli je přesnej a líbilo se mi, že byl dobrák. Nejlepší byl ale permanentně sjetej Giovanni Ribisi a nejlepší scéna, když jeho kámoš totálně zkoksovanej poletoval ve stavu beztíže. A i když je to o pornu, tak tam je rodinný poselství, no já se prostě bavil a byl jsem i napjatej.(26.7.2011)

Jeden z mnoha. Není to špatný film, jen v té záplavě moderně vypadajících atraktivně znějících snímků se poměrně snadno přehlédne. A to i přesto, že Luke Wilson hraje nejlépe, co jsem měl tu možnost vidět a dost možná má i nejlepší roli, kterou kdy mohl dostat. Zbytek už je jen solidně odvedené řemeslo a vše co k danému žánru patří. Tzn. vypravěč typu "jak to všechno začalo + nějaké to moudro na konci", nablýskané káry, drahé obleky a několik bábovek na parketě. Částečná inspirace The Social Network je tu jasně viditelná, ale nijak to nedráždí do očí.(24.7.2011)

Príjemne pozerateľné, poľahky zabudnuteľné. Neurážajúca krimi báchorka, inšpirovaná skutočnými udalosťami. Skvelý casting, blázon Ribisi ako bonus. Milujem toho zmrda!(29.9.2011)

• - Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)

• - Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)

• - Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)