Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Amroth666

30.1. 2010. Přišlo mi to přesně jako z dílny Christophera Nolana, kdy přehazuje své kapitoly a hraje si s vašimi nervy. Byl jsem zvědavý, jestli opravdu hodnocení na csfd není nějaký omyl, a tak jsem si pustil novinku (500) Days of Summer. Nikdy bych nevěřil, že mě tato romantická komedie opravdu potěší a že budu muset souhlasit s Golfistou. Myslím, že tvůrci udělali velmi dobře, že nedaly ty dny přesně popořadě, ale že děj nabíral postupné obrátky. Dá se říci od konce. Také jako správný fanda Stargate jsem si nemohl nevšimnout toho, jak byli v obchodě s CD, DVD, Seriály a filmy a tam u konce té výstavky se seriály bylo všech 10 řad seriálu Stargate zabalené do speciální krabice, kterou můžete poznat také tak, že tam má hvězdnou bránu. Expectations or Reality se povedlo také na jedničku. Také moc hezká scéna, jak nastupoval do toho výtahu s výbornou náladou a dobrým pocitem a pak vystoupil s úplně špatnou náladou. Byla to prostě radost pohledět se na možná nový styl(Nolanův styl) v romantické komedii. Určitě spestření. ()

Wladi.mir

Originalita scénáře a netradiční konec. Navíc moje oblíbená Zooey Dechanel. Určitě to není na pět hvězd, ale slušné **** ()

Crawler-D

Falešná tvářička romantické komedie, která se od začátku snaží být nad věcí - "toto není příběh lásky". Ale kdeže opět je to příběh lásky, opět za vztahy stojí osud a náhoda. Nic převratného. Svoji sofistikovanost se snaží zabalit i do časové nejednotnosti, přeskakování z jednoho období k druhému a zpátky, ale ve výsledku stojí za řeč jenom zručná režie Marca Webba. ()

ZuzkaZ

Velmi „svěží“ závan do filmových vod nám svou režijní prvotinou Marc Webb přinesl. Pro mě osobně největší filmový zážitek za poslední dobu, velmi příjemný, originální a ve všech ohledech nápaditý (ne?)romantický film o vztazích. Oproti ostatním vztahovým filmům působí skutečně jako zjevení už tou celkovou filmovou nejednoznačností. 500 dní se Summer je film, který lze jen stěží zařadit do nějaké žánrové škatulky. Je to totiž tak trochu drama, tak trochu komedie, tak trochu romantika a tak trochu ani jedno. Marc Webb totiž dokázal jedno, a tím je především vnést do světa, kde je naprostá většina romantických filmů strojených a lacině sladkobolných - realitu a přirozenost. Je v tom cítit režisérův nekonvenční přístup i jeho osobité vyrovnání se světem a možná i podobně zkrachovalým vztahem (VIZ již zde několikrát zmíněná úvodní sekvence). Webb nám v podstatě ukazuje rozmanitost a spletitost vztahů, se kterými jsme mnohdy konfrontováni. Předkládá nám, že vztahy jsou záležitostí nesmírně těžce definovatelnou a uchopitelnou (pokud se je pokusíme striktně definovat, získáme tím možná určité jistoty, je ale možné, že veškeré kouzlo a šťastné nahodilé okamžiky tím zcela vyprchají). Předhazuje nám vztahy v celé své iracionalitě a nepředvídatelnosti, které se často vyvinou zcela jiným a neočekávaným směrem - jako je např. razantní proměna osobní vztahové filozofie u Summer. Zajímavý je taktéž konflikt mezi samotným chápáním lásky, přátelství a vztahů mezi lidmi - tradiční romantický a idealistický přístup Toma Hansena vs. moderní avantgardní přístup Summer, který může z určitého úhlu pohledu působit cynicky. 500 dní se Summer je zkrátka film jako život sám. Je to film, kde se prolínají dramatické prvky s komediálními, okamžiky štěstí, kdy je najednou celý svět o trochu vlídnější a barevnější a zároveň momenty smutné, plné těžké deprese, kdy jen samotné vyhrabání se z postele je úkol nadmíru těžký. Nicméně kromě těchto okamžiků je život složen z celé řady běžných událostí a je jen na nás, jakou důležitost jim přiřadíme a jak k nim budeme přistupovat. Je to film, kde se sice párkrát objeví určitá prázdná místa nebo situace, lehce zavánějící klišé (o to více zase působí přirozeněji), ale zároveň má plno originálních nápadů, myšlenek, svérázný humor a v neposlední řadě výborné herce (jak Zooey, tak Joseph jsou velmi dobří). Navíc mě velmi potěšila vybraná hudba a nebudu zastírat, že úplně nejvíce moji oblíbení The Smiths. ()

bukowski83

Velmi netradiční komedie, která je spíše než na humoru postavena na naprosto dokonalém soundtracku, který ladí úplně přesně do každé scény filmu. Ze začátku jsem však dost tápal a málem mě to odradilo, nejen ten způsob jakým je to natočený, ale bohužel i slečna Deschanel, která opravdu není můj typ a nechápal jsem co na ní chlapec vidí. Vše se naštěstí v dobré obrátilo a já musím uznat, že je to velmi zdařilé dílko. 75% ()

Lopic

Uz uplne uvodni vteriny filmu me rozesmaly a i kdyz celkove vyzneni filmu je spis takovy depresivni nebo melancholicky, tak tam je hodne vtipnych momentu. Soundtrack je skvelej a hlavne tanecni scena za doprovodu pisnicky You make my dreams come true me hodne dostala a nemuzu ji dostat z hlavy, i kdyz bezne takovy druh scen nemam rad. ()

nithiel

V rámci žánru absolutní špička a to hlavně díky absenci klasického schématu. Hodně pomohly humorné scény, sice jsem se nesmál nahlas, ale několikrát jsem si mohl říct: "jo, to bylo dobrý". Když k tomu přidám výborně vystavěný scénáč, který střídavě dávkuje naději a smutek, přičemž to všechno skvěle sarkasticky komentuje životem protřelá 13-letá mladší sestra v podání tradičně skvělé Chloe Moretz (zajímalo by mě, jestli si ze zásady vybírá cool role, nebo jsou cool, protože je hraje ona). Škoda jen mírně přepáleného závěru. ()

laik_60

nezdieľam toľko nadšenia a čudujem sa umiestneniu filmu v poradí "najobľúbenejších. Keď ma zaujmú viac sympatickí herci, možno kostýmy, či interesantné pohľad kamery na budovy ako samotný dej ... asi som staromódny, a mám inú predstavu a šťastí (nešťastí) v láske. Ako to v tom filme Carla Bruni spieva ? : On me dit que le destin se moque bien de nous Qu'il ne nous donne rien et qu'il nous promet tout Parais qu'le bonheur est à portée de main, alors On tend la main et on se retrouve fou = Říkali mi, že osud se nám pěkně vysmívá, Že nám nic nedá, ale všechno slíbí Zdá se, že štěstí je na dosah ruky, Ale když ji natáhneme, uděláme ze sebe blázny ()

C0r0ner

Vím, že jsem byl nějaký skleslý a chtěl jsem se rozveselit u komedie. To mě teda ČSFD dost napálilo, protože 500 dní se Summer je kdeco, ale komedie rozhodně ne. Režijně to byla paráda, ale obsahově mě to úplně minulo. Sice se na to skvěle koukalo, ale kýžený účinek se nedostavil. Spíš naopak. 60% ()

Laputa

První čtvrtina, skvělá, potom mi připadlo, že film upadal. Zpracování se mi, ale velice líbilo, žádné modelky s plastovýma prsama a litrama make-upu a namachrovaní frajírci. Žádné trapné postelové scény, ani trapné vtipy. Příjemné prostředí, lidé a taky příjemný humor. Film byl velice zajímavě prokládán dějem - jeden rozdělen do mnoha pasáží, které nenavazovaly přímo na sebe, ale byly nahodilé. Při filmu jsem se bavil, ale jeho vývoj mě zklamal. A konec ? Ten mi připadal slabý ( takové max klišé ). Zato soundtracky se k filmu velmi hodily. Takže bezva, ale škoda především konce. Marc Webbův první celovečerní film. Napoprvé určitě velice slušné. ()

lakikaki

S denným odstupom sa mi podarilo sformulovať jednu vetu, ktorá vyjadruje moje pocity presnejšie než celý ten dlhý komentár, ktorý som tu mal predtým: „(500) Days of Summer mi do mojej indie prdele liezlo tak snaživo, až to bolelo.“ Nie som básnik, ale takto nejak to cítim. [59%] ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Joseph Gordon-Levitt ()

Martrix

Někdy se stane, že film udělá takový dojem, že ho každý doporučuje a vychvaluje, až si získá status kultu, nebo aspoň překvapení roku. Když se pak na něj s tímto vědomím díváte, jste o ten objev ochuzeni. U 500 dní se Summer se nic takového nekonalo. I přes hodnocení 84% jsem nebyl ušetřen překvapení. Sledoval jsem milý, vcelku civilní film, který nenudí a i když není plný filozofických plků, nutí přemýšlet a vzpomínat... . Vzpomínáte na ten pocit, jako by jste měli knedlík v krku, když jste byli zamilovaní, když jste se chystali rozejít, ...? Takový knedlík jsem měl i na konci tohoto filmu. Každý z nás zažil jaké to je, milovat neopětovaně a stejně tak i do většiny z nás byl zamilovaný někdo, o jehož existenci jsme často ani nevěděli. 500 dní se Summer vám připomene, že tak to má být a že neopětované přátelství bolí úplně stejně jako neopětovaná láska. ()

campix

Romantická komedie, která kašle na zažité osnovy romantických komedií. Jedna z nejlepších romantických komedií, kterou jsou kdy viděl. ()

montana_cz

Originální a hlavně inteligentní "romantika", jaká tu už pěkně dlouho nebyla. Skvělá režie plná výborných nápadů. Chytře promíchaný scénář. Dokonale zvolená hlavní dvojice. Perfektně padnoucí soundtrack. I přes slabší závěr a obzvlášť díky scéně Expectations vs Reality jde však o nezapomenutelnou záležitost. Velká škoda, že se Webb aktuálně upsal profláklému Spider-manovi. ()

Gaaron

Ani nevím, kdy jsem naposledy tak trpěl jako při sledování tohoto filmu. Zrcadlo může být velmi krutý nástroj. ()

Pajky3

Velice příjemné překvapení, krásně zpracované s vynikajícím soundtrackem. Joseph Gordon-Levitt se definitivně zapisuje mezi mé nejoblíbenější herce. Takhle nějak by měla vypadat romantická komedie. Né, že by takhle měla každá dopadnout. Já jsem naprosto spokojen. Když na to člověk kouká, tak si říká, tohle jsem prožil, nebo alespoň něco z toho. Přišlo mi to uvěřitelné a milé. Strašně se mi líbilo taneční vystoupení, cestou do práce. Takže velice silné 4, možná i zvednu. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)