mortak

Film, který se snaží být pro všechny a bohužel tak zabíjí sám sebe. Pro prosté Američany tu běží optimistický příběh o napravení jednoho hříšníka, který na poslední chvíli nejde ty pravé hodnoty, zatímco ve druhém plánu se všechny ty pozitivní věci relativizují a ironizují. Film je pře-hypeován stejně jako televizní zpravodajství, které Jacob neustále sleduje, závěrečnou katarzi provází symbol bubliny, která musí znovu zákonitě prasknout, Jacobova obvinění jsou falešná a nezakládající se na pravdě, ilustruje se tu známý pokrizový výrok o tom, že jedeme po stejné silnici, ale daleko rychleji, řeší se tu další bublina jménem obnovitelné zdroje, a hlavně Stone po celý film ukazuje, jak obchod, nečestné praktiky, utajování a boj pronikly do americké rodiny, která se stává stejně prohnilou jako celá Wall Street. Jenže toto chytračení nad hollywoodskou pohádkou (která tvoří jádro filmu) působí proti jednoduchosti a údernosti jedničky dost vykonstruovaně. Jednička dokázala přesně vymezit rozdíl mezi Wall Street a Main Street, dvojka je sice chytrý postmodernistický film, ale vytratila se z něho dravost a nekompromisnost. ()

Fancipal

Píše se rok 2008, Gordon Geeko je propuštěn z vězení. Svět stojí na prahu nové krize, dcera o něj ztratila zájem, na finančním trhu se zvýšila koncetrace žraloků a svět pomalu vplouvá do své postdemokratické fáze. Doporučuji všem, kteří ještě neztratily iluze o funkčnosti a spravedlnosti demokracie. Ostatní, nestudenti ekonomie, se aspoň dozvědí, co, že ten morální harazd vlastně je. Too Big to fail ... Hell, yes ()

WolfR

Nemůžu si pomoct ale druhá Wall Street je docela o ničem. V tom filmu se snad nic nestane. Zachraňuje to pouze vyzrálý Shia a i Charlie Sheen v cameu potěšil. Doouglasův současný Gekko se nedá s tím starým vůbec srovnávat, 2 hvězdy. ()

bartias

Míra charisma vynikajícího Michaela Douglase dorostla velikosti jeho slavného otce Kirka a jen díky němu dlouho není jisté, jestli Gekko působí tak vyhořele kvůli rodinným problémům nebo protože mu chybí peníze, které pro něj znamenaly život. Ekonomické věci, finty, terminologie a zvraty zůstávají pro laika stejně nesrozumitelné jako v prvním filmu. Jenže Stone točí s mohutným nasazením, takže když se děje něco velkého, vždy na to přijdete. Ve stylu a atmosféře pokračování Wall Street se potkávají 80. léta s o tři dekády mladší současnou filmařinou. Výsledek je napínavý a jednoznačně patří do naší filmové doby. ()

zombkiler

Je to dvojka a tím přišlo i mírné zklamání.Opět nahlížíme do Wall Streetu přes nějakého začátečníka jako v jedničce toho zde hraje Shial LaBeouf který se u mě ve filmech Transformers a Indiana Jones projevil jako mladý talent ale zde spíš hraje roli která mu nějak nesedla.A samozřejmě Michael Douglas je tahoun celého filmu ale přesto už má vrásky a není to ten pravý finanční ,,žralok" ()

sator

Někdo to možná vnímá jako zábavu, já to vnímám jako další kamínek v mozaice "Nemocná společnost". 40 % zisku USA pochází z finančních obchodů-bublina která přes noc může způsobit krach světa jak jej známe... A není otázkou zda k tom dojde, ale jen kdy k tomu dojde... ()

moviefilm

Voľné pokračovanie Wall Streetu je neuveriteľným a dokonalým súladom režisérskej, strihačskej a kameramanskej zručnosti... ()

Radiq

Ach jo, to sem si zas dal... Nejlepší na tom filmu byli herci, ti skoro neměli chybu - od nejlepšího po nejhoršího: LaBeouf (není co dodat, akorát že to byl hroznej podpantoflák), Langella (respekt), Sheen (kterej měl roli jak z Dva a půl chlapa), Brolin (ten mi místama dost připomínal jeho jinej film W., ale tady to bylo přecejen trošku lepší), Mulligan (ona byla dobrá, ale její role iracionální emocionálně a spoustou majetku postižená žena ne), Douglas (někdy mě ten jeho utrápenej ksicht mučil), Sarandon (ta tam byla jenom do počtu - na štěstí, protože ju nemusim, a proto je taky až tak vzadu), Mardirosian (Busmalis ze seriálu Oz :-)), Pendleton (další oblíbenec z Oz), Stone (se do toho musel nasrat, co?). No ale ten děj! Ten děj! Vubec mě to nebralo, negradovalo to a jestli jo, tak mimo mě. Americkej finanční systém je prostě sračka, stejně jako jiné systémy, kromě toho, kde jenom lidi, co makaj poctivě, se taky mají poctivě. ()

reky

Film to není rozhodně špatný, na druhou stranu však nejde ani o žádný zázrak. Čekal jsem mnohem dynamičtější podívanou, zvlášť, když jde o současnost. Škoda taky, že není ještě víc na scéně Michael Douglas, protože i na "stará kolena" hraje výborně a je rozhodně tím nejlepším, co snímek nabízí; jen mě trochu mrzí, že jeho Gekko od minule nějak vyměkl. Shnuto - lehce nadprůměrné pokoukání s povedeným soundtrackem včele s Davidem Byrnem a Brianem Enem, cameo Charlie Cheena a LaBeoufovo vyzvánění potěšily taktéž. ()

panMartin

Nuda, nuda, nuda od začátku do konce. Jaký ten film měl vůbec děj, proboha? Nečekal jsem tak vysoké hodnocení, no jsem překvapen. Upřímně řečeno, dle mě se to teda nepovedlo! Jednička se mi zdála více napínavá. Michael Douglas měl docela málo prostoru a přišlo mi, že jako jediný kdo to držel nahoře. Jinak jsem se perfektně nudil a film byl naprosto o ničem. Čistý propadák. ()

kocik1

Zajímavý vhled do světa velkého bussinesu. Kolikrát může jeden druhého ojebat a stejně mu uvěří znova a zahraje si s ním na happy end? ()

andrii

... v pelíšcích bank. Ty se protáčely v blankytných očích, jež platily za kmotra osudové přitažlivosti. City ze zlata. Teď útočí na b(l)anketu nových, výškových mrakodrapů. ()

Mr.Ripley

Navázat po pětadvaceti letech na úspěšné pokračování se může zdát zhola nemožné a zavání průšvihem. Ale Oliver Stone se příležitosti zhostil výborně a z pouhého pokračování udělal plnohodnotného bratříčka prvnímu Wall street. Přihoďte skvělou hudbu Craiga Armstronga dokreslující pozadí filmu, několik camo roliček starých známých, nablýskaný návrat Gordona Gekka a máte skvělou zábavu na jeden večer. Legendami opředený Gordon Gekko je zpět a s plnou parádou. Když k tomu přičteme zdravotní stav ve kterém se nacházel v průběhu natáčení, nezbývá mi než smeknout. Po technické stránce precizní práce. Elegantně nablýskaná pocta Manhattanu je nakonec onou závěrečnou tečkou za celým příběhem. ()

chelseaman22

Fanoušci prvotiny si škrábou naběhlé žíly na krku jako ten incestní spratek po degustaci holubího koláče! V komparaci s Wall Street z 80. let zde chybí prakticky vše, co Wall Street udělalo immortale. Nic proti tomu komplicovi transformerů (vždyť se usadil po bok netopýra Bruce!), ale ta jeho panička musela sát krev snad každému (tedy vyjma žen, jež s ní soucítily!). Však posuďte: Máte několikaletý vztah, partner dře na Wall Street, k zásnubám Vám dá diamantový prsten od Burberry, zaseje do vás malého otravu a vy se s ním rozejdete jen proto, že vám lhal ohledně toho, že konzultoval s Vaším otcem situaci na Wall Street! Ergo následuje dolézačka a prosby LaBlafa, jež bez vás prostě nemůže být živ. Zkomparujte to s absencí zápletky a jste znechuceni hned po ránu. 42% Celosvětový výdělek k 29. 3. 2014: $134,748,021, což je 1,92 násobek budgetu ()

Triple H

WTF was that?! Nudné, bezzubé, nekoncepčné a k tomu hlúpe a patetické. Ach bože. Niežeby som jednotku považoval za ober klasiku, ale minimálne je to film čo trafil ducha svojej doby. Vzhľadom na finančnú krízu v 2008-om mal pritom Stone výbornú zámienku znova sa k prašivému Gekkovi a white collar mafii vrátiť, ale totálne ju prešustroval. Pokiaľ hľadá divák trefné a inteligentné popísanie aktuálnych ekonomických otázok, resp. zaujímavú reflexiu na súčasné nálady v spoločnosti, vo Wall Street: Money never sleeps sa nedočká ani jedného. Opisy krachu sú plytké a tak diletantské až mám pocit, že scenáristi a evidentne aj Stone problematike ani nerozumeli. Nacápať pár viet o "bublinách" ako zo stredoškolského referátu - od držiteľa troch oscarov a svojho času najostrejšieho politického režiséra by som veru čakal niečo podnetnejšie. Postavy a ich vzťahy sú napísané zle, s motiváciami bez logiky a so sentimentálnym uchopením Gekka, ktoré je abslútne mimo misu. Stone sa snaží o akýsi mix komentára ku kríze, vzťahovej drámy, romantiky, zbližovania rodiny a tento hallmarkovsky pôsobivý gulášek ešte dochucuje odbočkami typu ustarosteného inžiniera developujúceho úžasnú fusion energy elektráreň a hĺbavých monológov o ľudstve. Inak povedané - nemá šajn čo chce vlastne povedať. A veľká škoda tej armády dobrých hercov - LaBeouf, Mulligan, Sarandon, Brolin, Langella. Buď scenár nečítali, alebo mu nerozumeli, iné vysvetlenie nie je. Tipujem, že počuli "Olive Stone", "Wall Street 2", "finančná kríza" a mysleli si, že to bude niečo kurevsky aktuálne a vymakané. Douglasovi dochádza dych a mal sa na to vysrať asi podobne ako Arnie v Terminator: Genisys a Ford v Kryštálovej lebke - len ští na vlastnú legendu, ale v jeho veku je to už človeku asi fuk. Cameo Charlieho Sheena je ako celý film - WTF, ktoré nemá hlbší zmysel či význam a ktoré je ako prídavok k jednotke neadekvátne, trápne a absolútne zbytočné. Ak chce divák trefnú satiru ohľadom "bublín", treba skúsiť The Big Short, kde McKay prst na tepe doby aj naozaj má. Stone bohužiaľ od World Trade Center stále klesá a tápe. Obrovské sklamanie. ()

Jizni Tlapa

Peníze nikdy nespí, ale přiznám se, že první polovinu jsem si málem klymbnul. Gordon Gekko je zpátky, ale už to neni ten tvrďák z jedničky, který tomu dával ten pravej drive. Tenhle Gordon se prezentuje lidsky a to mu prostě nesedí. Chápu, že osm let za katrem změní každého, ale Gordon pro mě vždy byl,je a musí být nezlomný!! V momentě, kdy mizí se sto míčema v kapse se mi zase začíná líbit a těším se, jak budu moct ohodnotit stejnou porcí hvězdiček jako jedničku. Jen co si to ale Gordon šéfne ve svůj prospěch a nechá mě jako diváka žasnout nad dokonalou přetvářkou, mrkne na rozmázlý ultrazvuk svého nenarozeného vnuka a je zpět, aby se slzou v oku všechny prachy vrátil , čímž mi bere podstatnou část mého prvotního nadšení. Celé to působí jako nekonzervativní investor, který sype těžce nástřádané finanční prostředky do všeho , co mu přijde pod ruku, aniž by použil úvěrové zajištění, swapy, fx operace, investici do komodit, derivátů apod. I přes "nešťasně" šťastný konec dávám tři a půl hvězdy za výnikající režiji, zajímavou hudbu, skvělý scénář naplněný životními moudry a skvělého M.Douglase, kterému tímto přeji pevně zdraví a brzký návrat na filmová plátna! ()

ivan_drago

Moc mě to téma nechytlo, hlavní hrdinové zahráni s přehledem, ale na mě to napětí finanční nejistoty nepůsobilo, celkem sem se u toho nudil. ()

ecceHOMMO

Pekný pohľad do zákulisia burzových maklérov a sveta kde je biznis na prvom mieste, človek ako jedinec na druhom ( to povedal v túto chvíľu optimista :O)) ). A inak: film stojí najmä na skvelých hereckých výkonoch a príťažlivom prostredí. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina