Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

kacirek_

Průměrný romantický film, u kterého se ovšem člověk parkrát od srdce zasměje.Joseph Gordon-Levitt je nový Heath Ledger, ale jeho kvalit zatím nedosahuje a vzhledu rovněž:-).Příjemný filmek na odreagování. Mě se velmi líbila rozdělená scéna na skutečnost a očekávání, to sem se tedy opravdu pobavila:-).Jak by řekl klasik :Láska je kurva:-) ()

Toka

Zajímavý scénář, milé překvapení v podobě závěru, soundtrack vybrán dobře, snad nemam co vytknout, bez zbytečných klišé. Zanechalo to ve mě takovej zvláštní pocit, to se u mi u romantických filmů nestává... Taky na ně moc nekoukám. ()

hazaba

Summer, Autumn... Amíci měli vždycky podivný vkus na jména. Na druhou stranu to může mít i dvojsmysl... Velice dobrý film o vztahu, který jeden bere až příliš vážně a druhý vůbec ne, a co z toho plyne. Super hudba, civilní herectví (asi nejlepší je sestra). ()

GOREGASM

Z mé strany naprosto spontánní standing ovation. A i ve zbytku budu neobvykle stručný. Dokonalá ústřední dvojice, scénář živelný a věrný životu samému, debutující Marc Webb na režijní stoličce na diváka doslova chrlí své originální nápady (u mě jednoznačně vede situace EXPECTATION vs. REALITY) a finální pětihvězdičkový dojem dotváří uchu lahodící písničkový soundtrack. Bombastick :-) ()

fisikk

Tento film přesně potvrzuje mé přesvědčení, že životem nás provází tzv. "průvodci", kteří nás něčemu učí a díky nim si uvědomujeme naše chyby a měníme se, abychom byli připraveni na nás skutečný (ovšem ne vysněný) život. V podstatě nás připravují na řešení budoucích problémů v životě. Mezi jedny z nejdůležitějších patří naši rodiče, kteří podle nás vedou často život chybným směrem a my se většinou snažíme vyhnout jejich příkladu. Dále mezi ně patří učitelé, kteří v nás probudí lásku k nějakému předmětu, okolo kterého se poté odvíjí naše budoucí vzdělání. K našim nejvíce vytouženým průvodcům patří partneři, kteří nám pomáhají pochopit, kdo sami jsme. Šéfové v práci, kteří by nás měli směrovat v profesním žebříčku a samozdřejmě přátelé, kteří nás dle mého názoru formují nejvíce. Nesmíme ovšem opomenout náhodné průvodce, kdy třeba vidíme v mhd ženu, která pohlavkuje své dítě a my se v té chvíli rozhodneme, že přesně takoví rodičové být nechceme… Všichni tito naši "průvodci" jsou s námi při otvírání našich životních dveří. Někdy se může stát, že si spleteme kliku a sáhneme vedle (jako třeba v případě Summer, která kvůli rozvodu svých rodičů odmítala cítit lásku) a v tu chvíli přichází právě jiný průvodce, který nás vyvede správným směrem (tady to je Tom, který obměkčí její srdce a ona je připravená konečně cítit lásku) a my si uvědomíme, že jsme neotevřeli špatné dveře, museli jsme to vzít pouze oklikou abychom byli připravení na našeho konečného poslední průvodce (manžel Summer), na kterého jsme celou tu dobu čekali a byli jsme připravování naší „životní poutí“. Nejhorší bohužel je, že nikdy nevíme, který průvodce je náš poslední, a proto bývají loučení někdy velice bolestivá. Hlavní postavy ztvárnily tento můj příklad naprosto ukázkově a skvěle se k sobě hodily. ()

katzo

Absolútne nezaujímavý film... A to ja romantické komédie milujem. Neviem čo mi vadilo viac... Či už chaoticky natočený celý film, alebo absolútne nesympatický, nudný a nezaujímavý herec v hlavnej úlohe (toho gordon-levitt-a fakt nemusím) alebo absencia akéhokoľvek iskrenia medzi hlavnými postavami. Ale najskôr mi vadila celá táto kombinácia faktorov... ()

chrispe

Je to prostě jiný, což je obrovské plus. Po dokoukání jsem si říkala, že znám pár lidí, kteří by ten film měli rozhodně vidět, i když se bojím, že by i tak nepochopili jeho význam. Spoiler: Konečně žádné ,,A žili šťastně až do smrti", ale žili dál. // Takže za mě jasných pět, protože i zpracování bylo fajn, místama hodně vtipné, a i když Zooey osobně moc nemusím, Joseph mi to vynahradil. + ten výborný soundtrack! /// 3.2.2022 Repete skoro po deseti letech a furt dobrý. ()

Evinkanka

Zajimavý film kdy jsem už od začátku věděla, jaký bude konec, i když jsem měla naději že se v 501 dnu dají nakonec dohromady (tak se bohužel nestalo),tak mi to nezkazilo celý požitek z filmu. Vtipná romantika, která mě velice potěšila. Ale není to film na který se můžu kouknout i 8 jak mám často v oblibě, jinak bych si zkazila celou tu výjimečnost a zajimavost tohoto filmu.... Hodnocení je tedy jasné 5* :) ()

Fawkes

Tohle se vážně povedlo, komediální romantické drama na plátně na výbornou. Samotný příběh sice není nic nového, zato film vyniká vším ostatním, což vše vynahrazuje. Kvalitní herci, které vůbec neznám na obrazovce září, báječný soundtrack a nápaditosti v režii a střihu a kvalitní scénář, tohle vše mě mile překvapilo. Čas se sice neustále vrací tam a zpět, ale je to uděláno takovou formou, že se v tom divák neztratí. Snad jediný drobný detail byl ten počítačově vytvořený pták, který tam několik sekund poletoval, ten tam podle mě moc nepasoval. To je ale jen malé negativum, které mě rozhodně nedonutí snížit hodnocení. (95%) ()

helloween93

Skvělá romantická komedie, které vybočuje ze zaběhnutého klišé. Film vyzdvihuje výborný scénář, povedená režie a dobré složení soundtracku. ()

boul

Webbova práce šla dobře znát, skvělá kamera, střih a taky skvěle sehrané hlavní role od Gordona-Levitta a Deschanel a super soundtrack, který tepal skvělý tempo filmu, ale já jsem se chtěl zasmát a film byl spíš o holce co moc chtěla a pak neměla nic a o klukovi co nechtěl nic a nakonec měl spoustu, aspoň tak na mě působil a po druhé už bych si to nepustil. 65%, díky.. ()

croxika

Neuveriteľne mi postava Summer liezla na nervy. Mám rada silné a nezávislé ženy, ale to, ako citovo trýznila Toma bolo úplne bezcitné! Nemám rada, keď ľudia nevedia čo chcú a odnesú si to iní. Avšak nemôžem tomuto filmu uprieť jeho cool atmosféru, slušné dialógy a výkon hlavných hercov. Naviac pozeranie tohoto snímku bolo úplne, že pohoďááááácke a kde-tu sa aj zasmejete. ()

BARWA

Velmi netradiční romantická komedie, žádná americká slátanina s překypujícím happy-endem, u které už dopředu víte, co bude v další minutě následovat... Poetický příběh dvou mladých lidí, bezvadně ztvárněné hlavní role, realističnost, originalita, nevšednost - prostě nádhera... ()

char_t

Příjemné překvapení. Nápadité a neokoukané, přeci jen ještě jde natočit působivý kousek s minimálním obsazením a náklady. A ten soundtrack! ()

Heroine odpad!

Zase další film o mladé, krásné, nezávislé, sobecké huse, která se nezávisle nezamilovala do chlápka, se kterým pár měsíců jenom tak nezávisle spala, protože láska přeci neexistuje. Proč se to vůbec točí? Deschanelová i Gordon-Levitt jsou mi krajně nesympatičtí, a navíc Tom je debil, a Summer je charakter co šustí papírem, a vyjadřuje se jenom ve stupidních frázích. Ano, ve filmu jsou asi dva celkem vydařené fóry, a pár vizuálně zajímavých nápadů. Ale jinak je to u mne naprosto otravný a zbytečný film, po jehož zhlédnutí mne přešla chuť na romantické filmy na dalších sto let, a to jejich přiblblé cukrování mne bude ještě pár nocí pronásledovat ve zlých snech! ()

Adm.Nelson

Ja by som to prirovnal k Annie Hallovej, akurát si dovolím tvrdiť, že toto je ešte lepšie. Dokonca si dovolím tvrdiť, že ide o najlepšiu romantickú komédiu vôbec, ktorá je miestami mimoriadne realistická. Miestami to celú problematiku trochu zjednodušuje, ale v tom filme je aj tak dosť veľa pravdy. 10/10 /////// Po lete 2014 sa tento film stal u mňa veľmi osobnou záležitosťou. Tiež išlo o cca 500 dní, tiež som si myslel že ide o osudovú lásku, a tiež to bol povahovo veľmi podobný typ osoby ako Summer. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)