Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

WhiteFloyd

Celý film jsem čekal na nějaký supr čarodějnický souboj ve stylu Brumbál vs. Voldemort, ale ono to nějak nepřišlo. Navíc je to jedno kliše za druhým. ()

gu-staff

Klecák tentokrát nebyl místo u holiče v palačinkárně, místo toho mu nasadili jednu z paruk Mikiho rourky z doby, když měl ještě obličej. Ten pubescent, co mu u toho se-kunduje, měl ve filmu spoustu míst, kdy by si zasloužil pohlavek. A jakej! Neustálý metání světelnejch míču sem a tam mně chvílema ukolíbalo, až najednou byly titulky. Ještě že tak. Kdybych neusnul, promarnil bych desítky minut koukáním na tohle. Takhle jsem si alespoň odpočinul. A málem bych zapomněl: Monika Belůči....za tu jsou ty dvě hvězdy. ()

Scaevola

Copak Nicolas a jeho čáry... Podivnosti střídají jiskřivé efekty a tak zase dál v nekonečném, skoro až magickém kruhu. Kromě několika známých jmen v opravdu překvapivých rolích ničím nezajímavé, nebojím se říci, tuctové vyprávění, které se přliš rychle vypaří ze všech vzpomínek. ()

BalbiJirka

Snímek, ve kterem je Nicolas Cage nemůže dopadnouš špatně. Příjemně se sledující film, výborné efekty, dobře zahrané. ()

kelet

Obyčajný, ničím neoriginálny príbeh, ktorý vás však nebude úplne nudiť. Dej, ktorý už ste videli milión krát, kedy učiteľ nájde nástupcu, ktorý je na prvý pohľad najhoršou voľbou nástupcu, no dokáže sa učiť a nakoniec prekvapí a všetci šťastne žijú naveky, toď v skratke. Herecké obsadenie je síce zaujímavé, no nečakajme žiadne hody. Každý si zastal svoju úlohu v najlepšom, ako bola pre jeho postavu napísaná. Efekty vás neohúria, no sú spravené elegantne a hlavne čarovne. Film je teda dobré zhliadnuť, no prvé pozretie vám dá maximum toho, čo ponúknuť vie. Pri opakovanom zhliadnutí bude úroveň klesať. Hodnotenie: 40% ()

LordEldest

Nééé... já se první půlku filmu opravdu bavil a chtěl jsem dát aspoň 4*... a pak do toho přišlo to nemasné neslané finále a všechno korunovala blesková resuscitace... Pikachu volím si tebe a sestřel ty hvězdy! ()

Tempest

Film se okrajově dotýká legendy o Artušovi, mluví se zde o Merlinovi a Morganě, ale kdyby se jmenovali jinak, nic by se nestalo. Film začíná bojem mezi Morganou a Merlinem, ve kterém je sice Morgana poražena a uvězněna, ale Merlin je smrtelně zraněn a umírá. Před smrtí pověří svého žáka čaroděje Balthazara Blaka, aby našel Merlinova potomka, který bude dědicem jeho magických schopností. Balthazar pátrá bezúspěšně celá století, ale vypadá to, že konečně našel toho, kdo je Merlinovým potomkem a je schopen definitivně porazit Morganu. Mě osobně nebyl moc sympatický představitel hlavní postavy čarodějova učně, Nicholas Cage hrál svůj standart, Monica Bellucci jako vždy překrásná, ale její role byla hodně okrajová, takže asi nejlepší výkon z celého hereckého ansámblu předvedl Alfred Molina jako hlavní záporňák Maxim Horvath. Film docela ušel, trochu lepší nadprůměr, tak na jedno podívání. ()

LencaN

Snižuju hodnocení na 2*. Až teď vidím, jaký ten film opravdu je. Je to mix Lovců pokladů, Sám doma, Harryho Pottera a čehosi vědeckého. Čarodějův učeň se tváří jako dobrodružný akční film, ale je to spíš pro děti a dorost, protože vtipy mi přišly dětinské, hlavní hrdina Jay Baruchel mi lezl na nervy, většího ňoumu snad nemohli najít. Podstatou postavy je, že je to strašpytel, ale tohle je už trochu moc zakřiklý štěně :) v ději hledejte logiku jen po troškách, závěr zklamal, triky jsou ucházející, Cageovi to jako mágovi sedlo, ale to všechno okolo? Opět film, kdy si říkám, jak se mohli herci (Cage a Bellucci) nechat přemluvit v něm hrát. Na druhou stranu nebýt Cage, hodnocení by bylo ještě horší. ()

Eeve

Nemôžem si pomôcť, mňa to proste bavilo :) Cageova rola po dlhšom čase príjemne spravená aj zahraná, Molina ako parádny záporák (ten si ich vychutnáva:)), Baruchel ako zakríknutý čarodejný puberťák výborný. Musím priznať, že som sa zopár krát schuti zasmiala. Čarodejné kúsky parádne prevedené, škoda len toho konca - dosť mizerne odfláknutý, po takom veselom popcornovskom bezstarostnom filme sme si taký klišoidný, predvídateľný a nenapínavý koniec nezaslúžili :( každopádne by som vrelo uvítala sequel... ()

oli9

Zklamání, dvě hveždy spíše za efekty s drakem a pod. Závěrečná bojová scéna totální zklamání a nuda ()

cobislav

Je tam tolik hloupostí a čistě nahodile smyšlených hovadin, že by vystačili ještě na jeden film, přesto pro nenáročného diváka na zabití nudy koukatelné. 50% ()

AnysekMel

Popravdě pro mě jedna z těch milejších zpracování čarodějovského tématu. Možná za to může hudba... Určitě za to může hudba. ()

filmovyfan

Docela se mi to líbilo. Krásné efekty, příběh, výborní herci (Cage, Bellucci) i když je pravda že Baruchela moc nemusím, tak na tuhle roli se hodil. ()

Radek273

Velmi dobré efekty, hudba a zpočátku to rozhodně nevypadá zle .. ale nevim, ke konci už mi to přišlo takové slabé. Herci byli dobří, ale prostě nemám rád filmy, kde se z kouzelnického laika během necelé hodiny stane expert v magickém oboru a hýří schopnostmi, které staří mazáci i přes dlouholetou praxi prostě nemají. ()

Franki69

Takhle nějak vypadá nejméně 150 milionů dolarů, vyhozených do kanálu. A za všechno může ten ukrutně otravnej užvaněnej hlavní „hrdina“ (Jay Baruchel). S dabingem nebo bez, nedá se to. Díky bohu za reklamní přestávky. Přitom to mohla bejt taková paráda…Souboj čarodějů, kteří se po zeměkouli prohánějí už přes tisíc let, Nicolas Cage, Alfred Molina a Monica Bellucci…triků mraky a většinou opravdu nápaditých a vydařených…a do toho ten trouba, co to celý užvanil do nesnesitelna. Takže, z fantasy pohádky, která mohla svého času konkurovat harrypotterovským filmům je bezmála parodie na žánr kouzelnický film pro celou rodinu. Dávám 30%...to abych vás od případného sledování odradil. Pokud se vám ale líbil Van Helsing nebo Liga Výjimečných, pravděpodobně jste mezi cílovkou a film vám udělá radost. ()

daleba

Je to jako kdyby to od půlky dodělal někdo jinej... Škoda, začátek byl slibnej. Jo a trochu mimo: ta TV NOVA ať už jde do hajzlu! K filmu patří i titulky!!!! A zde tedy nejspíš i potitulková scéna, kterou jsem díky idiotům neviděl. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)