Muži v černém 3

• USA Men in Black 3 (více)
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

mata77

Vo filme je niekoľko celkom vydarených vtipov. Ale je to len slabý odvar toho, čo predviedli v MIB1, ktorí boli jednineční práve originálnym námetom. Tak to už proste chodí a scenáristi môžu len pokračovať v načatej linke a pokúšať sa o zázrak. Nič nepokazím, keď poviem, že mi tento film pripadal ako stvorený pre cieľovú skupinu 10-12 ročných detí, resp. film, keď človek môže absolútne vypnúť mozgové závity a len sledovať jednoduchý dej bez strachu, že mu niečo bude nezrozumiteľné. ()

x_ander

Po všech problémech při natáčení filmu jsem už ani nevěřil, že Men in Black III budou koukatelní. Po jedničce, kterou považuju za jednu z nejlepších sci-fi komedií, a dvojce, kterou bytostně nenávidím, jsem příliš nevěděl, co čekat. A vesmíre div se, třetí díl je naprostá pohodovka. Zajímavá zápletka, k výbornému obsazení se přidal skvělý Josh Brolin a hlavně vtípky jsou spíše jemnějšího rázu, ne prvoplánovité blbiny jako ve dvojce. Takže u mě to je za solidních 75%. Jen ta Nicole Scherzinger se mohla zdržet o něco déle, když byla tak ukrutně sexy:) ()

prochy95

Tento film naprosto překonal veškerá má očekávání. Myslel jsem, že děj bude už trochu podivný, protože v předchozích dvouch dílech se povedl, ale nic netrvá věčně. Opak byl pravdou, skvělá zápletka, s vrahem, který chce ukrást přístroj na ochranu planety Země před invazí mi přišla naprosto geniální. Také jsem čekal, že s Joshem Brolinem jako Tommy Lee Jonesem už to nebude takové, že Josh Brolin nevystihne roli agenta K, tak jako Tommy Lee Jones. To se sice nepovedlo, ale dal této postavě naprosto novou image mladého muže, která mi k němu velice sedla. Výkon Willa Smithe byl opět skvělý jako ve většině jeho filmů. Jediným drobným negativem mi přišlo, že prostředí města moc nevypadalo na rok 1969 ve kterém se to mělo odehrávat, takže tuto maličkost režie asi moc neřešila. ()

Vimrak158

První muži v čeném byla slušná akční komedie, která pobavila, ukázala herecký výkon Willa Smitha a na tehdejší rok měla slušné digitální triky. Pokračování už bylo nudným výplachem s nezajímavým záporákem (záporačkou) a nezáživými dialogy dvou hlavních protagonistů. Proto po oznámení 3. dílu jsme nijak zvlášť nadšen nebyl, ke všemu měl film problémy s financemi a scénářem, takže bylo na průser zaděláno. Po shlédnut ífilmu musím říct, že průser to v žádném případě není, a určitě to jak finančně, tak kvalitativně propadák nebude. Film pojednává o agentu J, který se musí vrátit do minulosti, aby zabránil jednomu nepříjemnému incidentu, ve kterém figurují hlavní záporák Boris a agent K (Tommy Le Jones). Děj je slabý, nudný a nepřináší nic zajímavého. Mladší agent K (Josh Brolin) se sice se Smithem často vtipně doplňuje, ale nijak dobrý dojem nepřináší. Tommy Le Jones je ve svých scénách (kterých díky bohu není moc) protivný, nevrlý a celkově ho film vůbec nebavil. 3D vynikne jen v prví a zároveň nejlepší a předposlední akční scéně. Na tomto filmu je prostě znát, že tak nějak došly peníze při natáčení. Zklamání, a ať už raději nové muže v černém netočí... ()

p.i.t.b.u.l

Muži v černém byl hit. Pak přišla druhá část, která už nebyla tak povedená jako jednička, ale stále si držela svou laťku. No a tento třetí díl je na tom stejně. První díl to nepřekoná, neurazí, ale ani nijak nenadchne. Co musím ocenit je dobrý nápad. Cestování v časoprostoru byl dobrý tah, jen mně mrzí, že to bylo vše ušito rychlou jehlou a nic moc se tam nestalo. Vše se dělo strašně rychle a než sem se mohl rozkoukat byl konec. Ale na druhou stranu film splnil mé očekávání. Zkrátil mně večer a to se taky cení. Nicméně jak jsem psal, žádný zázrak se nekoná. Hodnotím 60%. ()

infernet

Při některých záběrech mi s 3D brýlemi na nose bylo regulérně špatně, což je ale ve výsledku to pozitivní, protože té vaty kolem bylo prostě moc. Neříkám, že jsem zažil vyloženě zklamání, ale dá se říct, že film zůstal za mým očekáváním. Resumé? Lepší než dvojka, ale na jedničku to nemá. ()

FREEWHEELER

Pohodička. Pre Tommy Leeho "o nás, bez nás", ale zábavná sci-fi, kde sa zbytočne nenaťahuje a efekty sú na úrovni. Žiadny boom ako prvý film, ale ako zábava na večer postačí. ()

a0001

Neuveriteľná, detinská, predvídateľná, "trapošina". Jednoznačne najslabší diel. Filmu nepomohlo ani celkom dejovo zaujímavé cestovanie v čase a ani Willove uhýbanie "oštepom" formou MATRIXU. Odporúčam jedine nenáročnému divákovi. Zbytočný film.. ()

kobras5

Ani pořádně nevím, proč jsem na to šel do kina, ale stalo se tak. No... v porovnání s předchozími díly zde musím dát vícero hvězdiček, protože mě příběh zaujal mnohem více, než ty předchozí 2. Kladně hodnotím postavy Griffina a Borise zvířete. Záporně hodnotím hlavně konec před návratem zpět (kdo viděl, pochopí, kdo neviděl, nechci spoilerovat) a chybějící prvky humoru. 40% (viděno v kině česky). ()

Leeroy3167

Ale tak ono to zas až taký prúser nebol. Menej vtipné, ako predchodcovia, ale Will Smith je zase vo forme, Lee Jones (síce len na chvíľu) ale neurazí, Brolin skopíroval Jonesa veľmi vierohodne a občas sa nejaká tá hláška urodí. A koniec aj keď bol trochu presladený, ale každopádne veľmi zásadný do MiB univerza. Nenadchne ale určite ani neurazí. ()

DonBraso

Kdo čekal zklamání ze dvojky,tak se trojky bát nemusí,jenom Tommy Lee Jones není vidět tolik na plátně jako minule.Časoprostory je dobrá změna,Will s Brolinem jako dvojice taky sedla,ale je to prostě moc průměrný film,s pár skvělýma efektema všelijakých zvířecích monster,pár vtipných dialogů,ale ta duše co měla jednička,tu vážně není. ()

Blazis34

Ačkoliv nejsem příznivcem sci-fi, tak tuhle ságu Mužů v černém jsem si nemohl nechat ujít. První chytrý tah mi přišel, když scénáristi chtěli osvobodit už ne tolik agilního Tommy Lee Jonese od všech strastí a aktivit a tak se chytře vrátili do minulosti, kde mladého Jonese nahradil neméně dobrý Josh Brolin. K samotnému ději pár výhrad mám, ale budiž. Na druhou stranu se mi líbil konec, jak tvůrci zakomponovali do filmu potkání agenta K s malým klukem, z kterého později vyrostl agent J. Tato myšlenka se mi líbila. Sečteno podtrženo, Muži v černém vyřešili další případ a můžeme se dohadovat, zda je uvidíme ještě někdy pohromadě. Dávám 60% - tři hvězdy. ()

davistercz

Skvělé jako vždy, Will Smith nikdy neomrzí ani i nabručený Tommy Lee Jones. Pro mě velice dobře natočené pokračování i když se slabšími scénami. ()

chrustie

Posledních 10 minut, ještě celovečerák nedělá, ačkoliv by se jednalo o nejroztomilejších 10 minut v dějinách kinematografie. Sedmdesátiprocentní koncentrát filmové naivity diváka, děkuji, ale nechci. ()

pafka

Vyvazene pokracovani, ktere neni slabsi, nez jeho starsi braskove. Zaplatbuh, ze tvurci nemeli ambice film natahnout co nejvic, jak se obcas stava a dost jim to pak ublizi. Will Smith si roli vylozene uziva a Tommy Jones je az ten druhy. Digitalni triky jsou dokonale, pribeh odsejpa a moc nenudi. Zkratka popcornovy etalon. ()

xDamaj

Takhle má vypadat sequel! Hlavně zezačátku tvůrci pokračují s originalitou, se kterou přišli v prvním díle. Narozdíl od druhého dílu jsou vtipné situace opravdu vtipné. Sice šílené a bláznivé, ale ne debilní. Pár vtipů také samozřejmě tvoří odkazy na minulé díly. Akcí a humorem mi tento díl přišel dokonce i lepší než jednička. Škoda jen, že ve většině filmu už nehraje Tommy Lee Jones. Toto je film, pod kterým se ani Spielberg jako producent nemusí stydět podepsat. ()

Aywes

Důstojný nástupce překonává dvojku, ale na jedničku pořád nemá.Humorem a sarkasmem oplývající jednička se již nevrátí a tak s tím musíme počítat.Hudbu skládal opět Danny Elfman a ten ví jak to u této série chodí.Tudíž neudělal nic převratného, ale zanechal původní tóny, aby na diváka dýchla případná nostalgie.Scénář je velmi kvalitní na sci-fi komedie.Což mě dost překvapilo, že to nebylo jen nějaké hloupé plácání kolem a čekání, co se sakra zase stane.Film utekl bez problémů a délka sedla jako prdel na hrnec.Oddychová komedie od které moc nečekejte.Určitě ne, že překoná jedničku.Rozhodně ale pobaví a to ne jen výbornou volbou Joshe Brolina. ()

LordMack

Film jde shlédnout naprosto v pohodě. Jenže bohužel naprosto v pohodě je na Smitha a Jonese (Brolina) docela chabé. Kde jsou ty fóry z jedničky, teda stejná úroveň? Tohle byl prostě jen film... ()

Mart2n

Film, který si na nic nehraje, a který přes obrovské porodní bolesti dokázal být nadprůměrným. Navíc filmy jako tenhle už se netočí, takže nostalgická vzpomínka na 90. léta. Nafouknutý rozpočet přes 300 milionů dolarů samozřejmě není vidět, žádná scéna není vyloženě ultimátní (možná trochu ta s Andy Warholem), logika příběhu je děravá jako ementál, přesto film příjemně plyne díky neutuchajícímu žvatlání Willa Smithe o ničem. Funguje i závěrečné dráma. {7/10} ()

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den