Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

jardas

Tak...bylo tam vse, co byste ocekavali - byl tam Arnold, byly tam vybuchy, byl tam aj T-1000, ale tak nejak uz tenhle film nicim neprekvapil. Strili se tam, porad neco vybuchuje a tak jsem si uzil hlavne ty chvile, kdy se Arnie snazi byt jako clovek ;-) A proto 4*. Jinak bych sel na 3. ()

Snakefinger

Celou dobu jsem čekal na základě zdejších komentářů nějaký propadák a pračku na peníze po předešlých fakt děsivých dílech.. A ejhle. Vtipné hlášky, sexy Arnold, ne-sexy Emilia Clarke, alfa nadsamec Jason Clarke. A to vše obaleno ve fakt nápaditě nápaditém příběhu. Action byla jasná, tedy špičková. A návraty k prvnímu dílu včetně tenisek NIKE byla více než povedené. Tleskám a těším se na další pokračování. ()

Rikku

Ne že by ten film byl vyloženě mizernej.... Ale fakt, že nejlepší částí je úvodní dvacetiminutovka, která je doslova remakem původního Terminátora, ukazuje, že je něco sakra špatně... Některé náměty jsou již holt vyčerpané a by bylo lepší je raději nechat spát. ()

paja.jelinek

Moje očekávání byla velmi jednoduchá - spatřit precizně natočený jaderný výbuch a zažít akci tak akorát, abych se ty dvě hodiny nenudil. Možná byla laťka nízko posazená, možná Arnieho a jeho robotické taškařice příjimám trochu nekriticky, přesto jsem si film užil a všem nekomplikovaným lidem ho mohu jen doporučit. ()

Wartord

Clarke se měla na konci s Arniem zasnoubit, pak by totiž tahle překombinovaná časovracečka byla kompletní! Z Cameronovy filmové klasiky vyždímali naprosto vše, ale nějak zapomněli napsat scénář Arniemu na míru. Bylo jasně vidět, že už to není ta pravá Té osmistovka, ale pouhý velký svalnatý Arnold, osmistovku nijak nepřipomínající. Ale i tak musím říct, že mě to neurazilo. Ani to, že John Connor je nedobrovolný vazala Skynetu a ještě ke všemu divně zahraný. Čekal jsem, že to bude horší. ()

kaller

Bez atmosféry a potřebné herecké kvality, s podivným scénářem a s ním spojenými zvláštními časovými zvraty, s poněkud rutinní akcí a triky. Na druhou stranou to vcelku příjemně odsýpá, je tam řada zajímavých nápadů a motivů, sympatických odkazů na celou sérii a v posledku hláškující Arnold. Čili nejde o vyloženě špatný film, pokud tedy touto optikou shlížíme na něco, co je podprůměrné. ()

doogiemus

Áno, dá sa tomuto dielu vytknúť veľa chýb. No či sa mi to páčilo? - Rozhodne áno! Malo to všetko, čo som očakával, ba viac. Malo to nápad, logiku, pútavý dej a dobré výkony. Mne táto časť neskutočne sadla. Určite si to pozriem ešte zopárkrát. ()

zurivymlok

Přijde mě, že každý post-cameronovský Terminátor tu je proto, aby odhalil Cameronovu výjimečnost. Za tří terminátorů netočených Cameronem, je tento patrně nejlepší, ale ani tak zdaleka nedosahuje výjimečnosti původních děl. A co hůř, ani efekty nepůsobí zdaleka tak ohromujícím způsobem jako v o více než dvacet let starém Terminátor II. Zklamala mě i Emilia Clarke, která dle ukázek vypadala jako výborná volba, ale moc přesvědčivá nebyla, vůbec nevypadala jako ošlehaný voják s tou svou buclatou a příliš krásnou tváří. Ale já si hlavně myslím, že tomu filmu ublížil nejvíce naprosto katastrofální soundtrack, který je bezvýrazný a hlavně vůbec není schopen vytvořit atmosféru filmu. Akce je taková bez nápadu a většinu věcí už jsme viděli (např. pád autobusu v Jurském parku II., atp.), naopak jako celek film celkem nápad má. I hlavní záporák není vůbec špatný v tom, co umí a jak vypadá, ale jinak film dojíždí hlavně na chybějící atmosféru, špatný soundtrack a snahou zaujmout teenagerské publikum. ()

