Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

subic

Mááálo mimozemšťanů spousty různých druhů. Vše se tentokrát točí jen kolem jednoho obludy Borise. Ale oproti dvojce je tu jasný vzestup nahoru a navíc konečné rozuzlení je sladký doják, ale takový chtěný, takže u mě dobrý, dál zůstávám fandou MIB. Uvidíme, jaká bude 4. 70% ()

ostravak30

Ne, bohužel ne. Nejlíp to asi vystihl komentář Toma Hardyho tady pode mnou. Pro mě jsou nejdůležitější dvě věci, za prvé silná absence kvalitního humoru. Zatímco oba předchozí díly byly doslova nabité srandou, zde se několikrát pousmějete a největší zábava je nejspíš Andy Warhol a je magorství převlečené za agenta. Nicméně to je slabota. Druhá věc je absence Tommy Lee Jonese. Ne, nespletl jsem se, vím, že ta hraje. Ale jeho minutáž je tak malinká, že mě prostě chybí. Je to hodně kvalitní herec na to, abych ho nepostrádal. Vím, že už není nejmladší a takovou porci, hlavně akčních scén, by třeba nezvládl, ale k Men in Black patří neodmyslitelně. Jak jsem říkal v úvodu, nejlépe to vystihl Tom Hardy a tak použiju jeho slova, se kterými naprosto souhlasím. Scénář je slabý, humor je upozaděn a děj působí utahaně. Je skoro zázrak, že vůbec dojde ke konci. Ne, trojka se příliš nepovedla. Ještě dodám, že mě přijde i druhý, hůře hodnocený díl, kvalitní a kvalitnější než tento. Zkrátka, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale když po druhé ano, tak po třetí si to už rozmyslíš. ()

johnsnow

Najlepší diel z celej trojice MvČ. Humor aj akcia fajn, síce rozpočet mi príde trochu veľký na to koľko sa toho vo filme objaví ale budiž, nebudem do tohto rýpať. Stará zostava skvelá, Brolin aj Eve v pohode, Thompson nemala veľa priestoru ale v pohodke, najmä tie škreky na začiatku čo dávala boli top. Záporák skvelý akurát trošku blbý ale nevadí. Ako celok si tento diel z celej trilógie zaslúži plný počet. ()

PlayEasy

Není to sice nijak extrovní a vyšperkované do nejmenšího detailu, ale co můžete od MiB vlastně čekat? :-) Ne, prostě jednička je sice lepší, ale po hrozné a ujeté dvojce je trojka fakt výborná. Nemalý podíl na tom má samozřejmě cestování časem, protože to vlastně oživilo a odlišilo celý příběh od ostatních dílů. Agenti (tentokrát tři:) neztrácí svůj šarm a vlastně včera jsme viděli opravdu dobrý film! A to se taky cení. 75% ()

murkl

Povedené pokračování skvělé série. Boris the animal byl dobrý. Je to vtipné jak mladý agent K působí občas ještě stařeji než 150 letýTommy Lee Jones. Je tu cestování v čase, protože dneska je to buď to, nebo reboot s ženskou hrdinou. Cokoliv jiného nepřipadá v úvahu. Nebyl bych vůbec proti, kdyby byl další MIB se starým agentem J. ()

Blazkowicz

Čekal jsem (vzhledem k hodnocení) lepší zážitek než u dvojky, ale dopadlo to tak napůl. Filmařsky zvládnuté určitě líp, i když dějově to taky není kdoví co. Jenže úplně tady chybí nějaké vtipné momenty. Dvojka je oproti tomuto nejlepší komedie na světě. 3+* ()

Ivoman

Po letech musím jenom konstatovat, že je obrovská škoda, že CGI v té době nebylo dál a nemohli jsme koukat na omlazeného Tommyho, ale museli jsme se s mířit s tím, že Tommy = Brolin. ()

PlysovyMacko

Sci fi blbinka, ktorá dokáže zabaviť. Základnou premisou  je cestovanie v čase. Film má slušné efekty aj masky a výborného záporáka Borisa. Inak ide o úplne nenáročnú zábavu. ()

7suede7

Teraz nech sa nikto neurazi,ale tento film bol pre mna sklamanie. Jedine co ma zabavilo na tom filme bol Josh Brolin. Ostala som obarena, ze hned na zaciatok tam bola nicole sherzinger,ze ked utocili na mesto mimozemske lode tak tie lode boli takmer identicke z vojny svetov,ten dabing a Andy Warhol... Mam rada komedie,viem sa zasmiat pri vtipoch, ale toto bola nuda. Ale aspon som mohla zjest vklude pop corn... ()

Luckyboy

Klasický popcornový film, který jsem viděl v maloměstském kanadském města s popcornem. Normálně bych na tenhle typ filmu nešel, jenže nedávali nic jiného, a my jsme se rozhodli jít do kina. Bez toho by to bylo za dvě, jedna hvězdička za první severoamerické kino. Pár vtipů a scén nebylo špatných, narážka na "popularitu" skokanství z Empire State Building v průběhu Velké Deprese mne u takovéhoto filmu mile překvapila. ()

Petr59

Muži v černém 3 se jako další filmy trilogie drží nad průměrem. Jde pořád o nadprůměrný film, s dávkou zábavy, napětí a akce. Přesto jsem ale asi od tohoto filmu čekal něco víc. Možná jsem čekal, že půjde o nejlepší film z celé trilogie. To ale rozhodně říct nemůžu. Ne, že by třetí pokračování mužů v černém nějak výrazně pokulkávalo, za předešlými dvěma filmy, ony se všechny filmy trilogie drží plus mínus na stejné úrovni, ale trojka byla už prostě tak trochu jiná, zkrátka „už to nebylo ono“. Nejen, že chyběl agent Z, pes Frank, červouni dostali málo prostoru, ale dokonce i hlavní postava a moje nejoblíbenější postava agent K, si ve filmu téměř vůbec nezahrál. Ve většině filmu ani nebyl a v těch částech filmu, kde hrál, dostal hodně málo prostoru, přitom se celý děj týkal právě něho. Tím nechci říct, že by agent J nezvládl podstatnou část děje převzít na sebe, nebo že by mladý agent K v 60.letech hrál špatně. Ale prostě bez agenta K z předešlých dílů to nebylo ono. Jinak agent J uměl prostor, který dostal ve filmu využít, stejně jako Josh Brolin, který za starým K moc výrazně nepokulhával a nedovedu si představit, že by to někdo zvládl líp. Co se týče samotného příběhu, nebyl špatný, cestování agenta J do 60.let bylo dobře využité, ale mě by možná více vyhovovalo, kdyby muži v černém řešili nějaký případ současnosti. Chvílemi byl děj nepřehledný a chvílemi jsem ani moc nechápal o co jde. Samotní mimozemšťané nebyli tak zajímaví, jako v předešlých dílech, chyběl chlápek s ustřelovací hlavou, atd. Záporák by také nebyl špatný, ale na můj vkus toho moc nepředvedl a byl slabý. Když to porovnán se záporáky s předešlých dílů, tak tady ten záporák skutečně pokulhává. Kromě brouka, který byl ukrytý v jeho ruce a vystřelování čehosi smrtícího, nepředvedl záporák z trojky téměř nic, až tedy na to, že jeho zevnějšek byl děšivý, o tom není pohyb. Ale když to srovnám s obrovským švábem z jedničky, nebo s chapadlami z dvojky, tak to byl záporák z trojky skutečně slabý, stejně prostě jako i další mimozemšťané, kteří moc zajímavý nebyli, až na toho, který uměl prožívat pět budoucností najednou, ten to trochu vyrovnával a díky tomu, byla také podstatná část zábavy ve filmu. Ony totiž ve trojce chyběly i vtipy. Já jsem se moc ve trojce nezasmál, bylo tam pár vtipných momentů, ale chvílemi to bylo takové suché. Příběh měl možná sílné jádro, ale to se stejně v průběhu filmu téměř neprojevilo, až tedy na kocni. Konec se třetímu pokračování můžu v černém podařil, o tom není pochyb. Byl skutečně dojemný, silný a shrnul to, o čem ve filmu vlastně šlo. Co se týče akce, i to tady bylo slabší. Asi bych řekl, že všechny tři filmy mužů v černém jsou zhruba na stejné úrovni, ale když vezmu v potaz ty konkrétní rozdíly, tak první díl zůstal nejlepší a trojka je možná nejslabší z celé trilogie, ale stále se jedná o nadprůměrný a celkem i vydařený film, u kterého jsem se nenudil. ()

waltosin

Muži v černém jednička byla bomba, dvojka byla vynikající, ale bohužel trojka mě docela zklamala! Ono to možná bude tím že je to už třetí díl tak čekám prostě víc než od předchozích dílů, to se bohužel nestalo! Chybí mi zde víc vtipu a hlavně akce, které v jedničce bylo dost,ale tady zaostávali. Will Smith byl tedy určitě perfektní to jsem docela čekal ale ten nápad s cestováním časem u mě tedy nezapůsobil a to filmu myslím nejvíc uškodilo! Překvapení u mě nastalo akorát jednou a to na konci jak jsme se dozveděli jak to všechno začalo. Takže sbohem Men in black navždy! 60% ()

Kapka68

"We have to go back in time!!!" Hooodně povedenej film, až mě to překvapilo. U některých scén jsem se opravdu hodně bavil. Do kina jsem šel s tím, že se kouknu na "průměrný" film, ovšem z kina jsem odcházel s úsměvem na tváři a mnohem lepší náladou. Opravdu jsem nečekal, že se mi to bude tolik líbit. Oproti předchozím MiB de facto nepřichází nic nového, ale no a co? Mně se to prostě libí!!! ***** ()

dzules

Obstojné pokračování. S odstupem času, kdy jsme všichni MIB viděli už stokrát se stejná nota, na kteru je film naladěn zdá poněkud neoriginální a vyčpělá, ale určitě to mohlo dopadnout hůř. Film už prostě nepřekvapí emzáky co vypadají jako lidé a pak se vyjeví, protože to už jsme viděli. Rovněž slovní přestřelky mezi K a J už tu byli..všechno už tu bylo, jen je to teď v novém kabátku. ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den