Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

Millanium

Příjemné překvapení. Ač to tak z počátku vůbec nevypadá z Morning Glory se po mírně tuhém rozjezdu vyklube lehce nadprůměrná komedie s výborným Harrisonem Fordem. Diane nepřekvapila, ani neurazila. Z hyperaktivní Rachel jsem měl malinko rozporuplné pocity. Jako celek však film funguje velmi dobře a mohu jen doporučit 75% ()

drake31

Príjemné prekvapenie, ktoré neurobí žiadnu dieru do môjho sveta. Rachel McAdams sa to podariť ale môže - je prenádherná a jej prejav je tu božský, dedo Ford ako mrzutý moderátor bol skvelý a ostatný cast potešil. Dejovo nijako výraznejšie, a na pár veciach by sa dalo pridať. Dobrý pocit s tohoto filmu si nechám uchovaný a druhýkrát s ním už do styku nemám záujem prísť ... ()

Timak

Druhá (ta lepší) půlka už to nezachrání. Opravdu jsem měl pocit, že to po 20 minutách vypnu. Ale musím říct, že pak mě to z nějakého (mně neznámého) důvodu začalo bavit. Takže nakonec se to na ten průměr vyšplhalo. Pokud nevíte co by a nudíte se, tak tohle není úplně film pro vás. Ale pokud se opravdu hodně nudíte, tak Vás tohle může pobavit. ()

zdenny

Romantická komedie, která nebyla ani moc romantická, ani moc komedie, o mladé, kariérou posedlé ženě (přesně ten typ, co skoro vůbec nemám rád), která dostala omezený čas na to, aby zvedla sledovanost průměrné televizní stanice. Nebylo to vůbec super a ani už nevím, co se zde přesně odehrálo. Vím jen, že úroveň filmu držel především Harrison Ford, který životem protřelého morouse hrál fakt poctivě uvěřitelně. Dalším hercem, kvůli kterému jsem se na tento film podíval, byl Jeff Goldblum. Jinak bych se na to asi vykašlal. ()

strixsr

Velice příjemná, pohodová komedie, která je dle mého názoru s 65% dost podhodnocená, takže dávám za 5, i když to není čistých 5 :-). ()

Mishqo

čakal som kadejakú americkú sračkoidno-klišovitú romantickú komédiu, ale ono to vôbec nebolo také zlé - snaží sa vyhýbať šablónovitosti a značne sa mu to aj darí, herci sú super (hlavne Ford je na popukanie =D), vtip tiež funguje - niektoré hlášky fakt stáli zato =D ....no a aj hudba sedela ()

hroubek

Ale proč ne. Moji největším problémem bylo, že jsem celou dobu myslel, že hlavní hrdinka bude dávat dohromady dvě hlasatelské legendy, což je ve filmu asi, tak pět minut, moje chyba. Zápletka není vůbec špatná, herci jsou zajímavý, jen režisér sešlápne plyn až moc pozdě. Roger Michell dlouho buduje hlavní postavu, abychom se s ní sblížili, na úkor rychlejšího tempa. Někdo to ocení, ale já jsem se nemohl dočkat až se začne konečně dít něco zajímavého. Rachel McAdams je dobrá herečka, dokáže zahrát roztomilého diblíka, ráznou šéfovou, dobrou kamarádku i sexy přítelkyni a nikdy nesklouzne k trapnosti. Diane Keaton nemá tolik prostoru kolik by bylo potřeba a nikdy se jí nedostaneme pod kůži. To Harrison Ford má dost prostoru a využívá ho na maximum, i když se to na první pohled nemusí zdát. Jeho mrzoutský reportér je příjemné osvěžení, jelikož je to hulvát a arogantní pokrytec a Ford ho zahrál velmi dobře. Jak už jsem psal chvilku trvá, než se to pořádně rozjede, a když se tak stane je o zábavu postaráno. Přibývá vtipu a hodně povedených scén a než se nadějeme je konec. Škoda toho pomalejšího rozjezdu jinak to mohlo být za krásné čtyři hvězdy. ()

blackJag

Trampoty ranního televizního vysílání, zabalené do konfekčního romantického kabátu, v čele s charismaticky nabroušeným Fordem a tradičně roztomilou McAdamsovou. Nakonec ani ta Keatonová mi nelezla moc na nervy (v poslední době jí to šlo poměrně úspěšně), být ale na jejím místě třeba Streepová, určitě bych se tomu nebránil. Tvůrci se moc nesnaží kamuflovat oprýskanou dějovou kostru, díky ale osvěžujícímu a zajímavému prostředí a příjemným vedlejším postavám (Goldblum si v těchto rolích začíná libovat a nikterak mu to nejde proti duhu) nejde o žádný zásadní žánrový lapsus. V okamžicích, kdy se hlasatel počasí (Matt Malloy) ujme adrenalinových vsuvek ve vysílání, mi třeba smíchy tekly slzy proudem. 75% ()

Krosmen

Něco mezi 3 a 4*. Řekl bych, že je tady klasický scénář, ale v tomhle případě rozhodně nenudí. Lehká nevtíravá komedie s okouzlující Diane, trošku zpapučovatělým Indianou a naspeedovanou Rachel. Romantika na rande do kina jako dělaná. Hezkou společnost dělají i písničky. ()

zajda404

V poslední době se moc dobrých romantických komedií netočí, Morning Glory ale rozhodně patří k těm povedenějších. Potěšilo mě, že se děj odehrává v neokoukaných a svým způsobem velice zajímavých vodách televizní produkce. Herečku do role hlavní hrdinky snad ani nemohli vybrat lépe - Rachel McAdams je velký talent, ke všemu z ní vyzařuje velice příjemná energie. Harrison Ford ani Diane Keaton snad ani nepotřebují komentář! Mile mě překvapil soundtrack, který byl poměrně různorodý a pro romantické komedie vcelku neobvyklý. Hlavně závěrečná píseň zvedla náladu a rozhodně i celý dojem z filmu :). Myslím, že se ráda podívám znovu! ()

Kurikmoon

Oddychovka, ktorá sa v prvej polovici nezdala ničím extra. Herci to však zachraňujú (Fordovi to fakt sadlo). A čo bolo pre mňa najlepším na Morning glory? Rozhodne koniec. Dojemná čerešnička na torte s poriadnou polevou zadosťučinenia... Takže nám už ostáva len praženica,... A hurá na horskú dráhu spraviť nejaký ten ksichtík... ()

strelenaL

Spojení hereckých jmen Ford, Wilson, Keaton a McAdams mělo zaručit nějakou kvalitu filmu, ale zápletka a příběh byl průměrný. Tahouni celého filmu byli Diane a Harrison bezkonkurečně, kdyby v tomto filmu nebyli byla by to rozhodně nuda. ()

Myrreczech

NIKDY! Neříkej Indymu asshole. Jinak nemám absolutně co vytknout. Bylo to vtipné a jednoduché. K večernímu uvolnění jako stvořené. ()

mandlova

Po druhém shlédnutí jsem musela hvězdu přidat, protože - přiznejme si - ta komedie má švih, obsazení je skvostné a jiskří to, hlášky jsou epické... What's the Story? Morning Glory! ()

V.Silver

Tenhle film jsem viděl už snad 6x a pokaždé mě to baví úplně stejně jako poprvé. Nakrklej Ford, naivní McAdamsová, cynik Goldblum a zlatokopka Keaton fungují skvěle! 90% ()

P1tr

Velice příjemná jednohubka, která je sice tradičně v rámci žánru předvídatelná, ale i přesto dokáže pobavit a zahřát u srdce. Herci hrají, jak je potřeba a obzvláště s Harrisonem Fordem se člověk pobaví. ()

Pecival

Fordova "one man show", přestože v hlavní roli afektovaně přehrává Rachel McAdams. Sic jí nemůžu upřít jistý půvab, mohla trošku ubrat. Zvlášt s úžasně koženou hubou Forda to působí příliš rušivě. Kdyby se na toho pátého Indiho vykašlal (jako že to asi udělá), tohle by klidně mohlo být jeho důstojné sbohem. Pár slušných vtípků by se našlo, ale víc než průměr to není. ()

jenik71

Hlavním lákadlem pro mě bylo slušné herecké obsazení. Jenže byla to právě Rachel McAdams, která mě po nějakém čase začala štvát svojí roztěkaností a téměř pubertálními gesty. Zato Harrison Ford je vyloženě příjemně nepříjemný a jen díky jemu lze tenhle film zařadit mezi komedie. Pár jeho hlášek určitě stojí za to, ale není to důvod, abych dával lepší hodnocení než tři bodíky. ()

Georgex

Příjemná komedie ze zpravodajského prostředí včele s roztržitou produkční v podání Rachel McAdams, která v tomto filmu působí jako dcera samotného mistra roztržitosti Pierra Richarda. Tato mladá ambiciózní dáma si jde za svým snem stát se uznávanou produkční, bohužel nebyla by to správná komedie, kdyby šlo vše hladce a bez překážek. Obzvláště složitým oříškem je přemluvit ke spolupráci jednoho nafoukaného a sobeckého reportéra v podání Harrisona Forda, který válí ve velkém stylu a hází jednu hlášku za druhou. Velká škoda je, že mu tvůrci filmu neposkytli dostatečný prostor, jelikož on je základním kamenem vtipnosti této komedie a svým výkonem zastínil své herecké kolegy minimálně o třídu, i když hlavní představitelka podává také velmi dobrý výkon. Ač je příběh tohoto filmu lehce předvidatelný, tak má pár zajímavých momentů, které mě překvapily. Celý film probíhá ve velmi pohodovém tempu, při kterém jsem se občas nudil, ale na druhou stranu jsem se u ní výborně odreagoval. Celkově se jedná o velmi povedenou komedii, která se nesnaží pobavit za každou cenu a díky výbornému výkonu Harrisona Forda se u ní zasmějete. Moje hodnocení 70% ()