Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

Allgreen

Každý máme nejakú tú svoju cestu, svoju púť a každého na nej vedie a k nej motivuje niečo iné. No pre každého je to "niečo" osobitne dôležité. A niekedy sa stane, že sa tie cesty na určitý čas pár ľuďom pretnú. ()

Edeltruda

Roadmovie mám ráda, ale tady je toho na mne trochu moc. S délkou, patosem, sentimentem a pohnutými osudy by se mělo šetřit. Ale oceňuji současný pohled na tuto tradiční pouť. Z náboženských důvodů se na ní dnes stejně už prý vydává jen menšina poutníků, proč to nepřiznat. ()

B3n

Wow, tak tento film ma dostal tak, ako už niekoľko rokov žiadny. Ak by sa dalo raz za rok dať nejakému filmu šesť hviezdičiek, za rok 2017 by ju u mňa získala práve Púť. Toto musím vidieť znova. ()

TraceurKK

Pomerne silny snimek. Na pout do Santiaga se teprve chystam, tak nevim jak moc je odlisny od poutnicke reality, ale divacky urcite zajimave dilo. Mozna ze konec filmu chtel trochu protahnout a zduraznit, jsou tam pak pomerne velke skoky oproti zbytku filmu, ale i tak 5*. ()

cirkulace

Nádherný film o rodičovském vztahu otce a syna, kdy otec chce dokázat to, co jeho syn bohužel nedokončil. Navíc se příběh odehrává v hezkém prostředí pyrenejského poloostrova a celý film doprovází opravdu parádní hudba. Nedostatek dějové linie vůbec nevadí. Rozdílné charaktery všech čtyř hlavních postav dávají filmu značnou pestrost, obzvláště obtloustlý Holanďan si získal mé sympatie. Nakonec je to příjemný emocionální zážitek a myslím, že "The Way" zahřeje na srdci nejednoho nadšence do podobných horských tůr. Opravdu příjemné překvapení. ()

Brodequin

Ale neee. Tohle je opravdu škoda. Čekal jsem od toho filmu to, co jsem vůbec nedostal. Ze začátku se zdálo že to půjde správnou cestou, ale při cestě se to celý zvrtlo. (možné SPOILERY) Těšil jsem se na cestu krajinou, přírodou...světem... s důrazem na krásu přírody. Na svět, který přehlížíme... na krásu, kterou nám své oči umožňují vidět. O tom jsem myslel, že to bude... ale... pfffff..... asi bych začal nesympatickou herečkou, která vypadala jak po několika sezeních s botoxem. A pak..ta cesta.. ježiš ta byla tak "zábavná"... nevadily mi další postavy, ale byla to prostě nuda. A ten konec!! jaj! Prej jako že nemá rád naboženství a tak dále a pak vlezl do kostela a začal tam brečet....co to mělo sakra znamenat??!! :-D Nějaký uvědomnění? přijmul boha? :-) Celý film nakonec vyzněl jak nějaká reklama na náboženství. A ty předsevzetí co si vlastně dali na začátku, tak nakonec všichni zpochybnili... wtf???? Navíc, málokdy se mi stane, kdy místo příběhu si začnu uvědomovat herce jak hrají. Občas to bylo až trapný. Takže za mě ne ne... Věřící ať si připíšou 3* navíc.... ()

FandaF

Pozvánka na track / pouť do Compostely, pozvánka zamyslet se nad sebou samým, svým životem a jeho cílem... Divák, pokud to filmu dovolí, je vtažen do děje a prožívá vše s postavami, včetně zamyšlení se nad sebou. ()

Tinusa14

Zas jeden z amerických filmov ktoré majú na diváka zapôsobiť dramaticky - zomrel mu syn, je zničený, urobí čokoľvek aby sa z tým zmieril aj prejsť cez celú krajinu blá blá blá - na mňa osobne nezapôsobil asi tak ako mal, kladne hodnotím scenériu a prostredie natáčania ()

david666

Ani nevím pořádně čím, ale tento film mě fakt chytl za srdce. Ač jsem ateista, během sledování filmu jsem měl chuť se na podobnou cestu klidně vydat. K zážitku hodně pomáhají skvělí, sympatičtí herci a hudební doprovod (zejména píseň od Alanis Morisette, která podkreslila část cesty poutníků). ()

kverula

Jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Dojemný snímek zachycující příběhy čtyř lidí, kteří opisují své životy na Svatojakubské cestě bez pomocí slov. Miluju takováto zpracování, kdy se nemusí divákům vysvětlovat příběh od samotného A do konečného Z. Všichni máme svůj mozek a svou představivost. A všichni máme své příběhy, které jsou více či méně podobné. Není potřeba nic vysvětlovat, ni komentovat. ()

Stuck

Sic snímek nemá náboženský charakter, přesto sleduje příběh vzorek dnešní populace, která mnohdy neví proč a kam. Možná všichni časem pochopí... Na tuto cestu jsme se také chystal, proto je mi film ještě bližšší. Pozitivem je, že nejde o dokument. ()

Tomas_PO

Za seba musim vyslovit sklamanie. Cele sa mi to javilo len ako akasi (americko?) filmova snaha o kontemplaciu, aneb od zeleneho stola naprojektovany scenar bez osobnej skusenosti. Snad len par, mna v tomto utvrdzujucich, momentov - po ukonceni kontemplativnej pute je namiesto asociacie s domovom a rychleho odletu domov (aj ked pocas pute je snaha tuto asociaciu dosiahnut velka) vysnenym cielom luxusny hotel. Citanie guidebooku na konci pute v kostole tiez nepridava na vierohodnosti, ze putnici vlastne ani nevedia kde a za cim idu taku dlhu trasu. Detto soundtrack v style 'rafnime tam zopar osvedcenych flakov, pripadne korespondujucich textov, to bude pasovat'. Holt, mne to nezapasovalo ani trosku. Inak skoda, velmi pekny namet a moznost oboznamit sa s historiou ci sucasnostou tejto pute. ()

Hvězdář

Tady kombinace komedie/drama moc nefunguje. Nakonec to není ani drama, přestože je tu na to mimořádně vhodný materiál, který je naprosto nevyužit, a ani komedie, protože je to fakt nuda. Jak lidi tak jejich příběh působí naprosto nepřesvědčivě. Nakonec tu není téměř nic zajímavého. ()

ranhojic

Na tomhle filmu není duchovního nic.. 4 schematické charaktery na cestě do Santiaga.. filmu zcela chybí hloubka nebo myšlenka.. videodeník z cest... ()

Aechato6

Silný zážitek. Zčásti feel-good movie a zčásti filozofické zamyšlení nad životem. Svým konceptem Hodně podobné Klepání na nebeskou bránu. Jen s méně vtipy, ale se stejně silným zakončením. Po zhlédnutí nade mnou visí jediná otázka: Jak povedu svůj život? ()

brasek

Krásna road movie, plná emócií, pretkaná nevtieravým humorom skrz postavy, s veľmi dobrým hudobným doprovodom. Je to film, ktorý si chcem určite ešte raz pozrieť. ()