barteca

O kapitalismu bez lásky podruhé a ještě lépe než poprvé. Eli Wallach si zaslouží nutně Oscara za celoživotní přínos a formu v 95 letech ! ()

gonga

Co jsme se dozvěděli: že Michael Douglas je pořád sakra sekáč, že rodina je důležitá a že finanční špičky jsou kurvy. Pro někoho málo, pro někoho dost. Mě to nestačilo, ale i tak je to skvěle natočený film. ()

Kvítek

Soft pokračování, ve kterém padoucha z jedničky Gordona Gekka snad ve vězení vyměnili (nebo mu tam provedli fakt něco nepěknýho), že tak vyměknul a nechal se zlomit faktem, že bude dědeček. Sladký happyend á la "všichni jsme jedna velká šťastná rodina" je nechutnou třešičkou na zkaženém dortu. Za celých 133 minut jsem si vyloženě užila jenom slzy kanoucí z nádherných Shiových očí. ()

KOZEL84

Olie je zpátky!Čekal sem,že to bude trochu nuda,ale Stone mi tímhle připomněl své JFK,kdy chrlí informace a dialogy a člověk nemá vůbec čas se nudit i když ne úplně všemu rozumí.Kor když je to o těhle burzovních věcech.Delší stopáž by určitě neměla nikoho odradit,protože tohle uteče jak nic.Ani to že jde o druhý díl,protože já si z jedničky pamatuju prd.Gordon Gekko je jedna z těch postav o které si říkáte,že by vůbec neměl slézt z plátna a Douglas tu válcuje všechny svým obřím charizmatem.Dobrý scénář,dialogy a do 5. hvězdy chybí málo. ()

MAJkLSON

Jednicka byla fajn a zajimava svym hardcore tematem. Dvojka je takova lite verze jednicky s pridanou davkou sentimentu a jednou strasne nesympatickou hereckou. Ani Shia se mi tu nijak nehodil, za to Josh Brolin pusobil opravdu jako milionarska bestie. Michael Dougles zahral jak mohl, na penzi si privydelal, takze adios. ()

Meteorista

Přiznám se bez mučení a vyprsknu to hned teď: romantická linka filmu se mi líbila hodně (skvěle zahraná mimochodem), všemu ostatnímu jsem nějak nerozuměl. Nebudu si hrát na ekonomicky vzdělaného, burza a tyhle ekonomický kravinky, které vládnou světem, mě nikdy nezajímaly. Škoda že ta romantická linka byla překažena tou ekonomickou, nehodnotím kvůli tomu celý film, ale jeho polovinu, zato ale plným počtem. Carey Mulligan a Shia LaBeouf jasně táhnou a v romantice si tihle dva sedli víc, než je zdrávo - krásné herecké výkony. Navíc Carey Mulligan je tady naprosto úžasně sympatická a nádherná! ()

Caaslav

chybí tomu spád, napětí a hlavně atmosféra prvního dílu,...proekologicky smýšlející hlavní hrdina u mě snížil hodnocení na 50%...ale i tak je to koukatelné... ()

TaanStari

Po pravdě řečeno, hodnotím s třídenním odstupem a nemůžu si ani pořádně vybavit děj. Možná dávám nízké hodnocení proto, že jsem neviděl jedničku, možná jsem na takový film prostě nebyl ve správném rozpoložení, možná to je fakt špatný film a 133 minut je prostě moc, nevím, každopádně mě to vůbec nebavilo. ()

Druury

Nejdříve jsem se měl podívat na první díl.. nicméně mě tento film dost bavil a i když se jednalo o film, který byl hlavně o finančnictví... nemůžu si stěžovat.. Douglas je klasa a tento film šperkoval=4* ()

kowalski

Krásně nasnímaný New York. Až moc lovestory. A moudra od Douglase byla dobrá ale bylo jich tam až moc. Působil pak na mě jako Mistr Joda. Jinak Stone vysvětlil svůj příběh dle mého názoru srozumitelně tak aby to každý pochopil. ()

Wolvie

Oliver Stone se pořád umí vyjadřovat k současným problémům.Jen už při tom není tak hlasitý,jako kdysi.A jestli to je dobře nebo špatně,to ať si každý rozhodne sám za sebe.Ať tak nebo tak,druhý Wall Street je dobrý film. ()

Regis

Na začátku doufáte v důstojné pokračování a inteligentní drama z finančního světa. Jenže už zanedlouho to začíná pěkně vrzat a několik geniálních sekvencí (Gordon a jeho přednáška, bankovní zasedání) se nám začíná mlátit se sladkobolnou rodinou eskapádou. Analogie na Lehman Brothers a Goldman Sachs potěší ale tím Stone vystřílí veškeré střelivo. Místo toho aby pokračoval a šel až na kost, tak zůstává prázdno a vaty se kupí přímo kopec. Jinak by byl snímek pro dnešní publikum asi nestravitelný nebo nevím. Trio Douglas, Brolin a Wallach se snaží, seč jim síly stačí, jenže v tomhle případě to stačit nebude. Mihnutí Sheena snad nemohlo být myšleno vážně, stejně tak čokoládový konec. Kde i z takového žraloka jako je Gordon Geeko, se může stát hodný děda. Asi se nás snaží opíjet myšlenkou, že rodina je přeci to nejdůležitější aktivum co máme. Což je posledním tahem ze zoufalství a podtrhuje nefungující slepenec, kde žánrová vymezenost zatraceně chybí. Příležitost a potenciál enormní, výsledek prachbídný. Druhé střetnutí u mě Stone prohrává na plné čáře. ()

Sony1994

"Greed is good, now it seems it's legal." Ale tak může být, Wall Street je i po dvaceti letech parádní lokalita, kterou navíc korunovala hospodářská krize. Gekko jako parchant, který se vším počítal samozřejmě opět nemá chybu, stejně tak jako Brolinův nepřítel číslo 2., bohužel to už se nedá říct o LaBeufově postavě balancující na hraně moralisty a realisty, který nakonec sám neví, kde vlastně je. Parádní rozjezd a začátek, který pro sebe jednoznačně strhává Langella zastavuje až příšerně ubrečená pasáž. A to je znatelná slabina filmu, která vyvolává otázku: Je to ekonomické drama s milostnou zápletkou v pozadí, nebo love story s hospodářskou krizí jako doplňkem? To je ale z mého pohledu asi jediný zásadní problém filmu, jinak je to další Stoneova parádní práce, ve které kromě camea Charlieho Sheena potěší hlavně Wallachův proslov o konci světa jak ho nenzáme. No a pak je tu samozřejmě ještě parádní soundtrack, který mě osobně v kombinaci se záběry na N.Y.C. naprosto uchvátil. Za mě - 78%. ()

CyriC

Výborně odvedená práce Olivera Stonea. Špičkové herecké výkony a promyšlená polemika o etice v dnešním světě. Ze sequelů mám vždy strach, ale tento film je opravdu špičkou. Komplexní příběh a propracované reálie burzy si vás podmaní a nepustí, nakonec se utopíte v bahně obchodu, z kterého vás vytáhne nepřekonatelný Michael Douglas. ()

Colleague

Michael Douglas táhne tenhle film neskutečným způsobem, bez něj by to bylo poloviční. Na rozdíl od jedničky je z toho lehce cítit komerce. ()

optimus0s

Je to velmi těžké ohodnit tento film. V porovnání s jedničkou je to přívětivější k normálnímu, běžnému divákovi, který nemá moc velké ponětí, co se děje na jedné z nejslavnějších ulic světa, po stránce technické je to ale horší než jednička (hlavně díky úplnému závěru). Určitě také potěší spousta odkazů a cameo roliček z prvního dílu. Dávám 4* a už nad tím nebudu přemýšlet, abych to náhodou nezměnil. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina