5 Days of War

Válečný / Akční / Drama

USA, 2011, 113 min

• teutates

Myšlenka by byla, no to provedení a "herecké výkony", ehm... "Nejznámější" herecky ksicht zemře hned úvodem, pak tady sem tam vběhne obézni Kilmer s úsměvem od ucha k uchu a ve stylu, já jsem ale kameraman, točení je faaajn, pričemž točí ruské opeřence, jak ničí gruzínský kraj. Nevím, kdo tu namluvil Garciovi, aby hrál lidem na city (někomu na nervy) a nakonec hlavní aktér v boji proti svrchované moci, Thomas, který nemá co ztratit, takže je akční pomalu jak James Bond. Snaha určitě byla, no celkový dojem, i když nějaká ta idea tady je místy až trapná. 4/10 Drsná ruská odnož bojuje proti svým lidem, intelektualním způsobem ojebuje EU a zbytek světa a snaží se vzít si, co je "jejich". Politický snímek, který 2x nenadchne, "možná silné téma", no jak už jsem jednou řekl, slabé provedení.(17.7.2011)

A ještě mohlo jít o více syrovější pohled na válku mezi Gruzií a Ruskem. (Flipnic promine, ale též mě to napadlo) I když si myslím, že je vše v rámci omezeného rozpočtu, jsou všechny bojové konflikty odvedeny s dobrou režií a s napětím. Je zde hned několik událostí, nad kterými se člověk pozastaví a řekne si, že tak to asi doopravdy bylo a nemůže s lidmi nesoucítit. 70%(17.6.2011)

Harlin ukázal,že v něm pořád dřime ten nadějný mladý tvůrce,kterého kdysi na dlouhou dobu zničilo jedno zlé manželství.Sympaticky natočené,surové a brutální válečné drama,které poukazuje na klasické hrůzy moderní vyhlazovací války.Dobré herecké výkony a velice dobře natočená akce,bohužel Harlin je známý tím,že kromě akčních sekvekncí není zrovna dobrým vypravěčem přes emoce,tudíž nečekejte smysluplnější charakter či hloubkový vývoj postav,to vše je dokonale ploché.Ovšem jakožto fanoušek všemožných filmů o válce velice slušně přihmuřuji oko a lehce nadhodnocuji....k celkové mé spokojenosti,ovšem s uznáním že to mohlo být daleko lepší. 65%.(19.7.2011)

• kinderman

Renny Harlin se domníval, že natáčí svoje Vražedná pole (když už ne rovnou Schindlerův seznam), ve skutečnosti za vydatné pomoci gruzínské armády spáchal film, který mohl dokonale nadchnout tak leda prezidenta Saakashviliho. Jak by taky ne, když ho hraje Andy Garcia.(28.9.2012)

• zette

Konflikt v Gruzii hodnotit nebudu. Film je ale natocen podle typickeho kycoviteho modelu..., nesmrtelny hrdina pocas celeho filmu unika smrti a jeste se stihne zamilovat do nejvetsi kocky v oblasti:-). Chtel jsem dat hvezdicky dve, situace s predanim pametove karty u sochy Stalina mi to vsak nedovoluje. Herecke vykony velmi spatne, dialogy jeste horsi. Alespon potesi misto nataceni, protoze Gruzie se ve filmu bezne nevyskytuje a po technicke strance je film na dobre urovni.(30.8.2014)