PlysovyMacko

Keď sa riešia fondy a transfery peňazí nechápala som ktorá bije a film sa ani nesnaží to nejak vysvetliť. Príbeh sa tiež venuje rodinnej dráme, otec Gekko, jeho dcéra a zať, ktorý obchoduje na burze. Film si udrží divakovu pozornosť, herci sú dobré obsadení a to, že Gekko spácha špinavosť bolo jasné už od začiatku. ()

ostravak30

S velmi podobným principem jako první Wall Street pracuje i pokračování. Pro ty, kteří se nevyznají ve financích, obligacích nebo finančně-realitním trhu mohou být některé události či či chod finančního světa vysvětleny. Je třeba ale chápat rychle, protože film místy působí zmateně a dialogy běží v rychlém tempu. Děj je vlastně takový nijaký. Sbližování dcery s otcem se odehrává nejprve na vedlejší koleji, aby se v druhé polovině vše překvapivým zvratem propojilo. Podtitul by klidně mohl znít: Podveď podvodníka nebo podfuk na pět způsobů jelikož se velcí finanční machři podrážejí navzájem a do poslední chvíle není zcela jasné, kdo z toho všeho vzejde jako vítěz. ()

Tominni

Tak Gordon Gekko je zpět. Tentokrát v roce 2008, kde se na pozadí spouští finanční a ekonomická krize. Nebýt závěru, tak bych dal možná pěti hvězdičkové hodnocení, ale i tak Oliver Stone zvládl pokračování Wall Street velmi dobře, vizuálně dokonce na jedničku, dějově to mohlo být o chloupek lepší. ()

yatan

Strasne lacne ponata populisticka zapletka, ktora sa tvari strasne seriozne dolezito. Herci su vo filme velmi dobri, a rezia Stonea velmi pritazliva. Az na par prvotriednych zvratov, vsak vo filme nie je nic co by si z neho clovek mohol zobrat az na jednu hlasku a zatial najkrajsie zabery na Manhattan..Wall Street II je prilis primitivny, aby som si ho mohol vazit tak, ako jeho predoslu verziu spred 20tich rokov..cakal som viac odbornosti a dramaticnosti, ked sme svedkami najvacsej financnej udalosti od 29 roku..(nevyjadrujem sa radsej k tomu zaveru) 6/10 ()

FosaCZ

Wall Street 2 dokonale vystihuje symbol, který Stone s oblibou ve filmu několikrát cituje - splasklou bublinu! Jedno z nejzbytečnějších filmových pokráčování nevyrovnaně balancuje mezi tématem finanční krize a sentimentálním rodinným melodramatem. ()

jjimmy

menej ohurujúce ako prvý diel... lenže ja mám rád patologicky zlé postavy, ktoré sa nemenia... Gekko sa zmenil, pretože všetko musí končiť happy-endom... škoda... ()

Blazis34

Pokud budu hodnotit film jako celek, tak byl zdařilý. Téma tohoto díla je zajímavé ačkoliv občas trochu nudné. Pokud budu zkoumat film více detailně, tak bych jako první věc vyzdvihl výborné hvězdné obsazení. Dále dobrá kamera, na které svoji roli také zahrály grafy akcií atd. To byl dobrý nápad. Co se týče děje, občas odskakuje od osy filmu, a to když je na řadě trochu zbytečná romantická stránka, která mi přijde, že film zbytečně natahuje. A konečně co se týče takové režisérské legendy jakým je Oliver Stone, tak si skoro nemohl vybrat vhodnější dobu na pokračování druhého dílu tohoto dramatu. V USA stále nějaké banky krachují, svět se vzpamatovává z velké finanční krize, atd. Myslím, že to byl od něj dobrý tah a já mu za něj dávám lepší tři hvězdičky. ()

Zodiak

Za tri Olivere a to sem na tebe jeste moooc hodnej. Po reziserkse strance jeste uchazejici, ale ten dementni pribeh? Uffff ()

Goodmen

Nejlepší zjištění po skončení filmu bylo, že se nejedná o zbytečné pokračování úspěšného prvního dílu. Jen škoda, že jsem se trochu ztracel v dialozích, kdy jsem ani nevěděl o čem je řeč. Jinak ovšem jsou zde skvělí herci a to hlavně Douglas, který se pro Gekka narodil. Ostatní ovšem nezaostávají. Škoda už pak jen toho konce. ()

megajalec

Tak toto nie. Jednotka bola náročná pre nezainteresovaného diváka, ale pochopiteľná. Dvojka vôbec nie. 3/4 filmu som vôbec nerozumel a popravde, ani ma to nezaujalo, tak som ani chápať nechcel a nepotreboval. Romantická línia úplne, ale úplne mimo, preťahovaná, preromantizovaná a pretaktizovaná (každú chvíľu bol niekto iný na koni a bolo to už únavné). Nehovoriac o spackanom závere. LaBeouf úplne mimo misu a Mulligan? WTF??? Hádam len Douglas ako tak. Čakal som na koniec, nepáčilo sa mi to a keď sa mi niečo nepáči, tak nepáči. Nedám tomu 3*, len preto, že to je Stone ()

Majo87x

Čím dlhšie film trval, tým viac ma bavil, až mi bolo ľúto, že je na konci. Dobré dialógy, v nich ten tip filozofických viet, ktoré ja môžem. A veľmi príjemný soundtrack. ()

p.i.t.b.u.l

Stejně jako první díl i tento má své kouzlo. Je zde vše co si člověk může od tohoto žánru přát. Chamtivost, výhra, falešná hra, zklamání, bohatství, chudoba, loajálnost, prohra i smrt. Stejně jako první díl, i tento zaujme. Dá se říct, že je to volné pokračování. I když je to zcela jiný příběh, jisté návaznosti zde však najdeme. Uvidíme, staré dobré herce, i když jen dějem prolítnou. I tak je to ale příjemná nostalgie a vzpomínka na první díl. Tento díl se točí kolem celosvětové finanční krize, kterou jsme mohli v nedávné minulosti zaznamenat. Jsou zde použity spousty cizích slov, které se používají pouze v bankovnictví, nicméně není to na obtíž. Ačkoli se může stát, že některým pojmům nebudete rozumět, film Vás přesto navede tím správným směrem a vy posléze pochopíte všechny detaily. Protože detaily hrají v tomto filmu výraznou roli. Právě zmiňovaná skládačka z detailů, která se objeví na konci filmu Vás donutí zapřemýšlet nad celým snímkem tak jak to tvůrci zamýšleli. Pro mně výborný film, který stojí za to vidět. ()

jack_scott

Neviděl jsem sice pr vní díl, ale toto je samo o sobě velmi pěkné. Nejen luxusním ztvárněním (vynikající kamera například),ale dost taky hereckými výkony, které jsou všechny vzásadě vynikající. Příběh trochu dlouhý, konec...zvláštní, ale zpracování celou dobu prostě na úrovni. Velmi pěkné. **** a 83%. ()

pihan

Oliver Stone?Jak mohl takovej výbornej rejža natočit něco tak přeslazenýho a nudnýho? Shia se do té role vůbec nehodí.Může hrát tak v nové verzi 90210.Celej Brandon Walsh ()

Loom777

zcela subjektivně a pocitově hodnoceno to byla nehorázná nuda s předpokládatelným koncem kdy ani jeden z hlavních představitelů, na které jsem se těšil nepodává nic moc výkony.. natočeno standartně na Stonea bez fazóny ()

Insspektor

Ak chcel byť Oliver Stone taký kritický ku svojej vlasti a jej bankárom, ktorý krízu bez pochyb zapríčinili, mohol si odpustiť ten rozprávkový koniec. Všetci spravodlivý zostanú šťastný a zlý skončia sami, opustení a bez peňazí. Škoda ak by tak urobil mohlo byť WS2 reálnym obrazom toho čo opisuje.... Inak po väčšine stránok sa dvojka nechytala na jednotku, nepáčil sa mi výber LaBeoufa, ktorý sa mi tu absolutne nehodí. Vyzdvihol by som naopak hudbu ktorá tesne ale predsa porazila hudbu z jednotky. Celkovo však veľmi solídne dielo. ()

kaziKV

Myšlenka, že by mi tento film vysvětlil, jak funguje burza, vzala za své. Objevila se myšlenka nová. Zdali bude Carey i v následujícím záběru vypadat jako Jolana Voldánová? Bude ! ()

Dextwer

Mně se líbilo i pokračování Wall Street. Každopádně je zde krásně vidět, jak finanční svět je nenasytný a jsou tu některé věci použité přesně tak, jak byly důvodem finanční krize. Zajímavosti: * Josh Brolin kvůli roli Brettona Jamese musel za měsíc shodit přibližně 14 kilo * Ve filmu při své přednášce řekne Michael Douglas větu: "Derivates are financial weapons of mass destruction" (Deriváty jsou finanční zbraně hromadného ničení). Ve skutečnosti tuto větu pronesl slavný miliardář Warren Buffett již v roce 2002. Jedná se o jeden z jeho nejznámějších výroků * Jako úvodní záběr scény ve švýcarském Curychu posloužil záběr Klárova z horní části pražské Chotkovy silnice, kde na pozadí je krásně vidět silueta Karlova mostu a Starého města. Moje hodnocení: 80 % ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina