Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

spacowa

Ten typ filmu, od kterého se nemůžu odtrhnout a po skončení se už těším, až si ho znovu pustím. Josepha Gordon-Levitta mám film od filmu ráda..V tomto filmu především za jeho přirozenost. Naprosto mě dostal do všech svých emocí! Krásný zážitek ()

Zirael

Tak tohle se mi líbilo. Je to opravdu neotřelá romantická komedie. Moc se mi líbil styl vyprávění, který střídavě ukazuje horší a lepší stránky každého vztahu. Zooey Deschanel do své role sedla dokonale a Joseph Gordon-Levitt tady jen potvrzuje svoji skvělou formu. ()

halberdier

Nečekaně originální lovestory, které hodně přidává to, že přeskakuje mezi jednotlivými fázemi vztahu a krásně ukazuje kontrast mezi počáteční zamilovasti a pozdějším bolestným "vystřízlivěním", kterým bohužel často vztahy končí. A tato reálnost často v romantických filmech chybí nebo je nesmyslně zobrazena (zamilovanost - krize - šťastný návrat k sobě). Tímto mě snímek chytl. Joseph Gordon-Levitt se od od tohoto filmu zařadil do mé TOPky herců. Krásné a smutné zároveň (9/10) ()

aichinka

Nečekala jsem víc než prostě další oddechovou romantiku, avšak opak byl pravdou! Místy poetické místy vtipné, místy americké, ale ze života. Okouzlující Zooey Deschanel, nepřekonatelná hudba. Nemám nic jiného než superlativa a už teď vím, že se bude jednat o jeden z mých nejoblíbenějších filmů :) ()

gstudio odpad!

"Na tyhle sračky už jsem moc starý..." (Roger Murtaugh). Ačkoli se to může zdát krajně nepravděpodobné, dle místního hodnocení usuzuji, že jsem viděl naprosto jiný film se stejným názvem a identickým hereckým obsazením. Ten, co jsem viděl já, se však táhl jako nosní hlen při nastuzení horních cest dýchacích a byl zahlcen pseudointelektuálskými plky. Pouze Zooey Deschanel v tomto filmu ukazuje v plné šíři svůj bohatý herecký rejstřík. Dokázala, že kromě obvyklých sympaticky trhlých děvčat umí zahrát i naprosto nezajímavou a nesympatickou postavou s takřka permanentním neupřímným zářivým úsměvem. 500 dní se Summer se mi zdálo jen o malý kousek delších než 730 dní základní vojenské služby. Míra zbytečnosti byla v obou případech ovšem přibližně srovnatelná. P.S. Svěžím závanem rozhodně byl fakt, že se ve filmu místo slova "vagína" opakuje slovo "penis". Skutečně inovativní, smysluplné a - dle popisku a hodnocení na ČSFD - snad i "nezvykle" romantické. Pokud chce někdo z nadšených hodnotitelů film zakoupit za účelem opakovaného shlédnutí, je originální DVD (jedenkrát hrané) k dispozici. Klidně se ozvěte... Zn. Nevhodný dárek. P.S. 13.1.2016 - Je zvláštní, že u tak vychvalovaného opusu se ani po více než třech letech nenašel ani jediný zájemce o DVD s tímto báječně romantickým filmem. ;-) ()

Jason13

Dost milé překvapení. Film se skvělým scénářem a vyšperkovanou režií zpracovává vztah postav originálním a neokoukaným způsobem. A Zooey Deschanel je uhrančivě krásná. Po většinu času u mě film směřoval k plnému hodnocení, bohužel závěr, který není zas až tak originální a neokoukaný mě nenadchnul.. Něco (samozřejmě nevím co :)) mi k pěti hvězdám chybělo. ()

sto7ra

velmi příjemná romantická komedie, která je nápaditá. taková přirozená, lehká. děj plyne poklidně dopředu, i když vás vypravěč provází dny na přeskáčku. díky tomu se sice člověk absolutně neorientuje, jaký jen den (za chvíli jsem čísla přestala registrovat), ale pořád víte, co se děje. do celkové atmosféry filmu přispívá skvělý soundtrack, mix písní, které všichni známe. tenhle snímek je něco nového, částečně připomíná Něžnost svým jiným pojetím. A podobně jako ve filmu s Audrey Tautou, i tady si někteří smlsnou na nápaditosti interiéru Summer. Pokud už předem nevíte, jak film dopadne, tak se máte na co těšit. film je plný překvapení. mezi ně patří i ,sic ne mega super, ale přesto obdivuhodné hudební a taneční výkony skvělého hereckého obsazení. myslím, že je to jeden z těch filmů, které si člověk čas od času rád zopakuje. jo, a pokud nepovzbudí, tak poučí... ()

lacerta

Pokud od toho člověk neočekává komedii, tak to ujde. Bavily mě i černobílé vstupy vypravěče a na to, že Zooey Deschanel většinou ve filmech nemůžu vystát, tady byla docela k přežití. Tenhle film se příjemně lišil od ostatních romantických filmů, ale zase tak úžasnej mi zase nepřipadal, chvílema to bylo takové unylé a soundtrack mě taky nenadchl. ()

kikin01

Jako kdybych byl součástí... úžasné. Jmenuju se také Tom:) a úplně jsem se v tom viděl. Navíc Joseph, scénář a zapeklitě dobrá muzika. Zooey Deschanel jsem nejdřív nemohl jaksi pobrat, ale v dobré se to obrátilo. ()

Desmi

Tohle není žádný ohňostroj vtipu, romantiky apod. Je to směs všeho, která ačkoliv je originální, tak právě svou originalitu zabíjí chaotickým vypravováním děje. Jediné co mne doopravdy překvapilo, bylo to, jak dobře se dokázal režisér vyhnout trapným momentkám, kterých je v podobných filmech kopa. Čekal jsem to horší. Přes veškerou sympatii je to ale pořád jen další z řady filmů, které si znovu určitě pouštět nebudu… ()

lida93

Romance jak se patří :D Miluji filmy si dobrou grafikou a stylizací. A zde se to podařilo propojit, jak vizuálně tak zvukově :) Můžu jen tleskat :). ()

oSiSko

Po štyroch rokoch som si pozrel tento film znovu. Chcel som vidieť, že či z neho budem rovnako namäkko ako prvýkrát. Výsledok ? možno ešte viac. Tento film má neuveriteľne sympatickú ústrednú dvojicu skvelých hercov, medzi ktorými tá chémia sakra dobre funguje. Celý film sa od začiatku až po koniec nesie v úžasnej atmosfére, smutné scény striedajú úsmevné až priam šťastné. Dokonca tu hrá aj pre mňa najväčší herecký talent súčasnosti Chloe Grace Moretz, proste "senzačné". "Everything is just a coincidence and there is no such thing as fate". ()

andrewXx

Už dlhší čas ma čo sa týka filmov nič nenadchlo tak ako tento snímok. Neveril som, že niekto môže natočiť niečo tak úžasné ako toto a tomu už nie, že to bude režisér práve nového Spider-mana. 500 Days of Summer nie je žiadna presladená romantická šlahačka z ktorej sú dievčence na mäkko. No nie je to ani žiadna tvrdá psycho dráma. Je to niečo čo sa drží v rovnováhe a to, tomu pridáva na dokonalosti. Tento film popisuje niečo, čo sa v živote naozaj reálne môže stať. Film ma fascinoval o to viac, že popisuje úplne presne to, čo sa stalo mne (veď samozrejme ženy zahrávajúce sa s citmi iných a klamárky na svete existujú ale to nechajme bokom). Príbeh o mužovi ktorý sa zahľadí do ženy ktorá nechce vzťah, no aj napriek tomu tráva spolu čas a je im spolu úžasne do chvíle, než to jednému z nich začína prerastať cez hlavu a zamiluje sa. Už keď sa to blížilo ku koncu tak som sa obával že film proste uletí a príde v tomto príbehu nepravdepodobný happy end (v ktorý som trošku dúfal tiež, že mi podhodí nápad ako získať "moju Summer" späť), no nestalo sa tak lebo niekedy to proste nejde, film si udržal svoj zdravý pohľad na vec a bol teda skvelý od začiatku dokonca. Pozeralo sa mi na to strašne dobre, lebo som si v tom spomenul na mnoho skvelých vecí v súvislosti s "mojou Summer". Je to film ktorý je dospelý, reálny, neprestrelený, s príjemným soundtrackom a dômyselnými vtípkami. Film ktorý odporúčam vidieť všetkým čo niečo podobné zažili, ale aj ostatným ktorý chcú vidieť romantický, ľahko komický a dramatický film stojaci nohami na zemi. Na film som narazil náhodne a som za to strašne rád, lebo ma nadchol úplne od začiatku a teraz si ho môžem zaradiť k ďalším z mála TOP filmom aké som v živote videl. Tvorcom klobúk dole a vďaka za zážitok. ()

Bobbliex

Úžasný film, určitě jeden z mých nejoblíbenějších. Mohl by dost dobře být jenom jednou z dalších obyčejných romantických komedií, ale není, nebo aspoň ne pro mě. Co ho dělají výjimečným? Nevím. Možná všechny ty malinké detaily, jako triko Joy Division, proč milovat Ringo Starra, kreslení na ruku a koukání „nad sebe". Nebo samotná Summer. Nebo Tom. Vlastně nic na tom filmu není obyčejné, alespoň z mého pohledu. Jasných pět a půl hvězdiček, protože tohle je moje srdcovka! ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)