Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

MightyHal

Na rewatch to obstálo! Když už teď mám nakoukáno, tak to ještě oceňuji více. Skvělej gore, výbornej humor, kjut Jessica Alba, výbornej Trejo a Seagal jehož menší roli jsem ocenil i přes to jakej je to šulin. Prostě poctivej nefalšovanej GRINDHOUSE co se bere s nadhledem. Už se těším na rewatch dvojky! ()

stOKYi

Zbožňujem COOL filmy. A tento film bez pochýb COOL je :) Chýbajú mi už len COOL dialógy ako má Q.T. a bolo by to za 99% :) ()

tomeek

Velice solidní jízda s kupou krásných bab - co si budem nalhávat, Jessica je prostě boží - a respektuhodnými padouchy. U mě vede Jeff Fahey, ten chlap má prostě šťávu :) Plno dobrých hlášek a scén, ale kdyby se pokračovalo celý film v duchu prvních několika minut, bylo by moje hodnocení rozhodně vyšší. Planeta Terror se mi líbila víc. ()

sir-dave

Machete don't text, but sometimes, Machete improvise. Až na trochu moderní techniky dokonalá old schoolovka, která nevyšla ze stínu svého dlouho očekávaného traileru. Splnilo všechnu tu stříkající krev po zdech, posekán téměř každý bad guys, bohužel celé to zapadajíc do průměrného děje. K mému štěstí jsem si už dlouho neužil nějakou nakládačku s pořádně charismatickým hercem, jakým Trejo jistě je. ()

Los

Jednu z posledních scén, kdy Machete odhaluje své hladce oholené podpaží, by klidně mohli využít v reklamách na dokonalé oholení :o) A Seagalova seppuku s mačetou potěšila :) 8/10 ()

bartias

Na jednu stranu je vidět, že Robert Rodriguez nebere svůj opus ani trochu vážně. Absurdní krvavá jatka doplňují Mexičani bojující s pánvemi v rukou nebo tlačící do útoku zmrzlinářské vozíky. Obsazení v čele s Dannym Trejem je podobně nabušené jako ve filmech Planeta Terror nebo Tenkrát v Mexiku a nechybí ani odkazy na Trejovy ikonické výstupy známé už z Desperada. Na druhou stranu je vidět, že Rodriguez ani jeho spolurežisér Ethan Maniquis svůj úlet, který obsahem i formou vyznává lásku mizerným exploitačním béčkům, prostě neuhlídali. ()

otík

Hned úvodní scéna naznačí, v jakém oldies stylu natočil Rodruguez svůj nový film. Okamžitě se dozvíme, kdo je to Machete, proč má nejraději mačety (prostě jsou tiché a dělají pěkné díry do hrudy) a co je to za machra. Dále následuje další seznámení s řadou postav a pak už je Machete naverbován, aby zabil senátora. Jenže jde o léčku, přičemž Machete dostane první kulku, přežije výbuch auta i následné rychlé léčení šokem v nemocnici a už zase o dům dál, abychom nezmeškali masakr u šéfky nelegálně přebývajících v Texasu, Seagalův úžasný dialog s padouchem, večeři u Jessici Alby, prsa Lindsay Lohan, super zlého Dona Johnsona, párek rozstřelených hlav v kostele, pár moderních střihů při akci u Jessici Alby doma a pak už jen hodně zmatenou závěrečnou akci s natuněnými auty, střílením kohokoli na cokoli a dozajista do budoucna slavný boj Machete se záporákem Seagalem, který konečně ukáže, jak umírá pravý profík. Ve filmu je několik třešniček na dortu (Seagal a jeho předsmrtná přednáška, hláškující Trejo, výtečně obsazený Jeff Fahey, některé akční scény), několik zcela zbytečných postav včetně senátora Roberta De Nira a hodně zbytečností typu zpomalených záběrů, hrdinných keců a keců kolem a kolem o ničem. Filmu by slušela tak o 15 minut kratší stopáž a větší nadhled. Přesto je nutno uznat, že toto rádoby béčko pro kina i při troše zklamání vyvodí úsměv a pocit, že vedle těch letošních starých akční hrdinů Stallona a Willise má i Mačeta (a Seagal) své místo. Hudba: John Debney & Carl Thiel. PS: jednoznačně nejlepší Seagalův výstup od dob Glimmer Mana ()

SeanLSD

B-éčko jako sviňa. So všetkými pre i proti. A asi jediný hollywoodsko-mexikánsky film, v ktorom počuť maďarčinu...! Škoda toľkých parádnych ksichtov vytiahnutých z často až c-čkových hlbín a ich nedotiahnutých, ťažko nevyužitých charakterov... Ale vidieť pokope tak na celé svetelné roky vzdialené herecké šarže ako Danny Trejo, Lindsay Lohan a Robert De Niro pohromade je proste lahôdka. A ten husársky kúsok so Stevenom Seagalom je finálny gól - lepší než všetci EXPENDABLES dokopy! Poradil by som Stevenovi v rámci marketingu a predaja jeho starších filmov na DVD v stánkoch neobjaviť sa už pred kamerou a nechať to tak ako svoje posledné filmové vystúpenie. Naproti tomu Mačeta... - Mačeta nech Zabije Opäť ! A pokojne aj vo Vesmíre !!! ()

okkac

Sice ne až tak zábavné jako Planet Terror, ale stále je to fajn uvědomělý grindhouse. Navíc kde jinde uvidíte kromě tradičně drsného Treja, sexy polonahou Michelle Rodriguez s velkou bouchačkou, Jessicu Albu pronášející drsňácké hlášky, Lindsay Lohan jako jeptišku, Roberta de NIre oblečeného jako typický Mexikánec, nabušeného Toma Saviniho (měl by být využitý více) a tlustého Steavena Seagala jako záporáka. Čekám na Machete Kills a Machete Kills Again :-) ()

Radiq

Ma-šetý! Typicky rodrigézovský styl, typycky čepelovitej Trejo, čirá zábava bez potřeby poloviny mozku, která ukáže několik oddělenejch částí těl a několik téměř zapomenutejch herců a hereček. Ti z toho podvědomě mají udělat béčko, ale každej ví, že to je áčko. Je to film bez nároků na diváka ani na nějakou filmovou cenu a to je dobře, protože jinak by to byla určitě sračka... "Machete přece neposílá SMSky." "Machete improvizuje." chch. Podobných hlášek plno a často ceděnejch mezi zuby. Vtipné, zábavné, drsné, černohumorné a kurevsky originální. Už ten fake trailer stál za to, ale nečekal jsem, že z toho udělají takovejhle... grindhouse. ()

Sharlay

Potenciál, kterým si Rodriguez skrze svůj mystifikační trailer na Macheteho v Grindhousu získal spoustu pre-fanoušků, naplněn rozhodně nebyl. Pořád je to docela sranda (místy taky pěkná nuda), ale kde jsou ty nápady a hlavně jejich dotažení, kterých se nám bohatě dostávalo u Planety teroru? Zkrátka, když jeden dělá dvakrát totéž, není to totéž... ()

wendelin9

Jediný co k tomu můžu říct je, že tolik nahatých hereček jsem v jednom filmu jsem ještě neviděla... Akční scény s hektolitry krve a nereálné kousky jsou u Rodrigueze samozřejmostí :) ()

Sabrewulf odpad!

Vypadalo to slibně, skoro celý film jsem si užíval, včetně té úmyslně přemršené brutality. Jenže z poslední čvrthodiny se stal totálně nechutný guláš, mišmaš - kam se hrabou pejsek s kočičkou, co vařili dort. Vůbec jsem nepobíral, kdo je s kým a proti komu a všechny ty rádobystylové scény (např. Lohan jako střílející jeptiška) už vyzněly jen blbě a trapně. A malá třešnička na dortu (horšího než od pejska a kočičky) - všechna umrtí hlavních záporáků byla odfláknutá a nezajímavá. EDIT: Ty vole, jak jsem to mohl Rodriguezovi žrát na dvě hvězdy? Vždyť je to úplná volovina. ()

Noviik

Machete je zatraceně zajímavý film už jen pro své obsazení, po dlouhé době se mi líbil (možná poprvé?) Steven Seagal. ()

panMartin

Množství sympatických a dobře obsazených postav a slušná porce násilí přesně na té úrovni, na které mě baví, ale to je tak všechno co me zaujalo. Mělo to hodně špatný scénář který to nejvíc kazí. Kdo tohle tedy vytáhl ze straček ? No přece krásky Jessica Alba, Michelle Rodriguez a klasik Robert De Niro. Tihle tři mi to jen celé zpříjemnily a jen díky nim jsem to dokoukal dokonce. ()

URBAN

Původně jsem čekal nějáký akční béčko , ale tohleto byla pořádná akční řežba až mi chvilkama připomínala " Tarantinův podpis " navíc Danny Trejo se pro tuto roli parádně hodil pochybuju že by našli většího drsnáka než je Danny Trejo !!! ( 28.5.13/MAC ) ()

zeldinho

Danny Trejo v roli chirurga z amputačního oddělení a alfa-samce, po kterém touží každá lidská bytost s chromozomy XX, v brutální řezničině, ve které je snad každá věc ostrá, včetně například klíče nebo jakési malé sochy čehosi. Ve filmu, kde člověk dokáže slanit budovu na 18 metrů dlouhém tlustém střevě. Ve filmu, kde je zpovědní tajemství nahráváno na DVD a zaznamenáváno do profilových složek. Ve filmu, který má tak neskutečně špatný příběh a především závěr, že by se za něj nestydělo snad ani Studio Asylum. Ale abych jenom nekáral...Když vypnete mozek a skutečně odmítneme u Machety přemýšlet, tak se budete opravdu téměř až do konce filmu dobře bavit. 40% ()

Nivenx

Parádní nářez. Danny Trejo konečně dostal roli, kterámu je ušitá přímona míru. Zde není ani moc co kritizovat a pokud někdo chce najít chybičky, tak to lze, jako vždycky, ale já si to užíval. 75% ()

Deyw

ty vole ten trejo je seslej jak uherak z albertu..na tu jeho deravou drzku se tezko diva.. :D de niro si to uziva..ta bad ass rodrigez, ktera hazi porad bad ass xicht to delat nemusi protoze je tak odporna ze staci aby jenom stala..asi se na sebe nekouka.. :D a seagal je proste strasnej krypl a nechapu kam to ten idiot dopracoval, ze kazda jeho bitka musi bejt tak sestrihana aby byl videt jen jeho xicht..ale jako prdel Bcko jizda fajn..takovy to prijedes se zradlem domu a nechces se moc soustredit na film a vnimat a chces se u toho najist a ze prozeres pulku filmu je vlastne jedno.. - u tohodle doporucuju kure, protoze clovek ma zasrany ruce a obira to takze to moc nevnima a dobre se naji ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)