svačinka

Shia zde fakt nebyla dobrá volba...ten jeho téměř konstantní ublíženecký xicht střídající se s výrazem nedomrlého chlapečka co dostane hračku je na blití ()

sedm.1

Peníze na Wall Street sice možná nikdy nespí, ovšem já u této podívané usínal po celou dobu. Svět burzy mi snad nemůže být ani vzdálenější, a i přesto existuje pár snímků, které mě do této branže dokázali vtáhnou a podmanit si mě, zaujmout a přiblížit tuto sféru způsobem, že jsem si nepřipadal jako úplný pitomec a byl jsem dokonce i v obrazu. V případě druhého Wall Street ovšem nejde o to, že bych byl ze všech těch finančních machinací, ekonomické rétoriky a chaoticky vykonstruovaných dialogů vyložen mimo, na to zápletka této podívané nejde až tak hluboko, aby se v tom divák i bez tří VŠE nevyznal, takž se to dá zvládnout i bez nějakých zásadnějších znalostí daného oboru, problém je spíš ale v tom, že ona zápletka je tak moc nezáživná, a to bez ohledu na prostředí, že je vlastně naprosto jedno, jestli to divák všechno pobírá, nebo ne, protože ve výsledku bude nejspíš každému stejně zcela jedno, jak to s kým a s čím dopadlo. Natolik mi to totiž přišlo odtažité, chladné a nezajímavé. Navíc mě film nepřesvědčil ani po stránce stylové, či atmosférické, v obou směrech mi to připadalo prázdné, nepůsobivé, a co se obsazení týče, Shiu mám rád, ale zde podal vážně obyčejný, mdlý výkon, Douglas mi naopak nikdy neseděl a zde mě nepřesvědčil vůbec o ničem, Brolin fajn, ale bez většího vytížení, no a o Mulligan bych si neopřel ani kolo, ale to je asi už jen můj boj. Nevydařenost tohoto pokračování pak navíc podtrhuje závěrečný happy end, který jednoduše do světa financí nepatří a nemá tam co dělat, takže já jsem si dvojku Wall Streetu zkrátka vyloženě protrpěl, pro mě nezajímavý, suchý a nudný projekt, takže dávám palec dolu. ()

Maark

Michael Douglas je opět dokonalý...Charlie Sheen je příjemným osvěženým... Celkově rozhodně Oliver Stone nezklamal.... ()

BluT

V kině jsem se celkem bavil, ale nebylo to dostatečně strhující a trochu moc dlouhý... Rozhodně by se dala stopáž zkrátit tak o 20 minut a jenom by to filmu prospělo. Připadalo mi to spíš jako nějakej "director's cut". Jinak zápletka i pointa byly celkem fajn, ale tenhle film prostě nevybočí z řady (dlouhý řady) mírně nadprůměrnejch americkejch filmů. Vyzdvihl bych snad jen Shia LaBeoufa, páč mi přišlo, že se do hlavní role skvěle hodil (a skvěle ji zahrál) a taky Carey Mullingovou, páč jsem ji prakticky neznal, ale přesto na mě dost zapůsobila. 70% ()

DavidS.

Jednička byla o vnitřním fungování burzy, mentorství a jednom dravci, kterých jich využil ve svůj prospěch...Dvojka už má mnohem globálnější rozměr i dopad... Reflektuje ekonomickou krizi i řadu jejích přícin, což u vždy angažovaného Stona nepřekvapí.... Bohužel ale nabízí taky nepříliš zajímavou rodinnou a romantickou odbočku...Jinak ale herecký koncert tónovaný na sklech mrakodrapů, luxusu a pocta duši Manhattanu...70% ()

Bobek15

Veľmi bolestivé pokračovanie. V príliž rýchlom dianí a spŕške ekonomických pojmov ako vystrihnutývh z nejakého finančného žurnálu som sa načisto strácal. Hlbšie porozumieť mohli iba tí zasväteneší do problematiky, čo je však veľmi malá hŕstka diváckeho spektra a pochybujem, že iba na ňu bol film mierený, Teda myslím, že ostatní sa budú kvalitne nudiť a jediným spestrením bude asi akurát príjemné minicameo Charlieho Sheena. Dialógy práznde a chladné, taktiež ak spoliehate aspoň na herecký koncert, budete sklamaní. Žiaden sa nekoná. 2* za kameru a výbornú reč obrazu (zrýchlený pohyb ludí, padajúce domino, či samotné zábery New Yorku). ()

Rudinsky

Oliver Stone nepatrí do režisérskej sorty mladých dravcov, ktorí si vyprosíkali prachy v produkčnej spoločnosti, natočili rýchlokvasný výplach hrubého čreva, ktorý jednorázovo zarobí milióny a strhne dav... A potom si na ich meno a snímku nespomenie okrem komerčných televízií nikto. Je to režisér, ktorý nejaký ten čas spoločne s pár ďalšími šedivými chlapíkmi brázdi filmový svet prakticky od vzniku moderného Hollywoodu a ukazuje, že jednoducho ešte stále vie. Možno ten prvotný drzý štýl presadzovania vlastnej originality vekom opadne a finančná istota už dávno anulovala vôňu provtných zápalov súvisiacich so ziskom, no stále majú čo povedať, a ja osobne to príjmam rád a s chuťou. Wall Street dva sú v dnešnej produkcii viac ako dobrý film. Výborné dialógy, perfektný Šíja - a že tento chlapec skončí ako DiCaprio niet pochýb, štandardný Douglas a dirty Brolin as we want him. A aj ten happy end beriem, pretože na staré kolená som rovnako sentimentálny, ako Gekko a jeho šál za tri litre. ()

KoRner

Ja ako človek, ktorý sa nevyzná v burze je hneď hodený do víru čísel a obchodu som mal z toho riadny guláš. Stone mi tiež mohol objasniť čo je na tom také super, zahodiť rodinu za seba a stále bažiť po viac a viac peňazí. Vynikajúce obsadenie, či už veľké alebo malé roly - zo všetkých si spomeniem najmä na Wallacha a Sheena a samozrejme Ennia Morriconeho ;-). Nevidel som jedničku ale toto je len varenie z vody. ()

Seti

Oliver Stone chtěl po krizi v roce 2008 upozornit na fakt, že bankéři se za těch necelých 20 let vůbec nezměnili a jsou stále nenasytní až hanba. Nebylo nic jednoduššího, než vyhrabat svoji starou značku a vytáhnout z akvárka toho největšího žraloka. I když se dvojka Wall Streetu týká zásadnějších a bohužel také skutečných věcí, tak přesto nemá takovou atmosféru jako první díl. Pro obyčejného smrtelníka je navíc hantýrka peněžních trhů dost obtížně dešifrovatelná, proto si některých zásadních skutečností, na něž se Stone snaží poukázat, stěží všimne, což samozřejmě není režisérova chyba. Ti, kdo se ve finanční sféře pohybují, nebo se v ní alespoň orientují, si určitě druhý díl Oliverovy kritiky chamtivosti užijí o něco víc. Základní sdělení, totiž že proti Wall Sreetu je peklo jako dovolená ve švýcarských Alpách, bude však zřejmé úplně každému. ()

Lukoboss

Pěkně natočený, M. Douglas je pořád charismatickej, S. Sarandon s Ch. Sheenem byli se svýma minirolema bonusem navíc, no a S. LaBeouf s filmovou snoubenkou C. Mulligan jsou mně pořád nesympatičtí a asi jenom těžko se to změní. Ale to je můj problém, film jako takovej je kvalitní, nenudí, má spád, zápletku, dějový zvraty. Závěr byl sice klasicky ve stylu USA tvorby, ale to už je skoro folklór. ()

Jaccobos

Skvělý komentář Isherwood - Je to jako listování Wall Street Journalem a Světem ženy. Ten první chrlí spoustu finančních termínů, ten druhý zase tuctovou romantiku. Prvnímu nerozumím a druhé mě nebaví. A zrychlené záběry Manhattanu už dneska nejsou žádnou režijní finesou, Olivere. Tři akcionářské body jen za dobré herce. ()

Hanys_

Určitě horší než kultovní předchůdce. Z části za to může slabší scénář, který má silnější chvilky, jen pokud se drží v budovách Wall Streetu, ale při řešení rodinných pří film spíše nudí. Obsazení je hodně luxusní (škoda, že Langella vyklidí pozice tak brzo), ale popravdě méně Shii a více Douglase by rozhodně neškodilo. ()

divak84

velmi dobré tři hvězdy. Jedna z věcí, kterým absolutně nerozumím jsou burzy, fondy, spekulace a vše kolem. Jednička se mi zdála více napínavá a více tak nějak "dravější". Ve dvojce je gekko stejné hovado, obklopené dalšíma hovadama. (OT: fakt nechápu proč brolin nedostal roli Connora). LeBeufovi sem to tak nějak moc nežral, ikdyž podle mě hrál celkem dobře. Štek Charlieho byl fajn, spojil své já z 2 a půl chlapa a dotách si na těch 30 vteřin zase nějaké dvě čubičky :) . Příběhu jsem, přiznám se, moc nerozumněl z výše napsaného duvodu. Vím o co tam šlo v globále, ale do hlubokeho porozumnění bych to musel shlednout 15x s knížkama v ruce. Ani si nemyslím že delka je problém. Možná jen, že začatek a prostředek má hodně prostoru a závěrečné rozuzlení nemá moc prostoru ani času. Těšil jsem se a myslím, že jsem dostal vše, co jsem chtěl. ()

pedro33

Film je dobry v detailoch, dialogoch ale ako celok neposobi moc kompaktne, herci boli fajn, priznam sa ze som sa moc nevyznal v Douglasovej postave a v jeho konani..mimo Douglasa ma zaujal aj Josh Brolin, Shia nie je zly ale ako burzovy zralok neposobi az tak vierohodne, celkovo - 70%....Charlie potesil, pozicia jednotky ostava neotrasena. ()

Holina

Čekal jsem mnohem více, nicméně kult Wall street se zřejmě podařilo udržet, umím si představit i další epizodu, ovšem jedině s Douglasem, což nevím jak moc je reálné. Při sledování jsou ve výhodě ti co ovládají alespoň základy obchodování, i tak je ale stejně jako jednička film přístupný i naprostým laikům. Příjemné je cameo Charlie Sheena, který vypadá snad hůř než ten Douglas. Takže ano, vidět by se to asi mělo, ale nečekejte zázraky, ta stopáž je navíc obludná. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina