Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

heihatchi

Čekal jsem něco ve stylu člověk proti přírodě a ono to bylo spíš člověk proti sám sobě. Mírné zklamání za docela zdlouhavé plahočení a opakující se pasáže. Slabší tři. ()

drozdy1

Milý příběh o lidské dobrotě, laskavosti odhodlání a cílech. Herecké kvarteto má mezi sebou neuvěřitelnou chemii a výprava je překrásná. Skoro jako bych Cestu svatého Jakuba absolvoval já sám. Dlouho jsem neviděl tak příjemnou podívanou. Hodnocení:80%. ()

Axident

Tenhle film je malý zázrak. Jdete do něho s mírnou nedůvěrou a vlastně všechna nejtragičtější očekávání jsou naplněna: dvě hodiny klišé a pastelového kýče. Americký oční lékař se vydá do Španělska pro ostatky svého čtyřicetiletého syna, který procestoval kus světa, ale jeho 800km pěší túra do Santiago de Compostela skončila tragicky hned na počátku. Starý pán se zcela impulsivně rozhodně čapnout synovu výbavu a absolvovat po svých celou cestu za něj, s popelem v úhledné krabičce. Cestou se zatrpklý a zarmoucený, vynikající Martin Sheen, dá do kupy s tou nejnekonzistenčnější partičkou soupoutníků, kterou si lze představit, a která je do scénáře zapotřebí. (Vtipný, svérázný dobrák od kosti, obtloustlý Holanďan, životem zklamaná Kanaďanka, připalující si jednu od druhé a mírně arogantní, irský spisovatel, snažící se zbavit bloku.) Absolvují (povětšinou) pospolu cestu, plnou zážitků (a opravdu přenádherných záběrů krajiny a památek), aby na samotném závěru otec vysypal popel syna do oceánu. Vtip je v tom, že to celé je urežírováno (Emilio Estevez!) s neuvěřitelnou grácií a kázní, bez jediného většího klopýtnutí, a celé to funguje dokonale. Zatraceně příjemné pohlazení a rozhodně spíše úsměvná, lidská komedie než tragédie, to celé dokreslenou patřičným a celkem odvážným výběrem hudebního doprovodu (Alanis Morissette/ Coldplay, ale i pravé country). Doporučuji všemi deseti! ()

REP_ReZeNT

Jakmile u filmu začnu dělat další tisíc věcí, je něco špatně. Přišlo mi to jako německý Doktor z hor na cestách, nezajímavý a  nezáživný film od samého začátku. Hlavní postava Sheen mi byla proti srsti, nesympatická od prvního pohledu, to samé zbytek "poutníků" se kterými jsem se nedokázal ztotožnit po celou tu zbytečnou dvouhodinu. Člověk by řekl, že když se jedná o Španělsko, bude se jednat o trochu 'záživnější' prostředí než co Vám film nabídne. Nějaký zážitek krutou, ale zároveň krásnou přírodou, něco co mi trochu rozzáří oči, rozbuší srdce a zastaví dech a přípíšu si tak cestu do "Santiago de Compostela" na svůj seznam vysněných míst. Nestalo se tak. Road-movie mám rád, ale todle byla vyloženě nuda. Pouť rozhodně není žádným zážitkem, ani uměním, ale ani těžkým příběhem, .. a ty "koflikty", dá li se to vůbec nazvat konflikty o které se film snažil ? Ani semnou nehly. Navíc užití "Lost" Coldplay a "Thank You" Morissette mi přišlo vyloženě trapný a neoriginální. Film vůbec nefunguje jak by měl, škoda .. přitom to je docela zajímavý nápad na zpracování a věřím že pouť může být člověku jen v jeho prospěch. Třeba někdy přístě .. ()

Fridecka

Povedená a meditativní cesta za poznáním sebe sama a za svými možnostmi. Ne, nemyslím si, že jde dostatečně do hloubky/není to ani třeba/, ale přesto ve mě zanechala hluboký dojem. Až takový dojem, že bych se s chutí vydala na Svatojakubskou pouť také. Otec se po smrti syna vydá na pouť, kterou syn začal a už nikdy nedokončí, jedině jako prach v plechové krabičce. Tom během cesty potkává různé lidi s různými osudy a motivacemi k cestě. Pro každého z nich znamená cesta něco jiného, každému jinak obohatí život. Pouť pro něj znamená duševní očistu a nakonec katarzi a smíření se se smrtí syna. ...Krása, když poutníci dorazí do cíle a zúčastní se mše pro poutníky! ..." Přijde den, kdy propuknete v pláč!..."Film si vystačí s několika málo herci a krásnou krajinou. Nejlepší road movie v uvozovkách jakou jsem dosud viděla. ()

MatesMS21

Jasně, spousta cinyků dá odpad.. Vás bych poslal taky někam.. Daleko. Ne, samozřejmě, pište tu povrchní rádobyvtipnou výsvěšnou kritiku na smysl a plochost příběhu. Aspoň se pár lidí zasměje. Já sem se ale smál už během filmu. Lépěji.. usmíval. Moje romantické, věřící něco dostalo injekci hroznového cukru či co.. Strašně krásnej jednoduchej film o cestě k vykoupení. Cestě pryč od něčeho směrem k lepším dnům. Celým filmem prosakovala přátelskost, optimizmus a radost ze života. Krásně to plyne, rozdává radost, strhává obočí, trhá koutkama.. Nač utrácet za honoráře, výpravy, kostýmy a efekty, když jde udělat něco za pár šlupek v propocenym tričku a klackem v ruce... jasných 5... Bueno camino ()

Evander

Pouť je velmi příjemným filmem se skvělým Martinem Sheenem v hlavní roli a pro mě zároveň i příjemným překvapením. Na film se hezky kouká, děj rychle ubíhá, hlavní charaktery jsou hezky propracované a mají svou hloubku. Celkově bych řekl, že k dokonalosti Pouti chybí velmi málo – prostě příjemný, odpočinkový film… 83% ()

Harts

takžjakž drama, chtělo by to něco více, trochu do hloubky, aby to bylo úžasnější, ale některé momenty mě dojaly ()

mi-ib

"Bueno Camino!" Film má skvělou pohodovou atmosféru, i přesto za jakých okolností se Tom na cestu vydal. Příběh je vlastně celkem prostý. Není vygradovaný nějakými zbytečnými dramatickými situacemi. A přesto mi film krásně utekl. Dvě hodiny uběhly jako voda. Co mě překvapilo, jakej je z Martina Sheena už páprďa (myšleno v dobrém). Dlouho jsem ho v ničem neviděl, tak mě to trochu překvapilo. Jinak jde o pěknou reklamu na Svatojakubskou pouť, ale kdo neocení kouzlo pochodu, může mít se sledováním tohoto snímku problém. ()

Kingjiri

Čekal jsem určitě víc dobrodružství v podobě putování po pěkný přírodě. Asi z rozpočtovejch důvodů se však většinu stopáže hlavně posedává na různejch civilizovanejch místech, nicméně i na pár pěknějch záběrů z přírodních scenérií Španělska se nakonec dostane. Martin Sheen byl občas svojí zatrpklostí lehce nesympatickej, ale nejspíš šlo o záměr. Přece jen po náhlý smrti svýho potomka asi nikdo vysmátej a příjemnej nebude. Příběh byl koukatelnej i přesto, že nebyl nijak extrémně originální. Jen jsem pravděpodobně udělal chybu, že jsem si pustil dvou hodinovou verzi. Hlavně v druhý polovině začalo značně přibývat hluších míst (90 minutovej DC by byl asi intenzivnějšim zážitkem). Čtvrtá slabá hvězda za výpravu do Evropy. ()

mupimup

Svatojakubská pouť má při citlivém a moudrém zpracování úžasný potenciál pro vytvoření jedinečného road movie, které může chytit za srdce, omráčit bázní, rozesmát nebo inspirovat. Moje dojmy byly vzhledem k tématu a jeho podání zprvu očekávající, pak rozpačité a následně zklamané až naštvané, a to vše stihl autor během první třetiny filmu. Pocit, že Emilio Estevez vykročil na pouť levou nohou podobně jako Tomův syn Daniel ve mně sílily s každou postavou, která se Tomovi během cesty připletla do cesty. S nelibostí jsem sledoval sbírku pro mě krajně nepříjemných a herecky nevěrohodných kumpánů, kteří ze sebe s násilnou uspěchaností sypou osobní názory a soukromé záležitosti hned po pozdravu, završenou teatrálním vstupem posledního uřvaného elementa, jehož plánovanou knihu bych použil tak maximálně jako podklad pro klepání řízků. Nicméně postupem cesty se stala zvláštní věc, a ač se charakter postav či jejich podání výrazně nezměnilo, naučil jsem se s nimi jako Tom žít a putovat a posléze je přijal, což nijak nevylučuje, že mě dál různým způsobem lezli na nervy. Nevím, zda to byl autorův záměr, ale pokud ano tak vyšel. Ačkoli jde i přes dobrou hudbu, krásné lokace a hezký příběh o, dle mého soudu, vcelku průměrný snímek, má tu jedinečnou vlastnost, že dovoluje divákovi prožít nezávisle na ději, příběh vlastní. Čtyři hvězdy jsou proto výsledkem toho, že rád chůzi, rád poznávání nových krajů a rád Pána Boha. V Pouti se těchhle několik věcí podařilo celkem mile spojit. A konec se mi opravdu líbil. Zázraky se skutečně dějí, ale většinou jinde a jinak než to čekáme a než bychom si přáli. ()

Ondr@932

Suprový dobrodružství, takové filmy mám moc rád a je velká škoda, že jich je tak málo. Je to něco podobného jako Útěk do divočiny nebo 127 hodin. 80% ()

Stíba

Film, který se nesnaží být navenek přehnaně oduševnělý načež toho v sobě svojí odpočinkovou a pohodovou formou ukrývá o to víc. Trochu smutný, trochu duchovní ale ve finále především pozitivně laděný příběh trochu romazné ale milé partičky kde každý (stejně jako každý jiný člověk na světě) má svoje vrtochy, a která se mi dostala pod kůži. O dost jiný styl vyprávnění než jsem očekával a příjemně hřejivě malý ale přesto velký film. ()

kilobyte

Nádherná příroda, sympatická čtveřice turistů, dojemný příběh a pár životních mouder. Má to prostě vše co by takový film měl mít. Ale bohužel mě nedojal tak, jak by asi měl. ()

cartwheel

Třetí hvězda ze sentimentu, protože mi chybí chůze po caminu. Celou dobu jsem se ptala jen na dvě věci - co jako nesou v těch obrovských krosnách a proč se mě snaží přesvědčit, že tolik lidí vyráží v džínách nebo nesportovních kalhotách. ()

Rockerman

Čtyři lidé různých charakterů a vlastností, kteří by za normálních okolností o sebe ani pohledem nezavadili absolvují 800 kilometrů dlouhou pouť ke hrobu sv. Jakuba do Santiaga de Compostela. Ze začátku vztahy mezi nimi nejsou růžové, ale postupem času a kilometrů se začínají sbližovat. Je to obvyklé schéma těchto road (walk) movie, ale vůbec to nevadí. Moc hezký, duši hladící film. ()

dakarin

Začátek filmu spíše jemný, lyrický. Vykreslení náhledu pouti zajímavé, pro mě nové - znám maličko pouze z doslechu. Různé, jakoby náhodné, pohledy do nitra různých účastníků lidsky přijatelné, zčásti snad i reálné. V nitru Španělska ovšem na chvíli převáží až bláznivé divadelní kreace, které mají posunout sílu ztotožnění se lidí navzájem - u obrazovky i na pouti. Zbytečné ponížení hlavního hrdiny, jež je v opilosti i na chvíli zadržen bylo z mého pohledu jednoduše mínusové, ovšem z hlediska tvůrců potřebné, neboť do té chvíle jakoby málo bláznil, vedl málo prázdných popletených řečí a trochu to těm ostatním tedy kazil. Každopádně film natočen profesionálně, svoji vypovídající hodnotu méně obvyklého, snad trochu katolického, pohledu na svět má. Pěkné dokumentární záběry ze Španělska ... ()

Biopler

Príjemný film s uveriteľným Sheenom, ktorý vás presvedčí už v úvode keď ide obzrieť telo syna v márnici. Potom sa šokujúco vyberie na cestu, ktorá ho očistí. Je to vydarená reklama na Camino, kto zažil, vie potvrdiť. Idete aj sám, idete s parťákom, opäť sám, a potom opäť s parťákom či dokonca s partiou. Na takejto ceste sa chtiac-nechtiac odhalíte, otvoríte a bolo príjemné pozorovať meniace sa charaktery i boľačky, s ktorými vykročili protagonisti na cestu. Vcelku pohodovo a presne režírovaný film, v ktorom však sčasti cítiť turizmus a nie až tak chuť putovať. Ale to je možno vec feelingu. Podobne záver, pre mňa to malo končiť v Compostele, nie pri mori kde to zaváňa gýčom. ()