Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

+sfinx+

Jeden z nejlepších hororů, jaké jsem kdy viděl. I když horor je asi přehnané slovo - pod pojmem horor si představím něco děsivého, tajemného, napínavého. Tohle film nenabízí, přesto se dá u něho vydržet až do konce a více než to. Pomsta je poměrně nápaditá a krutá :). Herci byli velmi přesvědčiví a obzvlášť postava Jennifer v druhé polovině filmu se mi velmi líbila. Nevidím vážnější důvody proč by se tato spisovatelka nemohla postavit například po boku nevěsty s podobným údělem. ()

Deacon59

O původním filmu sem slyšel, ale nikdy neviděl, každopádně po slhédnutí toho remaku si říkám žádná škoda. Bylo to hodně drsné, syrové a zvrácené. Opravdu sem hlavní hrdince fandil, akorát si říkám, kde ten měsíc byla. Velmi dobré obsazení i režie. Zásah do černého. ()

pee-jay

Kdybych u toho nevečeřel a moje jídlo (hovězí a pečený fazole) nepřipomínalo části filmařských reálií, dal bych i čtyři hvězdičky. ()

judas p

Už dávno se potvrzuje, že znásilnění je většinou o moci. Čím primitivnější, hloupější, škaredější a společenským kreditem níže zařazený násilník, tím větší pocit moci při zlomení společensky dobře situované, krásné, úspěšné, nebo bohaté oběti. Děsivá je představa, že takto lidé skutečně uvažují a násilí také páchají. Tento film se v první polovině poměrně slušně trefil do ztvárnění situace, kde skupina primitivních buranů s chutí poláme vše, co je v Jennifer zranitelné a přeneseno do reality by to znamenalo konec jejího dosavadního života s doživotním traumatem. Tedy pokud by v sobě ještě našla chuť žít. Ale tenhle film je z jiného soudku. I když je pravděpodobnost přežití na úrovni Hurvínkovi šance stát se sochou svobody, Jinnifer přežije. A co víc, akt násilí zplodí draka (myšleno metaforicky), který je mocnější než nejparanoidnější představy všech zůčastněných na začátku tohoto příběhu. K pětihvězdičkovému hodnocení chybí určitá nevyváženost v přístupu k zobrazování násilí. Scény násilí na Jennifer jsou sice dostatečně znervózňující a odporné, nicméně určitým úhlům se kamera vždy šikovně vyhne. Zato bouře násilí zdvižená následnou pomstou je zobrazena naprosto doslovně a detailně, takže i přes jisté morální omluvenky vypsané doktorkou mstou jsem přivíral oči. Občasná ztráta logiky je pak už celkem pochopitelná a otázky typu - proč se nechá chlap praštit klíčem na kola, když vidí, že napřahuje a pak se probudí v pozici, kam by ho dostali stěží 3 chlapi, natož 50-ti kilová holka atd. - jsem neřešil, ty k těmto filmům zkrátka patří. Odpoledne ke kávě s manželkou se film moc nehodí, ale jako večerní konkurence televiznímu sledování to občas vážně není marné. ()

Netbee

Jako fanoušek horrorů musím říct, že děj je poněkud slabší. Nicméně docela slušná podívaná na znuděné večery. Gore prvky jsou v tomto filmu celkem povedené. Po skončení zůstala nezodpovězena otázka jak se vlastně dívka zmátořila, dostala do takové formy a všem zčista jasna nakopala zadek :) 3* s přimouřením oka. ()

Figuto

Tohle opravdu stojí za to. I když filmy se znásilněním ženy ve mě vzbuzují zhnusení, což je určitě dobře, příjemnou stránkou filmu je nemilosrdná odplata, se kterou se morálně můžu ztotožnit. Tak na takové šmejdy! ()

Majka_SVK

Táto snímka neponúka v podstate nič výnimočné. Dej je vcelku predvídateľný, nič Vás vo filme neprekvapí, ale napriek tomu sa mi tento film zapáčil. Po prvej polovici sa istotne ztotožníte s hlavnou hrdinkou a druhú polovicu filmu si užiteje s ňou. Vlastne hlavná postava je to, čo tento film vyťahuje nad trojhviezdičkový priemer, pretože herečka Sarah Butler teda predviedla výborný výkon a vynikajúco zahrala najmä prvú polovicu filmu. ()

darazoda

mam rada horory, ale nie az takuto brualitu. dost nechutny film, ani neviem povedat, ktory z tych 5 mal "najkrajsiu" smrt. ()

tommyt

Príjemná, nekomerčná vyvražďovačka s partiou psychopatov a peknou hlavnou hrdinkou. Prvá polovica filmu pomerne dosť nudila, ale ono sa to potom dosť a riadne rozbehlo...Miestami až nechutná rape scéna, ktorá vyvrcholila v extrémne brutálny revenge (teda, miestami to ešte mohlo byť hnusnejšie, ale to by už možno bolo veľa...). Každfopádne, celkom šikovne zvládnuté, v druhej polovici filmu našľapané tempo...v podstate spokojnosť... 6/10 ()

YvLeZa

Skvělý film! Dobrá pomsta dívky, kterou místní burani hnusně znásilnili. Celý film se mi líbil. Akorát zase nechápu, jak mladá holka může jít sama do odlehlé chaty, kde okolo nikdo není. No ale to by pak bylo o ničem ;). ()

Brain32

Takto má vypadat pravá pomsta :-) první půlka trošku prázdná a po sérii mlácení, ponižování, znásilňování a týrání mladé ženy následuje chladnokrevná, tolik toužená a doslova úchvatná pomsta! Pomstu jsem si skutečně užíval a ty zmr** dostali řádně co proto :-) trošku mi tam chyběla konečná zápletka, ale možná i to je plus :-) dal bych 5, ale za prázdných prvních 30% filmu je to jen na 4 ()

zekon73

Pro mě dobrý film a pro mou 17ti letou dceru, která se dívala se mnou, velké ponaučení, že pobývati kdekoli sama není zrovna ten nej nápad. Půlka filmu je o ničem, ale vše musí přeci nějak začít. Srovnat si vše v hlavě, uklidnit se (neb psychika po tomto zážitku je tvrdě nabouraná) a pak se pomstít stylem oko za oko... to se mi líbí. ()

jurajP

Škoda, zaradenie do žánru horor ma trošku zmiatlo a teda nekonajúce sa moje očakávanie pomsty zo záhrobia, ubralo tejto snímke hviezdičku... Mne prvá polovica filmu vôbec neprekážala dala dostatočný priestor na to sa s hlavnou hrdinkou oboznámiť a "stotožniť"...Z môjho pohľadu veľmi dobre spracovanie, natoľko dobré, že som "to" čo sa jej stalo prežíval s prižmúrenými očami s ňou... Zaslúžené 4* ()