Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

artas

Tak tento film neberiem. Nezhltnem ho preto že ho natočil Rodriguez, nezáujem že tam hral Trejo, dej je taký stupídny že ma až neuróny bolia. Ak by to bol natočil rovnakým spôsobom niekto menej známy a bez takého obsadenia, všetci by tu filmu dávali odpad len taký fukot. ()

Saur.us

Jediný popis, který si Mačeta zaslouží je kurva hustej byják! Neuvěřitelně hustý postavy, neuvěřitelně hustý hlášky, neuvěřitelně hustý boje. Svým smyslem pro nadsázku je to navíc ještě neuvěřitelně zábavná podívaná u které jsem se nejednou krát hustě zasmál. Rodriguez je prostě hustej! ()

Aere

Má to říz a má to šmrnc, Rodriguez jede celou dobu na plný koule a já jsem mu to prostě žral! Kdo od toho bude moc čekat, pravděpodobně bude znuděn nerealistickou kravinou plnou střílení a krve, kdo však tuší, co by mu Rodriguez mohl naservírovat, bude se královsky bavit po celou dobu. Plejáda herců, některých starých známých z jinách „rodriguezovek“, se na plátně opravdu vyřádí. Trejo jako Machete výborný, De Niro ve vedlejší roli sázka na jistotu, na Jessicu Albu a Michelle Rodriguez je radost pohledět a velmi dobrý výkon podává i Jeff Fahey v roli Bootha. Zkrátka skvělý akčňák s nadupaným soundtrackem, který nemá problém s tím nebrat se až tak vážně, a naopak díky své zhovadilosti připisuje kladné body! Líbilo se mi. ()

frolish

Rodriguez je frajer. S precizne vybratymi figurkami rozohral stylovu partiu, ktora je spravne drsna, cool, vtipna aj dobre zahrana, hoci sam Danny Trejo hrat poriadne nevie. Bavil som sa a tesim sa na dvojku. ()

edie sedgwic

Na tomto filme som sa naozaj vynikajuci zabavila. Ak to je jediny dovod, preco si film chcete pozriet, nebudete sklamani. Trochu prizemnej srandy este nikomu neuskodilo. ()

Bozvav

Jako krimi propadák, jako thriller slabý čaj, jako akčňák dejme tomu. Nicméně velké množství usekaných končetin a hlav bezduchý scénář nezachrání. Za pěkné baby jedna hvězda. ()

sirien

Nechávám 4*... protože netušim, proč sem je dal :D Vážně - pamatuju si, že mě ten film bavil a že tam bylo pár scén, co působily jakože "cool" a které si dokonce i pamatuju (sekačka...), ale jinak ten film žádný dlouhodobý dojem zjevně nezanechal. Dobrá popcornovka? ()

Hapretor

Vzhledem k tomu, že je to pod záštitou R. Rodrigueze, bych čekal (o mnoho) víc. Celé mi to přišlo jako předělané "Desperado", ale s tím, že místo A. Banderase je D. Trejo, který se tímto konečně dočkal a zahrál si ve filmu déle, než usmrkaných 5 minut. Film mi přišel dost debilní, tam, kde se snažil být vtipný, naprosto trapný. Nadsázka zde vůbec pro mě nefunguje tak, jak má. Navíc v popředí filmu je postava - "Mačeta", se kterou se divák setkal již dávno, a to sice v již zmíněném "Desperadu". Tam má sice mnohem méně prostoru, ale o to více vynikne. Jako fanda "Desperada" si bez okolků dovolím tento počin s ním srovnat a říct, že toto mu nesahá ani po kotníky. D. Trejo vypadá sice zajímavě, ale kvalit "Bandasky" v "Desperadu" nedosahuje ani náhodou. Není to typ herce, který by dokázal utáhnout film sám o sobě, a tak Bohu dík - nebo Rodriguezi dík, žes tam obsadil i ty jiné, lepší herce. (jde ovšem o úhel pohledu). Největší překvápko byl pro mě Steven Fekál, který již kosí nepřátele díky své "sumo" váze a doslova je převálcuje, než zneškodní efektními chvaty. Profláklé hlášky, které do originality (kterou bych u Rodrigueze upřímně očekával) mají daleko, působí trapně a vůbec nedokreslují atmosféru. Spíš ji strhávají. Je totiž smutné, když odhadnu dopředu, jaká hláška bude následovat. Měl jsem za to, že mě Rodriguez dokáže mile překvapit - tak jako v "Desperadu", tady bohužel ne. V takovémto počinu samozřejmě nesmí chybět ženské postavy, které mužskému divákovi způsobí bouli na kalhotách hned, jak se na plátně objeví. Obsazení Michelle Rodriguez a Jessicy Alby byl nepochybně ne úplně špatný krok. (opět ale záleží na úhlu pohledu). Michelle Rodriguez se jisto jistě hodí na 100% do role drsňaček. Ale přeci její vnady nejsou na takové úrovni, abych z nich cákal, hlavně když je její spoře oblečená postava schválně zabírána velmi detailně a poté skosí tucet chlápků. S Jessicou Albou je také potíž. Nepochybuji, že tato barbínka někomu může přijít neuvěřitelně "hot", ale já se ptám, stárne vůbec toto stvoření? Vždyť ona vypadá pořád stejně mladě. Nejspíš je to dar od Boha, nebo je mimozemšťan, nebo je celá ze silikonu. Tato "barbiegirl" je pro mě "hot" asi jako lednice. I když sečtu všechny vnady a plusy M. Rodriguez a J. Alby, nedá to dohromady to, jak na mě v "Desperadu" působí Salma Hayek. S jejími plnými boky a dobře stavěnými kozičkami, havraními vlasy a opravdu celkově zralým ženským vzhledem posílá její dvě "sokyně" hravě do kapsy. Kdo mě opravdu potěšil, byl R. De Niro, a to hlavně tím, jak vtipně zkapal na eletrickém plotu. Podtrženo sečteno - film beru jako "předělávku" Desperada, akorát se obměnilo to, co mohlo. Já se oblbnout nenechal a tímto panu Rodriguezovi vzkazuji: Vaše "Desperado" bylo tak super, že další natočit nelze! Tak si dejte pohov a třeba změňte žánr. Tam, kde Desperado exceluje, tak "Machete" chybuje a nudí! Začal jste fetovat, nebo Vám dochází dech svěží akce, originality a vtipu?! ()

Axident

Tohle chlapa asi nikdy neomrzí. Hustohustá jízda oldschoolového klasika Ridrigueze se s divákem nemazlí - konečně hlavní role pro nemluvného Treja, který se svou ojedinělou fyzickou dispozicí kriminálníka z pekla místo řečí usekává hlavy mačetou, Michelle Rodriguez jako "Ona" je zatraceně fešnou revolucionářkou a obsazení (někdejších) hvězd do záporných rolí pobaví (DeNiro coby rasistický senátor, Don Johnson, šéf domobrany, kosící na hranicích "Mekouše" jak mouchy a známá postavička z Rodriguezových filmů (farář, Trejův bratr) též koření. Thumbs Up! ()

Eeuanmainyaq

Herecke obsadenie bolo vyborne, takze to u mna zvysuje hodnotenie na jednu *. Ale pri tak akcnom filme som vazne necakal, ze sa budem tolko nudit. ()

Lyžař

Nelehce se mi Machete hodnotí..Snímek o pomstě, o tom, že i jeden jediný člověk se může vzepřít všemu kolem sebe a něco dokáže..no a v neposlední řadě je to snímek, který, ač vypadá, že bychom ho měli řadit do béčkových filmů, kam ho určitě budou všichni škatulkovat, podle mě by měl být daleko spíše řazen do nové kategorie..vyloženě áčkový film řazený do ketegorie béčkových..vždyť ve snímku je snad všechno, co by divák mohl chtít a čekat..napětí, vášeň, pomsta, akce, krev (a ne tolik, že by cákala vyloženě všemožně), pravda, trocha historie, luxusní příběh..no a hudba..opět jsem byl spokojen..a vůbec se nebudu zlobit, když se mi časem do rukou dostane OST.. jednu hvězdičku si ponechám, protože si myslím, že R.R. může ještě něco málo přidat a taky že to na nás chystá..dvojka a trojka..uvidíme, kam se Machete hne..každopádně před jedničkou smekám..a přiznávám, že R.R. se u mě tímto snímkem přehoupl před Q. Tarantina..i když jedou celý život ruku v ruce.. ()

Raziel_cz

Čekal jsem to, co nabídl trailer a dostalo se mi ještě více. Tleskám Rodriguezovi. Machete je životní rolí Dennyho Treja a já doufám, že se vrátí v pokračování... Zkuste ale vysvětlit ženské, co je na tom tak skvělého... ()

crha

Já prostě nemůžu jinak, než za plný počet. Rodriguez chodí po tenkém ledě a kupodivu mu to vychází i u širšího spektra diváků. Titulky mi vyrazily dech, protože Rodriguez na jednu stranu vážně brát nejde, ale nikdy nevíte co od něj můžete čekat...Změna - na druhé shlédnutí, kdy opadlo nadšení, musím ubrat. ()

optimus0s

Z velmi očekávanýho AKČNÍHO filmu (aspoň u mě) se vyklubala z části parodie, z části "pokračování" Grindhouse. Ano, Robert Rodriguez dotáhl to co, spolu s Quentinem, před 3 lety začal. Při koukání na všechny možný trailery(fake i offical) to vypadá skvěle, ale v samotném filmu už to skvěle nepůsobí a je to spíš na dělání si srandy. ()

Páně

Mačeta si jede sám ve vlastní lize a když hrajete svou ligu samotní tak jste logicky první (nebo také poslední, záleží na úhlu pohledu). Ovšem dlouho jsem se u něčeho tak nepobavil. U pár momentů jsem zasmál opravdu ze srdce a to se cení. Když ještě přidám, že nadhled s jakým je to natočeno mi přijde vkusný a nijak nepřepjatý, tak je spokojenost maximální. Oko mužské potěší tentokráte abnormálně sexy Michelle Rodriguez, které zdatně šlape na paty Jessica Alba. Vtip, násilí, akce a hezké ženy: Co si více může člověk přát. Machete rules! ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)