Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Beaka9

Utahaný jako ostatně všechny westerny, ale zase ne tak moc jako např. Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý. V podstatě film jednoho muže - Clinta Eastwooda. ()

Pan_Sady

Zajímavé westernové zpracování. Paradoxně chybí kvalitní hudba nebo souboj zlých proti dobrým, jak tomu u ostatních westernů bývá. Přesto tento western považuji za jeden z nejlepších. Herci v hlavních rolích podávají opravdu precizní výkony. ()

Guly Guly

Nejlepší, nejreálnější a můj nejoblíbenější Western! Skvěle natočený film o tom, jak to doopravdy na americkém západě chodilo. Skvělý je dialog po závěrečné přestřelce, kdy se Eastwooda ptá pisálek Rubinek, jak mohl sám odpravit pět lidí a čeká vysvětlení typu " protože jsem nejrychlejší nebo něco podobného ", ale místo toho se dozví, že zabiják Munny má prostě na zabíjení lidí štěstí... S tím pak souvisí i to, jak Hackman vypráví Rubinkovi ve vězení, že v přestřelce nevyhraje vždy ten nejrychlejší, ale ten, kdo má chladnou hlavu, což se pak bohužel pro něj projeví ve finálové přestřelce, kdy všichni jeho zástupci v rozčilení střílí jako o život, ale vedle, zatímco Eastwood si v klidu zamíří a všechny odpraví... Jinak nádherná hudba a skvělí herci Hackman, Harris, Eastwood a Freeman. ()

komando20

tak na moj veru som čakal ovela viac od tohoto westernu, pre mna velka nuda a ten česky dabing bol ozaj staršný ked jeden dabuje 4 hercov za film ()

adako

Unforgiven nie je western, čo asi mnohých prekvapilo. Odohráva sa na divokom západe, hlavný hrdina je pištoľník a pár chlapov tam aj umrie ale western to proste nie je, toto je len forma. Pocit ktorý vo vás zanechá je skrátka nezlučiteľný s westernom. A že je ten pocit silný! (pekne ho umocní hudba pod záverečnými titulkami). Možno je to aj tým, že westerny sa vznášajú v mýtickom opare drsnosti, spravodlivosti a neporaziteľnosti. Tento film sa nevznáša nikde, leda v realite, a to je super. Skvelý Little Bill, perfektne prepracovaný, divák ho chápal a jeho vystupovaniu veril. Clint Eastwood, symbol westernového drsniaka hral zrazu normálneho smrteľníka a tiež mu to šlo vynikajúco. Ako celok je to proste nádhera. Môže sa však stať, že nenaplní westernové očakávania, on to však obsahovo proste western nie je. Takže ak ste milovník westernu (alebo iného žánru kde hlavný hrdina je spravodlivý drsniak) a očakávate ďalší kúsok tohto typu, nerobte to, aby ste neboli sklamaní. ()

kodwin

Dost dobrý. Nevím, proč nikoho nenapadlo dřív natočit kvalitní biják o Západě bez romantického patosu. Posledních cca 20 minut bylo úchvatných včetně závěrečné pointy. Herecké výkony famózní, atmosféra dokonalá, scénář vybroušený, děj gradovaný. Co dodat? Asi nic. ()

blow1k

Roku 1992 zemřel western jako žánr. Neodešel ani jako padouch, ani jako hrdina. Srkl si burbónu, odplivl a prostě padl na špinavou podlahu... žádná romantika ()

Al90

Asik me vetsina tu ukamenuje,ale bohuzel,vetsina filmu se skoro nic nedeje,dialogy a dialogy,coz je pro me kamen urazu ve filmech,od westernu jsem cekal daleko vic,uvazoval jsem o dvou hvezdach ale aspon ta posledni prestrelka,pocasi a trio hlavnich postav me donutilo dohodit tu treti,ale jinak zadna slava :/ ()

Trescha

Clintův trošku "jiný" western. Přestože je málo akční,je dost drsný. Přestože v něm není složitý děj,ani nečekané zvraty, říká víc než jiné westerny. Eastwood opět upletl z hovna bič a ještě s ním i zapráskal.... ()

bodo1

No bol som na tom v kine a tam moc nechodím, lebo všetci tam žerú, prdia a majú jeblé komentáre. Ale tento neskutočný film, im zavrel bachory a aj papule. Dokonca aj ja som prestal upíjať víno s cocandcola flašky a odchádzal som triezvy a maximálne spokojný. Konečne poriadny dobový film, kde boli všetci zadrbaný a smrdeli ako banda staničných cigošov, hnusné kurvy, posraný šerifovia, hnoj a špina. Hneď som si spomenul na tie Weinovky a ich zbuzerantelé ohozy, vytupírované parochne a krásne biele zuby. Tu to bolo unisono ako naozaj. Aj Klín a Morgan aj všetci s odporným Hakmanom, to zahrali na jednotku. Dokonca aj to prasa to ani nehral, on sa naozaj zasieral aj pred kamerou. Hakman bol hnus len vo filme, ináč je to môj obľúbenec, aby niekto nemyslel, že som ignorant a hovado. Pozrel som si to teraz doma, v kľude a vysosal som dve fľaše skvelého Burgenladského vínka a idem spať. Dobrú noc priatelia ()

Cerbajz

"Western", neznámo proč ve mě tohle slovíčko vždy vyvolávalo jistý pocity, ehm, řekněme "opovržení"... Prostě mě tenhle žánr minul obloukem a nikdy jsem neměl pocit, že by mě mohl chytnou za pačesy, zahřát u srdíčka, vytrhnout z letargie, změnit mi smýšlení atd. atd. Ach, jak se člověk, ve své malosti, může občas mýlit. Nevím proč, leč určitou odpověď mám - jednoduše, western se zase vrací do módy, je o něm řeč, točí se filmy, hrají se hry - nicméně řekl jsem si, že je na čase zakopat válečnou sekeru a dát westernům šanci. Stalo se a já skoro lituji, že jsem ji po těch letech dal jako první tomuhle snímku, nedbal jsem chronologických pravidel a pustil si Eastwoodův poslední western, a taky jsem pravděpodobně viděl jeden z těch nejlepších snímků v rámci žánru. Jak se teď srovnám s těmi staršími jsem sám zvědav. ()

Johanner

Finále je beze sporu dechberoucí, ovšem zbytek filmu mi(a sám ani nejsem schopen říci proč) připadal nudnej.Až teda na pasáže kdy se objevuje Gene Hackman, kterej si to neuvěřitelně užívá. Ten film je skvěle odmakanej a profesionalita z něj jenom čiší (a to v každym uměleckym oboru s tim spojenym- od výpravy po režiji, kameru i herectví), ale jak říkáme my sportovní fandové-chybělo mi tam srdíčko. A to jsem u Eastwooda nečekal. Podtrženo sečteno, tomu převysokýmu hodnocení nerozumim, ale třeba to bude tím, že nějakej wesfernovej znalec nejsem. Přesto bez pochyb stojí za to to vidět! ()

kotrlak

Starej Klint ukazuje jaká meducína je alkohol. Potom co přestal chlastat a stal se z něj family man, tak už ani nevyleze na koně a netrefí ze třech metrů stodolu. Ale stačí dostat do držky a pak si řádně přihnout a někdejší síla a muška je zpátky! ()

mircxxx

Western s dialogy, s pěknými záběry krajiny, s padouchem, kterému chvilku držíte palce, chvilku ne, a chvilku zase přejete, ať se mu dílo nezdaří. Tvrdé, s tvrdým závěrem, ale tak to asi v 1860s a 1870s na divokým západě bylo. A zdá se mi, že tady si Tarantino vzal trochu inspirace pro své westerny. ()

Bogrant

Neviem si vysvetliť to sklamanie. Trojica velikánov v obľúbenom žánri a údajne aj v životnom diele jedného z nich. Eastwoodovi nezmieriteľní kovboji v drsnejšom pohľade na Divoký západ, ale až s príliš veľkým množstvom dialógov a málo s poriadnym chlapským dobrodružstvom. Veľká psychológia postáv je vo westerne tak trochu zbytočná a to bude zrejme kameň úrazu, prečo moje očakávanie boli tak veľké, ale zostali nenaplnené. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize