Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (CinemArt)

B!shop

Tak tu mame dalsi zbytecny pokracovani. Ze zacatku filmu jsem se krapet zhrozil, cely to totiz vypada jako prapodivnej remakeovej mix prvniho, druhyho a ctvrtyho dilu se snahou osvetlit v predchozich dilech nedoreseny veci a co si budem povidat, je to dosti zbytecny a zmateny. Postupem casu se pak zacnou nabalovat dalsi a dalsi prapodivnosti, cestovani casem a kdesi cosi, takze to zacne bejt tezce nelogicky a proste jsem to vzdal a uzival jsem si jen slusnej akcnak. No a jakmile jsem rezignoval na nejaky hledani logiky v deji, zacal jsem se dobre bavit. Akce je napaditosti i trikove fajn, dej svizne odsejpa, i kdyz o nakejch 20 minut se to klidne zkratit dalo. Problem jsem mel trosku jen s hercema. Courtney je jeste docela fajn, ale na Biehna nema, ale Clark je fakt hroznej, obzvlast v porovnani s Balem. No a o Emilii skoro skoda slov, ta na tu drsnacku fakt nema. Jedina jistota je tak Arnold, kterej sice saskuje vic, nez by se na vazne mineny scifi sluselo a ty hlasky uz taky nejsou tak uderny, jako za mlada, ale porad je o nekolik trid lepsi nez vsichni ostatni tady. Takze nakonec jsem se docela bavil, ale dej fakt radsi neresit. I tak ale stejne nejslabsi dil serie. ()

dO_od

// Teď už zbývá jediné, musíme se vydat zpátky do minulosti a zabránit tomu, aby se Genisys kdy natočil. ()

Asia_Power

Aloise Schwarzeneggera (fakt se jmenuje Alois i když chápu, že radši používá své první jméno, přece jen Terminátor Alois...mno, zlatej Arnie) mám ráda a první dva díly Terminátora jsem viděla X krát, trojka mi taky nijak nevadila a na čtyřku se snažím zapomenout, ale za tu Alois nemůže, tam nehrál pokud nepočítáte jeho počítačovou verzi na konci filmu. Takže jsem se osobně na Terminátora 5 těšila a to tak moc, že jsem na něj totálně zapomněla a viděla ho teprve nedávno a to dokonce už i šésky dabovaného. Radost mi udělalo, že zde hraje můj oblíbenej skorosoukmenovec Beyong Huon Lee, menší radost mi už udělalo, že si tam jen tak laxně štěkne, v ubohé parodii na T1000, pár minut než vyteče na podlahu a čus. Děj se odehrává před jedničkou, během jedničky, pak po dvojce, dále i po trojce ale začátek filmu rozhodně před čtyřkou nebo max během ní a mooožná chvilku po čtyřce. Jo chápete správně je to zkurvenej mišmaš, kde tvůrci míchaj hovno ve vodě a hrdě tomu říkaj omáčka a snad i věřej, že jsou děsně originální, nebo jen fetujou to, co ani já nezkusila. Dokonce se divákovi dostane vysvětlení proč je Alois starej šrot a on sám během filmu hrdě hlásí že je starej ale ne zastaralej, maká na stavbě sídla budoucího SkyNetu než dostane padáka atd. K tomu hlavní padouch filmu je John Conor, kterému prý SkyNet otevřel oči a jemu došlo, že svět pod nadvládou robotů bude super a sám robotem i je, Sára Conorová je už od začátku bad ass a Terminátorovi říká taťko jelikož jí vychoval a chudák Kyle tak je jako její ochránce zbytečnej asi jako propíchnutá šprcka . Bože to je pííííčovina...Lojzo mám Tě ráda, ale když si opět řekl ,,I´ll be back" tak jsem si musela říct - Kurva jako terminátor radši už fakt ne. ()

Jara.Cimrman.jr

V roce 1984 možná bylo všechno jinak a taky Sára s Kylem si nejsou příliš podobní, ale to je tak vše, co mi vadí. Jinak mne totiž tohle časové vlákno hodně bavilo a T-Děda mne se svými robotickými hláškami i úsměvy dostával do kolen. Přesto si dlouhodobě myslím, že propojení počítačů s mobily, s televizemi, s bankovními účty, s vytápěním domů či s otvíráním zipu na poklopci jednou udělá z lidstva dementy neschopné přežít hodinový výpadek sítě. ()

EdaS

Tragický casting dvou důležitých rolí, na které jsme zvyklí v tisíckrát lepším podání (Sarah Connor vypadá jako vyjukaná středoškolačka a má velkej zadek, Kyle Reese se tváří jako osvalené tele), trestuhodně nevýrazná akce (Alan Taylor dává filmu televizní look - a to nemyslím v současném významu, ale spíš patnáct, dvacet let spátky) a zápletka je tak blbá, že se člověku otevírá nůž v kapse za to prznění proslulé značky. Jako čekal jsem to, ale i tak je to smutné. Snad jen za toho snaživého Arnolda a roličku J.K.Simmonse můžu Terminator Genisys prohlásit za průměrnou scifárnu. 50% ()

H34D

Moje osobní radost z pana Schwarzeneggera je to jediné, co drží tento hypermoderní paskvil nad vodou. Zbytečné dějové komplikace a neelegantní zacházení s cestováním časem podtrhuje neinvenčnost a neobratnost scenáristů. Kvůli neustálé potřebě vysvětlovat má film nevyrovnané tempo a je zbytečně dlouhý. Pouze na akční scény se kouká pěkně, plus oceňuji, že se zakomponováním starého, ale ne zastaralého Arnolda se tvůrci vypořádali velmi dobře. 5/10 ()

xxmartinxx

Ten film je fakt úplně dementní! To je asi nejsilnější emoce. Složený z jakoby náhodně seskupených scén 1) skupina lidí si povídá 2) přesně když dořeknou vše důležité, zaútočí terminátor 3) hodí na něj piáno a přesunou se do vedlejší místnosti 4) o něčem si povídají 5) přesně když dořeknou vše důležité, zaútočí terminátor 6) hodí na něj piáno a přesunou se do vedlejší místnosti... a tak do nekonečna. Abych ale nebyl zase za sebe, má to tempo, i když to nikdy nejede na plno. Je to v mnoha ohledech jako Jurský svět v povrchnosti, brakovosti a kálení na vyšší cíle, jen to tolik nešlape jako atrakce. Dá se to přežít, naštěstí se čas zastavuje na dvou hodinách, ale kdo byl po dinosauřím překvapení a Jimových slibech připravený na něco víc, ten má smůlu. Prostě výsledek na úrovni Salvation v nemotorné práci s mytologií a snaze posunout svět dál. Jo a neodpustím si: fakt nechápu, proč ten film svojí rutinní antihudbou przní z pozice výkonného producenta Hans Zimmer, když podle titulků měl všechny původní melodie k dispozici... atmosféra na nule. ()

dobytek

Nic moc jsem od toho nečekal, ale k mýmu překvapení se mi ten film líbil. Na začátek napíšu, co se mi nelíbilo. Nelíbilo se mi herecký obsazení. Kyle Reese vypadá jako člen Backstreet Boys, ale toho bych snad ještě překousnul. Daleko větší úlet je, že Sarah Connorovou hraje nějaká buchta, která vypadá jak Miroslava Pleštilová v dobách, kdy hrála princezny. A tý fakt nejde uvěřit tu drsňáckou pózu ani náhodou. Naštěstí je tady děda Arnold, kterej si tuhle roli asi hodně vychutnal. Jinak film je takovej mix předchozích Terminátorů a ono to docela funguje. Neni to zdaleka taková bomba jako techno-thrillerová jednička, kterou doslova žeru. Neni to ani taková podívaná jako kultovní dvojka, kterou už tolik nežeru. Ale je to určitě srovnatelný s trojkou, který jsem dal 4 hvězdy. Rozhodně tenhle film stojí za vidění a já to určitě budu chtít ještě někdy vidět znovu. ()

Dadel

Průšvih. Příběh je úplný guláš, kde bylo zřejmě prioritou nasekat tam co nejvíc odkazů na první dva filmy. Herci totálně bez charismatu, včetně Daenerys. A Arnold byl dobrej jen ve své mladé digitální verzi. Starý Arnold je na odpis a dubléři se museli hodně snažit, aby akční scény se starým Arnoldem nevypadaly trapně (nepovedlo se jim to). Že tím nejlepším na filmu jsou občasné gagy (mugshot s Arnoldem) je smutné. Film ve mně vzbudil touhu pustit si znova první dva Terminátory, což asi neměli tvůrci v úmyslu. ()

Morien odpad!

Ten základní koncept je v podstatě zajímavý, ale co mohlo provedením pokazit, to se pokazilo. Herci se do svých rolí nehodí, všechno se řeší v dialozích, akce je jenom akce pro akci a žádná zranění se jich doopravdy nemohou dotknout, pokusy o humor jsou hodně rozpačité a hodně mimo úrodnou půdu, snaha vyrukovat s něčím novým ústí v pitomě působící překomplikovanost a co je snad nejhorší: hudba je úplně příšerně nudná a nezajímavá. I Salvation si občas pustím znova, když mám na něj náladu, ale Genisys jde rovnou do propadliště dějin. ()

choze

Pokusit se přepsat původní filmy nebyl zas tak blbý a svatokrádežný nápad, jak by jeden řekl, ale zároveň se tím rozbila dosavadní úsporná přehlednost a černobílost prvních tří terminátořích filmů, kdy stál po celý film vždy jeden dobrý voják/terminátor proti zlému. V SALVATION a zde je přítomno více terminátorů, z nichž někteří jsou hodně rychle zničeni, což poněkud shazuje jejich jedinečný a nezničitelný status. Následující dvě věci jsem pak vyčítal i VZPOUŘE STROJů - chybí apokalyptická atmosféra a a nový terminátor není ani náhodou tak cool, jako kdysi ten původní nebo později ten tekutý. Celkově pak nevýrazná režie servíruje sterilní blockbuster s nijak revolučními, za to okatě počítačovými triky, stupidními akčními scénami na efekt a nesourodým castingem. Arnie - ve filmu neustále opakující, že je starý, nikoli zastaralý, ačkoliv okolo pobíhají hned dva vyvinutější terminátoři - už se podle mě do role terminátora vracet neměl, byť byla jeho sešlost ve scénáři logicky vysvětlena, na Emiliu Clarke se sice dívá líp než na Lindu Hamilton, ale její Sarah Connor je dost otravná, Jai Courtney je tupé hovado, Jason Clarke řekněme a J. K. Simmons nemá co hrát. Kolem a kolem je to podobný průser jako SALVATION, které ale aspoň v trajlerech působilo cool. ()

Segrestor

Tvůrci pasovali jednoduchý akční film s prvky sci-fi na super sci-fi s prvky akce. Srovnání s Terminatorem 1 se skutečně nabízí, jelikož se i Genisys o něj opírá, v podstatě polovinu filmu jede paralelně s ním. A to je to nejlepší, co od dalšího dílu lze vůbec očekávat. Napojit se na původní a vytvořit si vlastní. A nejen, že to udělali chytře, udělali to i precizně a dokonce i vtipně. Divák se nenudí a fanoušek, který jedničku zná nazpaměť, je navýsost spokojený. Arnold je naprosto fantastický, nebál bych se říci, že tento jeho lidský terminátor je ze všech nejlepší, ačkoliv "umělý" z prvního dílu taky rozhodně stojí za to. Zkrátka a jednoduše, bez delších průtahů, Genisys posunul kult do dnešní doby naprosto seriozně a se vším všudy. Vzhledem k složitosti látky jim patří uznání větší, než tvůrcům opěvovanějšího blockbusteru Jurský svět. ()

Gilmour93

Tech noir styl jedničky i akční kulervoucnost, osudovost či převratnost dvojky minul Taylor uctivým obloukem, vystačil si jen s vizuálními odkazy a alternativní realitou, v níž to pankáč Bill Paxton neschytá a dítě Sarah Connor si splete strany. Z prašnosti postapo čtverky nabídl jen pár minut boje proti strojům, takže mu asi přišlo, že nejlepší cestou bude Mostow a jeho parodické panoptikum. Já vám nevím, ale cenění ex-guvernérova pěstěného chrupu a upgrade terminátora na T-801 Frank Drebin není to, co může kultovnímu Cameronovu dítěti dělat společnost či ho nedej bože někam posunout. Když navíc nemáte inteligentní scénář, který by to všechno udržel pohromadě, akce je tristní (vrtulníky nad Friscem byly jak z Návratu Jediho) a modelové v čele s Khaleesi tápou, nezbývá nic jiného, než zlikvidovat čip. Nic proti Arniemu s robotickým Parkinsonem, on je v tom de facto nevinně, ale slovy Bohuše Stejskala mu je nutno vzkázat: „Už sa nevracaj..!“ ()

Mertax

Stará láska nerezaví, a ta ke kovu obzvlášť. Do jisté míry film těží z nostalgie po prvních dvou Terminátorech, ale i Jurský svět se dá v jednom odstavci odsoudit velice rychle z podobných důvodů jako Genisys, mezi které patří také poněkud hloupé chování postav. Když však lze běžet před T-rexem na jehlách, může se klidně Arnold střemhlav vrhnout na vrtulník a přežít s menším škrábancem. /// Současný blockbuster si žádá odlehčení v podobě humoru, takže se vtipkuje. Uznávám, že někdy se to příliš nedaří a Arnoldova prkennost v moderní akční sci-fi působí spíše rozpačitě, ale do jisté míry to odráží právě ono mimoňství T-800, který humor naprogramován zkrátka nemá./// Kdo se nechal oblbnout promo videem od Camerona, neměl by radši marketingové kampaně filmů sledovat. Však proč by taky režisér nebyl spokojen, když na plátně po letech vidí tentýž dialog slovo od slova, který si sám napsal (T-800 shání oblečení), tytéž scény včetně téměř identických záběrů které mezitím zkultovněly (zhmotnění do temné uličky s bezdomovcem, zhasínající oko, terminátor kráčející ohněm etc.), a tytéž hlášky, kterými budoucí guvernátor bavil svět./// Imax filmu přidává na intenzitě (proto 4*), zároveň jsou více patrné určité trikové nedostatky. Herci jsou obstojní, ´khaleesi´ pár kilo navíc svědčí a u herců je nač se koukat – Morgenthau mužska těla místy až fetišizuje. Tak jim ty svaly nezáviďte, hoši, a zvedněte se občas od těch kompů./// Tvůrci odvážně aktualizují známý příběh, který zasazují do doby, kdy nás sociální sítě a moderní technologie šmírují a ovládají ještě více, byť z toho oživení značky, jako se povedlo Abramsovi se Star Trekem, asi nebude. S podivem je, že produkce opakovaně oslovila béčkaře Lussiera, aby napsal scénář. Dvojka by mohla zodpovědět nevyřešené otázky a nabídnout zajímavou alternativní budoucnost, kterou jednička načrtla, musí však více propracovat postavy, odpustit si spoileroidní plakát a mít rating R. [Imax, 3D s titulky ] ()

TheDarKnig

Trailery nelhaly. Takže se alespoň neopakuje ten trošku smutný zážitek se Salvation. Na druhou stranu, možná ještě smutnější je fakt, že bych si v momentálním rozpoložení velmi přál, aby Genisys byl aspoň na úrovni předchozího Terminátora a přes všechny své nedostatky dokázal prodat atmosféru, příběh, postavy, cokoliv. Ale ne, tady až na nostalgické vzpomínání na staré časy, na které scénárista, režisér či producent zřejmě vsadil vše, nefunguje absolutně nic. Jenže ta sázka byla pochopitelně naprosto stupidní, film nemůže fungovat jen na této vlnové délce a to ještě s kolísavou mírou úspěšnosti. Ano, přiznám se, Arnold na to stále má a jeho hlavně slovní, ale i bitevní výstupy byly určitě vrcholy filmu, jenže i z toho byla cítit často jakási křečovitost. A ostatní naroubování celého filmu na citace či přímo kopírování scén z prakticky všech předchozích dílů (kromě čtyřky.. a i o to se možná tvůrci trošku pokusili) mě leda tak maximálně otravovalo, nic víc. Velkou míru na tom samozřejmě měl i asi nejhorší výběr herců do velkého 150 mil. blockbusteru, jaký jsem kdy viděl. Už jen co začal klasický terminátorovský úvodní monolog a už mi bylo jasné, že tohle bude zlé. No, ono to totiž bylo jasné už z těch trailerů, a nebudu ani lhát, že bych doufal, že to bude ve finále jiné,.. ale možná jsem přesto vzpomínal, že kdysi dávno mi ten Jai neandrtálec Courtney snad byl i chvilku sympatický (Spartacus), jenže on opravdu na nic víc nemá. A navíc je alespoň pro mě opravdu otřesně nesympatický, prkenný, nudný. No a Sarah Connor jako Matka draků byl taky silný úkrok vedle, osobně ji v GoT mám docela rád, protože tu roli, co tam má, hraje slušně, ale aby hrála badass Lindu Hamilton? Aby dokázala projevit nějaké vypjaté emoce nebo zahrát naštvanou Matku pomsty? No, tak teď vidím, že rozhodně ne. Johna Connora snad ani nebudu komentovat, protože ten byl sice z trojice nejlepší, ale stále bych obsazoval někoho jiného. Jen jsem smutně při sterilních interakcích Sáry a Kylea vzpomínal na T1. Vlastně tohle obsazení bylo určitě jedním ze dvou hlavních důvodů, proč by tento film měl být spálen v tekutém železe a být zatracen na věky věků. Druhý, podstatnější problém byl se scénářem. Někdo velmi chytrý zvolil cestu, jakou zvolil a tak, aby ten film nebyl jen hloupý restart, muselo se pořádně promíchat s časovými liniemi, pořádně je protřepat, promíchat, promazat, tak aby se celá ta nostalgie mohla co nejlépe uvést do chodu. No, gratuluji, opravdu se jim to povedlo - vznikl nejdementnější film o cestování časem v historii filmu. Z toho, co se tu předvádí, by si trhal vlasy i nesvatý Stephen Moffat, u všech bohů starých i nových. Co si producenti, když tohle schvalovali mysleli? Co Paramountu došel fet a děvky a tak si pozvali nějakého kvalitního scénáristu Kramera Morgenthaua (už to jméno mi evokuje toho... toho vola německého, co píše pro Bayovo snažení zničit dětství celé generaci dětí), nabídli mu poslední zbytky svých zásob a pak ho nechali psát s tím, že diváci jsou postižené ovce? No, zřejmě ano a musím smutně říct, že s těmi diváky měli do velké míry pravdu. 69% zde na csfd i na imdb je jasnou ukázkou, že aspoň do jisté míry se jim ta strategie "Dáme tam Arnolda, sprostě ukrademe záporáky a prakticky všechny akční scény z předchozích dílů, trochu je vylepšíme o dnešní CGI z Indie a pak vytáhneme chvíli před premiérou brilantní tah s věnováním pětiny rozpočtu Jamesi Cameronovi na jeho eko kraviny, on nám pak určitě ten film pochválí na kameru, protože ten starej stejně na Terminátora už zcela kašle a chce do smrti dělat Avatar a třeba to všechny zaslepí, podprahově vymyje a budou náš slepenec wimey-timey shitu s kvalitními populárními herci sice hluboce pod úrovní takových géniů jako je Nicolas Cage, ale Emilia jistě přitáhne všechny fanoušky Hry o trůny a těch fanoušků je obří kupa!" povedla. Dávám jednu hvězdu za toho Arnolda, i kvůli tomu, že je mi smutno, že i přes svou obnovenou hereckou kariéru stále nedokáže najít nějakou opravdu kvalitní roli, kterou by to třeba mohl zase a tentokrát nadobro ukončit. Vlastně jeho nejlepší role po roli guvernéra Kalifornie je stále v Expendables 1. PS: Proč se mi zdálo, že jsem zahlédl někde jméno Hanse Zimmera? Soundtrack každopádně zcela nevýrazný, takže ani odtud se záchrana nekonala. PPS: Přemýšlím, zda bych nedokázal najít ještě nějaké pozitivum a stále mi před očima probíhaj ty otřesné hrátky s časovými smyčkami. Možná by něco hezkého mohlo být alespoň po dialogové stránce, ale všechny dialogy jsem už zapomněl :( Film viděn před půlhodinou. () (méně) (více)

sniper18

Vzhľadom na rozporuplne pôsobiace trailery a rozdielne recenzie som si na najnovšieho Terminátora vopred neurobil žiadny názor a tak som si ho pustil s tým, že môže dopadnúť prakticky akokoľvek, pričom som ako fanúšik série samozrejme dúfal len v to najlepšie, no z toho, čoho som sa dočkal som doslova šokovaný, ale len v negatívnom zmysle. Začnem kladmi, úvodné dve minúty sú perfektné, na nukleárne útoky mám od dôb, ako som prvýkrát videl druhého Terminátora jednoducho slabosť a pochváliť musím aj tie Schwarzeneggrove úsmevy, tie ma vždy pobavili. No týmto klady končia. Inak to už po chvíli začne veľmi rýchlo upadať, ale keďže sa tu predsa len riešia témy a variujú scény z pôvodných dielov, dá sa na to nejaký čas aspoň zo zvedavosti pozerať, aj keď ma to teda moc nebavilo a na to, že sa tu takmer stále niečo deje som sa dosť nudil. Ale po prenesení deja do alternatívneho 2017 sa už začne doslova utrpenie, tvorcovia si síce asi mysleli, že točia inteligentný prepracovaný veľkofilm, ale absolútne to nezvládli, jedine sa im podarilo dokonalo sprzniť celé toto zaujímavé univerzum, kde už nefunguje vôbec nič a stať sa môže čokoľvek, takže už o nejakej osudovosti pôvodných dielov, kde som sa neustále obával o postavy, lebo ich smrť by pre ľudstvo bola veľkou strátou nemôže byť ani reči. Natočiť niečo tak zbytočné a trápne a ešte k tomu za takéto peniaze musí byť skutočne umenie. Po akčnej stránke tu tiež nie je o čo stáť, akcia je na rozpočet až prekvapivo komorná, čo ale nemusí byť zápor, stačí si spomenúť na prvý diel, lenže problém je, že je prinajlepšom ničím zaujímavá a prinajhoršom úplne trápna. Takže na pár scén, ako naháňačka s T-1000 alebo sekvencia s autobusom sa dá aspoň pozerať, ale inak všetky tie súboje terminátorov pôsobia poriadne infantilne, neviem, prečo ešte aj takéto komorné scény musia urobiť takto trápne preefektovane. A vrcholom je záverečná fáza, pri naháňačke vrtuľníkov a finálnom súboji som sa cítil hrozne trápne. A efekty sú na to, že sa jedná o vysokorozpočtový blockbuster teda dosť biedne. A ešte k obsadeniu, takýto nevhodne zvolený casting sa len tak nevidí. Arnold Schwarzenegger to uhral aspoň so cťou, aj keď teda vidno, že je tu čisto len ako ikonická postava, ktorá pre dej ani nemá väčší význam. Ale bol by som radšej, keby tu ani nebol, aspoň by mal v rámci série čistý štít, keďže by bol len v tých kvalitnejších dieloch, takto sa upísal aj tomuto braku a navyše aj tak tu nemá žiadnu dobrú ikonickú scénu. Ani Lee Byung-Hun nesklame, na T-1000 sa aj celkom hodí a v malej úlohe sa objaví aj J.K. Simmons. Ale to hlavné trio, na ktorom je dej postavený je veľmi slabé, Jai Courtney, Emilia Clarke a Jason Clarke ešte sami o sebe nie sú najhorší, lenže pre svoje postavy sa vôbec nehodia a absolútne medzi nimi nefunguje chémia. Takže mi boli celí čas úplne ukradnutí a to je pri takýchto ikonických postavách poriadny problém. Takže som skutočne šokovaný, akého braku som sa dočkal. V rámci série sú nielen všetky diely sveteľné roky pred ním, ale aj sám o sebe je to katastrofa, bez jediného výraznejšieho kladu, kde nefunguje vôbec nič. Jediné šťastie, že tento diel ani moc nezarobil, aspoň priame pokračovanie nehrozí a ak niekedy vznikne ďalší Terminátor, tento brak sa bude ľahko ignorovať a navyše pri ňom bude aspoň istota, že horší už byť nemôže. 28% () (méně) (více)

genetique

Najnovší diel zo série akčného kultu, ktorý márne snaží nadviazať na úspechy pôvodných Cameronových veľkodiel. Ale úprimne, čakal niekto viac? Pokiaľ upustíte z očakávaní a nie ste ich fanatický uctievač, dočkáte sa dobrej zábavy a nudiť sa rozhodne nebudete. Je fajn, že tvorcovia látku nezobrali tak vážne ako v Salvation. Pravdepodobne nebudete tento diel pozerať x-krát ako T2 , ale koho to zaujíma. Od začiatku mal príbeh veľmi dobré tempo a body si rozhodne nazbierala akcia. Ani raz som sa nenudil aj vďaka komplikovanému príbehu, ktorý sa napriek mnohým časovým líniám a zvratom nevytrhol tvorcom z rúk. Obsadenie však nebolo najšťastnejšie a okrem samotného Arnieho to herecky nijak zvlášť neiskrilo. Každopádne, ak sám Cameron povie, že toto je jediné obstojné pokračovanie jeho vízie, tak asi vie o čom hovorí. Príbeh naozaj presvedčivý a môže byť prelomom k novým prírastkom série. 80%. ()

Eliott

Výborné a vtipné provedení. Díl podle mého srovnatelný s veleúspěšnou dvojkou. Za mě dávám stejné hodnocení a to 5 hvězd ()

3DD!3

A příchod Windows 10 začíná budit novou vlnu obav... Zábavný mišmaš prošpikovaný akcí se zajímavým námětem, ale mizerným scénářem, který místy zabíjí toporné dialogy a nevyvážené triky. Celkově mám z pátého dílu lepší pocit než z trojky a čtyřky, protože se alespoň snaží provázat děj s Cameronovými majstrštyky, i když jim nesahá ani po malík na noze. Courtney je pořád mizerný, ale už méně otravný než v předchozích filmech, Clarkeovci zářili spíš někdy jindy, někde jinde, ale taky si svoje uhrajou. Dokonce bych řekl že jsme se dočkali nejzajímavější verze Johna Connora vůbec a ten v trailerech propálený twist považuju za jeden z největších kladů Genysis. Taťka Arnolda Schwarzeneggera je samozřejmě diváckým miláčkem a tím nejlepším co ve filmu uvidíte. Opakuje se, hláškuje tak jak to máme rádi, ale už to není ten Terminátor. Ten byl jenom jeden - respektive dva - od Camerona. Celkově ale překvapivě slušná zábava, která updatuje (velice podobně jako Jurský svět jen s diametrálně odlišnými výsledky - lidi nechodí), ale už ne plnohodnotný díl ságy, spíš přívěsek. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka