Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

J.Cobra

Prvních 20 minut nic. Nuda. Šeď. Pak se ovšem objeví Arnie, nahodí pohled, nějakou tu hlášku a smíchové hlasivky diváků v sále vstávají a tleskají. Pak zase chvíli hrají vedlejší herci, probírají nesmírně duležité věci - to je zase ta nuda a šeď, nicméně již barevnější. A pak opět Arnie a znovu srdce všech pumpují krev blahem. No a tak to máte celý film. Ty kecy a vlažnou omáčku kolem prežijete, protože víte, že "Arnie se vratí"! Bez Arnieho 2-3 hvězdičky. ()

Stranger77

Nejzmatenější "Termouš" ze všech, zároveň ale jeden z těch zábavnějších. Cameron tohle mohl doporučit jen s horečkami čtyřicítkami, nicméně koukatelné to je a zábava taky solidní, jen ten děj moc nedává smysl ;). 7/10 Více zde. ()

WolfIssen

Tady už Árny vyloženě vtipkuje i na svůj vlastní účet :-D Nicméně navázání na první díl a vývoj děje mi příjde hodně nápaditý a vcelku originální, tudíž nezbývá, než být zvědav, co nám přinese šestý film. ()

fordhont

Arnie zachraňuje celý film. I když už to není ono, prostě tam patří. Emilia Clarke je šikovná holka, ale určitě se se svým panenkovským obličejem nehodí na roli Sáry Connorové. O cestování časem a časové kontinuitě se musí scénáristi učit z filmů jako "Návrat do budoucnosti", kde je aspoň nějak dodržena logika. Tady to byl samoúčelný a vypočítavý zmatek. A co je nejhorší - není tu žádná terminátorovská atmosféra, přestože je zde recyklováno snad vše včetně hudby, postav i některých scén. S tou přemrštěností začíná jít veškerá atmosféra a příběh do pr*ele. P.S.: Závěrečná písnička v titulkách dokazuje, že je něco špatně. ()

ratpile

Taylor natočil nechutně omšelého a sterilního Thora číslo 2. Tudíž byl pravděpodobně ideálním kandidátem pro nový tovární produkt z ranku "parazit na legendě". Terminátor Genisys má jednu jedinou opravdu zábavnou sekvenci, zbytek je prostě taková nikam nesměřující rutina typu akce-změna_lokace-akce, bez řádně budovaného příběhu, atmosféry a zajímavějších postav. Film navíc přehnaně odkazuje na legendární snímky Jamese Camerona a o to víc působí jako lacinější franšíza luxusní značky. Mnohem horší než takový Terminátor 3, o dvojce raději ani nemluvě. Jediný Arnold je prostě pořád boží. Jurský svět dokázal nostalgicky bavit a zároveň modernizovat, Genisys nikoliv. Neumí totiž vyprávět. ()

HEED

Na první a ještě více legendárnější druhý díl tohle opravdu nemá. V tomto vážně převažuje vysoký rozpočet a efekty nad obsahem. Rozhodně je to lepší než ta sračka od rejže Mcg. Tohle je taková částečná záplata. Veškeré hlášky jen tak vyšumí do prázdna, recyklace z předešlých dílů zde moc nefunguje. Přesto se na to však dobře dívalo, akce solidní. Jen tomu prostě chyběla ta uvěřitelnost těch postav, taková ta vzájemná soudržnost, pochopení. Další dobře koukatelný letní šumák. Srdcovka, která by se dala zařadit po boku prvních dvou dílů se opět nekoná. Kdo ví jestli někdo přijde s něčím originálním, něčím co zahřeje na srdíčku a přitom z toho jde respekt jako u druhého dílu. Snad příště zvýší rating, bylo tam málo krve. Mladou generaci to stejně neuchvátí když vyrůstají na transformerech. Ti starší by si zase přišli na své, kdyby to bylo natočeno v duchu prvních dvou dílů. ()

tombarider

Na Terminátora jsem se stejně, jako na všechny nové počiny Arnolda či Slye těšil, a nebyl jsem zklamaný. Příběh je teda slátanina prvního a posledního s obrovskou spoustou logických zádrhelů, no ale to je klasický problém teorií o cestování časem (když sakra Einstein řekl že to nejde, tak to nejde :)). CO mě potěšilo byla citlivá volba herců, kteří hráli jak měli a až na Sárinku Connorů moc nepřehrávali. CO mě nadchlo byl Arnie, který se s tím nesral a i ve Věku dědečků a babiček kosil modernější verze Téček jako když se nechumelí. A ty jeho hlášky! Vždy rozesmál celý sál, a o tom to je! A nechybělo ani arci klasické - já se vrátím! Dám čtyři hvězdy, a myslím, že jsou to velmi kvalitní čtyři hvězdy. ()

Guran

Po pravdě: Čekal jsem velký průser už od první znělky, ale musím říct, že ačkoli dle mého mínění měl být film velká s*ačka, tak musím smeknout, protože inspirace z jedničky se povedla. Chválím samozřejmě za efekty a hlavně za dobře použité záběry z jedničky. Počítačová animace mladšího Arnolda se mi tak líbila, že mi upadla čelist, stejně, jako ze zvratů, které kompletně předělaly prvního terminátora. Svým způsobem se tu jedná o vylepšenou jedničku a to slovo "vylepšený" myslím vážně, protože filmaři si krásně pohráli s časovými liniemi a reakcemi všech postav. Arnie na stará kolena zřejmě temrinátora hrát bude, ikdyž mi jeho role v tomhle filmu přišla trošku zatažená za vlasy. První terminátor, kterému stárne tkáň. To filmaři nemohli vymyslet něco lepšího? Ale budiž. Do scénáře to zapadalo. Příběhu ale místy škodí jeho lehká předvídatelnost a mnohdy vás moc scén nepřekvapí. Emilia Clarke je sexy dívčina a Jai courtney urostlý, pohledný muž. Postavy z jedničky tudíž byly obsazeny brilantně. Terminátor Genisys jsem odsoudil k propadáku už od prvního traileru. Myslel jsem, že to nebude nic jiného než vykrádačka, ale podívejte se na to. Je to pěkný film, který pobaví a přinese krásný zážitek na celý večer. ()

Vrzalik

Nelíbí se mi tento film. S legendou T2 to má opravdu málo společného. Špatný scénář, nevýrazní a skoro bezcharakterní herci, špatná či spíše žádná atmosféra. Zbytečný film! Doufám, že šestka nebude. Je mně špatně, jak se někdo snaží z dobré značky vytřískat další money. Rozhodně na to nechoďte, spíše si to stáhněte. Za ty prachy to nestojí. ()

MrMir

Slátanina, která má občas světlé akční momenty. O jednu hvězdu výš to u mě vyhoupl Arnold. On je taky jediný, co si z filmu pamatuju :o) ()

darthvader77

Nikdo to nečekal, ale po dvanácti letech je zpět (sice už počtvrté, ale což). Nový terminátor překonává svého nudného předchůdce, který znamenal pro celou časo-cestovatelskou sérii pád do hlubin odpadní žumpy. Genisys z ní nedokázalo vylézt, ale aposň se trošičku odrazilo ode dna a prohrabalo se těmi největšími výkali. A to se počítá. Diaolgy mezi Sarah a Kyelm příšerně skřípou. V roce 1984 mělo odhalení identyty Johnova otce své kouzlo a dávalo celé romanci smysl, dnes už ovšem ničím neohromí, zvláště když je jasné, že cílí především na mladé publikum toužící po dalším Twilightu. Překvapit diváka je vůbec problém celého filmu. Od okamžiku vstupu Johna Connora do nemocnice je jasné, že tu něco nehraje, takže jeho následné představení jako T-3000 diváka neohromí (a to jsem neviděl trailery). A scénář, jak se dá očekávat u pátého dobrodružství Terminátora, nedává smysl. Teď se ovšem přesunu do země kladných vlastnosti Genisys. Herecké komando válčilo celý fim obstojně. Clarke je sice stále takové koťatko, co se snaží tvářit drsně, ale má svoje silnější chvíle. Jason Clarke a Courtney v pohodě. Za vynikající tah považuji mávnutí rukou na fanoušky Doctora Who v podobě obsazení Matta Smithe do role Skynetu a dalším potěšením očí je "psychopat z Whiplashe" J. K. Simmons. A kdo z hrdinů zbývá na seznamu? Výborný a nadprůměrný Arnold, který si uvědomil, že u patého vysavače na peníze fanoušků, není jiné možnosti než si ze sebe udělat jednoznačně prdel. Hazí na své oddané následovníky hlášky, drsné akční souboje a vtipné grimasy plné křečovitých úsměvů a celý film řadí stejně, jako když měl v 90. za zadkem T-1000. ()

stone

Svět spěje pomalu a jistě do análu. Po Šileném Maxovi je i tohle "pokračování" neskutečně stupidní, ve srovnání s Terminátorem 1984 a 91. ()

Dinsberg

Není to taková hrůza, jak to někteří prezentovali. Nejde o originální příběh ani o předělávku. Jen lehké líznutí původní ságy na začátku, kdy se dovídám, že to co jsem zatím sledovali je už na vedlejší koleji. Arnoldův věk je tu docela slušně zakomponován no příběhové linie, co ale filmařům neodpustím, že víc nevytřískali s J.K. Simmonse. Jeho role i on sám nabízeli velké možnosti. Bohužel na půl cesty zůstal i příběh. Přestalo se s černobílou a už to není tak jasné. ()

hepi_

To sa akože terminátor vrátil terminovať terminátorov a budúcnosť sa menila a profesor Xavier akože neumrel? Neskutočné... ale celkom pekné_vtip, Emilia Clarke a nostalgie_60% ()

PeterJon

Nešťastná voľba kastingu pri výbere hlavných predstaviteľov - nový John Connor a Kyle Reece sú o ničom. Piaty terminátor je podobne ako 3. a 4. len slabým odvarom majstrovských prvých dvoch dielov a žije len z nostalgických odkazov. ()

Vykuk

Celkově je tam vše technicky správně, ale prostě to nemá šťávu, navíc, když nejlepší herecké výkony podává Arnie, něco je špatně:) Emilia Clarke potvrdila, že se na tuto roli ale naprosto totálně nehodí, celý film mi fest vadila, původní Sarah connor nebyla žádná kočka, ale prostě drsňačka, tahle křehulka.. eee. Efekty a příběh celkem fajn, trochu překombinováno, ale budiž. Když to ale hodím do kopy, dost jsem se nudil a posledních 15 minut jsem ani nevydržel, bylo mi úplně putna, jak to dopadne. ()

MadMax3

Keby tak bola moznost vratit sa spat casom a presvedcit tvorcov aby to nikdy nenatocili. Recyklacny brak, ktory fackuje logiku kazdych 10 minut kovovou rukou cestovania casom. Ani by tak nevadil paradox, keby bol jeden a "zozratelny". Akcia, sterilna, nudna, bez napadu, a ked nejaky sa nasiel bol vzaty z Cameronovych filmov. Podciarknute, scitane, maximalne zbytocny film. Jedna hviezdicka za Arnolda, ktory by sa na to uz tiez mohol vykaslat. ()

vipeerr

Více Arnolda, víc humoru, víc akce. Víc všeho než v předešlém díle. Ale pořád to nemá na první trilogii. Proč je tomu tak? No nejspíše proto, že to co byli schopni natočit v 90 roce je téměř totožné s tím co točí teď. Kromě teda počítačově udělaného mladého Arnolda. Co mě mrzí dále je fakt, že zaměnili hlavní herce. Alespoň Connora mohli nechat C.Baleovi protože mi byl prostě sympatičtější. Co si budeme povídat, Clarke občas přehrával. Jinak se Sarah Connorovou naprostá spokojenost, a i na Kayla jsem si po chvíli zvykl. I když mi přišel jako věrná kopie Worthingtona ze Salvationu, nejspíše tvůrci nechtěli aby změna tolik bolela. Ač to byl docela velkej myslošuk nebyla potřeba koukat na to znova. Arnieho survival módem si nechali otevřená vrátka pro další díl což se mi už moc nelíbí. Doufal jsem ve finální zakončení a rozuzlení příběhu. Co už. Hollywood se prostě drží hesla As long as it makes money . . ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka