Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (CinemArt)

Hitman_47

Z duelu Jurský svět a Terminator: Genisys vychází druhý jmenovaný jednoznačně jako jasný vítěz. Kde si oba filmy podávají ruce je bohužel celkem dost blbej scénář. Krom příšerného scénáře je tu ještě Jai Courtney, který své neherectví předvádí i zde v plné kráse a dělá z Kylea Reese naprosto zoufalého borce, co si chce za každou cenu zašukat (prostě takové ty namakané frajery, které vidíte každý pátek na Stodolní). Blbej scénář naštěstí dost "vyrušují" akční sekvence, kterých tu je více než dost, a oproti dinosaurům jsou i zábavné a občas i napínavé. Taky robotí porážejí brontosaury co se provedení CGI a vůbec zvláštních efektů týče .... Jurský svět měl spoustu na sílu tlačeného CGI, které bylo velice špatně naklíčované a vypadalo, jako kdyby to dělalo Thajské studio v pauze na oběd ... Termouš sice žádnou cenu za efekty nedostane, alespoň ale zapadají do všech scén skoro bezchybně (až na vrtulníkovou sekvenci, která je příšerná ... ne Expendables 3 příšerná, ale pořád příšerná). Genisys je prostě nenáročný, nijak zvláště výjimečný, letní popcorn. ()

Le_Chuck

Dobrý blockbuster, otrasný Terminator. Z celého cítiť strašný kalkul a potrebu stihnúť ešte jeden diel kým Arnie nenosí barle. Aby vôbec mohlo vzniknúť pokračovanie, tak sa treba tváriť že žiadna dvojka neexistovala. Čo je pri jej kvalitách, tak trochu problém, tak trochu neprekonateľný. Čiže tu máme ďalši recyklát, sice kvalitne natočený, alé tupý jak tágo a z humorom pre 12-ročných youtuberov (rovnaké neduhy ako zbytočná trojka). Značka dostáva ďalši kopanec do gúl a ostáva len dúfať, že raz niekto naozaj šikovný opráši premárnené ale nádejné universum Salvationa a pozeranie na bojujúce T800-vky nebude utrpením. A netreba k tomu ani Arnolda. 50% ()

Kaka

Všechno v rámci mezí ok, pokud se u toho nezačne přemýšlet. Dostat se totiž do tohohle scénáře zvaný "bordel" dá skutečně kumšt, jelikož se ze všech těch minulostí, budoucností, přítomností, alternativních minulostí apod. zkrátka zatočí hlava a to je u takového brandu jako Terminator sakra škoda. Jako vypíchnutí těch nejlepších záběrů a ikonických scén z předešlých čtyř dílů to ale funguje vcelku fajn. Bohužel ale obecně vzato, to feeling z dvojky nemá vůbec, tah na bránu a vypiplaný eye-candy vizuál z trojky to nemá taky a ponurou post-apo atmosféru ze čtyřky tu také nenajdete. Kde jsou ty časy Kristanny Loken a jejích bitek s Arnoldem, protože po 12ti letech jsme se po technické stránce neposunuli v podstatě naprosto nikam ! Tzn. například něco jako kulervoucí scéna s náklaďákem tady není ani zdaleka. A to je k zamyšlení. ()

Spiker01

He promised, he´ll be bak...now he is back!. O čem je vlastně Genesis? Teda vlastně pardón, to by se americkým vyznavačům protestantismu moc nelíbilo, Genisys. Nedostala se tato série tak trošku do slepé uličky? Slovy Jamese Camerona, duchovního otce série, T-800 má ještě hodně příběhů, které lze vyprávět a tento byste měli vidět. Osobně nevím, co tohoto miliardáře vedlo k vlídným slovům o tomto filmu, či se prostě jen unáhlil. Faktem ale je, že Hollywood našel nový trend v polorestartu, přičemž v podstatě akceptuje jen děj těch nejlepších dílů, v tomto případě prvních dvou. U Mad Maxe se to povedlo, u Jurského světa taktéž...skoro jsme až věřili, že to bude fungovat i u další legendární série. Však k tomu má taky proporce, ať už ty Arnoldovy či ty Emilie Clarke. A bohužel taky toho největšího slizouna, který zde ztvárnil Kylea Reese. Ale co, "pětka" je zkrátka mix a zároveň remix všech starejch dobrejch hlášek, některé kupodivu fungují, některé působí strojeně jako onen přehršel T tisícovek. Scénář se snaží být chytrý, starou terminátoří tkáň a alternativní realitu obsáhleji ospravedlňuje fakty, na které by Kyle Reese a většina humanistů potřebovala "přepínač" a vůbec se snaží být velkým skoro rebootým otvírákem nové trilogie. Zda-li se nejedná o derniéru jedné dlouhotrvající série potvrdí až následující týdny. Žádné neskutečné rekordy typu Jurského světa se však nekonají a Paramount s produkcí se budou muset poklonit Železnému Jimovi. Film by však měl umět stát sám o sobě a nemá v nás vyvolávat strach (nebo možná tužbu) o tom, jestli vůbec vznikne další díl. Na obranu musím říct, že ačkoliv promo kampaň byla naprosto příšerná a vyzradila prakticky všecko, ačkoliv jsem se tomu snažil vyhnout, má tento kousek vlastní ksicht, tempo, přijatelnější cgi než v trailerech a celkově ten příběh jako celek alespoň má nějaký smysl a nejedná se o myšmaš katastrofálních rozměrů. Napopáté se nejedná o kulervoucí dílo, nýbrž vesměs o sterilní avšak alespoň trošku zručné řemeslo, které po všech směrech rozšiřuje terminátoří mytologii. Ortogoxní fanoušky rozlítí, ty benevolentnější potěší, že se Arnold na stará kolena ještě pořád dokáže postavit i mladším a působit při tom cool...70%...[11.7.2015_Kino Šumava_Klatovy] ()

Krouťák

Po rutinní Vzpouře strojů a sterilním Salvationu, který měl s Terminátorem pramálo společného, jsem za Arnieho comeback velmi vděčný. Obsahuje spoustu odkazů na druhý (nejlepší!) díl a vlastně je tu i celková provázanost s původní sérií, což je možná ještě lepší. Taky je potřeba říct, že jsem si předem nevyplácal všechny akční sekvence v trailerech, což bohužel dělá víc a víc lidí a pak si stěžují, že ve filmu vlastně nic není. Netuším, jestli jsem seděl ve stejném sálu, jako většina zde nespokojených, ale jedno je jisté. V několika momentech jsem se v sedačce IMAXU vrátil zpět do puberty, kdy jsem na T-1000 zíral s otevřenou pusou a to si cením. I když Camerona už nikdo nepřekoná, měl ve svém kratičkém review pravdu - HE IS BACK :). A jelikož se dají očekávat velmi nízká hodnocení od jisté sféry místních "kritiků", lehce nadhodnotím - 85%. ()

castor

Prvních patnáct minut jsem si v duchu přál: Jamesi, vrať se!! Pak to ale začalo příjemně gradovat a podle všeho kvalitativně přeskočilo i dva přívěsky v podobě stále docela slušné trojky a mdlé postapokalyptické čtyřky, kde navíc ikonická postava T-800 chyběla. Tentokrát sledujeme prequel a současně remake a kdo ví, co ještě, místy se v té až ostudné překombinovanosti ztrácíme (ten je hodný, v jiném časovém období zase nikoliv), ale právě díky Arnoldovi (a několika přidaným hodnotám) je to vlastně solidní jízda. Vlasatý, obarvený, starý, ale ne zastaralý, s úžasným americkým úsměvem. Tvůrci na nás mnohokrát nostalgicky pomrknou, se starými dobrými scénami se vypořádali slušně, kombinují, až překombinovávají, vracíme se zpět a přepisujeme vše, co jsme znali. Hlavním pojítkem je tedy svým způsobem nostalgie, protože se tu skládají doslovné pocty prvním dvěma dílům. Obával jsem se (po úvodní sekvenci), že nás tvůrci ubijí světelnou akcí á la Hvězdné války, naštěstí přijde i řízná akce, ač místy mechanická, pásová a stereotypní. Chybí ryzí násilí, chybí něco provokativního, něco od podlahy, víc šťávy, dokonce ani zadek Emilie Clarke neuvidíme. Zatímco Cameronovy kousky, ke kterým se Genisys tak upíná, byly revolučními akčními sci-fi nářezy, pátý díl série je jen popcornovou letní zábavou. Když před téměř pětadvaceti lety stroj Roberta Patricka z tekutého kovu odněkud vyskočil, divákovi zatrnulo. Když propíchl hlavu pěstounovi Johna Connora s krabicí mléka v ruce, zamrazilo ho. Tady nemrazí. Arnold je slušný, Jason Clarke a nevyužitý J.K. Simmons taky, naopak spojení Jai Courtney a charisma je kapitolou, kterou bych raději obešel. Buďme upřímní, výsledku by asi víc slušely tři hvězdy, ale i s ohledem, že jsem vlastně čekal větší průšvih (se jménem béčkaře Patricka Lussiera u scénáře by to nebylo překvapení), ty čtyři hvězdy vlastně rád dám. PS: Napodruhé si navíc za těmi čtyřmi hvězdami stojím ještě víc. ()

ClintEastwood

Tak jsem film napotřetí zdárně dokoukal. Terminátor prý necítí bolest, ale já ano a ta bolest je s každým dalším pokračováním série větší a větší. Mám sice rád, když se ve filmech objevují odkazy na starší, kultovní díla, ale v Genisys je doslova přeodkazováno. Chyběl snad jen chameleon na ledničce, model kamionu na silnici či hydraulický lis s torzem cyborga. Tak trochu upovídaná parodie sebe sama, zabalená do rádoby temnějšího kabátku, pod kterým je ale bohužel jen nahý skelet T-800. S každým novým dílem je nám nabídnut nový (nutno podotknout, že zbytečně zmatečný) osud lidstva a mně už to překrucování minulosti či budoucnosti začíná silně nevonět. Obdivovatelé vizionáře Jamese Camerona, trikového mága Stana Winstona či Arnolda Schwarzeneggera, musí jen nostalgicky zamáčknout slzu v oku, při vzpomínkách na vynikající snímky o nezastavitelných strojích z let 1984 či 1991 a tento digitální škvár poslat bez milosti do propadliště dějin. Než další díl, tak snad radši Soudný den... P.S. Po dvou dnech se mi všechno rozleželo v hlavě a musím změnit hodnocení směrem níž, protože tohle byla opravdu bída. Pro mě končí Terminátor druhým dílem, když Arnold zvedne palec nahoru. ()

Rex Mundi

Tá tretia hviezda je len za Arnieho :-/ Inak je to pre mňa ťažké sklamanie... v trojke som so zaťatými zubami prehryzla Nicka Stahla, ktorý absolútne ničím nepripomínal to, čo malo vyrásť z Edwarda Furlonga... vo štvorke som mala tiež problém s inak obľúbeným Christianom Balom, ale toto... toto už je len vykonštruovaný bordel, ktorý nemienim tolerovať. A bohužiaľ ani z Emilie Clarke kocky nekakám. Priznávam, že som čakala, že zaúraduje nostalgia alebo aspoň môj zmysel pre humor, ale proste to nefungovalo a zostávam skeptická. Čo už. Prvý a druhý Terminátor navždy ostanú v mojom srdci, trojku znesiem ako guilty pleasure a bude mi to musieť stačiť. ()

CANNIBAL

A zase je tu ostudný katastrofický shit, čili TG + PARODIE + PG8! S trpasličí Srah Connorovou a zcela nesympatickým h*vadem Courtneyem, alias Reesem. Naprostá prasárna a tímto nadobro končím s jakýmkoliv pokračováním Termouše teplouše. Tvůrci naprosto jebou na nějakou prvotřídní krvavou akci. Chtěj si jenom nakapsovat na kvalitní značce a taky mě s*re i Šwajcík, že se nechá zelenýma doláčema omámit a naprosto přišel o rozum, když do týhle hrůzy na starý kolena vlezl. Kde jsou ty časy, kdy v 90' letech opakovaně T3 bojkotoval, že málem vůbec nevznikl. Mnohém víc bych ho ocenil v dalším díle Postradatelných. Tam byla alespoň nějaká logika a důstojnost a ne v tomhle plivajzu. Jednu hvězdičku uděluji pouze Leemu, který mi ještě tak nějak do filmu zapadal, žel jeho postava, dostala ve filmu velice málo prostoru. Z ostudy kabát si udělal i James Cameron, který film doporučoval. Nejspíš mu v tom Mariánským příkopu dočista vyměknul mozek. ()

D.Moore

Vyloženě špatný film to jistě není, úvodní část, která si pohrává s divákem a zároveň (hlavně) s prvním dílem ságy, byla dokonce výborná, ovšem pak se to (uznávám, že velmi plynule) zvrhlo v nesmírně a zbytečně překombinovaný guláš, který každou ránou, každým výstřelem, každou hláškou a každým "úsměvem" zachraňoval jen a pouze Arnold Schwarzenegger. Kdyby se mě někdo zeptal na jeden důvod, proč nového Terminatora vidět, řekl bych mu, že právě kvůli Arnoldovi. Tedy vlastně kvůli Arnoldům, abych byl přesný. Jinak mě ale zklamaly nic moc akční scény, místy velice okatě digitální triky (o T-800 z roku 1984 to neplatí, ale o havárii školního autobusu či honičce helikoptér rozhodně ano), vrcholně nesympatický Jason Clarke a doslova mě otrávila scéna v závěrečných titulcích. ()

kulyk

Zkoušel jsem brblat, ale pak se na mě z obrazovky Árný tak krásně, svojsky, nenásilně usmál a já se opět zamiloval. Stačí, aby poslal čumkartu s pozvánkou a ihned mu dokáži, že, byť také stárnu, mám stále ještě gonády a nebojím se je použít! Jak píše má konkurentka v lásce a též ztřeštěně zabouchlá sestra Segrestorovna, důstojný návrat k jedničce. Nějaká chybně obsazená Kalící či pan divnokuk to nemohou přebít. Vstříc dalším dílům, dokud guvernérskej ještě tak trošku dýše. ()

