bubblebobble

Takto... 10% amerického pátosu vykrytých 90 % totálne šialenej jazdy. Vôbec nie som fanúšikom tohoto typu filmov ale tunák ujo natočil niečo čo tu ešte nebolo a zakýval sladkému Avatarovi, ktorý porazene sklonil hlavu a precedil smutne "viszontlátásra" skrze svoju modrú hubenku. Keď niekto raz povedal, že megalománia filmu Metropolis je taká, že sa ju doteraz nikomu nepodarilo prekonať, tak týmto môže byť presvedčený o opaku. Bolo to VEĽKÉ. Veľmi som bol spokojný. Až tak, že si čo najskôr musím pozrieť nejaké XY-té pokračovanie Anakondy alebo inú srajdu nech zostanem pri zemi. PS: Mne by to 3D vôbec nechýbalo a určite by som si to pozrel aj na Tesle. ()

ortoncz

No jako ja opravdu nevim, ale tohle je asi film roku. Takový akční nářez jsem v kině už takhle dlouho nezažil. Hardy a Theron to je hereckej koncert, nějak netuším co bych vytknul. Má to tolik pamětihodných momentů. 95% ()

Kadas97

Nadpozemsky dobrý film, kde nie je ani sekunda stopáže bez akcie. Búračky, výbuchy, fighty a ešte raz výbuchy. Kreativita tvorcov nepoznala medzí a ja som žasol nad úžasnými autami a záporákmi. O hudbu sa staral úžasný gitarista visiaci z auta. Bol som taký uneseny, že po filme som neodolal a urobil na záchode pri kine tu strašnú vec...ukradol som plagát. Týmto sa ospravedlňujem CineMaxu, ale ničoho neľutujem. 10 z 10 ()

TheMraca

Čekal jsem to dobré, ale je to ještě lepší. Přesně stejná atmosféra jakou si pamatuji z původní série. Béčko jak má být. ()

cm hardy

Tak tohle je velkej nářez. Bláznivý a šílený do poslední minuty, ani na chvilku se neubralo z tempa, film mi dal přesně to, co jsem od něj očekával (výbuchy, rvačky, zbraně, auta a zase výbuchy). Max sice není tak důležitý a moc toho nenamluví, ale Tom Hardy ho i tak zahrál naprosto skvěle. Postapokalyptický svět byl někdy dost realistický a někdy už to bylo přehnaný (kytarista), ale hrozně se to k filmu hodilo. Pro mě je tohle zatím film roku a nejspíš ho těžko v brzké době něco překoná... WHAT A DAY, WHAT A LOVELY DAY! ()

Dm1tr1j

No to ma JEBNI! :-D šialený max je naozaj len o šialenostiach v až smiešnej rýchlosti na hotrodoch z najpopiči steampunkového slohu :-D neviem z kade berú ropu a strelný prach ale nešetrí sa s nimi ani kus :-D A stále to dalo fyzike menej na piču ako rýchlo a zbesilo :-D jebnem 3 facky! :-) ()

JBMAVERICK

Po několikátém zhlídnutí mužu říct jen jedno... Asi nejlepší akční film co zatim vzniknul. Totální akční nářez, kterej ani na minutu nepoleví. Boží soundtrack, boží vizuál, boží film! Nezbejvá nic jinýho než si ho pustit znova! ()

RidleyCrowe

Akčná pecka. Nechápem kto na tento film dal 150 miliónov (údajne ešte dokonca viac) ale som strašne rád, že to ten niekto urobil. Pretože vďaka nemu nám Miller dal blockbuster aký aspoň ja ešte nevidel. Max je akčná jazda od začiatku do konca (s výnimkou pár scén kde sa nachvílu spomalí, tieto scény ale dávajú aspoň Millerovi priestor na vykreslenie postáv a sveta v ktorom sa pohybujú). Každá akčná scéna je iná ako tá predošlá a čo si cením najviac je že je z nich cítiť praktickosť, žiadne CGI (až na scénu v piesočnej búrke). Autá vybuchujú, lietajú vzduchom, motorky preskakujú ponad auto, herci po autách behajú alebo sú zavesení na vysokých tyčiach a premiestňujú sa vďaka nim po bojisku. Toto všetko a ešte viac vyzerá autenticky. A do toho ešte hrá patrične veľkolepý soundtrack podobný kúskom od Zimmera. Tom Hardy je ako Max výborný, Charlize Theron ako Furiosa snaď ešte lepšia. Už v máji tu máme z najväčšou pravdepodobnosťou film leta a možno aj film roku. ()

SamanthaM.M

Je možné stráviť dve hodiny v kine so zaťatými päsťami, vyvalenými očami, búšiacim srdcom a adrenalínom na maxime? Áno je a Georgeovi Millerovi sa to podarilo fantasticky. Hoci najväčšiu zásluhu na tom má Charlize Theron (ktorá lepšie vyzerá bez vlasov). Furiosa je jednoducho najlepšia postava celého filmu, dokonca ešte výraznejšia než Max. Pre Nicolasa Houta to bola asi najlepšia postava, v akej sme ho doteraz videla. Dokonca aj Rosie Huntington-Whiteley tu niečo odohrá so zástupom ďalších modeliek. Prekvapilo ma, ako minimalisticky je tu naznačená minulosť postáv, no vôbec to nevadí. Túto divokú jazdu s perfektnou akciou a vyšinutou hudbou si užijete aj tak. Tento film mi úplne vynahradil sklamanie z dvojky Avengerov, ktorých som nedávno videla. ()

ludva10

Po cestě z kina jsem přemýšlel, jak film vlastně hodnotit. Přeci od takovéhoto filmu nemůžu čekat nějaký příběh? Proto hodnotím čistě efekty, akci a herecké výkony. A to vše je naprosto úžasné. Vizuální efekty skvělé, zvukové také, herecké výkony výborné, těhulky krásné. V celém filmu snad není ani tichá pasáž bez akce a efektů, až tedy na jednu - asi minuta naprostého ticha po písečné bouři. A zrovna v tomto úseku, kdy po vřavě nastalo úplné ticho, všichni najednou museli začít šustit a romajz15 otevírat plechovku - to bylo velice vtipné :-) . Ale když přejdu znovu k filmu - je to strašná bláznovina, ale opravdu dobře zvládnutá, klobouk dolů před tvůrci všech těch efektů a modelů vozítek. Za mne horších 5*. ()

