Tulák z širých plání

• Česko Tulák z horských plání (více)

Neznají jeho jméno ani tvář, ale navždy si zapamatují den, kdy přijel do města... Tajuplný cizinec (C. Eastwood) se znenadání objeví v zapadlém městečku a je místními najat, aby je chránil před nájezdy pistolníků. Lidé však netuší, že tulák skrývá překvapivější tajemství, než by se mohlo na první pohled zdát, a když vezme spravedlnost do svých rukou, začnou se dít nečekané věci! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

liquido26

Skvělý temný western se skoro hororovou hudbou. Eastwood je nemluvnější a drsnější než obvykle. Děj je stejně nepředvídatelný jako u "dolarové" trilogie, i když už ne tak originální. Délka filmu je tak akorát, nudit se rozhodně nebudete. ()

corpsy

Nemenovaný jazdec a jeho neortodoxné prostriedky k ochrane jedného malého mestečka. Nezvyčajný western, hlavne svojou polohou k tématu. ()

ledzepfan

Whow...Eastwood tu na malém prostoru rozehrává velmi zajímavou hru =krásně hravou s dobrou atmosférou,která celou dobu-jakoby foukala od jiného žánru....a taky že jo ;) ()

EastWicka

Jak jste říkal, že se jmenujete? - Neříkal jsem... Znepokojivá žánrovka o prérijním městečku, jehož zkažení obyvatelé jsou zatíženi dávnou vinou. Clint to srovná. ()

Wysch

Druhý režijní počin Eastwoodův se nevyvaroval některých drobností. Filmu by rozhodně slušelo svižnější tempo, kamera a koneckonců i nějaký ten dialog, který by vedl sám "bezejmenný" tulák. Nebo to není tulák? Podívejte se až do konce, dá se to vydržet, a snímek vás překvapí celkem mrazivou pointou s jemnou dávkou ironie. Nebo ne? ()

Orlau32

Western trochu na jinou notu. Od počátku filmu je jasné, že jede do městečka mstitel. Klobouk hluboko do čela, na nikoho nekouká s nikým nemluví. Noční můra Clint Eastwooda nám napoví, co se vlastně stalo. Neřeší ovšem proč se tak stalo, před jak drahnou dobou se to stalo (protože ho nikdo nepoznal !!) což je jediná absurdita toho filmu. Jelikož si dovolil zneuctit první ženu, která si o to v podstatě řekla, domnívám se, že věděl, že je to "rajda" a že si to může dovolit. Tudíž to nemohlo být více jak 10 let co v městečku pobýval. Za deset let se člověk nezmění "k nepoznání". To je tedy jediný zápor filmu. Jinak zajímavě řešena msta, tohle ještě v žádném westernu nebylo a myslím, že i režijně to bylo dobře uděláno. Snad jen na závěr filmu ( scéna u náhrobku) bych na otázku malého mužíka: "Kdo jsi ? Neznám tvé jméno." Clint odpoví : "Ale znáš...." Já bych tam dodala :.... "máš ho před nosem." Aby to bylo jasné všem, kteří zapochybovali. ()

Freemind

Pro mne je to jasný důkaz toho, že Eastwood nezcepeněl na stará léta, ale že byl vždycky prachmizerný filmař. "Tulák" je křečovitá kopie Leoneho stylu s ještě křečovitější snahou o významový přesah a křečovitými postavami zahranými křečovitými herci. Dokonce i na tehdejší poměry se Clint předvedl jako sexistické hovádko - jediné dvě ženské postavy jsou víceméně lehce zvládnutelné, masochistické kurvičky, které slastně vzdychají, když je hrubou silou pokoří chlapák s alkoholovým dechem. Oceňuji závěrečné inferno, ale kromě toho to byla bída s nouzí. ()

kaylin

Pěkně drsný film, který začíná skvělým příjezdem Eastwoodova cizince do msta, které má lehnout popelem, i když o tom ještě ani neví. Tohle je skvěle zahrané i zrežírované. Film, kde fandíte člověku, který rozhodně není pomilováníhodný, ale přesto je to člověk, kterého chcete vidět porazit grázly. Clint se skvěle ujal jak režie, tak hlavní role. ()

italka63

Tak trochu jiné a přesto zvláštní, s Clintem skoupým na slovo a obyvateli městečka, které svazuje jedno krvavé tajemství. A obzvláště nepěknými ženskými představitelkami. ()

YURAyura

3/10 Znechuceni - tento bic se Klintovi fakt nepovedl - kwrdy je jak ranni erekce, drsny jak Martin Maxa. Od prvniho flashbacku je jasne, co se stalo, takze zbytek uz je nuda na sto honu. Od zacatku jsem premyslel, proc maji ty baraky tak krasnou novou neposkvrnenou studii cerstve opracovaneho dreva, proto me jejich natreni taky nijak nesokovalo - zkratka hnus ()

Dexter1

V prvých 20 minútach Clint stihol: dojsť do mesta, vypiť pol fľašky whiskey, zabiť troch najlepších strelcov v meste a znásilniť najkrajšie dievča v meste. Áno Clint nie nijaký dobrák a v tomto filme ich je setsakramensky málo. Preto je film až taký hrozivo realistický a celkom smutný. ()

major.warren

Western jak má být. Tajemná atmosféra a výborný Clint Eastwood s ještě tajemnější minulostí.Na Tulákovi z širých plání jsem prakticky vyrostl. Spolu s Bledým jezdcem a Nesmiřitelnými to byly moje vůbec první westerny, co jsem viděl a stále zůstávají mými nejoblíbenějšími. Z pozice obyčejného westernu Tuláka z širých plání vyvádí jak originální zápletka, tak prazvláštní atmosféra. Je velmi ošemetné dívat se na tento snímek jen jako na zástupce westernového žánru. Po pečlivějším zhlédnutí totiž zjistíte, že skrývá mnoho neznámých, které jsou pro western velmi netypické. Eastwood a scenárista Ernest Tidyman nás sice nasměrují k pointě pomocí tajemných flashbacků a drobných odkazů, ale samotný závěr filmu je stejně jako v případě Bledého jezdce dost nejistý a dá se jen spekulovat o tom, kdo vlastně tajemný cizinec je a jakou má souvislost s předchozími událostmi. Ale názor na to už mám. U mě to nejlepší hodnocení. ()

Diamant odpad!

Hlavný hrdina je až neprirodzene chladný a drsný. Je aj mravne rozpustilý a hlavne strašne pomstychtivý. Príbeh vyvrcholí práve jeho ukrutnou pomstou, pri ktorej trpí celé mestečko. Reklamu na pomstu a iné zlo naozaj nepotrebujeme! ()

lekr

Na Eastwooda je člověk zvyklej jako na Hodnýho z filmu Hodný, zlý a ošklivý. Jeho postava bezejmeného pistolníka může být ta samá ve spoustě westernech ale třeba i úplně jiná. V tomhle filmu bych si teda přál aby to byla jiná protože hlavní hrdina je napůl skoro desperát který se neštítí zabít lidi kteří měli dost jeho neomaleného chování a vlastně mu ani nevadilo skoro znásilnit ženu. Nápad natřít vesnici na červeno je podle mě originální / ale nevím k čemu sloužil ) nicméně finále nestálo za nic. Stejně jako tento film... ()

SallyZen

Na to, že to byl teprve druhý režisérský počin Eastwooda, tak jsem byl velice spokojen. Eastwood, jakožto ústřední postava filmu, která se chová jako záporák, ale vlastně má roli klaďase. Takže to je takhle pěkně mixnuté a celý snímek se odehrává skoro jen v jednom městečku, kde se pořád střílí, chlastá, kouří, smilní a zabijí. Za tohle všechno si myslím, že to je na ty 4*, ještě k tomu, když to je jeho druhý film. 75% ()

Martin741

Reziser Clint Eastwood sa proste westernom rozumie, o tom zadna. A tento western s mystickym nadychom zo 70. rokov je toho peknym dokazom. A tak sa zas a opat predstavuje v roli drsneho kovboja, ktorym oslovil dost velku cast svojej fanusikovskej zakladne /aj mna uz v dolarovej trilogii ....../. Drsne hlasky, prestrelky a vyborna Eastwoodova rezia zaistuju tomuto filmu 73 % ()

M.i.k.e

western drsný a nejednoznačný stejně jako jeho hlavní antihrdina. Možná sem sice úplně nepochopil o co tam nakonec šlo, ale to mi nijak nebránilo v tom abych si tuhle zaprášenou drsnost, kde se pro mrtvolu a zprzněnou ženu nejde daleko, docela užil. Leone to sice úplně není, ale je vidět, že Clint byl už před padesáti lety velmi pilný student a od svého vzoru si dokázal vzít hodně...70% ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční