Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

gpx

V rámci žánru spíše nadprůměr i když nejvíc se asi zasmějete při akčních scénách. Smíchy jsem se trhal i při scéně, kdy se před kamerou objevila vcelku mladě působící černoška v roli šéfky kontrarozvědky. Chachacháááá, chóóó, hehéé. ()

Muf911

Výborný komiksový nářez o neporazitelném supermanovi, který má všechno pod kontrolou a o naivní holce, která mu dělá křoví. Takže akce, krásné dívky, nadupaná auta a motorky, spousta výbuchů, atd. Kdo má tohle rád, tak si film užije. ()

Vala

Úžasný,úžasný a ještě jednou úžasný!Výborný film,jako vždy skvělý Tom Cruise a nezvykle v akční podobě Cameron Diaz!Výborně jsem se bavila,film nenudil ani trochu a vtípky byly mířené přesně na ta správná místa! 5* ()

jopal

Ked sa na pozeram ako na akcnu parodiu akcnych filmov, tak ano, zabavil som sa. Len nechapem, co na tej Diaz-ovej ostatni chlapi vidia ako na zene, lebo teda mne sa vobec nepacila... ()

Zirael

Kdyby to bylo natočené o deset let dřív, asi by to byl hit. Strašně snadno zapomenutelná záležitost. Docela mě v tomhle filmu iritovala Cameron Diaz, která už na role vábivých krasavic nemá... trošku nám zestárla, jde to vidět hlavně kolem očí, za to Tom Cruise je mimozemšťan, vůbec nestárne. ()

burton-ka

Přidáte trochu soli, trochu pepře a nazávěr chilli aby to mělo grády. Tak nějak dobrý a to je za tři. Neumírající Tom a vždy upravená Cameron mě baví jen si myslím, že oba mají navíc ale tak zatím spolu, zatím živý to asi korespoduje s jejich věkem a s tím, že už si teenage komedie nemohou dovolit a to je taky fakt :) ()

Ioanne

Tuctová komedie s agentskou zápletkou. Dokázala pobavit, ale není to film, ke kterému by se člověk vracel. Vysoce zábavné a akční scény jsou střídány těmi nudnějšími. Tom Cruise ani Cameron Diaz nejsou mí oblíbení herci, ale rozhodně jsem je už viděla podávat lepší herecké výkony. Nějaká originalita se tu moc nepropaguje a celé to křičí „Narychlo splácáno pro komerční účely!“. Na druhou stranu, výsledek není tak špatný, vlastně, pro odpočinek a odreagování docela dobré. ()

Mukl007

Ničím speciální, ničím nové, ale i tak mě to vlastně bavilo. Jako oddechovka dobrý a když k tomu připočtu Cameron, která je prostě "klasa", tak s klidným svědomím 4*. ()

Movie Maniak

Jak nemám rád drsňácké postavy hrané Cruisem, tak tady mi dokonce přišel i vtipný. Bohužel druhá půlka ústřední dvojice na mě už tak nezapůsobila. Řekl bych, že Cameron by role střelených blondýnek mohla přenechat mladším herečkám. Prostě už ji to nežeru jako kdysi v Charlieho andílcích. V první půlhodině film šlape neuvěřitelným tempem, pak ale scénáristům dojde dech. Další hodinu se střídají akční scény s nudnými statickými, což už je takového filmu nuda, konec je pak jasně předvídatelný. Škoda mohlo to být mnohem lepší. ()

baba.milan

Samozřejmě, že je ve filmu spousta nesmyslů a nemožností, ale proč se nepodívat na odlehčený akční film s Tomem Cruisem a Cameron Diaz v hlavních rolích, kdy jedna akce střídá druhou, že si ani nemůžeme odpočinout? Co víc k tomu dodat? Stačí si asi přečíst oficiální text distributora a sednout k telce. ()

CaptNemo

Nefandím Cameron, nemusím Toma a Mr. & Mrs. Smith se kolem mě prostříleli bez valného účinku. Možná i proto mě tohle hodně bavilo. Všechny ingredience dohromady fungují, je to zábavné, rychlé, vtipné. Fajn jízda na horské dráze, kterou si dám rád ještě jednou. ()

tomino28

Je to "textbook Hollywood" film se vším všudy, ale pokud to filmu odpustíte, tak se budete dobře bavit. Cruisovi a Diaz to spolu jde a i když je děj jedno velké klišé a nepřináší nic, co by tady už nebylo, tak to prostě neva, protože Knight and Day si ani na nic víc nehraje. ()

Maiken Algren

Starnúcim hviezdam dochádzajú peniaze? Nevadí, nenáročných sračiek ako je táto sa točia tucty. Človek si aspoň má čas uvedomiť ako je tá Camerom Diaz z detailu šeredná. ()

v.indruchova

Překvapilo mne trochu nízké hodnocení filmu zde. Užasný akčňák s pořádnou dávkou humoru. Parádní oddechovka. Nehledejte tu nějakou hlubší zápletku a proč taky je to americký komediální akčňák! Doporučuji shlédnout s partou kamarádů. Sympatie k hlavním představitelům musí být. Pokud stařšího Toma a Cameron nemusíte tak to nebude pro vás. Dva pohlední herci, kteří své role hrají na jedničku. Agent Jack je profík a s grázly se prostě nepáře a občas něco vtipného utrousí. Avšak citlivější jedinci se nemusí bát krváku jako od Q. Tarantina. Někomu se nemusí líbit tak naivní blondýna po boku Jacka ale bez ní by to nebylo ono! Ano některé scény jsou trochu ohrané, ale nějak to nekazí celkový dojem filmu. 4 hvězdy. Zajímavé komentáře Rob roy, Fr, Mertax, Blut man má pravdu že je tento film asi více potěší ženské oko :), LIVINGDEAD souhlasím Tom vypadá skvěle na svůj věk. ()

kelet

Nemôžem si pomôcť, ale toto fakt vyšlo. Ak to porovnám s podobným titulom toho istého roka (Vrahúni), tak je to stopercentne trefa do čierneho. Samozrejme príbeh sa nedá hodnotiť, pretože je to donekonečna omielaná pesnička o skvelom, očiernenom agentovi, ktorý stretne dievča, ktoré mu pomáha a zamiluje sa do neho a keď všetkých zabijú, tak žijú šťastne až do smrti. Ak pominieme všetko toto a budeme sa sústrediť na jednotlivé role a dávkovanie zábavy, tak nám z toho vyjde skvelá akčná komédia. Roy Miller je dokonalý, či po fyzickej stránke alebo akčnosti. Čo je však jeho najväčšia zbraň na diváka je to, ako vystupuje. Skvele flegmaticky komunikuje aj v tých najťažších situáciách, čo dokonale rozosmeje a pobaví. Navyše jeho kúzlo "omámenia" June vždy, keď to ona nezvládne je dokonalé. Mozaika toho ako ju stále omračuje a ona sa preberá na iných miestach za iných okolností je proste dokonalá. Samotná June ma zo začiatku nebavila, no ako sa dej uberal časom, získala si ma, pretože si našla záľubu v práci Roya. Takže ak to zhrnieme, akcie je dosť požehnane (samozrejme mnoho krát absolútne nerealistickej, avšak to nie je priorita filmu), dej (aj keď nie originálny) plynie super no a zábava (či už fórky, alebo zaujímavé situácie) je dokonalá a výber hercov tiež sadol ako riť na šerbeľ. V tomto filme by som ani nehľadal rozuzlenie. Prává pointa filmu a zároveň čerešnička na torte je ako June vráti omamovací úder Royovi všetkými desiatimi. Vrele odporúčam túto svižnú zábavu. Hodnotenie: 85% ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)