mmajjkii

Tedy čekal jsem to horší, i když ty 4*, IMDb 7/10, jsou malinko z nostalgie. Arnie nezklamal, a na celém filmu to bylo to nejlepší, upřímně vytáhl to o celou hvězdu nahoru, naopak Jai Courtney byl malinko úlet, a Emilia Clarke mi sem taky moc neseděla (oba na mě působili jak děti), spíš by se hodila na onu ustrašenou servírku, né že bych měl výhrady proti Lindě Hamilton, však víte jak to myslím D. T1 je boží a T2 je ještě božejší, ale v celé sérii už začíná být moc toho, Skynet věděl, že by prohrál finální bitvu, tak poslal toho a onoho na tu a tamtoho, co to má bejt, furt dokola? ()

chytri

Film se vrátil ke kořenům a částečný remake prvního Terminátora se opravdu povedl. Film stojí na starým dobrým Arnoldovi a jeho smile :-), jen těch časových linií je na mě až moc. Celkově to je takový průměr, který neurazí. ()

NeverEver

Dvakrat zkonzumovana, trikrat prevarena a petkrat vyvrhnuta kase, ktera nemuze davat smysl ani tvurcum Interstellaru. Vsechno uz to bylo (a ne jednou), zadny prekvapeni se nekonalo. Navic pokud vam je Jason Clarke vyslovene nesympaticky, tak jako me, tak se pristihnete, ze fandite strojum, aby ho uz konecne dostaly a byl by klid. Jediny svetly bod je obstarozny Arnie, protoze bez nej zadny Terminator neexistuje. 2** film 3***Arnie. ()

Antonymi

Chápu nářky všech fanoušků, ale jako samostatný akční film to nebylo tak zlé, abych to stavěla na úroveň nového Sin City nebo Elysia. Triky jsou dobré, hlášky fungují, příběh dává po většinu doby smysl a závažně nikde nedrhne. Bohužel, Jason Clarke a Jay Courtney mají dohromady charismatu méně než Rimmer a Emilii Clarke to také více sluší u draků v bedně, než s bouchačkou na velkém plátně. Není to skvělý ani nikterak zvláště dobrý film, ale do řad špatných filmů se řadit nedá. ()

Motyuek

Po shlédnutí musím říct, že ten kdo vybíral herce, by si měl dát pořádnou facku. Emilia je možná úžasná matka draků, ale v roli Sáry mi absolutně neseděla a ten Australala Jai je vyloženě bořitel mýtů. Zkur..., teda pardon, pokazil už Smrtonosnou past a nyní přikráčel pohřbít Terminátora. Ještě že ho Tom Cruise tak parádně odkrágloval v Jacku Reacherovi. Ale zpět k filmu. Nebylo to špatné a za čas se na to asi podívám ještě jednou. Je to přece jen Terminátor. Ale ti herci... ()

faborka

Líbilo se mi to a moc. Mělo to spád, vtipné nápady a udělat z Johna Connora zápornou postavu? Skvělý nápad. Bohužel herec Jai Courtney je mizerný už od dob potopení Smrtonosné pasti a nechápu jako ho mohli obsadit do tohoto filmu. Jeho nesympatičnost a topornost je cítit na sto honů. A je mi líto že Matt Smith měl tak malou roli (kdyby hrál Johna, tak to by bylo opravdu zajímavé). Ale i tak jsem si film užila. ()

cumpi3

absolutne netusim, jak hodnotit....nekdy me ten film fakt bavil, nekdy bych ho s chuti vypnul...obcas jsem mel pocit, ze to prijemne rozsiruje ci spise navazuje) na puvodni terminatory, abych za chvili dostal pocit, ze to slape po jejich jmene...a tak to mam snad s kazdym aspektem filmu ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka