Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

sulimo

Co si budem povídat, nic světobornýho to nebylo a Becky byla občas tak otravná postava tím svým entusiasmem, že si člověk řikal, jestli neni krapet sjetá. Přesto nemohu popřít, že jsem se místy docela dost bavila a držela jí palce. Víc jak tři hvězdy si to ale nezaslouží. ()

carly

zábavný a veľmi príjemný film s presvedčivými hereckými výkonmi a skvelou hudbou. Rachelina Becky je niekto, komu sa veľmi ľahko držia palce a sledovať Harrisona a Diane a Jeffa bola naozaj radosť. tempo príjemne plynie okorené tu humorom a tu zas trochou romantiky či sentimentu. a klišé je tam akurát toľko, aby ste si ich uvedomili až keď sa film už skončí ()

Pajky3

Nic moc jsem nečekal a dostal jsem překvapivě dost. Nečekaně jsem se pobavil. Vynikající moderátorská dvojice, které samozřejmě kraloval Harridon Ford. Jeho "první" žívá reportáž byla naprosto famózní. Získávání dívácké přízně se mi líbilo, stejně tak jako závěrečná omeletka. Naštěstí se moc nerozvíja ta romantická linka, nebo alespoň ne tolik, aby to vadilo. A když si k tomu připočtu pohlednou Rachel tak mi z toho vychází překvapivě silných 70%. ()

Wormboy

Mila, prijemna, svieza a relativne inteligentna hollywoodska komedia s dokonale vyvazenou partiou hercov, medzi ktorymi uz lepsie chemia fungovat prosto nemohla. Vynikajuce. ()

pakobylka

Prostřední část je zbytečně laciná. Jedná se víceméně o prvoplánovou taškařici na vděčné téma, co všechno je zaměstnanec ochotný podstoupit pro svou šéfovou - a pro zvýšení sledovanosti jedné nepříliš úspěšné televizní show. Za prvé mi nepřijde zrovna k popukání ... a za druhé nevypovídá nic pozitivního o hlavní hrdince (myslím, že cílovou skupinu diváků oné show není třeba rozebírat). Balancuje na hraně trapnosti, takže je spíš projevem určitého filmařského zoufalství a nedostatku duchaplných nápadů. Nicméně začátek i závěr jsou vcelku v pohodě - a Harrison Ford exceluje. Výsledné solidní 3* jsou především jeho zásluha, neboť velepozitivně naladěná workoholička sršící enegií mě celou dobu mírně, leč vytrvale odpuzovala. Nicméně musím připustit, že jí zároveň náleží můj obdiv - nikoli za přímo dvěstěprocentní pracovní nasazení, ale za dokonale zvládnutý sprint na jehlových podpatcích, což je disciplína, kterou jsem si nikdy neosvojila. ()

Juto

Pikantná, úžasná komédia, ktorá dáva Harrisonovi Fordovi jeho najlepšiu a najzábavnejšiu úlohu za posledné roky. 6/10 ()

c.tucker

Vše klape jak má a není takové jaké jsem to čekal po traileru. Je to vtipné a nenuceně půvabné. Samozřejmostí je, že vše dobře dopadne, ale co se děje mezitím je povzbudivé a dokáže parádně nastartovat dobrou náladu. ()

dr.fish

Sledovat, jak se naivní a hloupá pipina snaží dostat vyřízenýho, ale slavnýho novináře do ranní show a tím ho definitivně znemožnit, mi moc vtipné nepřipadá. Vzpomínám na dobu, kdy Šimek začal dělat v show s Bubílkovou...(S politiky netančím) Ta holka v hlavní roli je na ránu traverzou a je všechno jen ne vtipná. Každej normální chlap by se jí asi i bál. Harrison Ford (bůhví proč tu roli přijal) hraje tak, jako kdyby ve filmu hrát musel (asi to někomu slíbil), takže vlastně hraje sám sebe, neboť je to hluboko pod jeho úroveň. Přísahám, že jsem se nezasmál ani jednou a nevěřil jsem svým očím, o čem se dá taky točit film....téma i smysl toho všeho mi uniká...svět se posral...20% ()

Fancipal

Grandiózní comeback Harrisona Forda. Role vyhasínajícího a zahořklého televizního pardála, je mu šitá přímo na tělo. Silné herecké zastoupení podtrhují ironicky štiplavá Diane Keeton, suchopárný Jeff Goldblum a třešničkou na dortu je sladce vitální Rachel McAdams. Nekonvenčně natočený střet seriózní, profesionálně vedené žurnalistiky a tzv. "karnevalových medií." Harrison Ford to v replice,"lidé jsou chytřejší než myslíš", vyjádřil přesně a citím potřebu sdělit, že i když se misky vah přesouvají v neprospěch jeho tvrzení, tak někteří stále dokáží ocenit kvalitní média a současnými trendy v oblasti televizní zábavy bytostně pohrdají. ()

bartias

Svižná komedie s hvězdným hereckým obsazením v čele (!) s jiskřivou Rachel McAdams se nese ve "staromódním" stylu, jaký už se dneska moc netočí. Představte si humor bez přehnaně trapných situací nebo vtipů o exkrementech a genitáliích. V Hezkém vstávání není ani moc zapamatovatelných hlášek (nebo spíš žádná). Zábava tentokrát vychází čistě z grimas. A ty jsou v podání Harrisona Forda, Diane Keaton, Jeffa Goldbluma a Rachel McAdams opravdu zábavné. ()

LukeUp

Příjemná podívaná o jedná vorkoholičce, která dokáže i ze starého novinářského mrzouta udělat chlápka, který se hodí do ranního vysílání. Dvojka Harrison Ford a Diane Keaton, to byla prostě lapačka na hlášky a leč byla Rachel McAdams místy hodně vlezlá a přál jsem si, aby už mlčela, tak to byla příjemná podívaná. ()

Radiq

Mě nesympatkcé ženy Rachel McAdams a ještě horší Diane Keaton. A myslel jsem, že Harrison Ford to zachrání... ale jenom co jsem ho viděl s vlasama česanejma dozadu, tak jsem začal pochybovat. Dál už budu stručnej: komedií bych to nenazval a děj stojí za piču. PS: ale mojí ženě se to líbilo. ()

otík

Hrozná škoda naprosto nezajímavé první poloviny filmu. Jakmile se však do děje více dostane Harrison Ford a začne mít své hlášky, konečně film dostane grády. Vrcholem filmu pak jsou společné scény Ford+Keaton, kde se oba vzájemně urážejí a do sebe navážejí. Jen hrozná škoda, že těchto scén je ve filmu pohříchu málo. Ve výsledku průměrná komedie s milou a užvaněnou Rachel McAdams, průměrně zábavnou Diane Keaton a hrubého až citlivého Forda. ()

vesper001

Slunce, seno, slepice. Televizní kraviny. Snídaně s nohou. Ordinace v dobytčí ohradě. Selešoping. Fakt vás něco z toho láká? ()

FilMiki

ale jenom diky Fordovi, Keaton a Goldblumovi ( z Jeffa se s postupujicimi lety stava neodolatelnej fesak ;) ... jinak odpad jak vysitej.. ()

žvanimírek

Občas mi přijdou k chuti filmy z Hollywoodu, kde je na hlavního hrdinu/hrdinku nastraženo mnoho strastí a vše je zakončeno klasickým happyendem! Morning Glory je přesně ten případ. Oddychová podívaná, nad kterou nemusíte vůbec přemejšlět, stačí vypnout a nechat se unášet na vlnách entuziasmu Rachel McAdams, jejího zapálení do práce a roztomilé střeštěnosti. A Harrison Ford by už vážně měl nechat spát Indyho, a hrát bručouny typu Mikea Pomeroye, sedlo mu to a mě ve spojení s Diane Keaton dosti bavil. ()

JimmyII

Tohle není romantická komedie, to je trefná satira prostředí televizních studií a jejich hvězdiček (funguje to tak i v Čechách). Harrison Ford je v roli legendárního reportéra neuvěřitelně zábavný, řekl bych, že dozrál do nicholsonovských stařeckých rolí, tak doufejme, že jich bude dostávat víc. McAdams je lepší než Hathaway v Pradě, Wilson je sympoš a Diane Keaton sice ne tak skvělá jako jindy, ale to je spíš rolí. Rozhodně nadprůměrný kousek, který stojí za vidění. P.S. Srovnání s Pradou - tohle je lépe napsané, ale nemá to Meryl Streep. ()

Jizni Tlapa

Nešťastný počin plný nevtipu a nudné dějové linky, kterou nezachraní ani H. Ford, který hraje dobře, ale jeho postava je sama o sobě tak nevýrazná, že nemůže zasáhnout do celkového 40% dojmu. Ani afektovaná sexy McAdams nedokáže dotáhnout Morning Glory do pomyslného průměru. Veliké zklamání ověnčené dvěmi hvězdami a sice jedna za nápad s přestárlým moderátorem drandícím na horské dráze a skákající tandem (jediné dva momenty, kdy jsem se upřímně zasmál)) a druhá za zajímavou hudbu. ()