Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

Kroupa

Vynikající film od Eastwooda, řekl bych přelomový v jeho kariéře, která tím nabrala směr k dalším vynikajícím filmům. Scéna, kdy postřelený kovboj umírá v bolestech, aniž by mu bylo pomoci, skutečně není pro slabší povahy, ale celkový dojem z filmu je skutečně westernový - Eastwood jako zamlada vystřílí celý saloon, aby se mohl vrátit s čistým štítem k prasatům. Výjimečné ()

no2

10/10 - Od Nesmiřitelných patří Clint Eastwood k mým nejoblíbenějším režisérům. Innocent´s gone! Při vzpomínce na tento film se mi vybaví název jistého knižního titulu Vinnetou tady nebydlí. Tedy nic proti Vinnetouovi... Ale pokud si mám nějak představit skutečný divoký západ, tak tohle by mohlo být docela blízko. Píšu ´docela´, protože jistá ´ale´ by se tady našla. Asi největším je ´rambovský´ závěr filmu, což ale není důvod k tomu, abych tomuto anti-westernu udělil o hvězdičku méně. Když se naposledy otevřely dveře do lokálu, přejel mi mráz po zádech a závěrečnou scénu jsem sledoval se zatajeným dechem... Herecké výkony Eastwooda, Hackmana, Freemana či Harrise jsou skvělé, pro mě však zůstává nezapomenutelnou postava Schofield Kida v podání Jaimze Woolvetta, za pět minut dvanáct procitnuvšího ´tvrďáka s dioptriemi´. ()

dickadonna

Trošku netradiční western, který se všem nemusí líbit, sice to je realističtější než ostatní, ale ja mám prostě radši macho týpky co přijdou a vystřílej celý městečko :) ()

poet

Stretnutie party starých dobrých hercov, ktorý to ešte vedia s buchačkou v ruke. Určite nadštandardný western, ale mne tam akosi chýbala "Leoneovská" atmosféra. ()

Gagner

Jak už to u Clinta bývá zvykem, citově chladný snímek, který by se dal označit za velmi realistický a originální se srovnáním s jinými westerny. Nikdo není vyloženě záporný a chvílemi jsem si přál, aby se všechny hvězdy zkamarádily a zašly spolu na pivo. Herecké výkony hlavních postav jsou famózní, jako by nám říkali "nejsme žádní zelenáči, my jsme legendy" A scéna, kdy Clint Eastwood vstoupí do hospody plné nepřátel s šokovaným Genem Hackmanem ... to se nedá popsat, to se musí vidět a prožít. BRAVO !!! ()

Kratoc

Takhle to má být. Žádné bratrství s rudým bratrem a romantické západy slunce. Pěkně drsná krajina, plná drsných mužů ve které přežije jenom ten nejdrsnější bastard. A tím bastardem je dozajista Clint Eastwood, jeho role je pro něj jako dělaná. A ta závěrečná střelba v baru? Wow! ()

Eva_D666

Western plný prvotřídní jakosti. A mimochodem v momentě, kdy si Munny opět po deseti letech tak nenápadně přihne z flašku, jsem věděla, že pomsta bude sladká. ()

Pawlisman

Hm, ano, je to tak trochu jiný western. Možná realističtější. Každopádně nudnější. Takto se u této (myslím si že zábavné a dobrodružné tématiky) bavit nechci. No, aneb jak z malé jizvičky jde udělat spousty mrtvých a zraněných. Ne že by nebyly skvělé herecké výkony a silně vykreslené postavy, ale někdy šlo možná spíše i o nechtěnou komedii. Ne, když už vážně a ponuře, tak skutečně na 100%. Clint mě neuchvátil. 7/10 ()

S.per.T

Clint Eastwood patří do westernových rolí snažil se oživit starou dobrou slávu a povedlo se na výbornou. Dokonalá ukázka divokého západu bez jakéhokoliv přibarvení. ()

Muel

| Warner Bros. | Posledný "western", aký kedy bol natočený, je aj dosť iný, ako klasické spaghetti westerny napríklad od Leoneho. Nestrieľa sa tu až tak, hlavný hrdina cestuje polku filmu a väčšinu času sa tu iba kecá. Ale film si vás získa. Eastwood natočil hodne ponurú sondu do wild westu, kde nič nebolo zadarmo a kde sa každý prečin, alebo zrada jednoducho vyriešila krvou. A hej, je tu ešte aj rasizmus, čiže problémov až až. Dostatočne výživný koktejl režíjnej istoty a nádhernej scenérie, kde ma o kvalite filmu plne presvedčil až melancholický a atmosférický ending. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Klajnik

