Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

josieaddms

Nevěřím na Santiago de Compostela. Věřím že někteří lidé potřebují něco jako duchovní cestu, ale myslím si že je to více individuální. Nemůže být určitá trasa léčivem pro všechny lidi. Přesto že chápu že nejde tak o tu cestu, ale o přístup, stejně mi celý ten koncept Santiaga de Compostela přijde jako určitý moderní trend. Nechci tím ale říct že cesta nemůže někomu pomoct. Mě se tenhle film líbil jako příběh, jako problém otce kterému zemřel syn. Jako příběh člověka který ztratil to nejcennější co měl, a chtěl se s tím nějak vyrovnat. Chtěl se tím vyrovnat cestou, která zde byla ona populární cesta do Santiaga, ale mohla by to být třeba i cesta kamkoli jinam. Představovala jsem si to jako cestu jinam. Režisérsky velmi dobře zvládnuté, a celkem i dost působivé. Místa byla i celkem smutná, ale chybělo mi něco víc do hloubky. Něco co by mě donutilo uvěřit že nejde jen o trik, trik s celkem depresivní, ale nerušivou hudbou, a se scénářem pěkným, ale trochu podle pravítka napsaným. Klobouk dolů před Martinem Sheenem. A klobouk dolů před větou "život si nevybíráme, ale žijeme". Některé scény byli opravdu dobré. Líbilo se mi to, ale nenadchlo mě to. ()

waska

Jako cestovatel jsem byl nadšený. Ani ne tím, že bych taky chtěl dosáhnout sebepoznání, i když by to možná nebyl špatná nápad, ale spíš kvůli tomu, že mě posedla myšlenka sebrat zase batoh a přejít Pyreneje. Zajímalo by mě koho bych na cestě potkal já.. :-) ()

kukkik

V první řadě, sehnat tenhle film mi dalo víc práce, než kterýkoli za poslední dva tři roky. Ale stálo to za to. Co na tom, že jejich cesta není o pokání, o náboženství.. je o duchovnu. O tom, že i moderní člověk zůstává empatickou, veskrze společenskou bytostí a že přirozený strach z neznámého a vzájemná nedůvěra je jen stín dnešní doby. Že člověk by měl "vypadnout" alespoň jednou a jít tak dlouho, až mu všechny problémy všedního dne budou připadat vzdálené a nereálné, a teprve až zapomene, až dojde tak daleko a cestou pozná tolik lidských bytostí kolik mu cesta nabídne, pak teprve by se měl zastavit. Ohlédnout.. a usmát se. Pak teprve měla cesta cíl a pak teprve je připravený vrátit se zpět. Alespoň tolik si z filmu odnáším já a doufám, že osud dá a jednou (brzy) se sám na podobnou cestu vydám. Za mě 5 hvězd za krásný příběh, zpracování, scenérii a pointu. ()

Mijagi

Pár výhrad bych mohl vyjmenovat, vesměs souvisí s křečovitostí několika pasáží a s přílišným odlehčením celého putování, člověk z chování hlavních postav nabývá dojmu, že přes 800 km pěší chůze po Camino de Santiago je nedělní procházkou Průhonickým parkem, přesto uděluji filmu plný počet hvězd. Atmosféra přátelství, která z něho číší, všechny tyto nedostatky několikanásobně přebíjí. Teprve při osobních otřesech si lidé uvědomí, že se stále za něčím slepě ženou (kariéra, prestiž, peníze, sportovní výkony apod.) a jakoby jim unikalo to nejcennější, co mají – život. Svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostella prošlo od středověku po současnost mnoho poutníků, aby na jejím konci paradoxně našli to, za čím a kudy se vydat dále. A režiséru Emiliu Estevezovi se tuto cestu za smyslem života podařilo úspěšně převést na filmové plátno, navíc s dobře zvolenými herci ústřední čtyřky. Mám chuť zabalit si batoh, nasadit na krk mušli a vyrazit. ()

Polcas

,,ASI TI MŮJ ŽIVOT PŘIJDE OBYČEJNÝ,ALE JÁ SI HO VYBRAL.“.... ,,ŽIVOT SI NEVYBÍRÁŠ,TEN ŽIJEŠ!!!"Pre mňa absolútne najsilnejší filmový zážitok!Hneď mám chuť zobrať batoh a ísť do Santiago de Compostela.Snáď sa mi to raz podarí... ...a podarilo 5/22 ()

syphoon

Je to tak..... fádní až z toha chrčí trocha německého romantického filmu, ALE!!! de facto jde o úplně neobyčejný příběh, který se snad musel stát!!! Herecké obsazení, které se postupem času nabaluje na neskutečně vtipně chvátajícího dědkovského hrdinu, je geniální! Člověk tento film dokouká a hnedka by šel rovnou balit a vyrážel na cestu. Kdyby bylo možné dát 4,5 hvězdy, bylo by to tam! 76%, které momentálné film má (3.8.2015), zcela souhlasí :) ()

Duke90

Není to dokonalý film a má svá hluchá místa, ale taky má překrásnou myšlenku - odpoutat se na neurčitou dobu od každodenních starostí a poznat život z té druhé stránky. To s Estevezovými určitě sdílím a sám až jednou dospěju z "mladého fakana" do věku, kdy už budu přesně vědět co od života vlastně chci a pocítím, že jsem něco skutečně dokázal, tak pak už mě bude čekat asi jen tato krásná pouť. ()

Eilem

7/10 Len smelo do toho .. je to jeden z tych filmov kde si clovek povie ze nieco take by som chcel podstupi a o tom to je ci nei ? Samozrejme kombinacia silneho pribehu a prekvapivo aj dobrou hudbou v takomto filme a dohromady slusny vysledok. ()

jafuska

Bohužel tento film mě ničím nezaujal, snad jen ta hudba, cesta, která má vést po stopách blízkého člověka, aby si sám prožil na vlastní kůži to co ten druhý, tak to mě přijde hodně málo, na dvouhodinový film, toto není moje srdcová záležitost a nejspíš rychle zapomenu o čem to vlastně bylo, příště si vyberu rozhodně lepší film, ()

stone

Doporučil bych všem co vůbec nemají ponětí co je to být měsíc na cestě., aby si něco o téhle pouti alespoň přečetli, když už si to nevyzkouší na vlastní kůži. V tomhle filmu je až nevěřitelné množství pravdy. ()

Mr.Atsor

Film, který vezme za srdce. Skvělé herecké výkony, dojemný příběh a především, neodolatelná hudba. Kdyby jí nebylo, dal bych 4*, ale ona si jednu navíc rozhodně zaslouží. ()

Dzony

Perfektní, klidné, dojemné, kultivované, slušné, naučné, tradiční hodnoty, bez plnění povinných sodomických a jiných kvót- takový malý filmový zázrak v dnešní době, no ne? Někdo ( i já ) může namítnout, že je to moc světské, ale tak běžte na Camino a přestanete si to idealizovat, že tam je většina věřících.... ()

route60

Emilio Estevez je opravdu výborný režisér a jeho poslední počin The Way je u mě nečekaný film roku, Martin Sheen je ve své roli otce jenž putuje po stopách syna skvělí. 100% film ()