Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

bery71

Původní trailer jsem považoval za velmi povedenou recesi v Rodriguezovo typickém podání. O rozpracování celého vtípku na celovečerní vtip jsem ani nepřemýšlel. Z rozhodnutí Rodrigueze tak učinit jsem byl trochu rozčarován. Sice jsem dychtil po jeho novém ďábelsky skvělém díle, ale tohle se mi zdálo trošku moc a bál jsem se paskvilu. Nakonec jsem dostal něco mezi. Zábava to je a královská, ale žádnou extra kultovní hlášku nebo scénku jsem neviděl. Uvidíme při dalším zhlédnutí. ()

merigieren

je to taková drsná mlátička, kde jeden mexikánec s hrůzostrašným obličejem převálcuje armádu zloduchů za pomoci malého nožíku. ale zas je to pojatý ve velkém stylu s nadhledem, takže i trochu vtipné. ()

texa

Film, který se snaží býti akční ve mě vyvolal hned z počátku značné obavy o kvalitě filmu. D.Trejo když se svými mačetami prorážel skrz lidi a sekal hlavy, způsobil mi výbuch smíchu. A to už n emluvím o tom, že jsem celý film překousla jeho jednotvárny výraz ve tváři a neschopnost jakéhokoliv výkonu kromě škrcení, sekání či házení různými předměty. Další velké zklamání filmu byla J. Alba. Sexy slečinky bojujících v podpadcích sem tam snesu ale tady působila pro mě značně komicky v každé scéně. Nicméně do konce filmu jsem zdárně došla a to se počítá. ()

amarth

Popravdě jsem čekal daleko víc. Styl alá "retrobéčko" nepřinesl nic navíc, čili jej nelze vnímat ani jako pocta tomuto žánru let devadesátých. Machete je jednoduše klasické béčko, kde ani nadsázka není tak cítit. Vyzdvihnout mohu snad ženské obsazení, díky němuž si ošklivák Trejo musel natáčení pěkně užít... ()

gumbo

Škoda, že Dany Trejo umí hrát jen vedlejší role. Tady tu hlavní prostě neutáhnul a ikdyž to byl asi i záměr režiséra, tak to kazí celkový dojem z filmu. Kdyby ubylo krevních cákanců a přibylo více vtípků a parodie, tak možná hodnocení ještě zvednul. Takhle to je trochu moc přes čáru a to není přesně můj šálek čaje. 60% ()

char_t

Danny "kamená tvář" Trejo seká, mlátí, vzduchem létají hlavy, končetiny, hektolitry krve, a on u toho ještě stihne osouložit všechny čtyři hlavní ženské postavy. Člověk by od filmu o ilegální imigraci čekal aspoň nějaký názor na věc, ne-li poselství, ale tenhle film se o takové věci jako je logika, smysl nebo dokonce názor ani vzdáleně nesnaží. A já se ani po třetím shlédnutí nemůžu rozhodnout, jestli je to skvělé béčko, které se s velkou dávkou nadsázky snaží být co nejbéčkovitější a výborně se mu to daří, nebo jestli je to prostě jen neskutečně přehnaná kokotina. ()

J. T. Kirk

Typický Rodriguez. Hodně dobrých hlášek a drsňák, ze všech drsňáků nejdrsnější: Machete, neboli Danny Trejo. No a společně se Segalem si tady "zařádili" no Segal míň, ale když už nebyli v Expendables, tak aspoň něco. No pro spestření tu je krásná Jessica Alba, na kterou se dá dívat skoro pořád. Je to hodně ujeté a taky dost akční, ale tak to má být. Suprová akční oddychovka. ()

mala_kea

"Machete don't text!". Až na trochu moderní techniky dokonalá oldschoolovka, která nevyšla ze stínu svého dlouho očekávaného traileru. Splnilo všechnu tu stříkající krev po zdech, posekání téměř každého padoucha, bohužel celé to zapadajíc do průměrného děje. K mému štěstí jsem si už dlouho neužil nějakou nakládačku s pořádně charismatickým hercem, jakým Trejo jistě je. I Seagal se nechal shlédnout. ()

mourinho

Ten fiktivní trailer, jež byl v roce 2007 součástí projektu "Grindhouse", sklidil takový ohlas, že to jinak než celovečerním filmem ani skončit nemohlo. A je to fakt nářez!!! Rodriguez je borec, který se s tím fakt nepáře a když se rozhodne natočit krvák, tak se můžete spolehnout, že to bude řezničina "par excellence". Přidá-li se k tomu navíc taková plejáda hereckých hvězd jako v tomto případě, je úspěch v podstatě zaručen. A tak může na americko-mexickém pohraničí vypuknout politicko-mocenský boj podporovaný a financovaný jedním drogovým magnátem, který ale kdysi pořádně nasral bývalého federálního agenta Machetu a to se zkrátka nevyplácí. Je tedy nasnadě počítat s tím, že pomsta na sebe nenechá dlouho čekat, zvlášť, když je na Machetu nachystán další podraz při zjinscenovaném atentátu na zkorumpovaného senátora. Fanoušci nejen Rodriguezovi tvorby, ale filmových brutalit obecně budou jásat nadšením, protože ruce, hlavy to vše lítá vzduchem na počkání a krev stříká všemi směry. Tento špičkově natočený akční gorefest uhání vpřed ve zběsilém tempu a já osobně ho řadím mezi nejlepší šlágry roku 2010. ()

