Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

derryl

Výborný film, temný a dechberoucí, přesto obdrží jen 4* a pochvalu za odvahu natočit western v 90. letech ()

Wajsik

Když western, tak Eastwood. Když Eastwood, tak kvalita. Tedy až doposud. Ani by mi nevadilo vidět drsný a realistický pohled na divoký západ, kdyby tento snímek stálo za to vidět. Ty oscary mi jsou opravdu záhadou. Eastwood se předvedl v lepší formě, za kterou nebyl oceněn. ()

janesX

Tak trochu iný western, v ktorom Clint Eastwood (alebo skôr role v jeho filmoch) spečatil svoj status legendy. Drsné, pomalé, kruté a vážne, ale aj s malou dávkou zvláštneho čiernočierneho humoru. 80%. ()

M.I.K.E.

Film mi nepřipadal ničím vyjímečný nebo že by vyčníval nad ostatním westerny, tento žánr jsem nikdy nemusel a ani nikdy nebudu muset.A oskara za nejlepší film roku 1992? to už vůbec ne! Sice výkony Gene Hackmana a Morgana Freeman jsou nadpůměrné, ale to je jediné pozitivum na tomhle snímku. ()

dehlie

na zabijáka vo výslužbe a chovateľa ošípaných ten clint ešte nepatrí do starého železa. záver je famózny! ()

conery1

" Keď zabiješ človeka, vezmeš mu všetko čo má a čo by mal jediným potiahnutím spúšte. " Príbeh o tom, ako ľahko sa o tom rozpráva, ale ako ťažko sa to robí. " Videl som anjela smrti. Mal hadie oči a strašne som sa bál. " Príbeh aj o tom aké dôsledky prenasledujú človeka, ktorý o tom iba nehovoril. Clint spočiatku zlomený, na konci hrozivo nebezpečný, mi pripadal oveľa uveriteľnejší ako v ostatných úlohách " z divokého západu." ()

Jorge-Z

Hodně jiný western než bych od Clinta Eastwooda čekal. Více než na přestřelky klade důraz na atmosféru a jednotlivé postavy, nejvíc té své. Je fajn vidět, že ne každý se trefí. ()

Oyer

Tentokrát budu trochu srovnávat. Mám rád westerny, mám rád Eastwoodem zahrané role a v Hodný, zlý a ošklivý, Pro pár dolarů navíc... Povedené !!. Povedený je i jeho osobní režisérský kousek Grand Torino. To ovšem ještě neznamená, že tento zasmušilý pán musí za každou cenu natočit pokaždé skvěle. Snímek Rychlejší než smrt (1995)- u mne 5* u vás celkově 56%. Tento film má u mne 1* a u vás 86%. Hackman, který hrál v obojím, byl v Rychlejší než smrt 100x výraznější. Film Rychlejší než smrt překypuje výtečnými akcemi. A toto? Nemám co dodat. Toto je nudný western, který už opravdu vidět nechci. Žádné charisma, žádná pořádná zapletka, snad by se u něj dali jen výborně tlouct špačci. ()

Milky.

Když pominu pár situací kde "najednou se dělo, jak se k tomu došlo neřešte" a Hackmana, který mi tam nějak nesedl-to si prostě nemůžu pomoct, tak mimo tyhle věci skvělý western. Už jenom kvůli tomu, že není tak zidealizovaný jako ostatní klasické westerny. Eastwood byl dokonalý. Moc dobrý film, který mě nejspíš přiměje více se zajímat o Eastwoodovy režisérské počiny. ()

Prehry

Atmosféra filmu byla hustá tak, že by se dala krájet .. No fíha, na to, že nemám ráda western, tohle bylo překvapivě zajímavé i pro mě.. ()

patrik221

Rád sem si po nekolika letech zopakoval tuhle westernovskou lahúdku. Ješte si pamatuju jak sem ve svejch dvanácti tenhle skvost poprvé vydel a musím konštatovat že s odsupem času se mi to líbilo krapec mín. Eastwood je tu sice ve své nejlepší polohe tvrdého kovboja ale v istom momente sa stane, že na jeho pomeri dosť zmekne. SPOILER Ano je už starší a má teplotu ale toho neomlouvá zato že si v prvom strete ani neškrtne. Koniec SPOILERU. Nicméne to co tenhle western dostalo na špičku svého žánru medzi také klenoty ako Sedem statočných alebo Vtedy na západe je správny smrádek starej Ameriky a excelujúci Gene Hackman ktorý si svoju postavu užíva od začiatku až do konca. Jeho scény patria k vrcholom filmu ale ani ostatný ostrielaný nadherci sa nedali zahanbiť(Clint, Morgan) a poskytli nám slušný nadpriemer. Akcie je tu pomenej ale ked už nejaká príde tak má ale kurva koule. Atmosféry je tu požehnane a snímka vdaka nej pôsobí ako klasika ktorou nielen vdaka nej aj práve je. Nemá zmysel rozplívať sa nad bravúrnosťou jednotlivých scén ako napr: Clint a Jaimz na kopci alebo Hackmanova skúška v base...ALE je tu jedna scéna ktorá je nadovšetky a tou je samotný koniec ktorý sa nebojím označiť za vrchol filmu ktorý je vskutku GENIALNY. Clint takto sa mi páčiš! Toto sú filmy pre nás chlapov. ()

lukasd

Tenhle western je zajímavý hlavní tím, že nemá jedinou kladnou postavu. Jinak Eastwood, Hackman i Freeman ztvárňují patřičně charismatické darebáky. ()

geimz

Celkom solídny western, kde si ale celý realistický pohľad na divoký západ predstavujem inak. Pridanú hodnotu tu nevidím a spomínaná brutalita a nemilosrdnosť je vidieť aj v tuctoch podobných filmov. A postava spisovateľa absolútne zbytočná a otravná. ()

laepus

Film, díky kterému ožil western. Sice pak trvalo ještě skoro 20 let než přišel další podobně kvalitní (3:10 do Yumy, Opravdová kuráž, Zabití Jesseho Jamese...), ale zhruba z rozmezí 1975 - 2005 je to prostě jediný pořádný western. A já dobré westerny mám rád. Líbí se mi tady rozmanitost postav, srozumitelnost děje i hlavního sdělení, mám rád cynický úsměv Gena Hackmana, medový hlas Morgana Freemana, aristokratičnost Richarda Harrise a jasnost herectví Clinta Eeastwooda. ()

Ollie235

Clint Eastwood nikdy nepatřil k mým oblíbencům a to ani jako herec, ani jako režisér. Unforgiven je bez pochyby jeden z jeho lepších filmů, ale bohužel nenadchl. Nebavily mě dialogy a postava starého kovboje, který ,,už není takový jako dřív" rovněž dvakrát nezaujala. V některých pasážích jsem ale byl opravdu spokojen a díky perfektnímu závěru pod 4* nepůjdu. ,,Get a veil." ()

Klajnik

Jedná se o subžánr revizionistický, ač zase trochu jinak. Revizionistické westerny vznikly v Itálii šedesátých let a začaly odmítat načančanou idealizaci divokého západu, kterou prezentovaly klasické westerny let třicátých, čtyřicátých a padesátých (viz. dílo Johna Forda). Krom jiného se lišily explicitním vyobrazováním násilí (Wild Bunch), nejednoznačným dělením mezi dobrým či zlým (Hodný, Zlý a Ošklivý) a dravějším stylem (Pro Pár Dolarů Navíc), což je dáno i dobou vzniku. I s vědomím těchto skutečností dokážou Nesmiřitelní podvracet naše očekávání a film si takto i více užijeme. Já ho prvně viděl v pubertě, kdy jsem si to neuvědomoval a tehdy mi tento film vlastně připadal slabý, nevýrazný. Režie je dost úsporná, střídmá, staromilská, díky čemuž se mi na mysl krade výraz "neo-classic", ale těžko říct, jestli je namístě - vše nelze přesně zařadit. Děj se táhne dost na to, jak málo se toho v něm vlastně odehraje: Nejedná se o žádnou epiku. To jen tři chlapi jedou zabít dva muže, kteří požerazli prostitutku (ve skutečnosti ji pořezal jen jeden, protože se off-screen zasmála jeho malému ptáku a její kolegyně se rozhodly, což mi mimochodem připadá trochu naivní, své těžce uspořené peníze složit na vypsání odměny za jejich zabití). Přes nějaké potíže se jim práci nakonec splnit podaří a peníze dostanou. Eastwoodův protagonista však není moc výraznou postavou. Ze začátku nedokáže naskočit ani na koně. Po většinu času říká jen "I guess so" nebo "I guess not" a když se trochu rozpovídá, tak tvrdí, že už není tím vrahounem, kterým kdysi býval, načež má divák tendenci se očekávat, že v závěru filmu se jím opět stane, rychle tasí a rozstřílí pár chlapů na cucky. I zde je film podvratný našim očekáváním a Eastwood je spíše klidný než rychlý, takže oproti ostatním, kteří začnou zběsile pálit mimo cíl, pečlivě zamíří a voddělá asi 5 chlapů. Postava šerifa v půlce filmu pronese, že přesně takový pistolník je nejnebezpěčnější. Nesmiřitelní se však v násilí nijak nevyžívají. Naopak se zdá, že mnoho postav dělá problém někoho zastřelit - případně mají trápení poté, co tak učiní. Postavy, které by jinde byli považováni za legendární pistolníky jsou zde demýtizovaní a ukazuje se, že se buď chvástali a nikoho nezabili nebo zabili, ale spíše díky náhodě či chladnokrevnosti než svým výjimečným schopnostem a odvaze. Na druhou stranu mi přijde, že ten film je v některých ohledech příliš naivní, což výsledný dojem kazí. Kupříkladu nikdo negativně nenaráží na to, že jedna z příchozích postava je černoch - na některých místech Ameriky se černoši věšeli ještě v sedmdesátkách a Nesmiřitelní se odehrávají pár let po občanské válce. ()

Oralfabet

Westerny sice moc nemusim, ale tenhle mi neskutečně sedl, asi taky proto, že je to spíš trochu dekonstrukce těch klasických zástupců žánru. Část s English Bobem byla nejspíš lepší, než cokoli s hlavními hrdiny, ale bavilo mě to od začátku do konce. Momentálně pro mě asi nejlepší Clint, ale taky jedinej, co jsem viděl během posledních cca deseti let, takže to zas tak moc neznamená. 9/10 ()

jilda

Stárnoucí bývalý zabiják a zloděj se na svém statku mezi prasaty snaží vychovávat své dvě děti, dost netradiční začátek westernu, ale Clint neztratil nic ze svého výrazu a umění a natočil výborný film s dost drsnou pravdou, že vyhrává ten největší parchant s klidem zabijáka.Oscar pro Gena Hackmana je zcela na místě, šerifa v jeho podání bych naštvat nechtěl. Proslov Eastwooda na konci filmu k vesničanům je tvrdý jako žula.Bravo , jasných 5* ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize