Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

dzira

Je to zábava. Trochu zvrhlá, ale neodolatelná. Rodriguez si s kámošem Tarantinem vytvořili svůj vlastní subžánr a teď se v něm s velkým gustem rochní. I Machete je film, který se dá opakovaně "sjíždět". Vzhledem k množství detailů a drobných fórů nebude nudit ani po desáté..... Skvělý relax, vhodný na vyčištění hlavy. Ovšem pouze pro poučené diváky, kteří chápou nadsázku.... Blbé je, že se to dostane třeba k dětem.... Tomu dnes nelze zabránit. ()

Mrkvič odpad!

Nevidím rozdíl mezi píčovinou, co je pitomá nechtíc, a něčím co se chce tvářit jako píčovina uvědoměle. ()

LordSnape

Rodriguez se opravdu nezastaví před ničím. Jeho Planet Terror byla akční béčková jízda jak se patří, ale Machete je ještě víc cool. Nejlepší je prostě cit pro detail a jak padaj jednotlivá ostří na různé části těla. Krev cáká všude, akce je svižně natočená a nenudící. K tomu brutální hlášky, Danny Trejo vystupuje jako pravý řezník, Jessica Alba měla hezký účes a Michelle Rodriguez mi poprvé nepřišla trapná. Dobrý je i výběr jednotlivých nástrojů, osobně oroduji za strunovou sekačku na trávu ala zahradník! Steven Seagal mě tentokrát mile překvapil a myslím si, že to je jeho nejlepší role za posledních 10 let, ne li víc. ()

Sfinkter

Klasický promakaný grindhouse, na kterém je vidět, že posun od traileru k filmu je takřka nulový. Vše se staví na akci a vizuálu, bez hlubšího děje a emocí. Jako retro videohit neodolatelné. ()

Bobik9

Typický a zdařilý Rodriguez. Danny Trejo ve své klasické roli, ten chlap je snad nesmrtelnej a nikdy nestárne. Výborná herecká listina v čele s De Nirem, Seagalem a třemi kráskami, které se skutečně ukázaly (Alba, Rodriguez a Lohan). Na tom filmu je úžasné, že ze začátku to skutečně vypadá jen na krvavý akčňák bez sebemenšího podtextu, ale postupem času člověk zjišťuje, že ten film si dělá srandu sám ze sebe, z herců, z celého žánru. To je ten obrovský plus, který Machetu staví výš než podobné kousky. Rozhodně bych se těšil na pokračování. ()

karlik4801

Robert Rodriguez má dvě strany. S Machete přichází ta lepší, ta nadupanější, ta retro, ta drsnější. Rodriguez dokázal udělat zajímavou změnu v akčních žánrech. Dokázal udělat dobrou postavu z každé postavy. Takže není středem dění jen Machete, ale i záporáci a pár druhořadých zabijáku. To se mi prostě hrozně líbilo. I přes tenhle styl natáčení Machete mezi ostatní přímo svítil a podání bláznivého Dannyho Treja bylo z této postavy vyštípáno maximum. ()

ivan bohatyr

No tak tohle není ani béčkovka, to je snad céčkovka. Sice pěkněj akčňák, plnej bab, bitek, krve a všeckyho, co má takovej film mět, ale je to tak jednoduchy, strašně nadsazeny, hrdinsky, nesmyslny, plny nevisvětlitelnejch momentů atd. Klasickej film pro Segala a suprově do toho padl Trejo aji Rodriguezová. Ale že do tohohle dostali Albu nebo De Nira, to se teda hodně divim, že se upsali na takovou odrhovačku, tohle absolutně vubec nebylo pro ně, takový herci mají laťku mnohem výš. Celkově to určitě neni film k zahozeni, ale vic, jak 3* z toho nemužu dostat. ()

Javad

Danny Trejo dostal svoju prvú hlavnú úlohu (veľa toho ale nenahovorí – je tam na iné veci :) a fanúšikovia fake traileru z GRINDHOUSU dostali svoj vysnený film. Zo všetkých zúčastnených hviezd má najviac priestoru (samozrejme po Mačete) Jessica Alba, a najviac toho aj ukáže (sprcha) ! (čo je z môjho pohľadu len dobre :) Jediné čo ma na MACHETE mrzí je trošku spackaná „veľká záverečná prestrelka“ (mohla byť prepracovanejšia). Inak je Mačeta presne to čo sme všetci očakávali... < ACTION, SUSPENSE, EMOTION > ()

ywo666

Film do bodky splnil moje očakávania. Presne takto nejako som si to predstavoval. A nechápem ľudí, čo sú sklamaný, lebo nič iné sa od toho ani nedalo čakať. Možno trochu viac akcie. Ale v Rodriguezových filmoch sa vždy dosť kecalo. Hlášky sú dobré. Akcia dobrá, postavy skvelé. Vtípky a narážky tiež. Oproti Trejovy je aj Seagal herec monohých tvárí. Vlastne Seagal. To je tiež klad. Už len, že tam náš aikido komik účinkuje prehnalo moju bránicu. Baby sú superhot. Čo viac človek môže chcieť. Ľudia to porovnávajú s Grindhousom. Ten sa my nepáčil ani trochu. Toto je pre mňa ale úplne super. Všetky negatíva mi prídu neopodstatnené a zanedbateľné. Len proste vo filme nehľadajte viac ako vám môže ponúknuť. 90% DODATOK: Vidím, že film už je v modrých číslach a tímto činom stratili užívatelia csfd akýkoľvek môj rešpekt. ()

Maki89

kreeeev, sama kreeev, kosti... litaj vzduchem... asi tak by sa to dalo opisat... absurdistan prvej triedy, ale vyborny... super obsadenie, pacila sa mi kamera, pacili sa mi napady, pacili sa mi triky, pacili sa mi zeny...8/10 ()

uiu

Nejsem nadšený fanoušek filmů jako Planet Terror, tudíž ani Machete pro mě není žádným zázrakem. Film plný střílení, sekání mačetou, potoky krve, spousta nahých dívek a rozzlobených Mexičanů. Fanoušci žánru nechť si přidají hvězdičku navíc, pro zbytek jen pohodová oddychovka, u které se párkrát zasmějete. ()

kurcatovium

Výborná odreagovávačka. Takhle jsem se u filmu dlouho nepobavil. Vždy, když už si člověk myslí, že je příliv humorných, krvavých nebo absurdních scén u konce, přijde něco, co vše předchozí ještě trumfne. Celé je to okořeněné hvězdným obsazením, výborně volenou hudbou a vynikajícími hláškami. "God has mercy. I don't." ()

terunka003

Akční, svižné, střílecí, sekací, krvavé, barevné, dobrá hudba, sexy ženy × děj takový nijaký. Film ve stylu Tarantina, hodně krve, žádné bolesti, spousty Mexikánců a lumpů. Děj možná byl trochu jednodušší, ale aspoň nekontrastoval s lehkými zabíjecími scénami a opravdu "inteligentními" dialogy a hláškami. Danny Trejo konečně v roli klaďase a Steven Seagal pro změnu na straně opačné. Do toho vychčijonek Robert De Niro, čupr hrdinka Michelle Rodriguez a máme povedený, oddychový film. "..proč být člověkem, když jsem už legenda?" ()

_DAVE_

Jak tuhle srandičku vlasně hodnotit? Člověk to musí brát s maximální nadsázkou, jinak by to bylo tak na jednu hvězdu.Tenhle film je jedna ohromná parodie. Na bujarý drogový večírek ideální zábava. ()

KitFisto

Danny Trejo mi připomíná Arnolda Schwarzeneggera z terminátora. Moc toho nenamluví a všichni kolem něho jsou mrtví. ()

MiCM

Maximálně fandím těmhle stylovkám.. Akční filmy 80. let byly prostě super a i v televizi se na většinu z nich vždycky rád podívám. A jak se takhle točí ve starém duchu i nově, to je fakt paráda. ()

lennyd

Ve chvíli, kdy se nějakému politikovi něco přihodí, jeho politické preference stoupají do nebeských výšin. Toho chtějí dosáhnout i poradci senátora Johna McLaughlina (Robert De Niro), kteří si najmou mexického dělníka, aby na McLaughlina zaútočil, s tím, že jej sejmou dříve než stihne McLaughlina zabít. Jenže shodou okolností mexický dělník není jen obyčejný dělník, ale bývalý agent Machete Cortez (Danny Trejo), který spiknutí zavčas odhalí. A není nic horšího než nasranej Machete Cortez! ... Tak se konečně i Danny Trejo dočkal svého filmu. Poté, co desítky let hrával štěky snad ve všech natočených filmech kde byl potřeba ošklivej mexikánec (včetně reklamy na nejmenový hobby market), tak se Robert Rodriguez odhodlal jej postavit do čela plejády známých jmen (a že jich v Machete je opravdu spousta - Robert De Niro, Lindsay Lohan, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, ...) a Trejo mu rozhodně ostudu nedělal. Ano, není to oskarový film - ale kdo by něco takového od Rodrigueze (Roberta) čekal - je to prostě film, kdy můžete v pohodě vypnout mozkové centrum a jen užívat dokonalé akce (hlavně posledních asi deset minut je dokonalých - a L.Lohan jako po zuby ozbrojená jeptiška, bomba). Palec nahoru pane Rodriguezi! ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)