poster

Nesmiřitelní

 • USA

  Unforgiven

 • slovenský

  Nezmieriteľní

Western

USA, 1992, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Znáte ten pocit, kdy se po většinu filmu ptáte, proč zrovna tento snímek vzbudil takovýhle rozruch nebo proč je tak vysoko (na IMDb je momentálně v žebříčku TOP 250 filmů jako 100. nejlepší film) hodnocen a pak, během poslední půlhodiny to pochopíte? Pokud ne, zřejmě jste neviděli Unforgiven. Clinte, nejsem si jistý, jestli je tohle tvé životní dílo, ale jsi pašák! 90 %.(28.12.2010)

 • Boss321
  ****

  William Munny (Clint Eastwood), který už 11 let nevystřelil a snaží se zapomenout na svoji minulost, se stará o svoje děti a vede poklidný život. Jednoho dne ho navštíví Schofield Kid, kterého zlákala odměna za zabití dvou mužů, kteří zjizvili prostitutku. William chvíli váhá, ale nakonec přijme a na cestu vezme svého bývalého parťáka Neda Logana (Morgan Freeman), který též odložil zbraně již před lety. Ve městě kam jedou, ale vládne drsný šerif (Gene Hackman), který nemá rád, když jsou v jeho městě zbraně..... Clint Eastwood natočil solidní western, který se místy trochu vymiká zajetým kolejím, ale rozhodně to není taková bomba jakou jsem čekal. Gene Hackman v roli šerifa podavá slušný výkon a Oscar budiž tomu důkazem. Ale s Oscary za nejlepší film bych ruku do ohně opravdu nedal, taková Vůně ženy je rozhodně lepší snímek.......(15.1.2008)

 • EdaS
  *****

  Western noir. Eastwood demýtizuje všechno, co vás na příběhu z Divokého západu napadne - romantikou přespávání pod širákem počínaje, lehkostí zabíjení konče. Nesmiřitelní jdou pod povrch a bolí. Mistrovské dílo.(27.12.2008)

 • Xmilden
  *****

  Clint Eastwood se zase jednou vytáhl. Sedl si na režisérskou stoličku, schrastil něco peněz, vzal do ruky kolt, jenž se 11 let povaloval kdesi v koutě a jal se dávat své spravedlnosti za dost. Jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Někomu by se mohl zdát trošku komornější a nudnější, ale zdání klame. Starý bídák William Munny, jinak také nelítostný vrah žen a dětí je ideální postava pro Clinta. Tento film by jistě utáhl i sám, ale vzal si na pomoc dva osvědčené pardály, kterým to s bouchačkou u pasu neméně sluší. PS: Závěrečná řežba v knajpě je hotovou třešničkou na dortu!(2.6.2007)

 • Madison
  *****

  Clint Eastwood je majster psychologicky prepracovaných a dojímavých príbehov, v ktorých vie vždy najspoľahlivejšie vyždímať z potenciálu všetko, čo sa dá. Traja zabijaci - dvaja s minulosťou, ktorá im po rokoch dáva tvrdé päste, tretí s idealistickými predstavami o neľútostných dokonalých vrahoch s dokonalým životom, emancipované prostitútky, ktoré sa chcú vyslobodiť z mužskej tyranie a pomstiť sa, krutý a nekompromisný policajt Gene Hackman nepoznajúci hranice v dosiahnutí svojho cieľa + podmanivé prostredie obkolesené prírodou, príjemná hudba, niekoľko nezabudnuteľných okamihov. Narozdiel od Leonových filmov som sa tu ani chvíľu nenudila a nebolo to tak typicky ,,leonovsky" naťahované. Možno to nevonia pravou westernčinou, ale v rámci intímnejšieho príbehu som omnoho spokojnejšia.(18.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace