poster

Nesmiřitelní

 • USA

  Unforgiven

 • slovenský

  Nezmieriteľní

Western

USA, 1992, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Možno sa urazia všetci milovníci westernov, no tento je moja osobná westernová bestovka, dokonca sa mi páčil oveľa viac, než Leoneho skvosty, čomu prispela hlavne vecná, dramatická línia a nemenej aj ohromná dávka herectva z predstavenia hlavných hrdinov. Super! Škoda, že westerny už nie sú to, čo bývali. Teda už nie sú skoro vôbec. 100%.(11.11.2006)

 • golfista
  *****

  Jediný western, který ukazuje americký západ bez příkras, což se ovšem nemusí všem líbit. Bylo to všechno trošku drsnější, než čím nás krmili do tohoto snímku ostatní.(5.1.2003)

 • Zeck
  **

  Zatraceně průměrný western, ve kterém už značně životem unavený Eastwood zkrátka postrádá své dřívější pistolnické koule. Celou dobu mu dělá parťáka černoch, jenž ztvárňuje bývalého banditu a lovce odměn, což bylo v 19. století v USA asi stejně běžné jako Freemanův počet výstřelů za celý film. Přestřelka v tomto westernu není v podstatě žádná, samotný závěr je sice celkově "nejakčnější", ale aby člověk sledoval dvě hodiny film a ten se ukončil bez většího výstřelu, to je na kousek s Eastwoodem nesmírné zklamání. Film je dost nadhodnocen, protože se v něm v podstatě nic pořádného nestane a všechny postavy jsou neskutečně ploché, nezajímavě podané a nudné. Pokud někdo označuje film za nesmírně realistický a syrový jen proto, že Eastwood vzpomíná u ohně jak před deseti lety sejmul pár týpků, tak mám zřejmě jiné měřítko pro syrovost a drsnost v žánru western. Naopak, scénka v kaňonu, kde to dostal jeden kovboj do břicha, byla svojí trapností až směšná. 40%(11.7.2012)

 • Houdini
  ****

  NFR 2004, Oscar 4 : Nejlepší film, Režie, Herec VR - Gene Hackman, Střih + 5 nominací: Herec HR - Clint Eastwood, Kamera, Výprava, Zvuk, Scénář(9.3.2004)

 • Madison
  *****

  Clint Eastwood je majster psychologicky prepracovaných a dojímavých príbehov, v ktorých vie vždy najspoľahlivejšie vyždímať z potenciálu všetko, čo sa dá. Traja zabijaci - dvaja s minulosťou, ktorá im po rokoch dáva tvrdé päste, tretí s idealistickými predstavami o neľútostných dokonalých vrahoch s dokonalým životom, emancipované prostitútky, ktoré sa chcú vyslobodiť z mužskej tyranie a pomstiť sa, krutý a nekompromisný policajt Gene Hackman nepoznajúci hranice v dosiahnutí svojho cieľa + podmanivé prostredie obkolesené prírodou, príjemná hudba, niekoľko nezabudnuteľných okamihov. Narozdiel od Leonových filmov som sa tu ani chvíľu nenudila a nebolo to tak typicky ,,leonovsky" naťahované. Možno to nevonia pravou westernčinou, ale v rámci intímnejšieho príbehu som omnoho spokojnejšia.(18.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace