Saw 3D

• Česko Saw 7 (více)

Gogo333

Poslední Saw, se chtělo svést na vlně slávy 3D, kterou nastartoval Avatar, takže v kině samozřejmě běželo také v 3D. 3D efekty jsou ale minimální a nejlepší je na konci zahozená pila a někde uprostřed vozík s bodákem vepředu. Scénu s vozíkem jsem v kině viděl několikrát a to hlavně kvůli paní Jigsaw a jejímu tílku, ze všech dílu asi nejvíc sexy scéna. Samotná hra táhnoucí se dílem je docela nuda, podvodník nezajímavý a člověk mu ani nefandí. Nesmyslná smrt jeho nevinné manželky na konci cesty to docela kazí. Příběh je relativně ukončen a vše uzavřeno, takže jako zakončení série to ujde. ()

Ripley

Stejný tým(režie,scénář,produkce)jako u šestky a tak moc to šlo kvalitativně dolů.Nejslabší díl série. ()

Rendiss

Po pěkném prvním dílu a ještě lepším druhém, zas můžu pravit, že se mi SAW líbil. Je to výborně propracovaný, vraždy jsou nádherný, nechutný a zvrhlý. Podvodník a jeho kumpáni, kteří si vymysleli, že přežil „HRU“ to má však velice nahnuté, dokonce mu to je dáno i důrazně na vědomí, ale on to prostě jen přejde a nechá být. To se mu však vymstí a dostane se do pravého pekla, kde má zachránit své kumpány, však ani jednoho nevysvobodí a nakonec uvidí, jak může za smrt všech svých přátel. No a ten konec, ten je bombastickej, já se snad i těším na 8!  ()

LxLuthor

Po siedmych rokoch sme sa dočkali konca, a musíme uznať, že sa tvorcovia naozaj posnažili.. po posledných únavných štyroch častiach sa opäť vrátili do starých štandardov a ja som im vďačný.. ()

Teabag

Přetrpěl jsem celou sérii Saw. Trvalo mi to asi půl roku, páč tohle je třeba dávat po troškách jako rybí tuk... Nevadí mi gore, ale vadí mi samoúčelnost a překombinovanost. Snaha udělat z Johna geniálního padoucha typu Hannibal Lecter byla trapná. O co trapnější ale byli všichni jeho následovníci... Tento díl potvrdil závěrečný verdikt. Kdyby zůstalo u jedničky nebo i dvojky, hodnotil bych jinak, protože minimálně prvnímu dílu nelze upřít vedle dobrého zpracování i zajímavý nápad, ale každým dalším pokračováním se celá série propadala hlouběji kamsi... raději nepsat kam. Game over. Naštěstí. ()

iampatrik

Když to vemu v porovnání s ostatními díly, zvlášť po strašném pátém a šestém dílu, je závěr povedenější. Sice je to opět a zase a znova stejná dějová linka obměněná jiným způsobem zabití zúčastněných, přesto to ušlo (s odřenýma ušima) na slabé tři hvězdičky. PS: Po přečetní několika komentářů, si stěžují mnozí na slabý závěr. Jistě, nedá se čekat otevřený a "šokující" konce jako předtím, když celá série má končit. Na druhou stranu, mi předchozí konce s rychlým spádem a s překvapivým závěrem zas tak nepřipadaly, jelikož byly dosti okaté a fungovaly na podobném ne-li stejném způsobu, jako v předešlých dílech. ()

ondrula

Je myslím beze sporu, že ostatní díly, které následovaly po jedničce, úspěšně parazitovaly na její pověsti a nepřinesly nic nového. Přihlouplá 3D verze posledního dílu už snad konečně znamená konec všech pil a pilníků. ()

Bathoryčka

Vždyť už od druhého dílu je to furt dokola - banda zavřenejch špatnejch lidí, kteří se snaží vysvobodit z něčeho prakticky nevysvoboditelného (až na pár vyjímek). Už by žádný další díl být nemusel a tohle být opravdu konec! ()

Harapes

Takový zbytečný,uplácaný další díl navíc rentgenovaný do 3D.Pasti byli jako vždy zajímavé a brutální,ale ta zápletka...už se moc děj natahuje a pak z toho vzniká nuda,která je k pláči. ()

Xavi6

Na to jaké to mělo recenze a jaké názory mi říkali moji kamarádi na tento díl, musím říct, že jsem asi blbě četl a slyšel. Mě se toto zakončení velice líbilo, sice tvrdili tvůrci, že budou zodpovězeny všechny otázky, ale podle mě nebyly zodpovězeny všechny a zase to končilo otevřeným koncem. Jsem rád, že jsem měl tu možnost shlédnout celou sérii a musím přiznat, že bych byl rád kdyby byl ještě nejaké díly, ale tak snad se někdy zase dočkám. :) ()

Schuldiner

Dá se na to mrknout, ale když to neuvidíte, zas nic tak hroznýho se nestane.. I když...něco málo to vysvětluje.. spíše odhaluje.. Ale jak řikám, vidět to nutně fakt nemusíte. ()

TERRORDROME

Cirkulárka konečne roztočila posledné kolo, no hurá! Hneď na úvod švédska trojka vo výklade, kde dvaja maníci prefiknú nevernicu tak, že na to obe jej oddelené polovice nezabudnú keď sa budú variť v pekle v samostatných kotloch. Siedma píla určite neoplýva inteligenciou, ale zato pridáva na akcii a rýdze nezmyselnej brutalite. Vôbec najzábavnejšia ( a čisto zbytočná ) scénka je tá s nacistami v garáži, kde sa koža, kosti a mäso veselo lámu a trhajú aby divák dostal svoju pravidelnú dávku poctivého ultranásilia. Vraždiaci detektív Hoffman konečne budí rešpekt a keď sa poriadne naserie tak vykydlí policajnú stanicu ako Terminátorov brat. Poriadny drajv tu všeličo zachraňuje, aj keď to zasa raz operuje s tým stupídnym systémom kde vyvolený "hráč" má za úlohu "zachraňovať" ostatných "súťažiacich" ktorí môžu iba čakať na smrť. Divákovi ktorý videl predchádzajúce diely je jasné že nikto z nich nemá šancu a káždá "záchrana" bez výnimky musí skončiť krvavým nezdarom. Môže to byť obalené štandardnými drístami o hodnote života a tak, ale to platilo maximálne v prvých dvoch dieloch a od tretieho už tvorcom filmu ide jedine o nekonečný prísun obetí na Jigsawov oltár. A keď už o tom hovoríme, firma Jigsaw and Company už za tých sedem dielov zabili viac ľudí než čierna smrť a spotrebovala pri tom viac mučiarenských strojov než celá španielska inkvizícia za niekoľko storočí, ale napriek tomu je absolútne nemožné čokoľvek vypátrať. To už je jednoduchšie nájsť zatúlaný protón v čiernej diere, poctivého človeka v parlamente, či jednotku v mojej žiackej knižke. Čiže nulová šanca. Aj Jigsawova vdova pozná Hoffmanov hnev a otvorí ústa viac než Mick Jagger. Zaujímavým prvkom bol návrat doktora z prvého dielu a posledný tak končí presne tam kde to kedysi začalo. Dokonca tam stále ostala aj tá zhnitá noha na reťazi. Saw 3D je nepochybne blábol, ale výrazne našlapaný a dokáže pobaviť do tej miery že to veľmi nenasiera. ()

Paldiny

Vydarený šiesty diel navnadil na dôstojný finiš, čo sa v sedmičke podarilo z polovice. Už absurdná i keď celkom zábavná otváracia pasca naznačí kadiaľ minúty povedú a tak sa môžeme pripraviť na brutalitu toho najhrubšieho zrna, ktorej vrcholom je scéna z vrakoviska. Posledný Saw síce prináša pascí a krvi toľko, čo piaty a šiesty diel dohromady, ale postráda potrebnú atmosféru a lepší nápad. Vygradovaný záver síce odhaľuje vskutku zaujímavý zvrat, nedá sa ale zbaviť dojmu, že je už len povinnou jazdou tvorcov, akí zapojili do príbehu snáď každého, kto sa pred kamerou čo i len mihol. ()

habinka

Ani k opravdu hodně nepovedenému béčkovému hororu to přirovnat nemůžu, protože by to bylo pro něj silně urážející. Naivní, herecké výkony katastrofální.. ani propracování vražedných strategií a nástrojů nestojí za řeč. Vůbec nevím co mě vedlo k tomu se na to dívat. ()

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D