Mortishka

Ach jo veľké sklamanie...už videá ma navnadili že to bude riadna sranda a brutalitka...a prečo som sa nudila? scénky plné krvi a brutality mi na môj vkus pripadali viac menej smiešne než zaujímavé a pritom Dannyho Treja mám veľmi rada a aj ten jeho surový ksicht no škoda niekedy to proste u mňa nezafunguje aj ked je film ohodnotený ako špička pre mňa riadna nuda :( ()

GOREGASM

Machete je v první řadě další zběsilost sickfucka Roberta Rodrigueze, který tak rozpracoval do podoby celovečeráku upoutávku ze svého Grindhouse flicku Planet Terror. Jasným kladem této rodriguezovky je vynikající casting, kde dominuje Danny Trejo, kterému stačí jemu typický stoneface a pár skrze zuby utroušených hlášek, viz má nejoblí­benější­ - Machete don´t text :-). Za zmí­nku stojí­ samozřejmě trojice padouchů De Niro, Fahey, Johnson. Ty ale jednoznačně drtí­ arcipadouch v podání­ Seagala, jemuž tahle role asi ke comebacku nepomůže, minimálně však ukázal, že ho herectví­ ještě pořád baví­. A abych nezapomněl na dvě sličné mehiko děvy, Michelle Rodriguez (ta holka se snad poprvé na plátně usmála a ukázala, že neumí­ být jen pseudonasraná) a Jessica Alba (možná na tu holku ještě změní­m názor), které všemu tomu hrubému násilí­ dodávají­ potřebnou krásu a eleganci. Machete je zábavná béčková akčňárna, která má sice pár dialogově zbytečných a hluchých míst, a proto nedosahuje na Planetu Teror, nicméně chutná jako šťavnatá mexická jednohubka. 75% ()

Heroine

Něco jako Mexický James Bond, že? Hned pro začátek musím říct, že je to trochu trapas. Že by se to dalo natočit i bez nahotin, jistých "porno" prvků (zdravotní sestřičky v mini šatech s bouchačkama, latexové kozačky policistky atd.), a taky musím říct, že tak příšerně špatně hrající herečku jako je tady Jessica Alba, jsem snad viděla naposledy ve filmu s Madonnou. Velice zlé. Ale jinak je to teda nářez. Pokud si neumíte představit jak zabíjet brutálně, a při tom vtipně, koukněte na Machetu. Hned pro úvod je střílení pistolí i s cizí rukou, potom zabíjení pomocí několika skalpelů a opasku zdravotní sestry, výskok z okna na tenkém střevu, nebo ukřižování kněze. Opravdu pestrá přehlídka. K tomu jsou vynikající Danny Trejo, samozřejmě, potom taky Robert De Niro, Daryl Sabara i Steven Seagal, a i když je to ode mne možná trochu divné, nejlepší ze všech je Michelle Rodriguez. Já bejt Machetou, tak o Albu ani okem nezavadím ;-) ()

RedDuck

Machete je skvělý stylový nářez. Hlavní postava je fakt povedená, jak se ksichtí Danny Trejo a přitom seká končetiny či klátí holky je neodolatelný. Ovšem sám by nic nesvedl, zdárně mu sekunduje řada dalších postav které se mezi sebou bijou. Záporáci (De Niro, Seagal, Fahey, Johnson a jejich pravé ruky) jsou úplně perfekt, charisma má každý na rozdávání. S těmi kladnými a neutrálními postavami už to tak mňámozní není, výjimečná je jen Rodriguez. Třeba Alba působí ve své roli trochu nepatřičně, na druhou stranu kdo by ji to neodpustil. Ze scén je hned pár parádních, nejvíc jsem vrněl blahem při scéně v nemocnici a závěrečné řežbě. Příliš choreografie tu neuvidíme, vše je o stylu, brutalitě a hlavně zdatnému střihu. To mi přeci jen trošku vadí, všechno je moc rychle hotovo a většinou vidíme jen sekundově horní polovinu těla s krvavou spršku na stěně. U žádného Rodriguezova filmu jsem se nebavil více. ()

bagetka007

Ten film je prostě neskutečný. Dalo by se tady několik hodin namítat, co vše (resp. co spíš není) v tomto filmu šíleného. Jen jedna otázka: Jak to, sakra, Machete dělá, že na něj ty ženské tolik letí? :D ()

Rokle

Danny Trejo není herec pro hlavní roli. Kupodivu se jeho permanentní nasrání na všechno a všechny okouká po první půlhodině a pak už jede jen na neutrál, i když kosí chlapy hlava nehlava. Rodriguez si myslí, že kupou vyhaslých hvězd minulosti a současnosti získá na úsměvnosti, jenže se krutě spletl. Je to guláš, jenž postrádá onu maniakální zábavnost. Střih je šílenej. Čekal jsem, že tam daj holky trojku (Alba, Lohan a Michelle Rodriguez). Mohlo by mi to přinést aspoň nějakou rozkoš, kterou jsem za tu 1 hodinu a 40 minut marně hledal. Bohužel nic. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)