Peter Highman (Robert Downey Jr.) je na cestě z Atlanty zpátky do Los Angeles, kde jeho manželka čeká jeho dítě. Po incidentu s Ethanem (Zach Galifianakis), se oba dostávají na seznam nežádoucích osob. Peter se tak musí dostat zpět po svém. Jeho věci ale zůstaly v letadle a musí se tak vydat spolu s Ethanem autem. Ten míří do Los Angeles, aby zkusil štěstí jako herec a veze s sebou popel svého otce, který chce vysypat do Grand Kaňonu a svého psa Sonnyho. Poté, co Ethan cestou utratí většinu peněz za marihuanu, musí jim Peterova manželka poslat peníze přes Western Union. Ethan si ale nechal peníze poslat na svoje umělecké jméno. Peter je zmlácen pracovníkem Western Union po hádce se zaměstnancem Western Union, který jim odmítl vydat peníze. Po neprospané noci, při které Ethan i jeho pes onanovali, se Peter rozhodne odjet. Vyloží Ethanovy věci a vezme auto. Najde ale popel jeho otce a když ho chce nechat nad dálnicí, změní rozhodnutí a vrátí se. Ethan uvěří tomu, že jel pouze pro snídani. Ethan usne za volantem když Peter dohání spánek a vybourají se. Po propuštění z nemocnice pro Petera přijede kamarád Derryl a nakonec vezme i Ethana. Oba je ale vyhodí potom, co omylem vypije kávu z popela Ethanova otce. Půjčí jim ale auto a vyrážejí na cestu. Oba jsou pod vlivem marihuany a Ethan omylem dojede na hraniční přechod do Mexika. Tam Ethan utíká a Peter je uvězněn za držení marihuany... (TV Prima)

ELDoctorow

Ten film má jediné šťastie a to, že v ňom hrá ultrasympatický Downey jr. Mať to nejakého iného, otravnejšieho herca asi by sa na to nedalo pozerať. Takto je dobrá protiváha ku Galifuckiniasovi. Čo sa zábavnosti týka je to niekde na pomedzí Philipsovho prvého a druhého Hangoveru. ()

shinlove

Další film, těžící z momentální oblíbenost "blbce" Galifiankise, který pořád hraje tutéž roli, jen film se jmenuje pokaždé jinak... Cesta skrz USA je místy zábavná, místy trapná, vtipy jsem už viděl v jiných filmech, proto mě to tak neoslovuje, ale přesto to není nic, co by bylo vyloženě špatné, proto průměrné 3* ()

zero_zelo

v principu mě ten film nijak neirituje... ale tušim, že smích proběhl asi jednou nebo dvakrát... a byl to spíš úsměv ()

AltairAhad

Film jsem viděla dvakrát a po druhém shlédnutí - musím přidat hvězdu. Ono opravdu prostředí někdy dělá své. Sedla jsem si před pár dny s kamarády. Skvělej letní večer, pití, grilování a tenhle film. Má to možná trošku delší rozjezd, ale smáli se všichni. Někdy by možná netušil, že Rob a Zach dokáží sehrát skvělé duo, ale vzhledem k tomu, že Roberta dost sleduji, tak jeho fandové ví, že takový film je přesně pro něj. Chemie mezi nimi byla skvělá. A já si dokážu dost dobře představit Roberta v nějaké z dílů Pařeb, protože to by mu prostě šlo! ()

Pythonator

Asi slabší než Pařba ve Vegas, ale pořád dost dobré. Onanující Zach Galifianakis, onanující pes a káva z tatínka, to se jen tak nezapomíná. ()

raru

Príjemná komédia,na ktorej som sa dobre bavil.Herecké výkony skvelé,dokonca som mal pocit,že Zach zatienil Roberta a to už je čo povedať. ()

Tomulka

Downey palec na horu a dvě hvězdy, ale Galifianakis je nudný , okoukaný a hraje jak přes kopírák. Děj filmu nudný, klišoidní, předvídatelný. Vtipné to je asi jako stokrát opakovaný vtip. ()

Shaman1135

Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale ten film fakt ide nadoraz. Zach Galifianakis exceluje, ale na to si už fanúšikovia podobných filmov zvykli. a RD vcelku slušne sekunduje. Celkom civilný humor (podotýkam že celkom) a zopár silných momentov. Trocha škoda miernej nevyrovnanosti a možno neohrabanosti režiséra. Ale na fajný večer pri čipsoch to fantasticky stačilo. ()

Gaggi

Neviem či som sa viac bavil na úprimných hláškach Zacha Galifianakisa alebo na povýšeneckosti Roberta Downeyho Jr., ale na mňa to fungovalo od začiatku až po koniec. Dobrá trip komédia na sobotný večer. ()

Smashed

Celý mi to přišlo trošku jako jedno veliké klišé a parodie na daleko lépe zpracované filmy. Nesympatickej Robert docela kazil dojem komedie a celou dobu jsem čekala, kdy nakope Zacha do zadku. No a Zach to tam celý zachraňuje, umí si udělat legraci ze sebe samýho a hlavně on prostě komicky vypadá sám o sobě a ani by nemusel nic hrát. ()

Bogrant

Pobavil som sa snáď ešte viac ako pri všetkých troch Pařbách dohromady. Tá chémia medzi Downeym a Galifianakisom funguje dokonale a všetok ten nadhľad a dávka humoru sú pekne vyvážené. Navyše to má tempo, krátku stopáž a jednu lepšiu scénu za druhou. Mne osobne najviac utkvela v pamäti rozlúčka s milovaným otcom nad Grand Canyonom, to nemalo chybu! :-) ()

Peroon666

Takovou sračku aby jeden pohledal. Od prvních okamžiků jsem věděl, že mě ten kudrnatý pičus bude srát strašlivě. Tupé vtipy, snůška tak neuvěřitelných sraček, že schůze poslanecké sněmovny je proti tomu docela snesitelný spektákl. Možná si říkáte: "Tak proč jsi na to čuměl, ty vyhřezlý mozku...?" Je vám po tom hovno...tak čus... ()

ToMaSoo7

Ako by som zacal, proste toto je komedia pri ktorej sa takmer nikdy neprestanete smiat. Kym sa spametate z jednej vynikajucej sceny pride druha. Asi najlepsia scena z celeho filmu bol rozhovor v aute po odchode od Petrovho(Downey) priatela o "kave". Neviem kolko trvala ale pri nej som sa nedokazal prestat smiat(nie len ja, ale cele kino) a smial som sa na nej este po celu cestu domov z kina. Tento kusok patri medzi najlepsie komedie ktore som mal moznost do dnesneho dna vidiet. Tento film hodnotim na 9/10 a to nielen kvoli filmu ako takemu ale aj kvoli vynikajucim hercom v hlavnych ulohach. ()

Toro8

Tešil som sa ako tento film pozdvihnem či už svojím hodnotením alebo komentárom, žiaľ faktom ostáva že okrem pár vtipných momentov tento kúsok toho viac neponúka. Neviem možno to je to tým že som mal až príliš vysoké očakávania no v každom prípade to nie je komédia pri ktorej sa pučite od smiechu ale rozhodne splní svoj účel. 3.5* ()

terc

Boli aj chvíle keď som sa schuti zasmial ale tak isto boli chvíle keď som sa aj nudil. Dej sa dal ľahko predvídať až do konca. Hodnotenie zachraňuje Downey jr., ku ktorému dobre zapasoval Galifianakis ako "pomalší" z dvojice, ktorý udržoval dej niekde až na hranici absurdity. Vďaka tejto postave je divák v napätí a keď sa už zdá, že nápady došli prekvapí s nejakou streštenosťou opäť. BTW celkom ma zarazil slovenský preklad názvu "Due Date" - "Deadline". Nahradiť anglický názov iným anglickým názvom a prezentovať ho ako slovenský ... tak to chce "talent". ()

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

Oscarová komedie od tvůrce Pařby?

02.10.2009

Čím dál lepší obsazení nabírá nová road trip komedie Todda Phillipse Due Date, kterou se režisér pokusí navázat na mimořádný úspěch své Pařby ve Vegas. V produkci studia Warner Bros. si Robert Downey… (více)