Joppo88

Vo všetkých možných traileroch, ktoré som videl, som sa zaprisahával, že toto v kine neuvidím a asi ani inde... Avšak ako to už býva, zo zapovedaného chleba sa človek najviac naje... A toto bolo sústo, ktoré som ani v najmenšom nečakal... Nabité od prvej sekundy po poslednú.. Neskutočná akcia s podmazom, ktorý vyvolával zimomriavky... Navyše do toho všetkého "šialeného" bola vložená aj myšlienka... A hoci nedávam plných päť, veľa nechýbalo... ()

AngelG

Naprostá šílenost !! Asi nikdy jsem neviděla tolik akčnosti v jednom filmu, ale aby to nebylo přeplácané anebo "reálné", jako je tomu zde. Masky, kostýmy, efekty, herci, soundtrack - jedním slovem dokonalost a vidět tohle všechno na velkém plátně, je prostě nutnost. ()

Perth

Pár připomínek: *Slaďouš Hardy je balzám pro oči dokud nepromluví, krevní pytlíky působí mnohem lépe se zamřížovanou hubou... *Lesby s cyberpažema jsou cool... *Zrzky jsou opravdu tak náruživé jak se říká... *Kytarový průmysl čeká světlá budoucnost... *České titulky zažívají smutnou přítomnost... *Za vším hledej ženu (ženy) ...V podstatě jsem čekal trochu víc než smršť čisté akce, naštěstí je Fury Road plná skvěle fungujícího napětí. ()

Ihuj

Akční nářez srovnatelný s Denní hlídkou nebo novým Soudcem Dreddem. Chyběly tomu jen kozy. Několik ujetých WTF momentů, scénář rozhodně převyšující původní tři filmy, sympatické postavy, dechberoucí režie, práce s hudbou, design aut i kostýmů. Film se zažere do mozku. Tohle rozhodně mělo vzniknout. Přitom trailery mě spíš odpuzovaly. ()

Yancl

No .. tak já si tedy myslím, že celý film vystihuje samotný název - zběsilý nebo také šílený. Tohle je totiž opravdová hardcore jízda, která chyběla na plátně a něco podobného lze těžko najít. Miluji akční filmy a tohle opravdový vrchol produkce, akční peklo podtržené krutě vyšperkovanou vizualizací. Do toho připočtena skupina řádících magorů na strojích, které snad pochází z neskutečna a v čele tak trochu tichý T. Hardy, který má ovšem fakticky nabouchané charizma a do role se výborně hodí (mám toho herce s každou jeho rolí raději). Takže jasná kinovka a přemíra spokojenosti a nadšení z Millerova díla. [92%] ()

misbos

OLD SCHOOL RULEZ!!! Miller natočil nejen hustě intenzivní akční podívanou, ale hlavně hodně chytrej film o tom, jak a proč se z divochů stávají lidi, o nebezpečný a těžký cestě od šílenství k rozumu. Max i Nux ( ta podobnost jmen není náhodná! ... proč jsou asi oba dost dlouho spojený řetězem s transfuzní hadicí?.. slušná pupeční šňůra.. :-) ) začínají i končí tuhle štreku stejným "činem" - na začátku i na konci Max dává krev, a Nux se chce obětovat, ale kvalitativní posun mezi tím počátečním a konečným je zásadní. Oba jsou na začátku jako věci, tak nebo onak, a celou tu šílenou cestu se z nich stávají lidi, aby na konci mohli vědomě a svobodně zopakovat to, co na začátku dělali z donucení nebo v transu (ergo nevědomě). Pak je jasný, že Max začne s Furiozou spolupracovat až v okamžiku, kdy mu nabídne, že mu pomůže sundat tu masku, že ho nevidí jako věc, že ho uzná jako člověka s lidskou tváří. A tahle optika by se dala vysledovat snad v každý scéně toho filmu. Takže bych prosil ty, který tomuhle filmu vyčítají absenci myšlenky nebo děje, ať dál sledujou teď už dokonale vybledlý Fast and Furious... a nemelou. Pro mě je Fury road ne za pět, ale za padesát. ()

FanKalEl

Originálne podaná survival jazda naprieč wastelandom. Akcia je agresívna a napínavá, napriek tomu že akčné scény zaberajú takmer 3/4 stopáže tak film utečie rýchlo. Skvelá atmosféra, kostýmy, audiovizuál, nabušený zvuk a hudba, práca s kamerou; veru po technickej stránke sa nedá nič vytknúť. Hudba dodávala akcii fakt silnejší náboj a ten zvuk bol fakt dokonalý. Príbeh je síce jednoduchší ale takýto typ filmu ho väčší ani nepotreboval. Skôr som len čakal vo finále že toho bossa skolia zaujímavejším spôsobom. Max toho síce veľa nenarozprával ale počas celého filmu pôsobil zábavne a na konci ma až dojal jeho charakter. Trailery neklamú..je to ešte väčšia jazda než vyzerá!! (95%) ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi