Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

honelnik

Get ready...slová ktore nikdy predtým neznamenali tak málo a zároveň tak veľa...Pamätám si keď som ako malý sledoval dokumenty o vojne, ktorú IRA viedla, o politickom boji ktorý prerástol rámec rokovacieho stola, o zverstvách spáchaných na jednej i druhej strane. Nad týmto všetkým vyčnieval príbeh o chlapcoch z bloku H. O ľuďoch odstrčených na samú hranicu toho čo je moderná spoločnosť schopná uniesť, o nezlomnej vôli a túžbe po slobode, o solidárnosti, ktorá presahuje ľudský život...jeden z filmov ktoré prachom nezapadnú, ale ich vypoveď nie je podaná natoľko šokujúco aby si ho dnes majorita všimla....škoda. ()

Martyr

Hunger sa tlaci na telo aj psychiku divaka velmi nenapadne. Z vrchu vzate to je zabavne podivanicko, ktore sa stava po hlbsom uvazeni deprisivnym utocnikom na vas kludny spanok. Ja osobne som ho pozeral pred spanim, co nebola prave najlepsia volba. Akcne pasaze striedaju tie "nudnejsie", ale ako celok s realnou vypovednou hodnotou ma tento film na psychicku stranku cloveka priam drvivy dopad. Do top 10 si ho nedam ale za originalitu pridavam dodatocne piatu hviezdicku. ()

Kiedes

Velmi s(y,u)rový zážitek. Před Fassbenderem klobouk dolů. Film o lidské odvaze, odhodlání, důstojnosti, nespravedlnosti, nelidskosti, krutosti a ideálech. ()

Luqi

Aj keď nemám tú skúsenosť, dni vo väzení musia byť veľmi veľmi dlhé. A to sa McQuennovi tou statickou réžiu a nekonečne dlhými zábermi podarilo na výbornú. Rovnako ako sa mu podarilo zachytiť šokujúcu brutalitu ktorá s divákom fakt zamáva............. A teraz k deju, McQueen asi ani nemal ambíciu rozoberať zložitú situáciu v Severnom Írsku, zameral sa fakt len na väzenia, odhodlanie Sandsa a je hladovku. V poriadku, len potom celý film vyznie dosť jednostranne a stavia všetkých väzňov do polohy mučeníkov. A to aj napriek malým "kompenzáciam", ktoré sa vo filme objavia. A pritom tí väzni neboli žiadne neviniatka. Sám Sands už predtým raz sedel za nelegálne držanie zbrane a bol dva krát obvinený za účasť na útokoch .............. Ale aj tak, bez výčitiek dávam za 4. Tie spomenuté pozitíva ďaleko predčia tie nedostatky........... ()

jane1106

Maximálně naturalistické, sterilní, místy hodně rozvleklé. Hodně diváků bude mít asi problém s neznalostí pozadí příběhu a tudíž se ztotožněním se s postavami. Bez mučení se přiznám, že filmy o politickém útlaku a bojem lidí proti němu zrovna nemusím (stejný problém jsem měla s Gándhím). V tomto filmu jde ale především o syrové zobrazení podmínek politických vězňů, což se podařilo na jedničku. A jak píše POMO, Fassbender je talent jako hrom. Každopádně nic pro sobotní večer. ()

kesty

Veľmi zaujímavý film s pomalým tempom bez výraznejšieho deja s dvoma extrémne dlhými statickými scénami a s nezabudnutelnym hereckym vykonom Michaela Fassbendera. Nie pre každého. ()

Saur.us

Syrové, surové. Díky dlouhým nepřerušovaným záběrům s absencí filmové hudby funguje částečně jako filmová prezentace krutosti na nebohých teroristech ale hlavně jako patosu zbavená rekonstrukce neblahé části britských dějin. Fassbender stejně jako v novějším Studu předvádí výborný výkon a to díky nepřerušovanému 16 minutovému dialogu s Liamem Cunnighamem a samozřejmě díky jeho Stanislavského metodou podpořeným totálním zdevastováním vlastního těla. A to celé pak divákovi naservírované takřka až dokumentárně. Až na některé předlouhé záběry, které vyloženě jen natahovaly stopáž jde o velmi sugestivní dílo. ()

Meteorista

Steve McQueen tímto svým režijním debutem dokonale předeslal, jaký typ filmů bude asi točit (zhlédnuto až po Studu). A díky mu za to, protože jeho dlouhými záběry a vážnými tématy se člověk tak nějak donutí zamyslet, jak že si to vůbec žije a donutí se malinko rozjímat o životě. A díky mistru Fassbenderovi, který předvádí špičku hereckého umu v každém filmu, je to zážitek o to intenzivnější. Není to film pro každého a není to rozhodně kousek jdoucí tím dnešním mainstreamovým proudem. O to je to film výjimečnější. ()

MovieFive

Námět je výborný, kamera hlavně v úvodu odvedla skvělou práci a Fassbenderovi veliká poklona. Těžko tenhle film hodnotit, průměrné hodnocení neznamená, že bych s vězni snad nesoucítila, ale takový námět se dal určitě zpracovat ještě líp. Je dobře že se nevyhíbá drsným záběrům, ale ve finále jednotlivé scény dohromady nedávají smysl, film je i s tak krátkou stopáží místy lehce nepřehledný a budu si ho pamatovat asi jen proto, že jsem surovější film dlouho neviděla. McQueen se ani nesnaží dát vězňům nějakou hloubku a tím pádem mě ani nedonutil s nimi soucítit, snad jen rozhovor mezi Bobbym a farářem odhaluje nějakou minulost a charakter postavy a označila bych ho jako vrchol celého filmu. Celkově mi Hlad nepřišel jako plnohodnotný film podle skutečné události, ale jako pouhé "nahlédnutí". ()

tomo41

Veľmi silný film a zároveň veľmi nepríjemný zážitok. Takto nepríjemné pocity som už veľmi dlho pri filme nemal. Film je neskutočne realistický, veľa sa v ňom nedeje (ani nenarozpráva, no jediná scéna s dlhšou konverzáciou vypovie všetkov), no napriek tomu veľa povie. ()

Helldo

Jojo, dostal jsem, co jsem chtěl. Film, který dávkuje silné okamžiky v pravidelných frekvencích. Film, jehož gradace je prakticky nepatrná. Film, jehož atmosféra nehoustne, ale ani neupadá. Film, jenž vzpomíná událost, která se ve světě nepřipomíná. Film, který je záhodno vidět. ()

Matli

Hodně silný film, ale asi jsem při jeho sledování nebyl správně naladěn. Děj jsem v tom moc nenašel, spíše tam bylo znát režisérovo cítění pro záběr, ale hlavně klobouk dolů před Fassbenderem, co musel pro roli podstoupit je masakr. 60% ()

BathoryMan

Nebol to práve dvakrát príjemný filmový zážitok ale zaryl sa mi do mysle dokonale a predpokladám že ma tam bude ešte pár týždňov strašiť!Záležitosť len pre skutočných filmových fajnšmekrov!(CINEMATIK 2009) ()

agassi68

Komorný príbeh o írskych protestantoch. vlastne o jednom z nich - B.Sandsovi. Pohľad do myslenia človeka, ktorému sa za života nedostávalo spravodlivosti a preto sa rozhodol za ňu bojovať všetkými prostriedkami, vrátane sebazničenia. Kto nepozná reálie tých čias v Británii, tomu to veľa nepovie. Obdoba sa deje napr. v Palestíne. Fassbender vynikajúci.. ()

Pooli

Silný film na ktorý sa treba pozerať zo širšieho pohľadu. Násilie vyvoláva násilie a smrť je odplácaná smrťou, začarovaný kruh. Malý kúsok skladačky, časť veľkého obrazu ako vyzeral boj o nezávislosť. Medzi hrdosťou a hlúposťou môže byť veľmi tenká čiara. ()