johnnie78

Tenhle film jsem viděl tak desetkrát a pokud vím, nikdy jsem ho nedokoukal, protože mě Kolářová s Hanzlíkem vždycky děsně srali. ()

Ironhead

Genialni komedie, ktera pokazde potesi a zahreje u srdicka... a pro mne nezapomenutelny mlady a naprosto nejftipnejsi Olda Vizner coby Bobo :_) ()

allegria

Tenhle film snad nemá jediné hluché místo. Každá scéna promyšlená do detailu, nevtíravý, ale působivý humor, výborní herci a vše plyne tak nějak zlehka. Třeba ho vidím i podesáté, pořád mě baví, pořád se k němu ráda vracím. Krásné prostředí, navíc okolí mého rodiště, kde se natáčelo mnoho českých filmů, to jen umocňuje. Nemůžu opomenout hudbu Petra Hapky a hlas Marie Rottrové... Vždycky bude tento film patřit k mým nejmilejším. ()

Salvator

"Bobo, nechal by sis na prsa vytetovat Doubravka? Proč bych to dělal?" Klasický příběh o tom, jak se holka z města zamiluje do místního vidláka. Ale k zasmání to je - viz výše. ()

Lilith03

Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík jsou vždy záruka zábavy, ale i neskutečně krásné romantické linky. Doteď nechápu, jak tihle dva spolu nemohli nic mít, jejich láska na kameře je tak uvěřitelná. Prostředí kravína nesouzní s mými přesvědčeními a není to nic, co bych uznávala. Každopádně aspoň, že byli kravičky venku a když nás tímhle zavírám oči, nemohu tomuto filmu nic vytknout. Je to originální, vtipné a dohromady to funguje. Nervní medik Bobo, až bych přemýšlela, že to je mladí Bohdana Švarce :⁠-⁠D. On a jeho maminka jsou názornou ukázkou podobným rodinných problémů aneb maminka si usmyslela, že moje děťátko bude ten a ten, protože chci flexit na kamarádky a příbuzné. Nejúžasnější kombo je ovšem maminka, babička, prababička a tatínek, u těch jsem se tak zasmála a zároveň babička a prababička jsou jedny z mých oblíbených hereček téhle doby. ()

PTuranyi

Príjemná romantická komédia o vzťahu mladej psychologičky a mladého poľnohospodára/mechanizátora/pastiera kráv alias kovboja + rodinné peripetie. Veľký humor to ale nie je. Zopár narážok na kravy, prípadne učiteľky, nešikovnosť študenta medicíny a niekoľko žiarlivostných scén. Socialistické reálie sa na príbehu veľmi neodzrkadľujú, ale určité vzorce sa dajú postrehnúť. Zaujalo ma však, že v prípade takéhoto príbehu by západná kinematografia ponúkla s najväčšou pravdepodobnosťou dokonalých krásnych hlavných hrdinov. Nič proti kráse  Daniely Kolářovej a šarmu Jaromíra Hanzlíka, ale nie sú to žiadni super modeli s vytvarovanými telami a tehličkami na bruchu. 70% ()

Formanka

Jako moje alter ego psycholožka Doubravka, která "vařit neumí, byt nemá a hezká taky moc neni" bych chtěla jednou potkat takovýho kovboje a klidně by mohl vypadat jako Jaromír Hanzlík. Ach:)) ()

Bohulib

Na tenhle film se můžu dívat pokaždé znovu. Zamilovanost prostě bývá krásná. Člověk těm dvěma moc přeje, aby jim to vyšlo. Ale i když možná nevyjde, "nevadí, aspoň chvilku poletí". ()

artcha

Moje nejoblíbenější česká komedie, nádherná letní atmosféra.... scény: "skrz co jste tady vy", "velkej mokrej pták" a "miluji tě, jedu do kosmeťáku" jsou fakt výborný :-) ()

Felliniclub

„Každá ženská holt ví to svý“, říká maminka socialistického kovboje Honzy (Jaromír Hanzlík), když se jí Doubravka (Daniela Kolářová) ptá, proč opustila svého muže a odešla s pěti dětmi k vdovci. A svoje ví určitě i Doubravka, když ochladne k neurotickému medikovi (Oldřich Vízner), se kterým je o prázdninách na chatě, a z celého srdce se zamiluje do kovboje. Honza si tedy odstraní tetování s nápisem Jituš a Doubravka se skamarádí s Honzovou vesnickou rodinou. Sbližování pracující inteligence (Doubravky) a jenom pracujícího kovboje (ale s inteligencí) se neobejde bez roztomilých zmatků, v nichž často hraje pasivní roli onen omezený medik, který jen šrotí a žere. Jako kráva. A Doubravka už ho pást nechce a nemůže. Příjemný letní film se sympatickou patinou (1976), zvlášť pokud jste v těch dobách trávili prázdniny. ()

nickymilka

I když je to průhledně komunistické a ideologické, musím říct, že jakožto dítě revoluce (89) se mě tato předpojatost už tolik netýká. Koneckonců, i Nohavica zpívá, jak by chtěl být "hlídačem krav" a proč ne? Třeba existuje na světě pasáček, který je lepší než kdejaký doktor. :) ()

tommicek

Báječná letní komedie s několika nezapomenutelnými hláškami - já znám široko daleko všechny krávy, ale Vás jsem tady ještě neviděl ... ()