Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

JohnSmith

Bruckheimerovská pohádka o čarodějích je plná hezkých triků a celkem ucházejícího Cage. Ale nijak zvláš´t mě to neoslovilo. ()

blackJag

Čekal jsem průměrné řemeslo, nedostal jsem ani to. Obsazen film není zle (ovšem Nicovo parukářské eskamotérství už přesáhlo únosné limity), mnohokrát se mi jen zdálo, že herci přesně nevědí, co tvoří. Je to už komedie nebo tu po mně někdo chce, abych se bál? Začátek je na diváka vybalen bez pardónu, zahltí jej žánrově standardními informacemi a pak jej nechává na pospas nezáživné historce, která se ani nedokáže brát s rezervou (ne do té míry, aby byla vtipná). Triky zahlcený návštěvník kina dnes nebude žasnout nad tím, co se nám Turteltaub snaží zprostředkovat. Proč? Triky zde nejsou špatné, nedokáží ale překvapit, nemají kouzlo (a to se bavíme o filmu, ve kterém se kouzlí), není v nich nápad. Jsou barevné, na první pohled efektní, ale jinak bez duše, bez napětí. A tak je to i s celým filmem - dívat se na něj dá, hranice mezi niterným zájmem a nudou stírá jen velmi pomalu (spolehlivě však v jednom směru), na průměrnou příčku mu ale přeci jen kousek schází. Další disneyovsky dietářská a bezohledně přebarvená zbytečnost. 45% ()

Krosmen

Jak už někdo přede mnou poznamenal, je to pořád stejné téma, s obdobnými hláškami a průběhem, které už tu několikrát bylo a s největší pravděpodobností i bude. Pokud jde o triky, tak nejlepší je drak a býk to ostatní je jen metání modrých a černých čar. Pokud jde o samotný scénář, hodně podobný už byl několikrát použitý akorát nějaké hlášky byly nové. Možná si tvůrci nastavují upomínku do kalendáře, pak jednou za dva roky scénář vytáhnou, udělají drobné úpravy, přeobsadí a hotovo. ()

Gerret

Kdybych to porovnával s filmem Percy Jackson: Zloděj blesku. Tak tento se mi líbil víc, bylo tam více efektů, lepší herci, lepší příběh. Všechno to pěkně odsejpalo, některý kouzla byly fakt dobře vymyšlený. Nejlepší byla honička s autama, nebo ta bitva na konci. Vůbec by mi nevadilo kdyby natočili pokračování. Hodnocení 75%. ()

Ravi

Čarodějův učeň mě osobně zklamal, ale navzdory tomu má co do sebe. Je to takové romantické drama schované za fantasy závoj, což se celou dobu na střídačku mění a působí celkem kompaktním dojmem. Je tam pár dějových okének bez vysvětlení, asi zbytek z vystřihovánky, ale provedené, jak trikově, tak dějově, je to celkem slušně. Přesto bych raději strhující akční film se špetkou ryzího thrilleru, než bombastickou pohádku pro všechny o lásce čarodějích a kouzlech. Přirovnal bych to ke křupce - je to voňavé, nafouknuté a líbivé nic se spoustou vzduchu uvnitř. 50% = 2+/5 ()

Scar

Film viac odnáša, ako prináša. Ľutujem, že som to nevidel v kine, možno by tie farby dávali význam na veľkom plátne a prehliadol by som fakt, že film nemá žiadny dej, štipku originality a aj pocit, že s Nicolasom to ide dolu vodou. Škoda, pretože som jeho prítomnosť v tom ktorom filme považoval za známku kvality... ()

Gallagher

Na kvalitní fantasy moc dětinské, na nenáročnou pohádku až příliš překombinované mytologie. Námět i příběh fajn, ale to provedení zaostává za očekáváním (pár čarodějů neumí nic jinýho, než házet po sobě plazmové koule). Poslední půlhodina sledována jen z povinnosti. ()

klima777

Film, který neurazí, ale ani nezaujme. Co je platno, že Cage hezky vypadá, když Čarodějův učeň působí jako porouchaná hračka a vadné puzzle. Nicméně, abych jen nehaněla: Sekvence po oživení Morgany jsou vydařené. Konec dobrý – všechno dobré? Ani náhodou; ale u večeře se tenhle nudný bijáček sledovat dá. Jednou a víckrát ne... Škoda promarněné šance a Molinových schopností, jež zde přišly vniveč. Tak třeba jindy a jinde a hlavně bez mopů... Suma Sumárum: Dvě rachitické hvězdičky. ()

Kurikmoon

Pre mňa zabavný filmík s dobrými nápadmi. Avšak s občas poriadne trapnými dialógmi (Asi pasované pre deti). A toto sa spolu neustále bilo. Na dobrú zábavu to stačilo. Len škoda nevyužitého potenciálu. + ale uvidíte naporcovanie na drobno, peknú geografickú výuku posledného odpočinku mŕtvych a... Parádne dôchodcovské boty a štýlové šperky. ()

V.Silver

Na to, jak moc jsem se bál, že to bude totální hovadina na n-tou, to nebylo zase tak strašný. Molina je vynikající záporák, Bellucci sice stárne, ale pořád jí to setsakramentsky sluší a Cage... ten v každým vfilmu, kde má dlouhý vlasy, prostě hraje nic moc. Ostříhat do příště a bude to určitě lepší! ;) ()

Guzo

Cage a Molina jsou sice styloví čarodějové, ale jinak to herecké obsazení za moc nestojí. Hlavní role pro Baruchela? To ne, tomu uvěřím leda hraní v nějaké klasické teenage komedii, sem mi vůbec nesedl. Jinak hlavně efekty jsou celkem na úrovni a až na hloupý střih se jedná o lehký nadprůměr.. ()

kklepkaa

Nicolas Cage mě tentokrát zklamal. A to především výběrem filmu. V tomhle filmu by totiž nezářil asi nikdo. Vizuální stránka filmu byla ucházející. Jay Baruchel mě vůbec nepřesvědčil a celou dobu mi spíš vadil. Dialogy nic moc. Dětem by se to ale líbit mohlo. ()

ghatos

Retardovaný trapák Jay Baruchel stahuje tohle dobrodrůžo hned od začátku do hnoje (nesnesitelnost jeho uměleckého projevu je 10 z 10). Nedá se přehlednout ani obejít, čumí na vás z každého záběru. Do toho se přidá Teresa Palmer s věčně udivenou otevřenou hubou a máte vystaráno. Cage si hraje to svoje, těžko může nějak víc vyniknout v přetrikované čarodějnické karikatuře. Americká trapnomagie za 28%. ()

Autogram

S príbehom pôvodnej nemeckej strašidelnej rozprávky Krabat to nemá nič spoločného, ale aspoň si ukradli názov. V tejto americkej verzii je všetkého samozrejme viac: viac kúziel, efektov, bleskov, akcie, humoru a tiež viac žien. Učeň aj jeho majster si v tom prídu na svoje, ja by som si takmer nevedel vybrať a musel by som sa orientovať podľa (papierového) veku. Napriek ľahko predpokladanému príbehu od začiatku až do konca je aj vďaka akčnosti a sympatickosti hrdinov celý film príjemný. Môže zaujať mladšie ročníky aj tie staršie, ak nemajú predsudky k žánru akčného fantasy. ()

strelenaL

Upřímně Cage a Bellucci mají fascinující herecký talent, který se v béčkovém filmu úplně vytrácí/marní zcela zbytečně díky směšnému scénaři. ()

KarKulA

Nesympatický fracek v kombinaci s Nickovým plachým pohledem??? ....... They tried to make me go to rehab but I said, 'No, no, no.' ()

LondonGirl

Trošku nedotiahnuté, s drobnými prvkami, ktoré by som radšej prenechala do filmu pre deti, ale inak to bolo naozaj dobré, vtipné, Nicolas Cage je jednoducho jednotka a páčil sa mi ako učiteľ. Jeho žiak sa má ešte čo učiť aj zo strany herectva. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)