Smashed

Mike Wazovski je šoumen a vede partu příšerek na cestě za slávou. Taková poklidná animovaná blbůstka, co neurazí, ale mě ani moc nenadchla. Možná je to tím, že jsem neviděla předchozí Příšerky s.r.o. ale taky by to mohlo být tím, že animáky nepatří zrovna mezi moje favority, a taky to může být něčím úplně jiným... ()

D1705

Jedna z najlepších rozprávok, ktoré som kedy videl. A asi jediný Prequel, ktorý v animovanom svete poznám. O 150% lepšie ako jednotka. Postavičky boli vyšperkované niektoré do detailov. Mike a Sulley boli najprv rivali, no neskôr sa z nich stali najlepší kamoši. Nemám absolútne čo vytknúť-90%. ()

Naby

Moc se mi to nelibilo, celkem v tom byl bordel a uvod me nejak nepodal o koho vlastne jde, takze jsem vahal jake presne jsou spojitosti s "prvnim" dilem. Pribeh byl mnohem vice rozvlacny a chvilema nudny nebo i trapny. Detem se to celkem libilo, ale uvidime, jestli se na to budou chtit divat znovu. Film tedy zapada do sedeho prumeru, coz je v animovanych pohadkach dnes hodne slabe. Celkem 2,8* ()

KuceraJohny

Příšerky s.r.o. je jedním z mých nejoblíbenějších pixarovek vůbec. Jako malý jsem to strašně žral a furt to mám rád. Proto jsem se těšil i na dvojku. Čekal jsem že to bude pokračovaní, ale nakonec je to z dob před prvním snímek. Což vůbec není na škodu. Dozvíme se spoustu věcí z minulasti našich oblíbených postav. Řekl bych že druhý díl je obstojné pokračování svého předchůdce. Sice už není tak originální, ale rozhodně je zábavný. Film mě bavil a to je důležitý. Myslím si že skryté odkazy na jedničku byli parádní. Přesto že kde kdo tvrdí že dějově předvídatelný, za sebe musím říct že jsem si nemyslel že to dopadne jak to dopadlo. Jak to dopadne jsme věděli všichni ale myslím tím ten způsob jak jsme k tomu dostali a ten mi přišel z celého filmu nejlepší. Jinak animace od prvního dílu ušla pořádný kus. Je to velký rozdíl. P.S. malej Mike Wazovski je strašně roztomilej. ()

AdelleR

Příšerky s.r.o. považujeme za rodinný film, takže je asi jasné, jaký k tomu mám vztah. K nečekanému pokračování jsem tudíž byla velmi skeptická a nepřesvědčilo mě ani těch pár scén, které jsem viděla před samotným filmem. Nakonec to ale nebylo tak špatné. Ano, má to svá klišé. Mike Wazowski je pořád Mike Wazowski, to se mi líbilo, jen jsem jim moc nežrala Sullyho osobnost, moc mi neseděla k tomu, jak by se mohl vyvinout v charakter, jakým je typický v Příšerkách. Randalla tu klidně mohlo být víc, jestli chtěli nastínit, proč že se tolik nesnáší. Ale vtipné to bylo, odsýpalo to - a cením si i zachování dabérů u hlavních postav, ti to táhli po většinu doby. Zkrátka to splňuje, co by asi mělo - nakouknutí pod pokličku strašení, jak se slavné příšerkovské duo seznámilo a co je přivedlo do společnosti Příšerek. ()

Mrliš

Dávám plný počet hvězdiček. Maximální spokojenost. Začátek filmu trochu straší dojmem průměrného odvaru, ale pak se to rozeběhne a nepustí až do konce. Animace je opravdu na skvělé úrovni. Vřele všem doporučuji. Viděno ve 3D. Třetí rozměr vynikl pěkně pouze v několika scénách. ()

Rodrigo999

Z tohohle filmu jsem byl opravdu příjemně překvapený. Už dlouhou dobu jsem čekal na pořádný animák a Monsters vážně nezklamaly. Velice sympatický příběh a atmosféra "podceňovaného týmu" bez problému vtáhne do děje. Až na pár ostentativně vykradených vtipů a neuvěřitelně debilní hudbu si není na co stěžovat. Co do příběhu lepší než jednička. ()

tobias15

Tohoto pokračování jsem se popravdě trochu obával, myslel jsem si, že to nebude dobré. Ovšem je to dobrý film, všechno se zde vysvětlilo, animace byla opět fantastická, ovšem co jiného u Pixaru čekat, a navíc se nezměnil původní (výborný) dabing, za což jsem taky moc rád. Na radu uživatele D.Moore jsem z kina neodcházel po závěrečných titulcích, byl jsem tam jen já a asi tři lidi, a stálo to za to, bylo to pěkné ukončení. P.S. Doufám, že teď už pokračování nebude, toto je dobré uzavření příběhu. ()

Nathana

Tak strašně moc jsem se s dětmi těšila, až jsem z kina odcházela lehounce zklamaná. Zpracování úžasné, ale od příběhu jsem asi čekala zbytečně moc. Samozřejmě musím srovnávat s prvním filmem, ze kterého jsem byla od prvního zkouknutí paf, což se mi tentokrát nestalo. Starší dcera (8 let) byla celkem spokojená, mladší (4 roky) se mě asi v půlce zeptala, kdy už půjdem domů..(nutno podotknout, že například u Legendární party seděla celý film jak přikovaná a hltala každou scénu, tady se občas nudila). Jakkoliv bych chtěla dát víc hvězdiček, za hluchá místa bez toho správného spádu nemůžu.. takže 3* ()

TONYNKO

Nostalgia útoči ! Absolutne nesúhlasím s niektorými hodnoteniami. Príbeh nebol predvídatelný ( vela rázi ma zaskočil ), nesúhlasím že by sa tento film s úpravami mohol odohrávať ( čo tie foriky s dvomi hlavmi alebo dalšie iné vychytávky ? ) v reálnom svete a už vobec nesúhlasím že v stávke bolo len priatelstvo Mikea a Sullivana ( utajenie sveta príšeriek pred ludmi na konci nestačí ?? ). Anímácia je vynikajúca, postavy skvele napísané, zápletka taktiež super. Nemám čo vytkúť. 9/10. ()

verca_82

Na druhý díl Příšerek jsem se moc těšila a to i z toho důvodu, že jsem na pohádku šla po dloudé době s dítětem. Není to špatný film. Jednotliví hrdinové, animace, náhled do dětství příšerek, gagy - to všechno je super. Jen teda víme, jak to bude probíhat a jak to dopadne. A vlastně ani ty fóry na téma "ty máš víc nohou než já" nejsou tak moc vtipné. Možná se na to dívám moc zostra, z nadhledu svého věku, ale i tak. Jako milovník pohádek na to mám právo. Pixar dokázal víc, dokázal chytnou za srdce. Univerzita pro příšerka si své odehrála a my jdeme dál. ()

Santana80

Mike Wazowski byl úžasný už jako malý špunt a když se na univerzitě setká se Sulleym je budoucí strašecí dvojice předurčena k úspěchu.Líbí se mi poznávání starých známích v jejich začátcích a to že několika opravdu pomohl právě Mike.Jediná postava která mi nesedla byla ředitelka univerzity která mi připomněla jinou postavu z jiného animáku.Stále u mě vítězí první díl ale dvojka je bohatá na postavy a je dobrá ve vývoji postav.Musím se přiznat že jednička Příšerek je jeden z mích nejoblíbenějších animovaných filmů.Celý klub Ošklivých káčátek byl úžasně zábavný. Je to jeden z lepších filmů od Pixaru ale ještě aby ne když si pro mě totálně zničili reputaci po filmu Auta 2. ()

hajner

Ako to začalo tak to išlo celý film. Žiadna gradácia ani nič nečakané a len pár úsmevov sprevádzalo moje pozeranie. Trošku príliš sa tvorcovia zamerali na dej a aby to zapadlo s Monsters a.s. Avšak na úkor humoru. Ale bolo to príjemné ale pre mňa osobne veľké sklamanie. ()

NataliaZuzana

Podľa môjho názoru (kľudne ma ukameňujte) - Príšerky Univerzita je lepšia ako Príšerky a.s., čiže prvá časť. Viac sa mi páčilo grafické zobrazenie, milé a vtipné príšerky, v mnohých častiach rozprávky som fakt vybuchla do smiechu z toho, aké spravili grimasu alebo ako sa zachovali, či ako sa zdeformovali. Dávam 5* za grafiku, 4 za príbeh... Ale aj príbeh sa mi viac páčil v tejto časti ako v prvej. Tento film sa stal jeden z mojich obľúbených animákov a určite si ho pozriem viackrát. ()

bara1313

Kde jsou vtipné a hlavně pro děti určené Příšerky? Jako by už nebylo dost těch všech amerických "superfilmů" o tom, jak se žije na univerzitách ... Univerzita pro příšerky hodně kulhá za svým předchůdcem a to jak v obsahu příběhu, tak v komičnosti .. celý film jsem čekala na scénu, které mě rozesměje, bohužel ta ale nepřišla ... Velké zklamání z tohoto filmu!! ()

Randall

Mně osobně se návrat do světa Příšerek líbil; po stránce technické (animační) mně dokonce vyrazil dech. Protože je však "in" hledat na Pixarovkách chyby, pokusím se o to i já zde: Pixarovské filmy, ať už krátkometrážní či celovečerní, se poslední dobou snaží především parodovat či vzdávat hold nejrůznějším žánrům. V tomto případě se tvůrci vydali na poměrně tenký led žánru amerických univerzitních komedií a povedlo se jim tomuto žánru nejen vzdát hold, ale dokonce vytvořit nejlepší film, který v tomto žánru existuje. Zde zřejmě číhá největší slabina Univerity pro Příšerky: univerzitní komedie jakožto žánr obecně totiž nepředstavují zrovna nejkvalitnější kus filmového žvance: kvanta zpravidla málo vykreslených postav, mimořádně rychlý děj, ve kterém se vlastně nic neděje a odkazy a americkou univerzitní "experience," jenž je většině zahraničních diváků cizí (zde bych rád vyzdvihl genialitu překladatelů, kterým se povedlo film dostatečně deamerikanizovat). I když se to může zdát jako hodně kritiky, Univerzita pro příšerky stále patři mezi lepší sorty animáků a rozhodně stojí za to vidět. Jistě, první Příšerky nepředčí, ale ani se před nimi nemusí stydět - což u animovaných sequelů/prequelů stále není samozřejmost. ()

mirec2211

Ani neviem kvôli čomu som si to pozrel, asi som sa fakt nudil. Nepamätám si. Nerozumiem, aký zmysel má táto rozprávka. Nie je to ani komédia, ani romantika. Jednoducho to je len kreslené a to je všetko. Pre mňa to bola strašná nuda. Toto naozaj slúži len ako výplň času detí. ()

Lazy87

Vidět to před nástupem na univerzitu, tak mi to možná dá tu správnou vůli. Jinak od těhle animáčů očekávám především zničující fóry, tady to ovšem bylo slabší, ale i tak pěkné. ()

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013