Epizody(3)

TV spot 2

igi B.

(9.2.2009 . . . Svatá prostoto... 8-o . . . "Ďáblovu lest uvede Česká televize od 15. února - Premiéra první části nazvané Noc hadů se uskuteční 15. února..." - - - Tak co to je tady zase za chcanky? Pár zoufalců by rádo ovlivnilo >veřejné mínění< na ČSFD? Šaškárna zdejších bodohoničů? Nebo to jsou nějaké ďábelsky lstivé marketingové sračky pražských televizáckých čudláků? Kamarádi Jirky Stracha? Placená debilní klaka? :-( . . . Taková už dopředu skvělá hodnocení! To se cení... Akorát, že tu něco smrdí, jak to je a jak to není... - - - Nakonec - stačilo se podívat na film o filmu. Vidět Andulu G. s bouchačkou, kterak kváká cosi o pravidlech žánru a upoceného Í.Tý. coby mudrujícího religionistu, poděláte se smíchy... 8-] - - - P.S. Osobně si myslím, že tato >upřednostněná< hodnocení (kOCOUR, Tosim, MoUdRc, nylo, Šášal, jochananj - ejhle je!) jsou zde minimálně týden před premiérou (fakt nehodlám dohledávat, kdy to sem děcka nalajdovala...) jen k ovlivňování následného ratingu filmu zde ve statistikách, potažmo vůbec k manipulaci stádních uživatel databáze... Bohužel se to tu stává stále častěji až pravidlem. Smutné. Nechápu, proč už z principu nelze aktivovat možnost hodnocení až po premiéře. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - (15.2.2009) . . . Takže máme za sebou zdejším davem tak netrpělivě očekávanou první hodinu... :-] . . . No to je zase švanda na čétéčku. Po prvních minutách jako vystřižených z nějaké staré Kingovky (důkaz, že i J. Strach se taky občas podívá na nějaký ten americký >žánrový< film ;-) už jen hodina bohorovné nudy, podpořené serriálovými hereckými kreacemi novokvašených hvězdiček, kterým se až s dojemnou tragikou dnes už musí verbálně přizpůsobovat i takoví herci, jako S. Zindulka nebo J. Štěpánková... K tomu všemu ukoptěné a toporné kecy v dialozích a jak už jsem zmínil ve svém >předkomentáři< , ve své roli alternativní policajtky, která vypadá jako modelka a čudí gandžu (sic! - ejhle scénář - takové mladé to je, takové prý máme dneska policistky!...) až směšná A. G., která už zjevně naprosto rezignovala na obsah postav jí přidělených rolí a čudlí to jedno za druhým - jedno jako druhé, podpořená tuzemským mediálním poplácáváním, jak je skvělá a úžasná. Ano Anno, takhle to fungovalo někdy za první republiky... No, taky by se mohla tahle největší >hvězda lesů české republiky< občas kouknout na nějaký ten dobrý světový film... :-/ . . . Záměr ČT místo pořádného střihu rozpliznout tenhle ryze televizácký počin na TŘI hodinové díly mi pak připadá naprosto zcestný. Během té první hoďky hoňky se totiž (až na ty úvodní minuty) vlastně >nic< zásadního nestalo. - - - CO TEDY V DNEŠNÍ PREMIÉROVÝ VEČER ZAŽILI STRHUJÍCÍHO A MIMOŘÁDNÉHO VŠICHNI TI, KDO TOMUHLE POČINU NADĚLILI NA ČSFD ČTYŘI A PĚT HVĚZD MI ZŮSTÁVÁ TAJEMSTVÍM. Jestli to tedy není (jak si ostatně stále víc a víc myslím) jen nějaká ta trapná lest kamarádů a příznivců Jirky Stracha... - - - Ten se d.m.s.n. každopádně měl nejdřív podívat na nějaké ty >čistě žánrové< (sakryš - co to je? :-o) detektivky a pak se teprv vrhnout do díla... Ale ono je to vlastně dneska v té naší ČéTé jedno. Protekční nýmandi mají zkrátka práce dost a nakonec se zjevně i ta délka jimi vyprodukovaných nicotností řídí nejspíš hlavně nutností pustit té naší veřejnoprávní řádně žilou. A nemusí si u toho ani hrát na nějaké satanské rituály, že... :o( - - - Resumé: Jedna hvězdička tedy proto, že stejné hodnocení dávám i jiným stejně utahaným a po tvůrčí stránce impotentním kravinám americké, německé, rakouské a jiné provenience... - - - - (Další po druhé části - možná, komentář zde po zhlédnutí filmu o filmu a první části - původně jako třetí - 9.2.2009, 15.2.2009) () (méně) (více)

salahadin

Tak předně - záhadolog Vašíček by udělal záhadu i z rohlíku tvaru C (že by ho vyráběla sekta posedlá pravěkým kultem luny = ansa lunata už v eneolitu, či turecké šedé eminence, či komunistické frakce zhmotňující v něm podobu srpu?), jeho scénář a přebujelá "mysterióznost" je spíš tématem pro bulvární plátky, ne tématem pro trojdílný film. Všude samý satan, fantasmagorie, hadi... Ale Strach, jakkoli nechápu jeho volbu natočit něco podobného, se s režií vypořádal dobře a herce ukočíroval. Tradičně skvělému Trojanovi zdatně sekunduje výborný Dvořák. Občasné přiblížení se žánrovým libůstkám kvituji s povděkem, no k lepšímu hodnocení by museli tvůrci přizvat k napsaní scénáře úplně jinou sortu, než jakou je Vašíček. Ortel - je to sice uhozené, až se mi uši červenají, ale za první dva díly ty 3* dám. ()

Snorlax

První díl je celkem nuda, ale na Trojana s Dvořákem se dá dívat i v nudě. Druhý konečně připravuje napínavé chvíle a potvrzuje mi, že Trojan s Dvořákem u Stracha se mi přece musí líbit. Nemusí. Třetí díl je naprosto debilní a nastavuje laťku pokleslosti hodně hluboko. Scéna, v níž stojí Trojan s křížem před sochami, se jednou určitě objeví v parodii. I když ... něco takového již netřeba parodovat. Škoda, že ďábel neodpráskl kysličníkovou blondýnu Ani Geislerové již začátkem prvního dílu. Na konci druhého mohl odprásknout i komisaře a pseudoznalce, aby se Trojan s Dvořákem nemuseli po zbytek života stydět, že hráli v tom srandovním třetím dílu. ()

Nikon

Výborně rozjeté, obstojně pokračující, ale závěrečnou částí a především úplným závěrem trošku pohřbené snažení o českou podobu mysteriozního krimi. Škoda - po první části jsem dával 80 % a že to celé dopadne takhle, jsem netušil ani ve snu.... Ovšem co se formy týká, je Jiří Strach stále na špičce televizní tvorby. ()

sud

No vida, i u nás jde natočit mysteriózní detektivka s fantaskní zápletkou, jen chtít. Příběh je docela atraktivní, atmosféra skvělá a ústřední herecká trojice vyloženě sympatická (i když oba pánové Aňu přehrávají). Jen škoda, že se z atmosférického thrilleru v poslední epizodě stane béčková fantasy, která se nedá brát vážně (při anabázi Trojana a Dyka za křížem se prostě nejde nesmát - ať už to tak bylo nebo nebylo myšleno). Ale, jak už jsem předeslal, jsem rád, že něco takového u nás vzniká. 65%. ()

• V závěrečné scéně třetí části lze v čase 61:30 ve spodní části záběru spatřit část kolejí filmové jízdy. (Flexaret)
  • Ďáblova bible byla ve středověku považována za 8 div světa. Kniha váží 75 kg. Její dřevěné desky, potažené kůží s kovovým zdobením, mají rozměry 920x510x22 mm. Obsahuje 320 pergamenových fólií, tj. 640 stran o průměrném formátu 890x490 mm. Někdo vyřízl 8 stran z neznámých důvodů. Původní desky knihy byly při požáru roku 1697 poškozeny a nahrazeny novými dřevěnými o síle 22 mm. (blackrain)
  • Pivovar Chrudimský lev neexistuje, nicméně chrudimští o obnově městského pivovaru uvažují. (rakovnik)

Časové pásmo bylo změněno