Jedná se o subžánr revizionistický, ač zase trochu jinak. Revizionistické westerny vznikly v Itálii šedesátých let a začaly odmítat načančanou idealizaci divokého západu, kterou prezentovaly klasické westerny let třicátých, čtyřicátých a padesátých (viz. dílo Johna Forda). Krom jiného se lišily explicitním vyobrazováním násilí (Wild Bunch), nejednoznačným dělením mezi dobrým či zlým (Hodný, Zlý a Ošklivý) a dravějším stylem (Pro Pár Dolarů Navíc), což je dáno i dobou vzniku. I s vědomím těchto skutečností dokážou Nesmiřitelní podvracet naše očekávání a film si takto i více užijeme. Já ho prvně viděl v pubertě, kdy jsem si to neuvědomoval a tehdy mi tento film vlastně připadal slabý, nevýrazný. Režie je dost úsporná, střídmá, staromilská, díky čemuž se mi na mysl krade výraz "neo-classic", ale těžko říct, jestli je namístě - vše nelze přesně zařadit. Děj se táhne dost na to, jak málo se toho v něm vlastně odehraje: Nejedná se o žádnou epiku. To jen tři chlapi jedou zabít dva muže, kteří požerazli prostitutku (ve skutečnosti ji pořezal jen jeden, protože se off-screen zasmála jeho malému ptáku a její kolegyně se rozhodly, což mi mimochodem připadá trochu naivní, své těžce uspořené peníze složit na vypsání odměny za jejich zabití). Přes nějaké potíže se jim práci nakonec splnit podaří a peníze dostanou. Eastwoodův protagonista však není moc výraznou postavou. Ze začátku nedokáže naskočit ani na koně. Po většinu času říká jen "I guess so" nebo "I guess not" a když se trochu rozpovídá, tak tvrdí, že už není tím vrahounem, kterým kdysi býval, načež má divák tendenci se očekávat, že v závěru filmu se jím opět stane, rychle tasí a rozstřílí pár chlapů na cucky. I zde je film podvratný našim očekáváním a Eastwood je spíše klidný než rychlý, takže oproti ostatním, kteří začnou zběsile pálit mimo cíl, pečlivě zamíří a voddělá asi 5 chlapů. Postava šerifa v půlce filmu pronese, že přesně takový pistolník je nejnebezpěčnější. Nesmiřitelní se však v násilí nijak nevyžívají. Naopak se zdá, že mnoho postav dělá problém někoho zastřelit - případně mají trápení poté, co tak učiní. Postavy, které by jinde byli považováni za legendární pistolníky jsou zde demýtizovaní a ukazuje se, že se buď chvástali a nikoho nezabili nebo zabili, ale spíše díky náhodě či chladnokrevnosti než svým výjimečným schopnostem a odvaze. Na druhou stranu mi přijde, že ten film je v některých ohledech příliš naivní, což výsledný dojem kazí. Kupříkladu nikdo negativně nenaráží na to, že jedna z příchozích postava je černoch - na některých místech Ameriky se černoši věšeli ještě v sedmdesátkách a Nesmiřitelní se odehrávají pár let po občanské válce. ()

snatch

No ... úplně jsem ho nestrávil. Je to vynikající filmařsky - to bez debat - ale když nás do teď všichni (včetně Leoneho - mýho oblíbence !) přesvědčovali o určitém obrazu "divokého západu", tak tohle je přeci jenom šok :) ()

Hadati

Konečně kovbojka, která vypadá reálně. Žádní superpistolníci, hodný šerif nebo zlý "kladný" hrdina, který nestřílí neozbrojené, ty hodné či neviné... ()

Honny2

Tenhle western se mi opravdu líbil. Clint Eastwood odvedl skvělou práci v roli hrdiny-bídáka. Většina filmu je podána dost syrově, ale určitě ne nudně. Můžu s klidem říct, že to byl nejlepší western, co jsem v poslední době viděl (mimo známou klasiku Tenkrát na západě, Hodný, Zlý a Ošklivý atd. to jsou pro mě westernové jedničky) Nesmiřitelní se jim, ale hodně blíží. ()

Jabro

To že je divoký západ pojat tak jak je pojat v nesmiřitelných (hlavní hrdinové nejsou žadní ostří a neohrožení hoši, kteří kosí jednoho záporaka za druhým, a spíše než s nimi mají potíže sami se sebou) to mi nevadilo. Spíše mi vadilo, že příběh spolu s dialogy se na mě až moc vleče. Nechci napsat že mě to nebavilo, ale spíše napíšu, že mě to bavilo na ty tři a půl hvězdy, který tomu dávám... ()

smerďakov

Černobílá zde není. Naleznete jen odstíny černé táhnoucí se přes prérii a skalnaté soutěsky až do prašného městečka. Nenašel jsem zde hrdinu ani padoucha a vůbec mi to nevadilo, i když jsem si chvilku musel zvykat. Našel jsem jen postavy, co něco potřebují, hledají, udržují a ztrácejí. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize