Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

Dale

Ako komédia to veľmi nefunguje, lebo počas celého filmu sa nie je na čom zasmiať. Navyše z toho priam kričí neoriginalita. Už na začiatku keď Galifianakis zastavil pri Downeym autom, spomenul som si na podstatne lepšiu komédiu so Stevom Martinom a Johnom Candym Planes, Trains & Automobiles a väčšina filmu ich s malými odchýlkami kopíruje. A ten prerod Downeyho postavy z Galifianakisovho odporcu na kamaráta... Scenáristi si pri písaní zjavne tiež dali riadny matroš. ()

Johny_fork

Vynikající ústřední duo a parádní soundtrack.. Od road movie očekávám hlavně svižné tempo a nulovou nudu, což o druhé polovině filmu platí každopádně. "Steve nablil sem ti do rány." "To nevadí." ()

Terva

Já nevím, ale ten začátek měl být asi sranda. Já se nesmál, přišlo mi to spíš trapné. Tak jo, tenhle humor mě nebere. CITÁT - Chci spravedlnost........... Asi po roce jsem si příběh pustil znovu a musím přehodnotit. Tenkrát jsem byl asi nějak indisponován. Teď jsem se celkem bavil. ()

Chermy odpad!

Au! Já to dokoukal! Humor vycházející ze základní premisy "nebezpečný idiot ničí život slušnému člověku" prostě nepovažuji za srandu. Galifianakise jsem měl chuť praštit od první minuty a s každou další minutou to bylo čím dál horší....Stejně jako jsem měl na konci Lásky nebeské chuť někoho obejmout, teď mám chuť rozsekat vázu o zeď! Možná jsem ten komentář neměl psát takhle zčerstva a možná to někoho uchrání před zkažením nálady.... Je vtipné sledovat masturbujícího Galifianakise, nebo jeho masturbujícího psa?! Je vtipné postřelit spolujezdce a vyblít se mu do rány? Je vtipné schovat si kus pupeční šňůry pro štěstí? Naštěstí maji naši hrdinové jistě hodně peněz, když vtipně rozbíjejí auta jako na běžícím pásu! Které síly donutily Roberta Downeyho vzít tuhle roli?! Vždyť očividně často ani neví co má vlastně hrát...sám sebe? Nebo nějakou jinou neutrální postavu, která by mohla zase dostat jednu vtipnou ránu do žeber? ()

villon17

Lol, tak tomu řikám situace. Málem sem se udusila smíchy, když Ethana vezli přes výmoly:D:D:D. A Sally, stop it! Nebo táta a kafe:D. No prostě boží. ()

Suzie05

Už v první polovině filmu mi docházely nadávky na toho vymaštěného kripla Galifanakise. Každou třetí minutu jsem doufala, že mu Downey rozbije držku a on se tak hrozně krotil (až jsem z toho byla sama v šoku). Ale sranda to byla a to se počítá. Darryl uvařil jenom tři hrníčky a podle mě tu zbylo ještě tak na osm hrníčků táty. ()

Expendable

Moc jsem se teda nesmál. Ale to bylo hlavně scénářem, Pařba ve Vegas měla mnohem více, co nabídnout pro mě podprůměrná komedie. ()

corpsy

Postavený na vynikajúcich komediálnych výkonoch ústrednej dvojice, ktoré rozhodne neskĺzavajú do trápnosti a nebudia pohoršenie ( teda vlastne záleží od toho, aký divák sa díva ). Road com, pri ktorom sa rozhodne nudiť nebudete. ()

F.man

Proč předchozí projekt Phillipse tak skvěle fungoval? Protože si nebral servítky a měl koule na to napálit kina s "Á"čkovou, eRkovou a originální komedií, která v tom stále-ještě-studiově-puritánském-mainstreamu působila naprosto nečekaně. To je sice parádní recept, který půjde aplikovat skoro vždy, ale bohužel nevidím jediný důvod točit takhle něco, co má tak blízko k Letadlům, vlakům a automobilům. Ty sice nejsou úplně dementní, ale zároveň nevidím na tomhle konceptu white-trash-funking-idiot vs. cool guy vs. trip across USA jediný prostor pro Phillipsův typ humoru. Prostě tohle je rodinný koncept filmu, který aby mohl fungovat jedině v případě totálních road - movie party orgií a ne takovýchto charakterů. Tfuj to je složitý komentář... Tak úplně jednoduše - moc slušné na fresh komedii, moc drsné na rodinný film. Přesto několik momentů vynikajících. 2 - 3 hvězdy. Dad... You were like a father to me. ()

PauloZ

Tohle určitě není takový trhák jako Pařba ve Vegas, ale svoje kouzlo to má. Nejedná se o žádnou trapnou komedii pro puberťáky, ale o solidní dívatelnou jízdu dvou "dospělých" chlapů, jejichž cesta je plná nepředvídatelných situací. Diváka baví převažně magor Zach Galifianakis a některé fórky byly opravdu povedené (např. jak si honí péro i se psem :-D). Možná to mohlo být ještě víc ujeté a zábavné. Dostaň ho tam mě bavilo ale krapet víc, lepší 3*. ()

Anchi

Z Due Date je opravdu hodně cítit The Hangover, avšak DD mě pobavilo mnohem víc (ať už to zapříčinil skvělý scénář či skvěle se "ne"doplńující dvojice hlavních protagonistů). Během filmu jsem se jednou málem utopila v pití, párkrát jsem smíchy poprskala diváka před sebou a občas mě solidně zabolely břišní svaly. Možná byl humor chvílemi absurdní, místy dosti primitivní, ale Galifianakis to umí podat takovým způsobem, že vás to vážně baví. A Downey má též skvělé striky. ()

Kryton

Čtyřhvězdičková zábava jak se patří! Ono se to povídá, když jsou pod tím podepsáni lidé co dělali komedie jako Pařba v Las Vegas, Mládí v trapu či Road Trip. Z toho posledního si vzali motiv jízdy napříč státem za svojí milovanou a z toho prvního jednoho z hlavních představitelů. Přidejte k tomu bezchybného Downeho jr. a máte ústřední dvojku, které to šlape jak švýcarské hodinky. Nikdy byste neřekli, že v žánru road comedy movie může ještě někdo zabodovat s nečím novějším. Onanující pes mi bude v hlavě vězet ještě dlouho! ()

spaceboyCZ

Zachova postava nebo samotny Zach? Nevim, ale proste z nej mi bylo cely film blivno, pocinaje utokem jeho pupku na Downeyho tvar az po zaverecne titulky. Nastesti Robert nezklamal a tahne tak cely film. Nektere sceny jsou naprosto skvele (Mexicke hranice a nasledny utek), jine sceny si mohli tvurci odpustit (masturbujici Zach a jeho pes). Nicmene na zaprsene odpoledne lehce nadprumerna zabava.. ()

Desiree

Kino se v urcitych scenach fakt otrasalo smichy! Vcetne mne! Ale bohuzel mi v nekterych momentech i zatuhl usmev, nad bizardnosti nekterych radoby nejvic komedialnich scen. Zaznamenala jsem az urcitou trapnost. Mozna, ze by se pred timto filmem mel clovek ucelove zhulit ;) ... Ale komedie je to vyborna !!! Ma jen maly skraloupek z toho prehaneni. ()

Seejey8

hned zezačátku Vám chci říct, že jetli se chcete pobavit, tak na tenhle film nechoďte, smát se nebudete. Možná se tak maximálně 2x pousmějete nad absurditami. Nebyla to totiž komedie, ale brak. Jediné co se mi na filmu líbilo byl Robert Downey, protože ho mám prostě rád, ale ani on do filmu nepřidal žádné pozitivum. Roadtrip o maximálním debílkovi nehercovi a skoro taťkovi, kteří spolu zdílí různé dobrodružství, vůbec nefungoval. Oproti pařbě ve Vegas hodně slabý odvar. Tento film prohlašuju za trapnou debilitu a to beze studu. A ještě nikdy se mi nestalo, že bych odešel z filmu půl hodiny před koncem... ()

nirvana91

NAJgeniálnejšia, NAJvtipnejšia, NAJlepšia komédia, akú som tento rok videla v kine!!!! Super kombinácia hlavných postáv a DOKONALÉ scény na nezaplatenie (hlavne grizzly)! Dialógy boli na popukanie - celé kino bolo vo výbuchu smiechu,... Vrelo odporúčam každému ;) Už sa nemôžem dočkať, keď si to znova pozriem v pohodlí domova. Btw dala by som si kávičku a seriózne začínam uvažovať nad trvalou *joke*. Ou a samozrejme nemôžem zabudnúť skvelé zaklincovanie záverečnou scénou (Men men men men, manly men men men!). ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)