Wacoslav1

Ha ha ha já se musím smát. Vím, že komentáře by neměli sloužit k vyřizování soukromých účtů, ale proč ne. Vidím, že film i názor na mojí osobu už ve svém komentáři spunktoval jistý Vietnamský odborník který mě má v oblíbených za to, že jsem viděl debilní Berandal v kino ripu bez titulků a dal jsem 2* Jop posílám pozdrav : Nice to see you a už drž hubu. Nabídnu vám svůj vlastní pohled, který se bohužel ani po návštěvě kina moc nezlepšil. V první řadě varuji komentář občas může obsahovat SPOILER jak GENISYS takže pokud s tím máte nějakej problém, tak dál nečtěte a : Get out! Takže můžu tu být označen za staromilce a konzervativce, ale já tohle totální překopání své zamilované série prostě nepřekousnu. To co fungovalo jako příklad bezchybné a vskutku legendární filmové série bylo už v Salvation nalomeno a tady teprve správně rozmetáno na kousky. První půlka která jede na vlně odkazů a nostalgie ještě jakž takž funguje, ale i ta ve vás vzbudí pochybnost proč se máte dívat na překopírování naprosto dokonalých scén který už tu jednou byli a líp, ale ok z první půlí ještě nemám žádný zásadní problém. Ten nastává v druhý části kdy se opravdu nemůžu zbavit dojmu, že především scénáristům se to totálně rozpadlo pod rukama. Jeden zmatenej zvrat střídá druhej, aby to pak bylo přebito dalším. Ve finále je z toho pak akorát totální mišmaš, kde se v jednom kuse vysvětluje, proč se stalo tohle a jakej vliv to mělo na vývoj tohohle atd atmosféra je naprosto pryč všechno se mění jenom v gigantickou destrukci která sice pravda nevypadá špatně, ale nemá ani hlavu ani patu. Fuck! Já si takhle prostě návrat legendy nepředstavuji, navíc tím nešťastným vyhlášením, že film ignoruje T3 a Salvation a navazuje přímo na T1 a T2 se podaří postavit sérii na hlavu úplně kdy se ve finále třeba dozvíme, že John Connor už není poslední nadějí lidstva, ale poslední nadějí Skynetu a když už je všechno done, tak zjistíme, že John Connor vlastně nemusí být ani zplozen, protože to není potřeba?! Podruhý Fuck!! Takže asi takhle kdyby na férovku řekli, že ignorují celou sérii a tohle je regulérní restart, tak by se to ještě dalo akceptovat, ale takhle... já to prostě neberu, nemůžu a nejsem naštěstí Cameron, kterýmu už asi definitivně hráblo, pokud se mu tahle splácanina opravdu líbila. No nic přejděme k herecký sestavě asi se mě totiž chcete zeptat proč po tý vlně kritiky kterou jsem tenhle paskvil zasypal mu vlastně dávám 2*? Odpověď je jednoduchá : Arnold!!! já prostě i když je tohle nepopíratelně špatnej film, tak ho nemůžu úplně odjebat právě kvůli Arniemu. Ten je totiž tím jediným článkem který drží tuhle slátaninu pohromadě a jeho taťka je jednoduše dokonalej. Sice už můžeme definitivně zapomenout na jeho bezcitnou vraždící mašinu (tou už, ale ostatně nebyl ani v dvojce a trojce) ale cení se, že srandu si ze sebe udělat umí, hlášky má pořád stejně úderný a jako jediný si na tom dal opravdu záležet a výsledek mu nebyl lhostejnej. Když má totiž film táhnout duo Courtney, Clarkeová, tak se všechno potápí na dno žabích sraček v New Jersey. Co se Courtneyho týče, tak já si nemyslím, že by byl úplně nepoužitelnej pro film, ale řekněme, že škála rolí ve kterých může uplatnit svoje schopnosti tupýho necharizmatickýho hovada je poněkud omezená. Kurva já jenom vzpomínám na sympaťáka Biehna a zamačkávám přitom slzu v oku. Pro mě zkrátka Courtney není Kyle Reese a dál bych to radši nerozebíral. Co se Clarkeové týče, tak je to sice celkem číča a možná, že kdyby jsme společně cestovali nazí v časostroji, tak bych asi taky měl neodolatelný nutkání to do ní nacákat a zplodit celosvětového vůdce odporu, ale jinak tahle holčička pro mě není žádná bojovnice hodná jména Sarah Connor. Potřetí Fuck!!! Ne už to snad radši uzavřu to by bylo stejně mlácení prázdný slámy, když se vám to líbí, tak vám to neberu, ale pro mě je to urážka kterou nespláchnu do hajzlu jenom z toho důvodu, že nejultimátnější akční hrdina všech dob se vrátil do své nejslavnější role a to je opravdu jediný důvod pro který to stojí za to vidět, protože jak už jsem se zmínil, tak on tomu filmu vládne a veškerou konkurenci zadupává hluboko pod zem. Vedle něj už pak stojí za zmínku snad jenom velmi stylovej ťamanskej T1000 kterej se mi velmi zamlouval a vůbec by mi nevadilo kdyby po ústředním triu šel po celý film on místo toho hybridního Johna Connora který není robot, on není ani člověk, on je vlastně něco víc! jo aha tak to jo. Dementní lidstvo si samo připraví (opět) půdu pro svůj zánik akorát je to víc přizpůsobeno dnešní době. Takže vzkaz pro budoucí generaci : Remember : Facebook is Skynet!!! Jo tak tomu bych věřil. Zklamání roku.45% () (méně) (více)

gogo76

Mám Arnolda rád. Veľmi. A čím je starší mám ho radšej a zdá sa, že i po hereckej stránke dozrel. Úspech som mu prial z celého srdca a po prvých správach o obsadení som bol dosť optimistický. E. Clarke sa mi zdala fajn, je tu istá podoba s L. Hamilton a Alan Taylor..., čo ja viem ja toho "Tchora" nemusím, ale jeho účasť v projekte Hra o tróny ma presvedčila, že snáď on bude ten pravý. Prvé komentáre boli dosť kritické, preto som hneď v prvý deň premiéry vyrazil do kina ujasniť si to. Ako to dopadlo? Ja som si celú dobu iba prial, aby to bolo super, ale nebolo. Obsadenie Jai Courtneyho i Emilie Clarke bola pre film úplná katastrofa. Emilia je dosť nízka, má detskú tvár a v akčných scénach je nepresvedčivá. Linda Hamilton ostane dlho neprekonaná. Po nedávnom hite Mad Max som si želel iba jednu Sarah Connor...a to Carlize Theron! Ako tak uspel Jason Clarke, ale z jeho postavy nejde strach, čo je však chyba režiséra. Akčné scény tu sú a je ich dosť, ale sú nudné. Cameronov T2 je aj po rokoch doslova špičkový, kvalitou nedosiahnuteľný kult. Hudba nefunguje a dej neposúva. Dej filmu je v prvej tretine tak zbytočne komplikovaný časovými rovinami až to začína byť trapas a v podstate ide o to isté , čo v T2, čiže zničiť Skynet. Obsadenie celkovo nevyšlo. Jediná skutočná hviezda je Arnold, v niektorých scénach i slušne hrá!, ale vo filme sa akoby vytvoril akýsi poradovník dôležitosti a Arnold bol vždy ten druhý či tretí v poradí...Nechápem, Arnie je predsa hlavná Hviezda! Najlepšia správa je, že Arnie má vo filme oveľa viac priestoru ako sa zdalo z trailerov a ak ísť do kina tak len kvôli nemu! Vo filme však vôbec nefungujú emócie, napätie ani gradovanie. Atmosféra? Nikde...Máme mať obavy o S. Connor alebo je to blockbuster? Má to byť vážne alebo veselé? Všetko je tak nevýrazne priemerné, a keď dôjde na akciu je tak mechanicky ubíjajúca, že hrozí mikrospánok. Moja manželka v kine fakticky zaspala! Myslel som, že ma jebne...Lichotivé vyjadrenia Camerona beriem s rezervou. Čo mal povedať? Je to na piču, nechoďte do kina? Ako fanda Arnieho a Terminátora by som rád filmu hviezdu pridal, ale cítim, že klamem sám seba. Musím bohužiaľ priznať sklamanie. Zlatý Jonathan Mostow a jeho T3. Film 60%. Arnold 100%. ()

Davies182

Ctí komorní jedničku díky hravým alternativním přepisům kultovních scén, skrze termoše s medvědí brokovnicí pomrkává na akčnější dvojku, akceptuje pop-cornovou trojku a její notně odlehčenější tón, a nakonec i rozvádí špinavou čtyřku, když zdařile dokončuje její story o evoluční skynetí mytologii. Výborná akce nabitá super efekty, hláškující Arnold, nahatá Emilia, napínavá hra o čas a prostě šmakózní kotel blockbusterové srandy - nikoliv srajdy! Tolik svých zbývajících vlasů jsem si ve vzteku z vynechání kina snad nikdy nevyrval. ()

pepo

Chcel som napísať nejaké ucelené dojmy ale ten film si to nezaslúži 3/10 ‪#‎Shit‬ ‪#‎ZničenéDetstvo‬#AspoňArnoldJeSuper ‪#‎NajhoršíCastingEver‬ ‪#‎AlanTaylorJePríšernýRežisér‬#DieHard5jeDobrýFilm#WTF ‪#‎BrányPeklaSaOtvorili‬ ‪#‎NelogickáBlbosť‬#ZléAkčnéScény‪#‎NemalSomToNikdyVidieť‬‪#‎Neúcta‬#SalvationJePecka#CameronByZtohoSpravilSuperfilm#LepšíFilmNežBabovřesky#Smutné#TrebaSaTomuVyhnúť#ProsímUžNie ()

Xmilden

Hodně bolestivá prohra. Můj verdikt je jednoznačný, netočte prosím už dalšího Terminátora! Je skandální že na takto důležitém fanouškovském filmu se může scénářem podílet člověk jako je Patrick Lussier. Rovněž je skandální že někdo do tohodle filmu pustil nechvalně známé herecké vemeno jménem Jai Courtney. Pokud bych se měl vyjádřit zda tento díl vlastně mohl dopadnout někdy dobře, tak musím usoudit že leda pokud by minimálně na to celé dohlížel Cameron buď v roli producenta a ideálně samozřejmě jako režisér. Ten jediný by si tenhle díl dokázal plně ošéfovat. Když bych tuhle sérii srovnal například s Alienem, tam je situace o něco snadnější. Zajímavý příběh se dá vždy vykouzlit a Vetřelci můžou klidně ohrožovat planetu za planetou a nuda to určitě nebude. U Terminátora je problém v tom, že Cameron ve dvou dílech "vybabral" vlastně všechny možnosti vyprávění. První Terminátor se vrátil v čase, aby zabil Saru Connorovou, protože má porodit v budoucnu syna, který bude vedoucím odboje. Druhý Terminátor chránil samotného syna. Tečka. Koho by měli chránit v dalších dílech? Uteklo 25 let od druhého dílu a samotné cestování časem už nikoho neohromí. Z Terminátorů se pomalu musí stávat Transformeři, aby to dobře vypadalo. Kdepak ty cesty kudy by měl příběh mířit jsou vlastně uzavřeny. Když odhlédnu od příběhu, tak mě zároveň neskutečně sere fakt, že tohle celé prostě netočili fanoušci, ale jen lidé, kteří by velmi rádi vyrýžovali na známé značcě ještě nějaký peníz. Castingové složení je jedním slovem nekončící hrůza. Sledovat takhle kravské herce, kteří neumí zahrát jedinou scénu přesvědčivě je utrpení. Jediný kdo obstojí je J.K. Simmons. Linda Hamilton nebyla skvělou herečkou, ale věřili jste jí každé slovo a každé gesto. To stejné Michael Biehn. Arnold zůstává Arnoldem. Můžete mít ve výsledku dokonce i skvěle napsaný příběh, ale když se sehne Jai Courtney k malému chlapci, aby mu něco jakože neskutečně důležitého pověděl, tak to prostě pořád fungovat nebude. Bolí to bolí, ale Pětka si nezaslouží vyšší hodnocení než 40% PS: Druhá projekce vylepšila dojem, přecejen prvotní šok odezněl a Arnold je ukázkový. 65% ()

Tom_Lachtan

měl jsem tu původně komentář asi o deseti řádcích, jenže sem ho omylem smazal, takže jen telegraficky: námět je dobrej, scénárista není, je to kretén, neb dialogy jsou odporné a mé oči byly v některých momentech obrácené ve sloup tak často, až jsem se obával o vyschnutí bulev a popraskání sklivce, o lapsech v logice nemluvě. ___ Obsazení je mimózní, Kyla Reeseho hraje jakási pazdrátní vyvřelina s charismatem čaje, pokrytého plísní zpívající písně jonas brothers. A Matka draků taky hraje tužku, ale alespoň má konečně stejnou barvu obočí a vlasů, což je ve Hře o trůny velmi... Nehezké. ___ Pořád to má ale Arnolda, hlášky a dobrou akci, takže mé béčkomilovné já ve mě si to do jisté míry užilo ___ Gladiator 15 je odporník, viděl to z kinoripu, ukažme si na něj, jistě je to také díky těmto morálním vlastnostem prznitel plyšových hadů, bojovník islámského státu a zloděj charitativních darů. Ale jinak ho mám rád, to zas jo. ()

-bad-mad-wolf-

Relativně vysoké hodnocení sice podepisuju trochu přes slzy, ale nemůžu si pomoct - zvlášť když se VRÁTIL on. Nový Terminátor jde trochu proti srsti kultovním Cameronovým filmům: nesází na jednoduchý příběhový mustr a technickou preciznost, spíše se snaží diváka zahlcovat komplikovaným scénářem a prakticky nepřetržitou akcí. Nefunguje to zrovna moc dobře. Akční scény často vypadají jako něco, co sem omylem zabloudilo z novějšího dílu Rychle a zběsile (jmenovitě sekvence s autobusem a helikoptérami), což vzbuzuje pobavený úsměv při vzpomínce na první díly, které působily když už ne realisticky, pak alespoň přesvědčivě. Příběh je pak taková malá parádička pro všechny bez rozdílu. Divák se může tetelit nad množstvím citací a rebootovaných scén, přehrabovat se ve smysluplnosti všeho dění a ve finále se chvíli snažit pochopit, co to tam všichni ti lidi a roboti vlastně dělali. Je tu přemíra akčních klišé a poněkud těžkopádných dějových obratů, jejichž logika ovšem začíná i končí u provařeného "poslal mě z budoucnosti tvůj syn, abych tě oplodnil". Je třeba přistoupit na pravidla zdejšího univerza (raději jen tohohle filmu, nikoliv celé série, jelikož Genisys rád přistupuje k předchozím epizodám jako k obřímu pískovišti), případně - jak se s oblibou říká - vypnout mozek. Ač totiž veliký logický rozpor provází sérii od startu, je celkem pochopitelné, že jeho přifukování a rozvíjení do všech časoprostorových směrů bude vodou na mlýn nažhaveným puntičkářům. Rád bych řekl, že ožehavý stav hasí kvalitní scénář, nicméně jeho pozitiva jdou pravděpodobně mimoděk záměrům tvůrců... Vedle toho si Genisys příhodně půjčuje populární téma online civilizace a vtipně konfrontuje zastaralého terminátora, důstojně zvládnutého takřka sedmdesátiletým Arnoldem Schwarzeneggerem, s novou dobou, v níž je všechno překotnější a kde se stávají věci, "které jsem nečekal". Nejsilnější devízou je však nakonec dějová nahuštěnost, jelikož na nudu zbývá času opravdu málo. Překotný příval zvratů, dilematických situací a napínavých chvilek zaměstnává smysly a až potom se ptá, zda je všechno v pořádku. Vidět je rovněž neskromný rozpočet, byť ho spoklo především několik megaexplozivních scén, nikoliv kdovíjak vynalézavé akční sekvence. Pokud si mám kopnout do slabin, první na ráně bude jednoznačně Kyle Reese. Scenáristé ho narvali do škatulky, velice snadno definovatelné pojmem "otravný kretén" - věci příliš nepomáhá ani jeho představitel Jai Courtney, jehož herectví ani vizáž na podobnou roli nestačí a jehož rostoucí obsazovanosti příliš nerozumím. Pokud je film někdy nesnesitelný a směšný, pak je to pokaždé, když se Reese snaží odporovat postojům Sarah Connor (podstatně snesitelnější Emilia Clarke), či se neopak vloudit do jejího emocionálního povědomí. Jděte na pátého Terminátora jako na zábavný spin-off, případně jako na neškodnou tematickou hovadinu - čím více nadhledu dokážete vrazit do vzpomínky na staré filmy, tím více si paradoxně tu vzpomínku užijete (a možná se budete i dobře bavit). V přímém souboji s legendárním tandemem Terminátorů od Jamese Camerona však Genisys hoří jako papír. () (méně) (více)

darkrobyk

,,Dýchá!" ,,Takže se můžete spářit." Mírně vyděšen řadou odsuzujících komentů jsem se nakonec do kina vydal. A hurá! Viděl jsem nakonec úplně jiný film, než většina těch, co ho zadupali (ale je to jejich právo, jen nechápu, proč vyhazovali peníze za kino, jelikož tohle je film do kina). Všechny ty báječné citace především z prvních dvou dílů (včetně detailů jako noviny, které zvedne lehce vítr, než se objeví první koule s Arnym, či Kyley zkoušející si v rychlosti velikost bot), ale také odkazy na další filmy (jeden z dílů Smrtonosné pasti, kde výtah je zde nahrazen autobusem) mě moc potěšily. Do toho vtipné dialogy (nejen od Taťky), třeskutá akce, skvělé triky. A jak se film rozjede, už se nezastaví. A v jednom mám jasno - Terminator T1000 je Číňan? Skynet vymyslel černoch? Odpověď je snad jasná. Je to práce především Číny..... A velkou radost mi udělala Daenerys, které to sluší i v tmavé, zato Jai Courtney je stejná opičí držka, jako býval za mlada Arnold. Ten je sice už starý, ale ne zastaralý, a navíc se pěkně zubí. dodatek: ve filmu zazní RAMONES! ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka