poster

Nesmiřitelní

 • USA

  Unforgiven

 • slovenský

  Nezmieriteľní

Western

USA, 1992, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Některé "superrealistické" scénky snad Eastwood ani nemohl myslet vážně. Třicetkrát pád z koně při pokusu o nasednutí? Co? Sleduji snad nějakou parodii? Jestli to mělo být "hard real", tak ostřílený zabiják lidí určitě nezapomene nasedat na koně po deseti letech (jak se pravidelně dostával do města?). Jen kroutím hlavou nad výroky některých uživatelů a rozzářenými komentáři, že "takhle to určitě bylo a je to pravda". Pokud vím o tématu kulový, tak se nevyjadřuji - zásadně. Je zde někomu 130 let? Pro me to byl vcelku oddychový výlet do westernového světa s několika bezvadnými charaktery, i když vžitému symptomu western = nuda jsem se zdaleka nevyhnul, tj. usínačka byla. Holt patřím k mládencům, kterým není žánr po chuti. Zmatený dojem z kriticky mírně nadprůměrného snímku naštěstí napravuje závěrečná čtvrthodinka, a ta nakonec i mírně zvedá hodnocení. A Oscar? Heh.(14.1.2010)

 • igi B.
  *****

  Vynikající antiwestern, asi těžko stravitelný pro milovníky klasických i moderních klišoidních hollywoodštin či evropských těstovinových taškařic (Leone promine ;-)... . . . Čtyři a půl hvězdičky, zaokrouhleno smiřitelně nahoru...(9.2.2006)

 • DaviD3141
  ****

  Po 40 rokoch vo filmovom priemysle sa Clint Eastwood vďaka tomuto strhujúcemu westernu dočkal oscarového uznania. Návratom k morálnym a tematickým koreňom žánru, ktorý ho preslávil, vdýchol tento herec-veterán westernu nový život. Film je venovaný „Sergiovi a Donovi“, režisérom nízkorozpočtových westernov Sergiovi Leonemu a Donovi Siegelovi, ktorí boli Eastwoodovými najväčšími vzormi. Napriek tomu snímka Unforgiven vďačí zrejme oveľa viac Johnovi Fordovi ako im. Film na jednej strane skúma temnejšiu stránku mýtov o starom Západe a zároveň je pozoruhodný ochotou porovnávať dôsledky násilia na tých, čo ho páchajú, a tých, čo ním značne trpia. Pre Eastwooda neexistujú hrdinovia, pretože aj tí dobrí sú schopní zla. Film rozbíja ilúzie o hrdinstve tým, že zobrazuje ohavnosť a bolesť, ktoré spôsobuje násilie. Eastwood podľa vlastných slov v Unforgiven „zhrnul všetky svoje pocity o westerne, kde sa ponaučenie týka streľby“. 85%(13.6.2010)

 • Kulmon
  ****

  Clint Eastwood a western k sobě jdou a ve společnosti drsňáka Hackmana či Morgana Freemana se jistě cítí dobře. Ale při vší úctě k Eastwoodovi byl Segio Leone přece jen trochu jinde. Tohle kvalitní dílko nemění nic na tom, že western je "dead".(27.6.2010)

 • EdaS
  *****

  Western noir. Eastwood demýtizuje všechno, co vás na příběhu z Divokého západu napadne - romantikou přespávání pod širákem počínaje, lehkostí zabíjení konče. Nesmiřitelní jdou pod povrch a bolí. Mistrovské dílo.(27.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace