Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje „Panny s Netvorem“. Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson). (oficiální text distributora)

ivan_drago

Nebýt afektovanosti všech postav a chtění tvůrců za každou cenu dojímat, tak musím uznat, že má film svoje momenty a v určitých fázích opravdu pobaví... zvláště při špičkování dua Keaton-Ford je to patrné. Ale nejvíc mi v hlavě utkvěl "sledovanost-je-nejdůležitější" Jeff Goldblum. ()

bubun

Opravdu stupidní nasrávací předvídatelná nekomedie, dle šablon a schémat, kterou nezachrání ani Keaton, ani Ford. Nevtipné, nudné. Konec příšerný. ()

Sfinkter

Ďábel nosí Pradu na mě zapůsobil svou přirozeností a nevtíravým humorem a totéž jsem čekal od tohoto počinu - a dočkal jsem se. Nejenom, že se pokračuje dále v precizním vyprávění a luxusně podaných hollywoodských klišé, zde si navíc vychutnáte Fordův výborný výkon, kterému jakoby poslední dobou bručouni sedí nejvíce. Prada měla možná hlubší myšlenku - ale vůbec to nevadí - spolu se skvělým soundtrackem si Hezké vstávání bez potíží vychutnáte. Jsem příznivcem jiných žánrů, ale v rámci inteligentních romantických komedií poslední doby jedou tvůrci Prady a Morning Glory pro mě v těch nejlepších hodnoceních. P.S. Chtěl bych v sedmdesáti letech vypadat jako Harrison Ford. ()

karlik4801

Skvěle padnoucí komedie. Hezky vypadá, hezky působí. To co se odehrává v životě Becky je dobrý nápad pro ztvárnění. O vtipnost tu není nouze, opravdu jsem se bavil celou dobu stopáže. A nejvíce role sedla role Harrisonovi Fordovi, byl uvěřitelný a od chvíle co jsem Hezké vstávání viděl si myslím, že je takový i doopravdy. ()

Liznic

Příjemná žánrovka, která je sice velmi tuctová, ale je koukatelná! To znamená, že nemáte chuť pozabíjet všechny postavy ve filmu a hlavně, je tu HARRISON FORD! Stačí, aby ukázal obličej, nebo řekl téměř cokoliv a má vás v hrsti. Velmi potěší i Diane Keaton a Jeff Goldblum. Kvůli Harrisonovi bych si to s klidem někdy pustil zas.. ()

Mrkvič

Pitomá hlavní hrdinka a vůbec hodně retardovaně infantilní forma. Ále některé vtípky a postavy ujdou. Sice žádná naplno, a když mě nějaká začala bavit, tak víc prostoru nedostala, nebo v příští scéně už zase prudila, ale na sobotní večer na nově slušné. ()

rowdys

Murphy Brown meets TV Set meets Anchorman meets rom-com štandard. Mix, pri ktorom si poviete konečne komédia bez hovien, trávy a pubertiakov. Síce nič prehnane inteligentné, hoci trocha allenovského humoru by to len pekne okorenilo, no jednoducho ľahký ale vďačný víkendový nadpriemer a ideálny kompromis, keď neviete na čo zobrať kočku, tak, aby ste ani jeden neprevracali očami. Fordovi to na úsvite sedemdesiatky dobre svedčí i bez akčného pobehovania, kľudne by už mohol ostať v takýchto "big shots s kravatami" vodách. ()

Thommie

Milá, rozkošná, energická, ofinu si upravující Rachel McAdams v milé, rozkošné, energické, ofinu si upravující komedii... ()

Cocacolix

Upřímně jsem se místy zasmál, ale vtipných momentů bylo na celý film bohužel pomálu. Zbytek byl slepenec z filmů podobného ražení, i když hezky zpracovaný. Za jedno zhlédnutí dobrý film, ale napodruhé už radši něco jiného ()

terunka003

Vtipné, milé, akční, pracovní, televizní, ranní show. Hned je mu líp po takovém filmu. Mělo to spád, aktivita hlavní hrdinky je víc než nakažlivá, sice bručoun Ford mě trochu štval, ale jinak to bylo fajn. Naprosto pohodový odpočinkový film, který má určitě spousty chybiček, ale i přesto je to osvěžující snímek. ..a nejlepší byl Ernie, který by v reálném světě měl můj převeliký obdiv za všechen ten adrenalin.. ()

July

Příjemný oddechový film, ovšem ničím výjimečný. Od obsazení jsem si slibovala víc, trailer také navnadil, ale film vyššímu očekávání nedostál. Ideální na líný večer po dlouhém dni stráveném v práci; v trochu aktivnější náladě se možná budete chvílemi nudit. ()

venison

Příjemná komediální oddychovka o jednom „americkém snu“. Rachel McAdams jako Becky je roztomilá, spontánní a energická, trošku vypadá, že jede celou dobu na speedu. Harrison Ford jako namyšlená zprávařská hvězda předvádí společně s bývalou miss Diane Keaton bravurní zápas v ironických kousácích. Super komoška ze světa ranních zpráv. ()

elanius

Musím sa priznať, že som chvíľu uvažoval aj nad absolútnym hodnotením, pretože po dlhej dobe znamenal popis pri filme KOMÉDIA to, že som sa naozaj smial a zabával. A bohužiaľ, v poslednej dobe, snáď až na Reitmana (Thank You for Smoking, Up in the Air, Juno), sú všetky "komédie" skorej trápením. Diane zbožňujem, Harrison bol skvelý a Rachel, síce si na ňu človek musí trochu zvykať, zapadla do filmu rovnako dobre. Hlavnou hviezdou sa ale stáva Matt Maloy v úlohe "šialeného rosničkára" Ernieho Applebyho :). Príjemný filmík, dobrá hudba, skvelý herci a hlavne ZÁBAVA. 8/10 ()

marvan

Hrdinka má představovat oběť nerudného moderátora, ale za těmi jejími roztomilými způsoby nejsem schopen vidět nic jiného, než bezohlednou manipulaci lidmi. Následné krasosmutnění nad tím, že se jí někdo oprávněně vzepře si nezaslouží žádný soucit. ()

Pavlínka9

Klasická "příjemná" romantická komedie o dívce, která je schopna se pro svou milovanou práci předřít a zahodit vztah, který se jí nabízí :) Prostě klasika, která mě ničím mimo "odvázané" Diane Keaton nenadchla. ()

Hnedoocko

Vcelku pohodová romantická komedie, která neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Pořádný děj to mělo až v druhé polovině, málem jsme se nedočkali. Herecké obsazení pro tento žánr bylo však skvělé. ()

BoncheR

Námet: otrepaný. Scenár: vopred predvídateľný. Tak prečo 65% ? Nuž, sám si neviem pomôcť, no táto komédia bola fakt skvelá! či to bolo Rachel alebo ničím iným... neviem. Veľmi sa mi však páčila aj napriek tomu "klišé", ktoré som si však ani náhodou nevšimol. Zvlášť vyzdvihujem hlavnú pesničku. Skvelá práca!!! Hodnotenie: /75%/ ()

lennyd

Becky Fullerová (Rachel McAdams) přišla o svoji práci v ranní show, ale neváhá, a přesvědčí majitele konkurenční televize o tom, že ona bude ta jediná, kdo dokáže jeho ranní show Daybreak vytáhnout ze záporných čísel sledovanosti. Ale i když do své práce dává vše, show to moc nepomáhá - a ani když k moderátorce Colleen (Diane Keaton) najme známého (a trochu neurotického) moderátora Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Nejdříve bude muset oba dostat z vzájemné nevraživosti, a pak teprve může jít show se sledovaností nahoru... Od tohoto filmu nesmíte moc očekávat, jinak budete velmi zklamáni. Já k němu právě přistupoval bez velkých očekávání, a tak jsem byl vcelku spokojen. Rachel McAdams je dostatečně atraktivní, aby bylo na co koukat. Navíc špičkování mezi Diane Keaton a Harrisonem Fordem mne docela bavilo (a celkově Fordův Mike Pomeroy mne bavil docela dost). Scénář ale není nikterak originální, a nějaké překvapení od něj čekat nelze - čekal snad někdo, že by se hlavní hrdince jejího cíle nepodařilo dosáhnout? Určitě kvituji pohled do nelehké práce tvůrců ranních pořadů - kteří v době, kdy my se teprve probouzíme, oni už valí v plném proudu... ()