Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Geller

Nejhorší díl z celé série. Brutalita se stupňuje, herecké výkony stále více klesají ke dnu, více amatérské, méně atmosferické. Nastavovaná kaše, která přesto potěší svou poslední pětiminutovkou :). Kruh se uzavřel. Jsem rád, že tato série vznikla. Určitě pobavila. ()

Emzet

Tak nakonec jsem se udržel a přesně jak jsem se zapřísáhl - žádnému dílu jsem odpad nedal, i když je pravda, že pětka i sedmička o něj soutěžily skutečně urputně. U "3D" nejde o tupý retcon jako v případě pětky... jenže jde o tupý film. Sice hned začátek krásně poruší věčné gentlemanské pravidlo - tedy "ať je ženská sebevětší štětka, musíš ji zachránit" - ale zbytek filmu naprosto potápí hlavní "hrdina" (nebo možná spíš "zkoušený") - takhle neskutečně a nepředstavitelně DEBILNÍ postavu jsem ve filmu neviděl... no možná snad nikdy, a to počítám všechny ty druhořadé "výplně" z béčkových až zetkových horrorů. Myslím, že lobotomizovaný německý ovčák by si vedl lépe. Jigsaw se opět snaží poučovat (ač už drahnou dobu prdí do kytek) a jeho nástupci, kterého bych nejraději pod drnem viděl taky (nevěřil bych, že mi může být někdo ještě méně sympatický než John a Amanda - tvůrci jsou zkrátka kouzelníci), po většinu filmu docela kvete pšenice, ovšem pouze protože policisté v tomto filmu se očividně školili v demenci právě u výše zmíněného koumáka. Garážová past (podle tvůrců údajně "něco tak zvrhlého, brutálního a zvráceného, že nám to v žádném předchozím dílu nedovolili použít") je sice docela zajímavá, jenže opět se ukazuje, že hype je hype... a hypermarkety nemají to "hype" v názvu jen tak pro nic za nic... Závěrečný twist sice hezky navazuje na začátek jedničky a samotný nápad by nebyl až tak špatný... ale jeho provedení a fakt, že přináší milion otázek na konec sedmého dílu, který má být posledním, by si zasloužily profackovat. A opět, pokud vezmu zvraty z jedničky/dvojky/možná čtverky, tento výmysl obstojí jen těžko, jak nápaditostí, tak překvapivostí. A popravdě - pro vaše vlastní dobro se nad ním moc nezamýšlejte. Mohli byste objevit tak obrovské mezery v logice, že byste si zoufalstvím rvali vlasy z hlavy. Producent filmu sliboval " tento díl ale bude skutečně poslední. Odpovíme v něm na všechny otázky, které si kdy fanoušci položili.", jenže producenti bývají známé slibotechny a zde je tomu nejinak - falešný rámeček, aby to vypadalo, že "sága končí". Nekončí a i kdyby, tak místo labutí písně dostáváme jakýsi odtok zkažené krve do zasviněného kanálku. Škoda že šestka byla jen jakýmsi úletem do kvality - pokud by se tvůrci nááááhodou rozmysleli a natočili číslo osm (4E?), už se dát odpad zdráhat nebudu. ()

Johny303

Ještě krvavější a brutálnější jízda, než v předchozích dílech. Pasti opět super. Příběh už sice není žádný zázrak, ale o to zkrátka v SAW až tak moc nejde, konec je tradičně napínavý a dramatický a to bohatě stačí, jako celek je to prostě bomba, opět. ()

poet

V rámci žánru štandardná mordovačka... Keby James Wan tušil ako sa to nakoniec doprasí tak by radšej režíroval nejaké anime :) Jediný učel tohto filmu bolo nasekať zopár týpkov do nejakej pasce a riadne ich vymordovať... Ale ten epický koniec stál zato. Naozaj tu "šokujúcu" pointu som si vychutnal lepšie ako tí scenarsti svojho jointa :P Ten ústredný hudobný motív ma stále baví. Game never over.. ()

G900

Jedna hvezdicka navic za to, ze uz to byl posledni dil... ;) Pasti byly skvele, mozna trosku samoucelne brutalni, ale dalo se to. Se vsim co bylo mezi tim, uz to ale bylo horsi. Krome zaverecne sceny se v podstate na tu 'omacku' mezi pastmi nedalo divat. A ta uz po nekolikate hrana vec s prochazenim mezi nekolika pastmi a zachranovanim blizkych. No, to uz tu bylo. A ne jednou. Prosim, hlavne at uz je to naposled... 65 % ()

Košoun

Trochu zklamání. SAW sérii jsem sledoval od začátku, dějová linka byla jednotlivými díly zajímavě propojena, postavy se prolínaly, zkrátka dalo se na to koukat. Navíc vynalézavost tvůrčů při pastech je opravdu kouzelná. Poslední 3D díl zklamal jak vysvětlením celého děje (prakticky nic převratného se tam nedělo a díky úvodní sekvenci a několika narážkám jsem ten konec tak nějak očekával, navíc všichni očekávali návrat této postavy z prvního dílu a tady se to splnilo v nejvelkolepějším duchu). Příběh už posedmé stejný, žádné zvraty ani napětí. Navíc to 3D bylo jako kde? Nejvíc jsem ho viděl v úvodních titulcích, a to mi přijde dost špatné. "Mind Blowing 3D" si představuji zcela jinak. Mezi 2*-3*, ale jako tichou vzpomínku za sérií jí věnuji ty 3*. PS: Doufám, že tvůrci si najdou jinou hračku a SAW nechají definitivně pohřebené. Zkrátka GAME OVER! ()

LE0

Na tento film som bol v kine. Je to dalsie pokracovanie Saw podobny dej, podobne sceny scenaristi sa stale odrazaju od prvej casti. No 3D efekt tomu dal iny rozmer a miestami ma fakt zaujal. 3* davam za 3D efekty. ()

Money_too

Nejslabší ze všech dílů...na 3D jsem nebyl,ale jediný co sérii Saw drželo byly nervydrácající rozuzlení ke konci filmu.. Tady je však vše děsně předvídatelné a nezajímavé... a jestli poslední díl? :D Pochybuju že se Hoffman vzdá...:D ()

jorgus

mno nastesti uz je konec..kruh se uzavira a takovy maglajs se snad nedal v normalni hlave ani vymyslet...kdyz si vzpomenu na vsech sedm dilu, tak je to od scenaristu neuveritelny pocin..:)jinak pasti uz jsou hodne vycpele, uz opravdu asi vic utrpeni lidem neslo vymyslet:) ()

xxSmoldaxx

Hvězda dolu za neoriginálnost na entou. Jednička vynikající, dvojka horší ,ale originální a potom už to jen splývá. 54% ()

Mania odpad!

Tohle se dá opravdu hodnotit jen v rámci série. Horor jako takový to není, dokonce to není ani nechutné, což je jev, který zdá se postihne většinu 'hororů'. Jako samostatný film bych tomu možná dala i hvězdičku, jako pokračování předchozích dvou tří dílů bych byla ochotná dát ty hvězdičky i dvě, ale takhle... Jigsaw měl určitou vizi a - byť šíleným způsobem - naplňoval jí, držel se určité struktury her. V momentě kdy zmizel ze scény a na jeho místo nastoupil psychopat, se z toho stala jen smršť nesmyslných vražd. Opravdu mě vytáčelo, když postavy-hráči měli před sebou nesplnitelný úkol a ještě směšně malé množství času. Jenom by mě zajímalo jestli třeba spolu s postavou Jigsawa nezmizel třeba i původní scénárista, protože to jediné by pro mě - s každým dílem více a více - upadající kvalitu filmů vysvětlovalo. Hodnotím děj, protože upřímně, efekty si dneska už udělá každý. ()

Martyr

Vsetci pokracovatelia Saw-ov po tretom diely by si zasluzili zobudit sa niekde poriadne hlboko v hrdzavej rure o primere 50cm s ostnatym vibratorom v riti a pocut hlas z pasky, ktory im hovori " Hello fakrs, i wana plej a gejm...Roky ste vyciciavali potencional Saw a preto si to teraz odseriete v plnej parade....." ()

KOZEL84

Kde pořád bere ty nádherný hračky?I u 2D bylo poznat,že film je dělaný pro 3D efekt.Důvody pro lekci už tady značně skřípaly,jenže ono už se dávno nehraje fair play a lidí je zapojeno tolik,že je to tam sám perverzák.Na celé sérii je fajn,že pracuje aspon' s nějakou myšlenkou a není to jen bezduché a samoúčelné (no i když asi je) řezničení.Tobin Bell je výhrou celé série,ale tady je bohužel jen na skok.Naštěstí se podařilo najít výborného nástupce,který sice pravidla moc nedodržuje,ale to jej aspon' trochu odlišuje.Samozřejmě mluvím o výborném Mandylorovi.Nacpaný zvrat se už jen veze na vlně posledních pár dílů a nenadchne,ale ani nevadí.Hudba je pořád výborná,atmosféra temná a pokud vím tak sem se nudil snad jen u 3.dílu série,které bych jako celku dal 4 hvězdy.Make your choice.PS:s Betsy Russell bych si rád natočil svoji vlastní sérii ;). ()

Meteorista

Upřímně doufám, že tento xtý díl Pily je ten opravdu poslední. Potěšilo adresování na díl první a navrácení ke kořenům, ale to bylo tak všechno. Tento díl by se klidně obešel bez pastí, ty tam byly naprosto zbytečně a vážně jen pro efekt. I když i ten efekt postrádaly. Když už se tu objevil i kluk z Linkin Parku, mělo by se už opravdu končit. ()

Procker

Úplně první SAW bylo skvělý. Potom se dlouho nic nedělo, bylo ticho na pěšině a konečně až nyní byla téhle sérii trošku vrácena úroveň. Neříkám, že tohle je nějakej mega nářez, ale po té sestupné tendenci došlo k citelnému zlepšení. :) ()

Dlaha

Jde vidět snaha těžit co nejvíc z prvního dílu, očividně i tvůrci vědí, že ten se jim povedl nejvíc. A ta snaha i docela funguje, i když ne tolik, aby to film vytáhlo do nebes. Ale v celku příjemná podívaná s více zajímavými zvraty a spoustou tradičně nechutných pastí. Fanoušci si to užijí. ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D