Tulák z širých plání

• Česko Tulák z horských plání (více)

Neznají jeho jméno ani tvář, ale navždy si zapamatují den, kdy přijel do města... Tajuplný cizinec (C. Eastwood) se znenadání objeví v zapadlém městečku a je místními najat, aby je chránil před nájezdy pistolníků. Lidé však netuší, že tulák skrývá překvapivější tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát, a když vezme spravedlnost do svých rukou, začnou se dít nečekané věci! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

blezg

Čím dál tím lepší. Maloměsto Lago, familiárně nazývané Hell, překypuje nevyčerpatelnou zásobárnou skutečných charakterů, kteří prodají i vlastní mámu. Ale jak se říká, na každou svini se někde vaří voda... Film vyniká absencí dialogů a nejpracovitější skupinou dobrovolných natěračů v historii kinematografu... ()

paddy35

Klasický film Clinta Eastwooda. Žádné emoce, strohé dialogy, násilí. A to je taky důvod, proč máme jeho filmy tolik rádi. ()

Radek273

Nelze říct, že by šlo o úplně špatný western, nicméně je poznat (tedy i poté co to zjistíte), že se jedná o Eastwoodovu prvotinu. Tvrdý, hrubý, mlčenlivý a přesvědčivě zahraný western, který je však prošpikovaný blikanci minulosti, jež dost ruší. Zároveň se hlavní hrdina potácí na hranici morálky a pravidel, které rozhodují o povaze postavy. Zde si konečně nemůžete pomoct, ale příliš kladně vám Tulák připadat nemůže. Eastwood hrál už lepší, koukatelnější a líbivější postavy než tahle, a nemusely být ryze kladné, ani hlavní. Tady se to prostě příliš nesešlo. ()

Sunwheel

V podstate klasický Clintov westernový charakter je tu ešte drsnejší, priamočiarejší a rozhodne nekorektnejší ako býva zvykom. Jednoduchý dej, trefná hudba, stručné posolstvo. Čistá, nefalšovaná jazda bez príkras za dosiahnutím pomsty nad zhýralým obyvateľstvom. Dokonalosť! ()

PTuranyi

Celkom dobrý western s klasickou zápletkou drsného pištoľníka, ktorý bráni mesto a jeho obyvateľov proti návratu banditov vracajúcich sa pre pomstu. Motívom hlavného hrdinu je však tiež pomsta a ani jeho správanie voči obyvateľom nie je úplne korektné. Ani oni totiž nie sú bez viny. Produkcia je dobrá a Clint Eastwood má v postavách drsných pištoľníkov záľubu, hoci toto je vlastne iba jeho druhý film. V závere filmári používajú hororové postupy a dokonca aj hudba stráca westernovú atmosféru a približuje sa hororu. 70% ()

pavont

Western je zaner, ktoremu bud holdujete, alebo sa mu vyhybate. Z rozpakami som si pozrel tento snimok a bol som milo prekvapeny. Clint je skoro dokonaly a pointa je mozno necakana ale u tolkokrat zmykaneho zanru westernu takmer osviezujuca. S prizmurenim oka 4*. ()

P@\/EL

Celkem dobrý western s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Abych pravdu řekl, tak mi hlavní hrdina přišel spíše jako záporák, který využil, či zneužil koho potkal, nicméně nebudu říkat, že se mi to takhle nelíbilo. Na druhou stranu s koltem uměl taky obstojně zacházet, což předvedl v nejedné scéně. Závěrečný souboj mě ovšek nijak výrazně neoslovil. ()

chosan

Nevím něco mě na tomto filmu nesedí hlavně to není tak dobré na přestřelky jak Eastwooda známe dávám 40%. ()

Jarda68

Clint Eastwood poprvé režíruje sám sebe v dost podobné roli jakou měl v Pro hrst dolarů...Jen děj je těžkopádný,nesrozumitelný a celkově se jedná o podivný film...70% ()

Bogrant

Eastwoodom prvotne zrežírovaný western, ktorý je správne tvrďácky, doslova vybičovaný, zašpinený, v rámci ostatných podobných ale tak trochu po príbehovej stránke priemerný, hoci už v ňom je badať Clintov režisérsky postoj a znalosť svojho oboru. ()

DrifterSoul

Zajímavý, napínavý, drsný & mysteriózní western. I když sama (supernatural) pointa byla docela zřejmá už od momentu, kdy C.E.  poprvé usíná v hotelu. Téma věčné, vděčné ač skličující - krysy mezi námi v lidské společnosti (až na jednu/dvě výjimky).  Trochu mi vadila jistá grotesknost některých scén, která filmu ubírá na přesvědčivosti. Ovšem C.E.  ve své nejlepší formě zářil a tyhle nedostatky úspěšně přehlušil. ()

kotrlak

Kravina na n-tou, ale C.E. prostě umí dát těm nesmyslům svůj xicht (tedˇ nemám na mysli jeho xicht), takovou drsnou poezii.... ()

pan Spock

Docela zvláštní a netradiční western. Najdeme zde většinu atributů klasických westernů, ovšem příběh a budování atmosféry je dost odlišné. Bezejmenného tuláka zvládá Eastwood perfektně. Zhruba v polovině příběhu se dozvídáme důvod jeho návštěvy v městečku Lago. A jelikož jde o pomstu, je nám předem jasné jak to všechno skončí. Není to ovšem na škodu. Ikdyž je tempo filmu poměrně pomalé, nikdy nezačne nudit. Pro někoho asi bude styl vyprávění příběhu dost zvláštní, protože je opravdu těžké si Tuláka udělat názor po prvním shlédnutí. I v začátcích režisérské kariéry nám ale Clint Eastwood dokazuje svůj talent a cit pro dobrý příběh. ()

JARDAHONDA

Ve druhém režijním počinu Clinta Eastwooda, snímku Tulák z širých plání, který následoval po velmi úspěšném filmu Zahrajte mi "MISTY", se herec vrací do důvěrně známého prostředí divokého západu v neméně známé roli "muže beze jména". Eastwood ztvárńuje tajemného cizince, který se vynořil z rozpálené pouště a má namířeno do Laga, městečka, kde nikdo nemá čisté svědomí. Město čekají potíže a cizinec v nich sehraje hlavní úlohu. ()

viax

Vcelku pomalý děj, dobré hlášky, hlavní hrdina měl za jeden den dvě ženy, takže na Eastwooda samej sex, zlo je potrestáno a jezdec odjíždí do dáli. Dá se to, ale žádná pecka to tedy dnes není. ()

Drslw

Absolútne geniálny film!!! (o ktorom som až do včera nevedel) Oproti nemu je Tarantinov Django len reklama na čierniaci prací prášok, čo vlastne v skutočnosti aj je... ()

Karlito74

Absolutně parádně nekorektní záhadný western s prapodivnou zápletkou. Fenomenální Clint Eastwood tak jak ho máme rádi. Dokonalý prudič, chlap i pistolník :) ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční