Prostředníci

Middle Men

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 108 min

Jeden z mnoha. Není to špatný film, jen v té záplavě moderně vypadajících atraktivně znějících snímků se poměrně snadno přehlédne. A to i přesto, že Luke Wilson hraje nejlépe, co jsem měl tu možnost vidět a dost možná má i nejlepší roli, kterou kdy mohl dostat. Zbytek už je jen solidně odvedené řemeslo a vše co k danému žánru patří. Tzn. vypravěč typu "jak to všechno začalo + nějaké to moudro na konci", nablýskané káry, drahé obleky a několik bábovek na parketě. Částečná inspirace The Social Network je tu jasně viditelná, ale nijak to nedráždí do očí.(24.7.2011)

SWAG(10.1.2013)

Roztomilej kozatej kočkopes, kterej má tu smůlu, že sem ho viděl až po Vlkovi z Wall Street a Sázce na nejistotu. 1/3 komedie, 2/3 drama a 3/3 gangsterka. Všechno strašně fajn, ani jedno ale dotažený ke stoprocentní zábavnosti, neřku-li filmový dokonalosti. Dohromady tenhle žánrovej bordel pod nesebejistýma tvůrčíma rukama hodně ztrácí.(17.1.2017)

Rozpočet: 20 000 000 $ Otvárací Víkend: 325 641 $ (v 252 Kinách) Tržby USA: 754 301 $ Tržby Celosvetovo: 754 301 $(29.3.2012)

• Roman.Ticka

Vůbec neřeším obsah, ale formu. Naprosto mi nevadí pornoprůmysl, protože částečně eliminuje trestnou činnost různých úchyláků a perverzáků v patologickém rozměru pochopitelně. Pro běžného řadového občana, mezi nímž snad není normálně sexuálně fungující jedinec, je tato specifická branže únikem z reality a naplněním nesplněných očekávání v partnerství atd. blablala jak to nesčetněkrát omílají v manželské a jiné poradně a vedou o tom tuny článků na netu... Forma naprosto nezvládnutá, čímž vznikl nepřehledný chaos a mě osobně nezaujal, naopak i přes zajímavé téma, ukrutně nudil. Takže jsem se ani nedodívala a je mi to šumafuk, bublifuk.(2.3.2014)

• - Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)

• - Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)

• - Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)