Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

markuc

Film nebyl spatny, ale neco mu chybelo, bylo az moc videt, ze tvurci melo malo penez (nebo invence?) - Farrell neni charakterni herec a do podobnych roli mi nesedne. Diky popisu zde jsem cekal neco trosku jineho, ale toto dramaticke ztvarneni bylo lepsi, ale proste tomu chybelo lepsi propracovani jednotlivych zaberu i postav. ()

st.jim

Kromě trošku slabého středu, je to jednoznačná paráda, která graduje silným koncem. Velmi pěkný příběh a ještě lepší Colin. Viditelně vyhublá postava, ještě umocňuje jeho výborný herecký výkon. ()

dzira

Danis Tanovič podruhé s reportéry ve válce. Tentokrát v hlavní roli. Není to sice taková pecka, jak Země nikoho, ale je to v rámci žánru rozhodně naprůměr. 3 a půl * ()

lennyd

Určitě si mohl vybrat jiné zaměstnání - mohl dělat řidiče autobusu nebo účetního, ale Mark Walsh (Colin Farrell) se rozhodl stát válečným reportérem. Se svým nejlepším přítelem Davidem (Jamie Sives) obráží různé válečné zóny (Barma, Kurdistán) a na objektiv svého fotoaparátu zachycuje ty nejhorší zvěrstva, ke kterým v těchto zemích dochází. Jednoho dne se ale s Davidem v Kurdistánu rozdělí. David aby zamířil domů ke své těhotné ženě, a Mark v zemi zužované válkou ještě zůstává. Když se o pár dní později vrací Mark domů, zjišťuje, že se David ještě nevrátil... Ne náhodou je Colin Farell považován za jednoho z nejlepších herců současnosti - stejně jako dokáže zahrát uhlazeného detektiva či velkého vojevůdce, tak ani role fyzicky i psychicky zlomeného muže mu nedělá problém. I když zpočátku film diváka navnadí syrovými záběry z válečného prostředí, větší část se odehrává zpátky v Londýně a má hodně daleko do akčního dramatu. I samotný závěr se velmi povedl, řekl bych že je to po dlouhé době poprvé, kdy se ve filmu objevil nějaký nečekaný zvrat, který má ve scénáři své pevné místo. Jo a jak říká Platón: "Jedině mrtví se dočkali konce války"... ()

Tomes83 odpad!

Cože? Čekal bych trochu toho adrenalinu a ne že nám pan fotograf hned na začátku upadne do bezvědomí a celý film se pak točí okolo jeho osoby v posteli! Nuda! Nemohl jsem to ani dokoukat do konce! To obdobný film Lovci stínů byla jiná jízda!!! ()

Raven0

Toto je film dle mého gusta! Tanovič se přesně trefil do mého současného rozpoložení, kdy se zajímám právě o válečné zpravodajství a zároveň o psychoanlýzu. Jak tyto dvě zdánlivě nesourodá témata spojit? Mrkněte se na Triage a velmi rychle pochopíte. Inteligentní, realistické, zarývající se do hlubin lidské duše... ()

venison

Na tomhle filmu byl podstatný začátek a překvapivý konec.. Ten prostředek, kdy se fotograf bije a hrůzami války byla dost křečovitá nuda.. Být režisér, asi bych se zaměřila spíš na epičnost děje v Kurdistánu.. ()

Pavlínka9

Colin Farrell mi do tohoto filmu ohromně zapadl a je to pro mě herec, který dokáže zahrát právě takto lehce "narušené" a nevyrovnané osobnosti...Jeho ztvárnění bylo tak "bolestivé" a přesvědčivé, že jen pohled na něj mi vehnal slzy do očí, páč v jeho očích bylo vše...Film má pro mě dost jednoduchou zápletku, ale je to neskutečně silné a ta děsivá představa, co tam prožili...Nedokážeme si to vůbec představit...Ta smrt všude kolem něj, ta beznaděj, krev, strach, touha pomoci, naděje, která se neobjeví hodně dlouhou dobu a hlavně - neinterpretovat to dál, jelikož si nedokáže představit, co by to udělalo s okolím...Je to jeden z "nejtěžších" filmů, které jsem v poslední době viděla...A je mi jen líto, že jsem ho viděla až takhle pozdě.... ()

Beatle

Uznávám, že nebýt Christophera Lee, který snímek v jeho polovině zachránil, asi by mě to tak nebavilo. Děj je celkem obvyklý pro tento typ filmu. Faktem je, že jsem se nechala zlákat vyhublým Colinem (který - mezi námi ženami - vypadá příšerně) a poté psychologickými rozbory právě Christophera, takže mě opravdu nedošlo to, co si myslím, že všímavému diváku mohlo docvaknout už v půlce - a tím je vyřešení záhady "co se stalo s Davidem?". Ale i tak to bylo pěkné. Oceňuji pospolitost děje, Colin je sice schopný ze sebe vypotit lepší výkon (PHONE BOOTH pro mě do konce života bude jeho herecký goal), ale i tak to stálo za shlédnutí. Speciálně u dvou příležitostí, kdy na posteli a ve vaně (v obou případech nahý/polonahý), vypadá Colin docela solidně jako Ježíš :) Osobně hodnotím 4*, protože 3,5* tady dát nejde. Na procenta 68% a nedoporučuji lidem, kteří nemají rádi končetiny amputované výbuchy. ()

JohnSmith

První třetina v Kurdistánu nebyla vůbec špatná a vypadalo to zajímavě. To, že se Farrell rychle vrátil do Anglie ve mě probudilo trochu rozpaky, ale pořád jsem si říkal, že se tam třeba vrátí nebo pojede jinam a ne, že se bude až do konce filmu zpovídat psychiatrovi a snažit se vzpomenout na vytěsněné zážitky s kamarádem. ()

Scar

Psychologická dráma, skôr o zákutiach ľudskej duše. Priznávam, že mi chvíľu trvalo, dokým ma dej vtiahol. Možno som dokonca ani nebol tak vtiahnutý, ako inokedy. Posledné slová, vyznanie, stáli za to čakanie. Nakoniec nič neoslao nevypovedané a to, čo vypovedané bolo, bolo fajn. Podľa mňa zatiaľ najlepší Colinov film, možno jeden z mále, kde HRAL. Nedá mi ešte nepochváliť vizuál. Všetko perfektne sedí do doby, kedy sa dej odohráva. Mal som pocit naozaj starého filmu, bravo. ()

Josefin

Silně citový snímek, Danis Tanovič je výborný režisér a scénář k Triage se mu povedl. Co říct ke Collinu Farrellovi, profesionální herecký výkon jako člověk i válečný zpravodaj. Snad jen myslím, že v jednom okamžiku mohl dát průchod srdceryvnému pláči, to tam chybělo aspoň mě.Christopher Lee mě vážně překvapil, taková psychoanalýza to bych do něj neřekla. Ještě teď chvíli potom co jsem film zhlédla mě mrazí v zádech. ()

coscarelli

Dvadsiatysiedmy komentar tvrdi, že coscarelli videl jeden z najnudnejsich a najnenaplnenejsich filmov poslednych rokov,. Dvakrat sa zobudit,dvakrat pretacat, dvakrat pretierat oci, to nebolo unavujuce, skor to divanie do toho prazdna, ktore naplnila sice chvilku Paz, chvilku Colin a chvilku Kelly. no nebol to bijak pre mna, skoda....uuuuaaaaaaaah! ()

Maynard.

Hodně drsnej film, kterej není rozhodně pro všechny druhy povah. Páč některý záběry z "polní" (teda spíš jeskynní) nemocnice sou obzvlášť vypečený. Asi nejvíc ve mně zůstane záběr na doktora, kterej svým pacientům. který už v tědlech podmínkách nemůže zachránit, dává kulky do hlavy, aby se netrápili, to jako masaker. Jinak Colin to odehrál bravůrně, jeho roli a i jeho "zapomenutý" příběh sem mu zbaštil. Takle by měl přesně vypadat mysteriózní film, kdy do poslední chvíle nevíš jak to vlastně bylo/bude. Samuran jakožto psycholog number one, tak to byla moudrost sama, kterou sem ve filmu naposledy zaregistroval u sluhy Alfreda v Batmanovi (Michael Caine). V tomhle filmu se až zas tak moc nestřílí, ale psychologie tady jede na 110%. A přesně proto endávám full house *. ()

sedm.1

Zásadní potíž Triage je, že stojí na strašně chatrných základech. Aby totiž skoro stominutový film kalkuloval pouze s tím, že se divák dozví, že válka je zlá a lidé, co si jí projdou, si z ní sebou odnášejí domů traumata, to prostě není zrovna převratná ani myšlenka, ani výrazný podklad pro jakoukoliv zápletku, nehledě na to, že v oněch sta minutách se to dějově ani příliš nikam nehýbe. Úvod, odehrávající se na kurdistánských bojištích, je sice zajímavý a drsný, zároveň se zde tvůrci ale snažili především o navození silných emočních výjevů, ovšem jejich funkčnost si zde dovolím vážně nekompromisně zpochybnit, neboť přes veškerou snahu mi tento úsek přišel prostě nepřesvědčivý a odtažitý. Zbytek snímku se pak následně již odehrává v „mírumilovné civilizaci“, kde se ústřední hrdina, s tradičně utrápeným výrazem Colina Farrella, snaží vypořádat s událostmi, kterých byl svědkem ve válečné zóně, ovšem ono vypořádávání je jen jedna velká, táhlá nuda, kdy se dá navíc i poměrně brzy odhadnout pointa, každopádně veškeré zde se odehrávané dění není vůbec funkční, ani působivé, Farrell mlčí a kouká, ostatní se pořád jen diví, aby pak na něj poslali experta, který ho jak mávnutím proutku „vysvobodí“ z traumatického zážitku a všichni se mohou začít zase milovat a spokojeně si dožít své poklidné živůtky, no jednoduše nic moc živelného. Mě zkrátka tato hra na „oběti války“ příliš nezaujala, tvůrci zde evidentně měli určitě spíš než komerční umělecké ambice, což jistě neodsuzuji, ale i umění musí zaujmout, a to se zde fakt nepovedlo. ()

Spike23

Totálně nudná a depresivní blbost, kde se kromě konce vůbec nic neděje. Celou dobu se zde zdlouhavě řeší něco, co je snad každému už od samého začátku úplně jasné. Ale na druhou stranu, vidět po dlouhé době Sarumana vždy potěší :). ()

Cracker

Hneď zo začiatku je vidieť že film nemá kolosálny rozpočet, napriek tomu sa mu darí dosť dobre. Nemám moc rád tieto anglické scenérie, filmu by skôr prospelo keby sa jedná o Američanov(ako inak). Ak si to rozložím nájdem len jednú slabú pasáž, bohužiaľ je to jadro v ktorom sa nedeje absolútne nič. To dokáže diváka dosť odradiť, kto si počkal na koniec určite pridal aspoň *(tak ako ja). Môjho obľúbenca Farrella som videl po dlhej dobe, ak nerátam jeho 3 minúty v Crazy Heart a možno preto sa mi film nezdal taký otupujúci. Čo však nesmiem zabudnúť pochváliť je úvodná scéna s kurdským doktorom v ktorej --Spoiler-- ušetrí vojakov trápenia a zastrelí ich... ()

leon_id

Tohle tema me je hodne blizke a cekal sem od Triage trosku vic. Snimek by si zaslouzil podstatne vetsi cast zasazenou do bojoveho prostredi a mene predvidatelne zpracovani v te casti civilni. Od rezisera se dockame stroheho prevypraveni pribehu valecneho reportera, kde se da akce a nasledna lecba postraumatickeho stresu tezko vejit do 99 minut a stejne tu najdete mnoho hluchych mist, ktere vas zbytecne uspavaji. Pritom ten scenar mohl byt tak nadejny a nebyt staticke kamery, mozna bych nektere nedostatky s radosti prehledl. 70% za jedine spravne vybaveni do valky - Nikon :) ()

Herráček

Kdesi (tuším, že to bylo Na plovárně) Christopher Lee pronesl: "Dnes už je málo herců, kteří opravdu umí hrát." A mimo jiné mezi jmény, které pak následovaly zaznělo i Colin Farrell... Po této zkušenosti už s tím konečně souhlasím bez výhrad... Bezesporu by sám utáhl celý film, ale když se k němu přidal ještě výše jmenovaný... Ale teď něco k filmu, že..? Kurdské konflikty bez obalu a syrově... Pohnutky postav naprosto uvěřitelné... Otupělost doktora vypracovaná časem... A zároveň pak vývoj Farrellovy postavy... Nebylo to vyloženě válečné, ale v mnohém mi to evokovalo Lovce jelenů...Takové drama, které si dám líbit, jelikož nutí k myšlení... ()

Michelle75

Začátek filmu mě velmi bavil a dala bych mu 100%, přes veškerý potenciál se děj začal rozplizovat a odbbočovat jinam, než měl nakročeno. Každopádně Colin Farrell opět nezklamal a utáhl film až do konce. ()