Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Nathalie

Ženy v harašení, další vztahová komedie přesně mířící na své vieweghovskými čajíčky odkojené publikum. Stejně jako Líbáš jako Bůh se netají přítulností k nevěrám, sexuálním eskapádám všech generací a slabým mužským postavám. Na film nahlížíme hédonistickou životní optikou hlavní postavy, uberšik babičky, (výtečná, nepřehrávající Balzerová), která je českou verzí mužsky živočišné Samanthy ze Sexu ve městě, až na to, že je tak trochu ekonomická pijavice. Paradoxně jde o jedinou funkční a komplexní postavu, zatímco chování zbytku osazenstva jako by pouze otrocky naplňovalo režisérovy erotické fantazie, od sexu s černoškou až po .... Vzhledem k solidní herecké práci a řemeslnému standardu Vejdělkovo dílko vysloveně neuráží (až na záběry z manželské poradny- proč české filmy dělají z jakýchkoli psychologů a pacientů psychopaty?), jen je mi prostě tenhle typ "dělání humoru" a vidění světa dokonale cizí- romantický či komediální náboj nula celá nula. Cílovou skupinu nicméně uspokojí, navzdory tomu, že tento navenek "estrogenový" film je samý testosteron. 45% P.S. Komunikační kanál kadeřnic JE geniálním marketingovým tahem. ()

RHK

Docela příjemná komediální romance od režiséra filmu Účastníci zájezdu. Oceňuji pozitivní přístup u "babičky" Vilmy, Balzerová ji hrála s evidentní chutí a s elánem, podobně jako byla herecky výtečná i matka Helena (Lenka Vlasáková). "Víš co má všechno za sebou?" - "A co má před sebou?" Trailer: http://www.csfd.cz/film/266611-zeny-v-pokuseni/videa/ ()

Faidra

Někdy přijdou chvíle, kdy je čas zamknout kancl, vypnout telefon, odpojit počítač, svléknout dress codem diktovaný oděv, smýt si obličej z ksichtu, vyhnat všechny vážné i legrační známosti na pivo, svolat maminku, sestry a babičku a sesednout se před obrazovkou. A potom se ironicky pousmát, pohlédnout k projednou nezamračenému nebi, obout podpatky, kráčet středem a všem moralistům vzkázat: "Na rozdíl od tebe si píchám, s kým chci, ale s nikým nevyjebávám." ()

Jossie

S hodnocením mám trochu problém, protože závěrečná čtvrthodina mi poněkud pokazila celkový dojem, ale nakonec tu 4* přece jen dám, protože mě to prostě bavilo. neberu to jako komedii, já se hláškám povedené babičky nijak nesmála, ale jako velmi příjemnou oddechovku o jedné ženě, která nakonec přece jen vyřešila svou životní krizi. Postava matky mi byla velmi sympatická a novinář byl taky fajn chlap. Trošku líto mi bylo postavy Vojty Dyka, protože to byl moc fajn kluk a nevím, jestli si zasloužil tu malou potvoru. ()

Jara.Cimrman.jr

"Důvěřuj IQ svojí frndy." Frndu nemám a kdybych důvěřoval IQ svého ztopořeného ješity, tak bych se alimentů nedoplatil. No nic, tohle je o těch frndách a ať se to vezme od nejmladší po nejstarší nebo naopak, tak mě všechny dokázaly svým způsobem pobavit. Nakoukl jsem přitom do ženské ... duše a dle vzoru Michala nyní úspěšně balím slečny, paní i dámy na to, že jsem horolezec, který chodil do kurzů pletení, naučil se jezdit na koni, osvojil si základy maďarštiny a hraje závodně domino. Hlavně přitom nesmí být poblíž hory, jehlice, kůň, hungarista ani Dominátor. V těchto případech to totiž nefunguje. ()

Pethushka

Pro mě obrovské překvapení!! Vtipné a dokonce i nápadité. Lenka Vlasáková zabodovala a Eliška Balzerová sypala hlášku za hláškou. Jediné co mě mrzelo je, že Macháček nedostal více prostoru. Jinak pěkná česká komedie dnešní doby :-) ()

xxmartinxx

Povětšinou trapná vykrádačka Sexu ve městě a dalších amerických žánrovek. Nefunkční postavy, nepřesvědčivý vývin charakterů i děje a vykonstruovaný konec. A okaté moralizování by mělo u jakéhokoli zahraničního filmu automaticky odpad, ale protože je to naše, tak se všechny tyhle věci s grácií přehlíží. Maximálně dvě hvězdy. ()

Skejpr

Poměrně solidní řemeslně i herecky. Vejdělek umí schizofrenní a snové pasáže, což filmu velmi přidává. ()

Djoker

Asi bychom měli Vejdělka proklínat, protože kasovní úspěch jeho filmu u nás rozjel nekončící éru romantických komedií z imaginárního světa, kde se řeší jen vztahy. Na druhou stranu jde o zábavnou jízdu s pozitivním vibem, kterou se ani po letech nepodařilo překonat a velikost zdejšího fanklubu to jen potvrzuje. ()

Morien odpad!

Vojty Dyka jsem se dotknula kolenem a stejně neomdlívám pokaždé, když se objeví v záběru, zbytek mužů byl jen tak do počtu, zobrazené ženy mě nepřitahují a ani je neobdivuji, dokonce jsou mi i se svými problémy docela ukradené. Vadilo mi, že se nedívám na film, ale na omalovánky, na šablony. Jediným pro mě zajímavým motivečkem pro mě byl manželský pár Martina Pechláta a Evy Leinweberové, ale ten se tak nějak prosouložil do ztracena. Kategorie společensky nebezpečných filmů dostává netušené rozměry. Ještě chvíli nad tím budu rozjímat a potom si myslím, že tento film označím za exploatační. ()

Sarkastic

Přistupoval jsem k tomu jako k výsostně ženské záležitosti, očekávajíc třeba i feministickou sračku. Ale nakonec se mi dostalo docela milého překvapení. Tak do 40. minuty jsem se fakt dobře bavil, našlo se tu několik vtipných hlášek, navíc film byl provoněn pohodovou a bezstarostnou atmosférou. Pak se ale snímek začal lámat (myslím od toho večerního posezení u ohně) a přešel na docela obyčejné vztahové drama. Pár úsměvných situací se tu sice ještě našlo, ale už to bylo takové bez šťávy (konec mi přišel vyloženě rutinní). Ještěže jsem si mohl po celou dobu užívat herectví Lenky Vlasákové a energií překypující Elišky Balzerové. Trochu mě akorát zklamal Macháček, který měl přesně jednu dobrou hlášku (balící taktika), jinak jakoby na scéně vůbec nebyl. Takže slabší, ale ještě 4*. "To víš že mi řekla, co se stalo. To je strašný! Jak si mohla něco takovýho tý holce udělat?! ...jakej byl?". ()

Gilmour93

Shodou okolností jsem před pár měsíci navštívil divadelní hru Geraldine Aron „Můj báječný rozvod“ a ačkoliv jsou divadlo a film dva úplně jiné sporty, kvůli pojítkům v podobě E.Balzerové a motivu vyrovnání se s partnerským rozchodem pomocí zašlapání sebelítosti, se nabízí srovnání. Co si budeme povídat, tam kde irská dramatička nabízí přirozenost, lehkost a šarm, přichází Vejdělek s frndou z Mensy a strojeným podbízením. Zařadil bych to do škatulky cílených výlovů čitelných kapříků z našeho lokálního rybníčku, teda záležitost, která třeba Vieweghovu rektu vyšla v minulosti už několikrát. Režisérův pragmatismus plně chápu, nejsem však schopen jej ocenit.. ()

Psema

Proč být uvolnění, když můžeme být vážní a melancholičtí, že pane Vejdělek. Promarněná šance, která chce mít vagínu, ale má penis o velikosti václavské klobásy, přičemž ani neví, co si s ním počít. Hm... rozhodně bych ho nestrkal tam, kam každý druhý český filmař... ()

Brouk

Jupííí, jupííí a ještě jednou jupííí. Tak jsem zase dočkal nějakého filmu z domácích luhů a hájů, který mně nepřipadal laciný svou kalkulovanou podbízivostí nebo "humorem" na hraně. Neříká, že je to dokanalé dílo, ale pocit z něj přemlátí vše ostatní.... Dobrá práce... 70% ()

genetique

Sympatická moderná česká komédia, ktorá aj napriek povrchnému ladeniu vie dobre zabaviť, upútať a berie si na mušku súčasné osobnostné črty. Príjemne zahrané, zručne zrežírované, milá oddychovka. 80%. ()

Eliott

Předpokládám, že kdybych byl ženská, dam 4 hvězdy ani nemrknu. Film je to doopravdy dobrý a místy i vtipný. Bohužel pro mě to není absolutně můj styl a i když závěr film ještě vylepší, tak mně to nestačilo 70%. Nebráním se však opětovnému shlédnutí což je velmi dobré znamení u každého filmu. ()

Ainy

Můj upřímný obdiv lidem jako je Vilma. Ve svém věku mají neuvěřitelný šmrnc, nadhled a vyzařuje z nich obrovská, pozitivní energie. Nebojí se být otevření a dokáží si život užít naplno a bez přetvářky. Taková byla ona. Balzerce tahle role sedla a já jsem si hlavně díky ní prožila příjemných 112 minut pohody a úsměv na tváři mám doteď. Nehynoucí čest a slávu přeji režiséru a scénáristovi Jiřímu Vejdělkovi, který dokázal svým postavám dát nejen tolik svěží a nevtíravý humor, ale i citlivou dramatickou linku. Jen tak dál! Veronika a Vojtěch byli taková dvě sluníčka. Jirka Macháček klasicky nezklamal a jeho šipku do stanu jsem ohodnotila plným počtem bodů. A taky jsem byla překvapená, jak na mě ve své roli novináře, mile a příjemně zapůsobil telenovelácký Roman Zach. Na závěr se rozloučím Vilminou hláškou, takovým malým poučením pro ženy "Nikdy nepodceňuj IQ svý frndy ! " ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků