Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Dexter666

Vcelku originálny koncept, hrajúci Levitt a šarmantná Deschanel k tomu kusisko životnej pravdy a dobrý soundtrack... Dáme za 5* ()

Danaak

Hltala. Doslova jsem ten film hltala!! Pořád jsem čekala "zlatý happy happy end" on tam teda byl, ale .... Krásnej film, nádherná hudba(!!!) aji oči se mi zaleskly. Jsem si jistá, že jsem ho neviděla naposledy :) ()

pcarogers

No dobrá tedy. Zlomilo mi to srdce, rozdrtilo na padrť a bolelo tři dny, takže jsem chtěl celou dobu dát jen tři, ale uběhl týden a ten film ve mě pořád zůstává. Ok - takže jedna věc je love story, která má jakoby neortodoxní rozřešení, pěknou myšlenku, ne že by takhle nekončil nikdy žádný film, ale přec jen obvyklé to nebývá. Druhá věc, řekněme si na rovinu, herecké výkony žádná sláva probůh. Dva velmi nadaní a charismatiční herci, ale že by vytvořili postavy, na které budu vzpomínat do konce života, to asi ne. Naprostý průměr. Celý film vlastně je naprostý průměr, ale celkový dojem je silný. Dávám tři a půl. ()

MaxQ69

...aneb romantický film úplně nových rozměrů. Po všech stránkách originální, skutečně ano. Kvalitní to ovečky si Webb pro své stádo vybral, především Zooey - dokonale se k roli Summer hodí. Je tak nějak přirozeně krásná a hlavně zajímavá, má kouzlo a přitom z ní doslova srší nejisota. Velmi povedené. Nevím, jestli bylo úplně ideální zpřeházet časové linie, ač to vypadalo "profesionálně", dost to mátlo. A můj největší zážitek z tohoto filmu? Poslední věta, kterou vyslovila žena u konkurzu při předstaování s Tomem - ta mě fakt dostala. 8-) ()

vancho

Nie som týmto filmom až taký nadšený ako "priemerný hodnotiteľ". Táto komédia (? - bolo v nej málo vtipného) je o darwinovskom výbere, aký praktizujú súčasné ženy pri výbere samcov (pardón - partnerov). Mužovi nejde do hlavy, ako mohla žena nevedieť, či je jeho dievčaťom, keď s ním spala a zdieľala iné intímne činnosti, ako rozhovory. A potom je prekvapený, keď zistí, že sa vydala za iného. Časté v živote aj vo filme, jednoducho ženy sa nerozhodujú iba rozumom, ale hlavne intuíciou. Presvedčivý výkon Zooye Deschanel. Rozhodne mi vo filme vadil "rozprávač" v pozadí a fúra banalít typu "nič také ako osud neexistuje". ()

Honzad007

Závidím všem, kteří film začali sledovat s nulovým očekáváním a pak byli šokování nekonveční a netradiční příjemnou romanťárnou plnou sympatického castingu i zajímavé režie. Bohužel, vidina postavení v žebříčku TOP 200 filmů u mě způsobila, že jsem do 500 Days of Summer vkládal naděje a čekal zřejmě až příliš. Možná právě proto se dostavilo ohromné zklamání. Ne snad, že bych film považoval za špatný. To ani náhodou! Jen mě až zbytečná snaha o novinky a skoky z představ do předešlých a budoucích dní spíše otravovala, vlekloucí se dialogy nudily a pár zbytečných scén spíše odradilo. Možná právě proto došlo k tomu, že jsem během 90 minut zíval, sledoval hodinky, snědl mnohem více jídla než obvykle a stále čekal na něco... Něco, co se vlastně nedá pojmenovat. Přesně to velké "něco" mi ve filmu chybělo. To "něco" by netradičně pojatý film se svěžími hereckými výkony i scénami doplnilo a způsobilo spokojenost. A ani velký vypointovaný závěr s koloběhem ročních období a příchodu jara mě nedokázali zařadit do zástupu nadšených diváků. Příjemné, možná něčím výjimečné, ale roztahané, ztracené a "jednohubkové". Víckrát už ne. ()

Janie.

Film, ke kterému se vždycky ráda vracím, prostě srdeční záležitost. Místy opravdu nápadité, soundtrack se taky velmi povedl a scéna, kdy Tom zjišťuje, že se Summer zasnoubila, mě dokonce i rozbrečela. A já u filmů nikdy nebrečím. ()

Fenri

Příjemá komedie, která nejede v zajetých kolejích romantických snímků, a servíruje nám vztah dvou lidí přeci jen z trochu jiného (a v 90% reálnějšího) pohledu. Ačkoli film rádoby směřoval ke klasickému happy-endu a vpadnutí do náruče „osudové“ lásce, nakonec to ale vykolejilo a oba aktéři jeli o dům (partnera) dál. Takový je život a je pěkné, že nám to tento film příjemnou formou dává najevo. ()

RomanT

Na začátku mě zlákala slova komentátora "Tento příběh není love story" a čekal jsem nějaký větší konflikt, větší drama. A přitom je to jen popis jednoho běžného rozchodu, sice z pohledu chlapa z těžko pochopitelných důvodů, ale takových na světě proběhnou během dne tisíce. ()

bonovox

Krásny malý film, ktorý dokázal, že romantický snímok sa dá natočiť efektne a hlavne bez zbytočných klišé hollywoodu. ()

jaqubko

V dnešnej dobe v žánri romantických filmov je niečo nové a zároveň zaujímavé vymyslieť veľmi náročné. 500 Dní so Summer berie ale všetky klišé a známe kľučky romantických komédií, a prostredníctvom nelinearity vyprávania mení tieto prežité procesy vo svoju najsilnejšiu zbraň. Porovnávanie dôb keď to vo vzťahu funguje a kedy nie, je neskutočne zábavné a osviežujúce. Marc Webb predviedol dokonalý režisérsky cit a v každom jednom zábere ponúka instatnú bombu emócií. Či už je to prostredníctvom minimalistých scén, ktoré vďaka kulisám, nasvieteniu a kamere dokáže nabušiť emóciami a krásou (viz scéna vo vlaku v titulnom obrázku). Alebo pomocou skvelého soundtracku, ktorý keď človek kedykoľvek počuje, okamžite si dokáže spojiť s danou scénou filmu. Toto je moderná klasika, ktorú by si mal povine pozrieť i každý muž (vyprávanie je z mužského pohľadu) bez rozdielu na to či i pri pomyslení na romantický film jasá radosťou alebo kričí zúfalstvom. ()

Lister21

Velice příjemné překvapení .. tak bych označil tento film. Konec jsem takový opravdu nečekal a to je na tom to skvělé! Jsem rád, že tenhle film je sice romantický, ale není jako X stovek dalších filmů a vybočuje z řady. ()

terka_v

Romantická komedie úplně jinak. Aneb je to vlastně romantická komedie? Je fakt, že při tomhle filmu se zas až tak často nezasmějete. Spíš si v hlavě promítáte všechny dosavadní vztahy a všechno to, co máte s Tomem (hlavním hrdinou) společného. Na tomhle filmu jako žena oceňuji především to, že je pojatý z pohledu kluka. Protože ať už chceme nebo nechceme, tak většinou jsou to právě holky, kdo ve filmech láskou trpí (kromě výjimek jako jsou třeba některé příběhy v Lásce nebeské, nebo DJ Simon v Pirátech na vlnách – ale to jsou stejní tvůrci, že?). A právě přesvědčivý výkon Joseph Gordon-Levitta v hlavní roli, dobře zvolený vyprávěcí postup a kamera jsou to, co činí z 500 dní se Summer zajímavý romantický film, na který se člověk rád podívá více než jen jednou. ()

MUNRO

Tak trochu jako špioni a biják.On zamilovaný,ona tajemná a nečitelná.Ani špioni,ani 500 dní se Summer nedokáže držet v napětí po celou dobu stopáže.Nápad přeskakovat mezi pěti sty dny tam a zpět to není vůbec špatný,jenže je to pořád jakoby dokola to samé.A představitel hlavní role Joseph Gordon-Levitt charismatem také zrovna nesálá.. ()

milhouse86

Veľmi vtipný oddychový film, plný mnohých originálnych nápadov. Dejová línia zostrihaná nechronologický, ale pritom scény idú za sebou v tom správnom poradí, podľa aktuálnej nálady filmu. A Zooey - to sú asi najkrajšie oči Hollywoodu. ()

pierre9

Deschanel a Gordon-Levitt sú super a film ako taký je naozaj príjemný, vyzdvihol by som najmä vizuálnu stránku a soundtrack. Napriek tomu k väčšej spokojnosti mi tam ešte čosi chýba. ()

CrashONE

Na začátku filmu jsem se docela nudil a říkal si, že to nebude asi ta pravá komedie pro mě. Mýlil jsem se. Tohle je úplně jiná komedie, na které jsem zvyklý ale je to komedie k zamyšlení. Film, který po vlně typických, amerických komedií postaví zpátky na zem. Výborná hudba, výborné obsazení herců a hlavně, výborný děj tohoto filmu, který se mi zdál na začátku tak nudný. ()

Meggie3

Během celého filmu (až do poslední minuty) jsem žasla nad výtečně zpracovaným scénářem, který tuhle romantickou komedii zařadil mezi ty originální a kouzelné. Výběr herců dvou hlavních postav (Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel) mě taky zaujal a vůbec celý film je nápaditě zpracovaný a nejlepší je pointa na konci. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)